Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξα το ένα ini που ήθελε αλλαγή, και το αντικατέστησα, αλλά πάλι τίποτε (δηλαδή τα ίδια μηνύματα με πρίν). Μήπως έχει κάποια παράμετρο μέσα στα exe αρχεία που δεν μπορώ να πειράξω?

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το παρατάω για απόψε, γιατί προβλέπω ξενύχτι. Αύριο πάλι. Καληνύχτα.:ninja:

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

ρε συ bbbb μιας και εισαι πατριωτακι, να σου δωκω το 590 μου να το μοντιφαρεις γιατι δεν σκαμπαζω απο τετοια????? Μηπως βρεις και καμια καλυτερη ακρη.... :O
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε bbbb το mypoicatcher περασα χυμα στην storagecard το εβαλα σε com2 και 4800..πιανει σημα αν και οι συντεταγμενες ειναι λιγο περιεργες..επισης του εβαλα Path \storage card\destinator

οταν παταω αποθηκευση ενα σημειο που αποθηκευεται?

 

http://i131.photobucket.com/albums/p311/ziorange/P1100078.jpg

vector master 390 the ultimate PNA machine!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λίγο μπέρδεμα το όλο θέμα με το VECTOR 590, είναι εύκολο να φτιάξει κάποιος ένα αρχείο με τα βήματα που πρέπει να γίνουν έτσι ώστε να περαστεί το DEST 6;

Επίσης, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει με pm κάποιο link για να κατεβάσω το DEST 6;

 

Ευχαριστώ όλους σας εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

:!:Επειδή το NEWMENU που μας ετοίμασε ο φίλος bbbb για το 590, δεν δούλεψε στο δικό μου, παρόλη την επικοινωνία και τις προσπάθειες χθες βράδυ(όπως φαίνεται από τα παραπάνω), μην βιαστείτε να το περάσετε,:!: εκτός και αν θέλετε να πειραματιστείτε. Φυσικά κάθε νέα ιδέα δεκτή.:D

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω νεότερα εντός της ημέρας για το μενού του 590.Να είστε σίγουροι πως θα δουλέψει θέλει δε θέλει.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα έχω νεότερα εντός της ημέρας για το μενού του 590.Να είστε σίγουροι πως θα δουλέψει θέλει δε θέλει.:lol:

 

Αναμένουμε :):)

Link to comment
Share on other sites

Το προσπαθώ και εγώ με βάση αυτά που μου έδωσες. Master Ελπίζω να σε προλάβω:p

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω νεότερα εντός της ημέρας για το μενού του 590.Να είστε σίγουροι πως θα δουλέψει θέλει δε θέλει.:lol:

 

Παίδες πέριξ της Κοζάνης. Αν δείτε αφρούς εκεί γύρω θα είναι το 590 που αφρίζει, αλλά θα δουλεύει με το newmenu. Αν το πήρε πάνω του ο bbbb.......δέέέέν γλυτώνει.

--------

Εντάξει bbbb τα 380-390 καφετιέρες δεν μπόρεσες να τα κάνεις, dvd players όμως τα έκανες, παιχνιδομηχανές τα έκανες(και άλλα πολλά). Να ελπίζουμε σε τίποτε δορυφορική λήψη, ξυριστική μηχανή ίσως, ενα κάτι άλλο βρε παιδί μου.

------

Δεν ξέρω την ηλικία σου, αλλά αν 'ησουν σαν εμένα, γύρω στα 50, που κάάάποτε διάβαζα Μικυ Μαους, θα σου έδινα το παρατσούκλι "Κύρος Γρανάζης". Με έχεις αφήσει έκπληκτο.

Με θαυμασμό,

papajo

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bbbb, με το calibration του 380 και τροποποιώντας τα αρχεία beta σε desktop και όχι fonto, αλλάζοντας και το φόντο από τον φάρο σε κάτι πιο ελαφρύ, έτρεξα μέσα από τον explorer το sysinfo.exe και ανοίγει το bg+τα εικονίδια. Μόλις όμως κάνω 2clik σε κάποια από τις εφαρμογές και μετά την κλείσω επιστρέφει στην οθόνη του Vector. Ελπίζω να σου έδωσα κάποια ιδέα τουλάχιστον.

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

O κύβος ερίφθη:p Ξεχάστε το calibration και το γεγονός να μην το κλείνετε από κάτω.Πλέον αλλάζετε ένα άλλο αρχείο μια και καλή.Τώρα μένει το μενού,αλλά είναι και αυτό θέμα χρόνου.
Link to comment
Share on other sites

O κύβος ερίφθη:p Ξεχάστε το calibration και το γεγονός να μην το κλείνετε από κάτω.Πλέον αλλάζετε ένα άλλο αρχείο μια και καλή.Τώρα μένει το μενού,αλλά είναι και αυτό θέμα χρόνου.

 

well done bbbb :D... οχι τιποτα αλλο,

απλως να γλιτωσουμε την συνδεση με το pc σε περιπτωση που καποιος ξεχαστει και το κλεισει απο το οn-off (και δεν εχει pc κοντα του...)

Link to comment
Share on other sites

bbbb? με αυτο που σου ειπα εχεις κατι να μου πεις? απ'οτι ειδα η εφαρμογη ειναι και δικη σου!!! ερωτηση!! μιας και ειμαι φοιτητης στο τμημα ηλεκτρονικων υπολoγιστικων συστηματων του τει πειραια!! αυτες τις εφαρμογες σε τι γλωσσα τι φτιαχνεις? υπαρχει καποιος οδηγος που να μπορω να δω και να πειραματιστω? φαινεται πολυ ενδιαφερον!! αλλα δεν γνωριζω τπτ πανω σε windows mobile!!
vector master 390 the ultimate PNA machine!!!
Link to comment
Share on other sites

bbbb? με αυτο που σου ειπα εχεις κατι να μου πεις? απ'οτι ειδα η εφαρμογη ειναι και δικη σου!!! ερωτηση!! μιας και ειμαι φοιτητης στο τμημα ηλεκτρονικων υπολoγιστικων συστηματων του τει πειραια!! αυτες τις εφαρμογες σε τι γλωσσα τι φτιαχνεις? υπαρχει καποιος οδηγος που να μπορω να δω και να πειραματιστω? φαινεται πολυ ενδιαφερον!! αλλα δεν γνωριζω τπτ πανω σε windows mobile!!

Δεν έχω ιδέα από προγραμματισμό.Εγώ βοήθησα στο beta testing μιας και το παιδί που την έφτιαξε δεν είχε συσκευή pna.Αν και ακόμη δεν είναι ολοκληρωμένη.

Internet δε μου χρειάστηκε να το ψάξω,διότι έχω το pda γιαυτή τη δουλειά.Αλλά και να συνδέεται δεν έχουμε internet explorer στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

O κύβος ερίφθη:p Ξεχάστε το calibration και το γεγονός να μην το κλείνετε από κάτω.Πλέον αλλάζετε ένα άλλο αρχείο μια και καλή.Τώρα μένει το μενού,αλλά είναι και αυτό θέμα χρόνου.

 

 

τελικα αντι για calibration τι αλλαζουμε ??

 

Y.G.Aσχετο αλλα μηπως καποιος ξερει ποιος χαρτης της NGI ειναι πιο καινουργιος :

ο 2007.Q2.1132 ή ο 2007.Q4.77 ή ο2007.Q4.80 ???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πέρασα τον 2007.Q4.77 και είναι πολύ καλός, για την περιοχή μου (πρόσφατες οδούς τις έχει ήδη). Δεν ξέρω αν ο Q4.80 κάνει για PNA. Το θέμα βέβαια είναι να τον έχεις κιόλας....

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη υπομονή για το μενού.Θα το ανεβάσω,όταν θα έχω βεβαιωθεί πλήρως ότι δεν πρόκειται να προκληθεί κάποιο πρόβλημα στη συσκευή.Η τελευταία έκδοση είναι η 2007.q4.77 για το 6.1.Για παλιότερες εκδόσεις destinator όπως το pn,το nd κτλ είναι η 2007.q4.80.Δεν έχει καμμία διαφορά στα χαρτογραφικά δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη υπομονή για το μενού.Θα το ανεβάσω,όταν θα έχω βεβαιωθεί πλήρως ότι δεν πρόκειται να προκληθεί κάποιο πρόβλημα στη συσκευή.Η τελευταία έκδοση είναι η 2007.q4.77 για το 6.1.Για παλιότερες εκδόσεις destinator όπως το pn,το nd κτλ είναι η 2007.q4.80.Δεν έχει καμμία διαφορά στα χαρτογραφικά δεδομένα.

 

THNX για την διευκρινηση.

Σιγουρα δεν θελουμε να τρεχουμε στην εταιρεια για επισκευη software !!! Aσε που ειναι και μακρια το πικερμι (σημερα αλλαξα την βεντουζα γιατι καθε βραδυ επεφτε!!)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Μερικές ερωτήσεις:

1. Επειδή κάτι φίλοι είδαν το 590 με όσα έχουμε καταφέρει να βάλουμε (προς το παρόν) και τους άρεσε σε σχέση με την τιμή του ξέρει κανείς πόσο το δείνει η DIS?

2. Μήπως κάποιος ενδιαφέρεται να δώσει το δικό του, γιατί δεν ήταν αυτό που περίμενε?

3. Όταν τρέχω το dest.6, δεν αξιοποιεί ολόκληρη την οθόνη στο ύψος. Οι μπάρες του είναι πολύ ψηλά και τα κουμπιά (+),(-) είναι σχεδόν στην μέση της οθόνης. Έχει κάποιος φίλος εδώ μέσα τις γνώσεις να αλλάξει τα ini για να αξιοποιήσουμε όσο καλύτερα γίνεται την οθόνη, κατεβάζοντάς τα πιο κάτω?

Δυστυχώς είμαι άσχετος.:cry:

 

Ευχαριστώ.

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

@papajo

Σε ευχαριστώ.Δεν είναι userguide\favorites ο φάκελος.To μονοπάτι που πρέπει να βάλεις είναι \Storage Card\(φάκελος που υπάρχει το destinator.exe)\userdata\favorites.Το μονοπάτι για το 7 δεν δουλεύει ακόμη.Η έκδοση είναι beta.

Tελικά το 380 αποδεικνύεται η καλύτερη συσκευή pna όλων των εποχών.Θα πάω να το αγοράσω και πάλι για μένα.Δεν υπάρχει πιο συμβατή συσκευή pna.

@Sakis 70

Το dest που έχεις είναι μια χαρά.Βάλε τον χάρτη 2007.q4.77.Για Ξάνθη,Κομοτηνή,Αλεξανδρούπολη ο νέος χάρτης έχει πλήρη δεδομένα πλοήγησης με οδό και αριθμό.

 

 

Λόγω της πλήρους ασχετοσύνης μου, παρά τις οδηγίες σου(καί άλλων μελών), μόλις ΣΗΜΕΡΑ κατάφερα να δώ windows στο 380(απο το pc μου). Το διαβάζει κανονικά, όπως και ότι βλέπω τρέχοντας το windows explorer της συσκευής, αφού άλλαξα σε serial την σύνδεση με την βοήθεια του προγράμματος switch. Το ζήτημα είναι σε τι μου χρησιμεύει τώρα; Το windows mobile center στα vista δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ απολύτως σχέση με το active sync των windows xp. Δεν μπορεί να συγχρονίσει τίποτε άλλο από τα αρχεία πολυμέσων. Θα μπορώ δηλαδή να φορτώσω στο 380 προγραμματάκια(με όλες τις επιφυλάξεις για τυχόν πρόβλημα στο registry) και να τα τρέξω; Και με ποιό τρόπο; Με τα ΧΡ, τα αρχεία εγκαθιστόντουσαν μέσω activesync, αλλά αυτό δεν μπορεί να εγκατασταθεί σε vista, γιατί τάχα μου κάνει την ίδια δουλειά το windows mobile center. Καμμιά ιδέα;:confused:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Μερικές ερωτήσεις:

1. Επειδή κάτι φίλοι είδαν το 590 με όσα έχουμε καταφέρει να βάλουμε (προς το παρόν) και τους άρεσε σε σχέση με την τιμή του ξέρει κανείς πόσο το δείνει η DIS?

2. Μήπως κάποιος ενδιαφέρεται να δώσει το δικό του, γιατί δεν ήταν αυτό που περίμενε?

3. Όταν τρέχω το dest.6, δεν αξιοποιεί ολόκληρη την οθόνη στο ύψος. Οι μπάρες του είναι πολύ ψηλά και τα κουμπιά (+),(-) είναι σχεδόν στην μέση της οθόνης. Έχει κάποιος φίλος εδώ μέσα τις γνώσεις να αλλάξει τα ini για να αξιοποιήσουμε όσο καλύτερα γίνεται την οθόνη, κατεβάζοντάς τα πιο κάτω?

Δυστυχώς είμαι άσχετος.:cry:

 

Ευχαριστώ.

 

1.Αν θυμαμαι καλα το δινει €299.

2.??-εγω οχι παντως:cool:

3.στο des6 αν επιλεξεις cave στο μενου οψη (αν θυμαμαι καλα) βγαινουν κανονικα.Δεξια πανω τα +- μπαρες πανω και κατω.Αν αλλαξεις σε red ομως τοτε γινεται ....:X

Link to comment
Share on other sites

"Κουφάθηκα"

 

Ενας αξιόπιστος φίλος με 380 (ταξιτζής) πήρε έναν πελάτη ο οποίος του έκανε το εξής κόλπο:

Πήγε στις ρυθμίσεις και μετά κάπου στις συντεταγμένες -δεν τον άφησε να δεί καλά- και μετά έδινε έναν κωδικό καί οποιονδήποτε αριθμό κινητού και το 380 του έβγαζε στον χάρτη πού ήταν εκείνη τη στιγμή το κινητό. Ο φίλος το επιβεβαίωσε παίρνοντας τηλ 4-5 φίλους ρωτώντας την θέση τους!

Ο πελάτης είπε ότι του κόστισε χρυσός ο κωδικός και δεν τον δίνει πουθενά αλλά...

Τι έχετε ακούσει άν έχετε ακούσει σχετικά; Πρέπει να παίζει και σε άλλα PNA. To πρόγραμμα που "ετρεχε" εκείνη την ώρα ήταν το Destinator 6.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...