Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως και να'χει, η προσφορά χωρίς συνδρομή για πάντα ήταν μέχρι 31/7. Αν θέλει να την προωθήσει, καλό θα είναι να την προσφέρει κατά περιόδους χωρίς συνδρομή για πάντα όπως η Citibank τη Visa Vf...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Χθες τηλεφωνησα απο ενα cosmote συμβολαιο (τουλαχιστον 7 ετων) στη φορητοτητα της WIND και σημερα το πρωι με καλεσαν απο τη cosmote γιατι θελω να φυγω κτλ, καθοτι δεν απαντησα εγω αφησαν τηλεφωνο για να τους τηλεφωνησω. Παιζει καμια καλη εκπτωση ή και καλη επιδοτηση; Αν εχει καποιος αναλογη εμπειρια ας μας πει!Συντομα ληγει το 12μηνο μου.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπουν ότι θέλεις να κάνεις φορητότητα, σου δίνουν μεγαλύτερη επιδότηση. Σε περίπτωση που πάρεις την επιδότηση, δεσμεύεσαι για ακόμα 12 μήνες, οπότε αν κάποια στιγμή πριν λήξει το 12μηνο αποφασίσεις να κάνεις φορητότητα, θα σου ζητήσουν κάποιο ποσό από την επιδότηση πίσω (ίσως και όλη την επιδότηση).
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με τις καινούριες κάρτες. Βγήκαν προβληματικές. Μας έχει έρθει ενημέρωση ότι παρουσιάστηκαν προβλήματα σε SE και Motorola προς το παρόν. Αν το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε είναι μεγάλο, τις γυρνάτε στο κατάστημα και σας δίνουν καινούριες (αν υπάρχουν διαθέσιμες μη προβληματικές κάρτες).

 

Απ'ό,τι κατάλαβα Trooper συνεργάζεσαι με Cosmote, οπότε θα πρέπει σε ενημέρωσαν.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει και για τα εταιρικα η προσφορα της φθηνοτερης βιντεοκλησης?

 

ναι κανονικά

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Είδες; Νοιάζονται για την ασφάλειά σου περισσότερο και από σένα τον ίδιο! :)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όταν απλά καλέσεις το 4ψήφιο της φορητότητας για άλλη εταιρεία ή όταν κάνεις αίτηση φορητότητας; Πρέπει δηλ. να θες να φύγεις για να σε προσέξουν! Αθάνατο ελληνικό μάρκετινγκ! Το loyalty δεν υπάρχει στο λεξικό τους! Τώρα που έχουν όλοι από ένα κινητό, θα πάρουν είδηση κάποια στιγμή ότι πρέπει να προσέχουν τους παλιούς πελάτες;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζει με τη μεταφορά του δωρεάν χρόνου ομιλίας για σύνδεση Cosmote??

Στο site, λέει ότι δεν ισχύει πλέον.

Με τις υπόλοιπες εταιρίες τι γίνεται;

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=customersupport_faq&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fglobal%2Ffaq%2Ffaqpostpaid.xml

(Σημείωση: Tα δωρεάν λεπτά τα οποία δεν καταναλώνονται μέσα σ΄ένα μήνα, δεν μεταφέρονται στον επόμενο.)

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση σε όποιον ξέρει. Έχω Cosmote ως mobile operator και ΟΤΕΝΕΤ ως email provider. Στο κινητό μου ποιον smtp θα βάλω και με τι ρυθμίσεις για να μπορώ να στέλνω με το OTENET account μου; Ο mail.mycosmos.gr δεν το επιτρέπει, και ούτε ο mailsrv.otenet.gr, είτε με authentication, είτε χωρίς. Με HOL και με το mycosmos δεν έχω κανένα πρόβλημα αποστολής.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και ζητώ συγνώμη εάν έχω ποστάρει σε λάθος σημείο.

Link to comment
Share on other sites

egw shmera to prwi tha paw (germano) na parw kainourgia karta 3G tha kseroun h tha exw to idio problhma arages? :rolleyes:

 

Έγινε επιστροφή των προβληματικών καρτών, οπότε δε νομίζω να αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τον τελευταίο λογαριασμό, το ίδιο συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες. Αντί να πληρώνεις π.χ. 60 ευρώ στον προτελευταίο λογαριασμό, και μετά στον τελευταίο που είναι π.χ. -25 να ψάχνεις πως θα πάρεις τα 25 πίσω (γιατί μην κρυβόμαστε, και στις 3 είναι ταλαιπωρία να πάρεις λεφτά πίσω), αφήνεις το λογαριασμό των 60 απλήρωτο (ή πληρώνεις συμβολικά 30 ευρώ), και στον τελευταίο σου λέει 60 που χρωστάς - 25 που σου χρωστάνε, πληρώνεις τη διαφορά 35 και καθάρισες. Το έκανα πριν ένα μήνα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Ευτυχως που ειχα διαβασει το μηνυμα σου αλλιως ακομα θα προσπαθουσα να παρω τα χρηματα της επιστροφης απο τον τελευταιο λογαριασμο της wind. Εκανα φορητοτητα απο wιnd σε κοσμοτε και, οπως συμβουλευες και εσυ, δεν πληρωσα τον προτελευταιο λογαριασμο μου. Τωρα μου ηρθε ο τελευταιος να πληρωσω την διαφορα, οποτε και θα καθαρισω χωρις κοπο και χαμενο χρονο. Πολυ χρησιμη συμβουλη. Ευχαριστω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ama kaneis iperogkoys logariasmous kai arnitheis na tous pliroseis tote arage tha sto kopsoun?

 

Εσύ τι λες? Και αν έχεις σκοπό να μην τους πληρώσεις ποτέ μετά από 1-2 χρόνια θα τους αντιμετωπίσεις δικαστικώς...

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν απο κάποιο κατάστημα Cosmote ενημερωτικά φυλλάδια με τα οικονομικά προγράμματα και σε όλα αναφέρει "ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟΥ ΟΛΜΙΛΙΑΣ" - "ΝΑΙ". Τελικά τι ισχύει;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το link έχει πληροφορίες για την παλιά Cosmote Visa που δε δίνει 2% κλπ. Δεν έχουν ακόμα ενημερώσει το site. Όταν το κάνουν θα δούμε και για καρτοκινητά.

 

Καλημέρα, εχω λάβει ήδη 2 λογαριασμούς της eurobank cosmote visa και εκπτωση μηδέν, απευθύνθηκα στην cosmote κ μου παν ότι δεν έχει γίνει η αίτηση για πληρωμή του λογαριασμού στην κάρτα κ ότι είναι ένα δικό τους εσωτερικό θέμα( πήγα στο Γερμανό κ έκανα εκ νέου εξουσιοδότηση). Θέλω να ρωτήσω εαν έχετε κ σεις το ίδιο θέμα ή απλά με δουλεύουν στην osmote...Επίσης το θέμΑ είναι ότι έπρπεπε να γίνονται αυτόματα αυτές οι απλές κ τυπικές διαδικασίες κ όχι να ταλαιπωρούν κ εξαπατούν τον πελάτη (στο Γερμανό μου είπανε μάλιστα ότι υπήρξε κ πελάτης που έμεινε ήσυχος ότι θα πληρώνονται με την κάρτα οι λογαριασμοί κ ήταν ακάλυπτος...!)

 

Μεγάλη κοροιδία μια κ εαν δεν το πάρεις είδηση θα σου κόψουν κ το τηλέφωνο, ασε που θα μπορούσα να κάνω χρήση άλλων προνομίων που παρέχουν αγορές με άλλες κάρτες, που πολλές φορές είναι πάνω από 2%...

Link to comment
Share on other sites

Με χαρά ανακοινώνω πως έχουμε παράταση μέχρι 31/10! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Mou etyxe kai mena auto to "bug".Dextika anapantiti apo enan agnwsto arithmo.Tou ekana kai egw anap kai mou stelnei minima poios eisai.Tou apantw eixa anap apo ton arithmo sou kai mou leei kai egw eixa anap apo ton diko sou.Tou esteila oti den ekana anap(kai etsi egine) kai signwmi gia tin enoxlisi.Na simeiwsw oti exw Sony Ericsson K800 kai Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και εγώ.

Το κινητό είναι μοτο Ζ3 και η εταιρεία WIND.

Η πλακα είναι ότι δεν είχε κανείς τον αριθμό μου γιατί ήταν 2 ημερών σύνδεση .

Μου είχε αναπάντητη απο σταθερό ΟΤΕ άγνωστο αλλά ο αριθμός ήταν της περιοχής που μένω. Όταν πήρα να δω ποιός ειναι βρεθήκαμε και γνωστοί!

Το τηλ. μου, τον είχε καλέσει 3-4 φορές ,χωρίς βέβαια να υπάρχει ο αριθμός στις εξερχωμενες.

Επ' ευκαιρίας τα είπαμε και λίγο αλλά ξέχασα να δω στον επόμενο λογαριασμό αν ήταν χρεωμένες αυτές οι κλήσεις. Εσείς μήπως το κοιτάξατε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...