Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπάρχει μια έκδοση του 7 που για να τρέξει πρέπει πρώτα να μπαίνεις στα windows.Καταρχην δοκίμασε αν οι εκδόσεις που έβαλες,τρέχουν μέσα από τα windows.Aν τρέχουν κάποιο λάθος έχεις κάνει στο μονοπάτι του αρχείου,τουλάχιστον για το 6.

ΟΚ, θα το δοκιμασω. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω ολους οσους προθυμοποιήθηκαν να με βοηθησουν και μεσω πμ. Να 'στε καλα παιδια. Δεν εχω καταφερει ακομα να τρεξω κανενα αλλο προγραμμα πλοηγησης εκτος του vector αλλα πιστευω με την βοηθεια σας θα τα καταφερω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε βοηθήστε με , έχω πάρει αυτή την συσκευή και δεν είχε φορτιστή σπιτιού.Άπο την Dis μου ζήτανε 30 ευρώ ,έλεος :wacko:.Είχα δει πιο πάλια ένα θέμα για μια πάτεντα με τον φορτιστή αυτοκινήτου , μπορείτε να μου πείτε σε ποια σελίδα είναι αυτό ή να μου βρείτε μια πιο φτηνή λύση γιατί θεωρώ ότι είναι κοροιδία να πλήρωσω 30 ευρώ για ένα καλώδιο που κοστίζει 3 ευρώ σε αυτούς.
Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζήτηση θα το έβρισκες εύκολα πάντως! Λοιπόν, αγοράζεις ένα μετατροπέα που να μπαίνει σε πρίζα στο σπίτι και να έχει έξοδο θηλυκή, όπως ο αναπτήρας στο αυτοκίνητο και θα βάζεις εκεί το καλώδιο που έχεις ήδη. Αν δεν έχει στο κατάστημα ηλεκτρονικών με αυτή την έξοδο μπορεί να στο φτιάξει. Πάνω από 10 ευρώ είναι κλεψιά (εγώ το πήρα 5). Τα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει είναι:

 

Είσοδος: 220 (ή 230 το ίδιο είναι) VAC 50Hz

Έξοδος: 12 VDC και minimum 1A

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε βοηθήστε με , έχω πάρει αυτή την συσκευή και δεν είχε φορτιστή σπιτιού.Άπο την Dis μου ζήτανε 30 ευρώ ,έλεος :wacko:.Είχα δει πιο πάλια ένα θέμα για μια πάτεντα με τον φορτιστή αυτοκινήτου , μπορείτε να μου πείτε σε ποια σελίδα είναι αυτό ή να μου βρείτε μια πιο φτηνή λύση γιατί θεωρώ ότι είναι κοροιδία να πλήρωσω 30 ευρώ για ένα καλώδιο που κοστίζει 3 ευρώ σε αυτούς.

 

Σε καταστ/μα ηλεκτρ/κων και ζητα αταπτορα σπιτιου για φορτιστη αυτοκινητου αξια 5 η 6€.Η πιο φτηνη λυση.

[ATTACH]11373[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM.ΠΡΟΣΦΑΤΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΗΡΕ ΕΝΑ VECTOR 290 AΠΟ ΤΑ CARREFOUR ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.ΠΟΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ DEST 6(ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΕΚΔΟΣΗ ΓΙΑ PNA ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΡΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΙΣΩ). ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ(ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΟΜΩΣ). ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ SORY AN ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΥΩ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM.ΠΡΟΣΦΑΤΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΗΡΕ ΕΝΑ VECTOR 290 AΠΟ ΤΑ CARREFOUR ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.ΠΟΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ DEST 6(ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΕΚΔΟΣΗ ΓΙΑ PNA ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΡΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΙΣΩ). ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ(ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΟΜΩΣ). ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ SORY AN ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΥΩ

 

εδω ειναι οι οδηγιες για το 290

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&page=49

Link to comment
Share on other sites

Geia kai xara se olous! Diabazontas ola auta ta post katafera na egatasthsw to destinator sto vector master 590. Euxaristw polu!

 

Prospa8isa epishs na egatasthsw to mobile navigator ths navigon.

8a i8ela na kanw mia erwthsh: arxika an kapoios exei plirofories gia to sygekrimeno mobile navigator kai deuteron an exei mporesei kai pws na to egatasthsei se kapoio apo ta vector master.

 

Euxaristw!

Link to comment
Share on other sites

Geia kai xara se olous! Diabazontas ola auta ta post katafera na egatasthsw to destinator sto vector master 590. Euxaristw polu!

 

Prospa8isa epishs na egatasthsw to mobile navigator ths navigon.

8a i8ela na kanw mia erwthsh: arxika an kapoios exei plirofories gia to sygekrimeno mobile navigator kai deuteron an exei mporesei kai pws na to egatasthsei se kapoio apo ta vector master.

 

Euxaristw!

 

 

 

poy to brhkes to mobile navigator

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην παρέα του forum, φίλος με το vector 380 μετά την μεταφορά αρχείων στην καρτα του πήγε να ξεκινήσει τον windows explorer και το αποτέλεσμα μετά απο ένα no valid windows application είναι να βγάλει ένα λουκετάκι το μηχάνημα και να μην φεύγει ούτε με hard ούτε με soft reset, ούτε βάζοντας την original κάρτα του vector, καμιά ιδέα κανείς;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εχω το igo και θελω να το συνδυασω με το πληκτρο του destinator 6.πως μπορω να το μετονομασω και να κανω την αντιστοιχηση στο newmenu1?
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην παρέα του forum, φίλος με το vector 380 μετά την μεταφορά αρχείων στην καρτα του πήγε να ξεκινήσει τον windows explorer και το αποτέλεσμα μετά απο ένα no valid windows application είναι να βγάλει ένα λουκετάκι το μηχάνημα και να μην φεύγει ούτε με hard ούτε με soft reset, ούτε βάζοντας την original κάρτα του vector, καμιά ιδέα κανείς;

Το vector 380 κάτω αριστερά έχει ένα διακόπτη που κλειδώνει την οθόνη.Μήπως καταλάθος τον ενεργοποίησε?

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ thamax EYXAΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ ΜΕ NEWMENU ΜΕ TO ΟΠΟΙΟ ΟΣΟ ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΟΥΝ.ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ?:O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις αναφόρες σας αλλά μήπως μπόρειτε να μου δώσετε και τις εικόνες που είχε δώσει το παιδί με την πάτεντα;Ευχάριστω.
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗΣ diS Vector Master

Συγκέντρωσα όλα τα βασικά σημεία αυτού του topic για την δική μας διευκόλυνση αλλά και των μελλοντικών επισκεπτών. Παρακαλώ όπως συμπληρώσετε λάθη ή παραλείψεις.

Υποστηριζόμενα Μοντέλα

Vector Master 380

 

......................................

 

 

Αναφορές

 

Τα κείμενα που αναφέρονται βασίζονται κυρίως στην εξαιρετική δουλειά του

bbbb ( PNA Guru )

Επίσης κομμάτια έχουν εκπονηθεί από τους

VectorMaster380, johndoes,Nicholas_mgr,Geoponos31,baxev2005,

panosmar,exelix,antanas,PLIAKOS,visitor

 

Ωραία ιδέα φίλε

Να έχουμε συγκεντρωμένα όλα τα κόλπα

 

ΜΠΡΑΒΟ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις πήρα τον μετατροπέα και μου κάνει νούμερα.Πιο συγκεκριμμένα όταν έχω τον διακόπτη στο OFF δεν ανάβει το πορτοκαλί λαμπάκι και όταν είναι στο ON ανάβει αλλά μου βγάζει μια ένδειξη ότι είναι στην πρίζα (βγάζει ένα εικονίδιο πρίζας) και δεν ανάφερει πουθενά ότι φορτίζει.Είσαστε σίγουροι ότι αυτό το μαράφετι φορτίζει αυτή την συσκευή;Απαντήστε μου σας παρακαλώ.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗΣ diS Vector Master

Συγκέντρωσα όλα τα βασικά σημεία αυτού του topic για την δική μας διευκόλυνση αλλά και των μελλοντικών επισκεπτών. Παρακαλώ όπως συμπληρώσετε λάθη ή παραλείψεις.

[Τα κείμενα που αναφέρονται βασίζονται κυρίως στην εξαιρετική δουλειά του

bbbb ( PNA Guru )

Επίσης κομμάτια έχουν εκπονηθεί από τους

VectorMaster380, johndoes,Nicholas_mgr,Geoponos31,baxev2005,

panosmar,exelix,antanas,PLIAKOS,visitor

 

Εξαιρετική δουλειά. Σου αξίζει έμα ΜΕΓΑΛΟ μπράβο και ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστώ από όλους μας. Αντιλαμβάνεται κανείς ότι χρειάστηκαν πολλές ώρες για να συγκεντρώσεις όλα αυτά τα στοιχεία σε μια σελίδα. Συμβουλεύω τα μέλη που ενδιαφέρονται να αντιγράψουν όλη την σελίδα με copy-paste σε word και να την σώσουν ώστε να μην χρειάζεται να ψάχνονται όποτε θέλουν κάτι, όπως έκανα και εγώ, για κάθε ενδεχόμενο.

Τελικά παιδιά με μεγάλη χαρά σας λέω ότι, η ομάδα φυσάει.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στην παρέα του forum, φίλος με το vector 380 μετά την μεταφορά αρχείων στην καρτα του πήγε να ξεκινήσει τον windows explorer και το αποτέλεσμα μετά απο ένα no valid windows application είναι να βγάλει ένα λουκετάκι το μηχάνημα και να μην φεύγει ούτε με hard ούτε με soft reset, ούτε βάζοντας την original κάρτα του vector, καμιά ιδέα κανείς;

 

Το vector 380 κάτω αριστερά έχει ένα διακόπτη που κλειδώνει την οθόνη.Μήπως καταλάθος τον ενεργοποίησε?

 

 

Να είσαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο έκανε ό belial, φίλε bbbb. Το ίδιο είχα κάνει και εγώ και δεν το είχα καταλάβει και δεν έπαιζε με τίποτε το μηχάνημα. Μέχρι να δώ το λουκετάκι, τα είχα χρειαστεί ότι, πάει τάπαιξε το εργαλείο, αφού δεν έκαμνε ούτε soft , ούτε hard reset.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική δουλειά. Σου αξίζει έμα ΜΕΓΑΛΟ μπράβο και ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστώ από όλους μας. Αντιλαμβάνεται κανείς ότι χρειάστηκαν πολλές ώρες για να συγκεντρώσεις όλα αυτά τα στοιχεία σε μια σελίδα. Συμβουλεύω τα μέλη που ενδιαφέρονται να αντιγράψουν όλη την σελίδα με copy-paste σε word και να την σώσουν ώστε να μην χρειάζεται να ψάχνονται όποτε θέλουν κάτι, όπως έκανα και εγώ, για κάθε ενδεχόμενο.

Τελικά παιδιά με μεγάλη χαρά σας λέω ότι, η ομάδα φυσάει.

Ευχαριστώ papajo για τα καλά σου λόγια.

Δούλεψα με πολύ όρεξη και μεράκι με την ιδέα μιας πιθανής αλλαγής λογισμικού στο Vector, έχοντας στο νου μου την δυσκολία που είχα εγώ και πιθανότατα και άλλοι χρήστες να βρούν όλες αυτές τις πολύτιμες πληροφορίες που είναι διάσπαρτες μέσα σε 68 αν δεν κάνω λάθος σελίδες και είναι δημιούργημα ταλαντούχων ανθρώπων.Όμως ειλικρινά λυπάμαι γιατί δεν θα μπορέσω τελικά να εγκαταστήσω το λογισμικό πλοήγησης που ήθελα καθώς αν διαβάσεις παραπάνω αυτό δεν γίνεται. Θεώρησα δεδομένο ότι θα γίνοταν, και το άφησα για το τέλος. Αν είχα αρχήσει από το τέλος ίσως να μην το είχα γράψει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ sbour ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΖΕΨΕΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ.ΕΔΩΣΕΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΣ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ KEEP UP THE GOOD WORK......
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Από εχθές έχω και εγώ στα χέρια μου ένα vector master dis 380.Δυστυχώς έχω κάποια προβλήματα όσον αφορά τη φόρτιση.Το βάσω στην πρίζα με έναν adaptor για το φορτιστή αυτοκινήτου.Οταν το φορτίζω το διακόπτη πίσω πρέπει να τον έχω πάνω(μπαταρία) ή κάτω(ρεύμα)???Νομίζω οτι πρεπει να τον έχω στο ρεύμα.Απ ότι στο βιβλιαράκι του λέει ότι όταν φορτίζει το λαμπάκι αναβοσβήνει.Αντίθετα στο δικό μου παραμένει σταθερά αναμένο πορτοκαλί.Τι να κάνω????Πάντως από χαρτογράφηση για το Βόλο είναι πλήρες.(papago).Παρακαλώ όποιον γνωρίζει να με βοηθήσει και εάν είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος μια φωτογραφία του φορτιστή του για να δώ αν έχω τον ίδιο θα ήταν ακόμη καλύτερα:D!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Από εχθές έχω και εγώ στα χέρια μου ένα vector master dis 380.Δυστυχώς έχω κάποια προβλήματα όσον αφορά τη φόρτιση.Το βάσω στην πρίζα με έναν adaptor για το φορτιστή αυτοκινήτου.Οταν το φορτίζω το διακόπτη πίσω πρέπει να τον έχω πάνω(μπαταρία) ή κάτω(ρεύμα)???Νομίζω οτι πρεπει να τον έχω στο ρεύμα.Απ ότι στο βιβλιαράκι του λέει ότι όταν φορτίζει το λαμπάκι αναβοσβήνει.Αντίθετα στο δικό μου παραμένει σταθερά αναμένο πορτοκαλί.Τι να κάνω????Πάντως από χαρτογράφηση για το Βόλο είναι πλήρες.(papago).Παρακαλώ όποιον γνωρίζει να με βοηθήσει και εάν είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος μια φωτογραφία του φορτιστή του για να δώ αν έχω τον ίδιο θα ήταν ακόμη καλύτερα:D!!

 

Ηρέμισε. Όπου και να έχεις το πίσω κουμπάκι, ο φορτιστής θα σου φορτίζει το vector 380. Απλά όταν το έχεις στο ρεύμα, μόλις το αποσυνδέσεις κλείνει, αν ήταν ανοιχτό και έτρεχε κάποιο πρόγραμμα. Αυτό είναι ένα είδος reset. Kαλλίτερα να το έχεις πάντα στο μπαταρία. Να το κλείνεις βάζοντας το πίσω κουμπί στη θέση ρεύμα, μόνο αν σου κολλήσεις κάποιο πρόγραμμα και θέλεις να κάνεις reset. Τώρα για το λαμπάκι που έπρεπε να αναβοσβύνει, σου λέω απλά ότι, σε πάρα πολλά κομμάτια, όπως και σε μένα, μένει μόνιμα αναμένο πορτοκαλί, ποτέ δεν το θυμάμαι πράσινο, αλλά πάντα φορτίζει μια χαρά.:D:rolleyes:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΞΕΚΛΕΙΔΟΣΕΙ ΤΟ VECTOR MASTER 380 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ? ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΨΑΧΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ WINDOWS CE 5.O ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Τ ΠΕΡΝΑΩ ΣΤΟ VM 380 ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...