Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

elega na parw to 590 , epidi to 380 den to vriskw gia agora, ala vlepw oti to 590 den kseklidonei kai den dexete destinator. i mipos iparxei tropos? epsaxa kai den evgala akri...

Πάρε το 390 από τα Carrefour, που είναι ίδιο με το 380 και έχει και 169Ε!Και δέχεται και τα πάντα(πράγμα δοκιμασμένο)!

Συμφέρει!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

menw kerkyra kai den iparxoun carrefour edw. iparxei tropos na to agorasw me antikatavoli i ba to vrw apo kapou alou to 390?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το γεγονός που καταγγέλθηκε παραπάνω. Και κακώς που δεν δόθηκαν δημόσια τα ονόματά τους από αυτούς που τους κατάλαβαν. Διάβασα ότι κάποιοι φίλοι ακόμη ψάχνουν λύσεις. Ελπίζω ο φίλος bbbb να αναλάβει και πάλι να βοηθήσει, κάτι που κάνει αφιλοκερδός εδώ και καιρό.

Έλειψα κάποιες ημέρες σε ταξίδι και δοκίμασα το 590. Ένα βασικό μειονέκτημα ήταν η χαμηλή ένταση του μεγαφώνου όταν μιλούσα στο κινητό μέσω bluetooth.

Παραθέτω μια μπακαλίστικη λύση που όμως με εξυπηρέτησε:

Σε συνδυασμό με ένα fm transmitter και αφού έψαξα αρκετά για να βρω κενή συχνότητα και να μην "πέφτω" πάνω σε συχνότητα που υπάρχουν ραδιοφωνικοί σταθμοί που κάνουν παρεμβολές, έχω τον ήχο από το κινητό τηλ στο R-CD του αυτοκινήτου αλλά και τον ήχο, από το 590 ενώ κάνω προήγηση, βλέπω ταινία ή ακούω mp3. Με μικρή απώλεια εκτός πόλης, αλλά αρκετές παρεμβολές εντός πόλεων.

Σήμερα πέρασα και το νέο αρχείο της dis, αλλά δεν διαπίστωσα διαφορές. Ειδικά οι χάρτες νομίζω ότι δεν έλλαξαν καθόλου. Το πρόγραμμα ήταν επαρκές ΄τσι και αλλιώς, και οι αναβαθμίσεις δεν νομίζω ότι ήταν απαραίτητες. Παραμένει απαραίτητη όμως η αναβάθμιση των χαρτών της εταιρίας.

Θα επιστρέψω με νεότερα.

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

menw kerkyra kai den iparxoun carrefour edw. iparxei tropos na to agorasw me antikatavoli i ba to vrw apo kapou alou to 390?

 

Νομίζω ότι τα carrefour αναλαμβάνουν την αποστολή στην επαρχία, αν πληρώσεις το προϊόν και τα έξοδα αποστολής με πιστωτική. Γιατί δεν επικοινωνείς με κάποιο κοντινό? Αν έχει Ηγουμενίτσα ή Γιάννενα...

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το γεγονός που καταγγέλθηκε παραπάνω. Και κακώς που δεν δόθηκαν δημόσια τα ονόματά τους από αυτούς που τους κατάλαβαν. Διάβασα ότι κάποιοι φίλοι ακόμη ψάχνουν λύσεις. Ελπίζω ο φίλος bbbb να αναλάβει και πάλι να βοηθήσει, κάτι που κάνει αφιλοκερδός εδώ και καιρό.

Έλειψα κάποιες ημέρες σε ταξίδι και δοκίμασα το 590. Ένα βασικό μειονέκτημα ήταν η χαμηλή ένταση του μεγαφώνου όταν μιλούσα στο κινητό μέσω bluetooth.

Παραθέτω μια μπακαλίστικη λύση που όμως με εξυπηρέτησε:

Σε συνδυασμό με ένα fm transmitter και αφού έψαξα αρκετά για να βρω κενή συχνότητα και να μην "πέφτω" πάνω σε συχνότητα που υπάρχουν ραδιοφωνικοί σταθμοί που κάνουν παρεμβολές, έχω τον ήχο από το κινητό τηλ στο R-CD του αυτοκινήτου αλλά και τον ήχο, από το 590 ενώ κάνω προήγηση, βλέπω ταινία ή ακούω mp3. Με μικρή απώλεια εκτός πόλης, αλλά αρκετές παρεμβολές εντός πόλεων.

Σήμερα πέρασα και το νέο αρχείο της dis, αλλά δεν διαπίστωσα διαφορές. Ειδικά οι χάρτες νομίζω ότι δεν έλλαξαν καθόλου. Το πρόγραμμα ήταν επαρκές ΄τσι και αλλιώς, και οι αναβαθμίσεις δεν νομίζω ότι ήταν απαραίτητες. Παραμένει απαραίτητη όμως η αναβάθμιση των χαρτών της εταιρίας.

Θα επιστρέψω με νεότερα.

 

 

Φίλε και όπως βλέπω συντοπίτη sakis,

Συμφωνώ με τα γραφόμενά σου και προσαυξάνω. Χάρη στην μεγαλιώδη βλακεία ορισμένων αχαρακτήριστων με΄λών χάσαμε απο την παρέα τον bbbb. Πέρα απο την πολύτιμη πραγματικά βοήθειά του είχε και χιούμορ ό άνθρωπος. Τώρα με λύπη μου βλέπω στο site μόνο απορίες και μόλις τώρα εσύ δίνεις μια βοήθεια. Μεγάλο το κενό και θα ήθελα και εγώ να δημοσιοποιηθούν τα ονόματα των ##@*&. Και τώρα πωςθα κάνουν τον έξυπνο΄;;;;:mad::mad:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Και γώ είμαι της άποψης οτι θα έπρεπε να αναφερθούν τα ονόματα των "έξυπνων". Ο φίλος μας bbbb καλά κάνει από μια άποψη που δε θέλει να συνεχίσει, αλλά θα τον παακαλούσα να σκεφτεί και τους χρήστες που δεν έχουν τόσες πολλές γνώσεις (συμπεριλαμβανομένου και εμού του ιδίου) επί του θέματος και να συνεχίσει τη πολύτιμη βοήθειά του.

 

Ότι και αν αποφασίσει ο ίδιος, πάντα θα έχει την υποστήριξή μου και το σεβασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Και γώ είμαι της άποψης οτι θα έπρεπε να αναφερθούν τα ονόματα των "έξυπνων". Ο φίλος μας bbbb καλά κάνει από μια άποψη που δε θέλει να συνεχίσει, αλλά θα τον παακαλούσα να σκεφτεί και τους χρήστες που δεν έχουν τόσες πολλές γνώσεις (συμπεριλαμβανομένου και εμού του ιδίου) επί του θέματος και να συνεχίσει τη πολύτιμη βοήθειά του.

 

Ότι και αν αποφασίσει ο ίδιος, πάντα θα έχει την υποστήριξή μου και το σεβασμό μου.

Συμφωνω απολυτα. Φιλε bbbb, δωσε τα ονοματα.

Πρεπει η συμβολη του καθε δημιουργου να αναγνωριζετε. Αυτο ειναι που βλεπουμε ολοι στα αλλα ξενογλωσαα ΦΟΡΑ.

Επισης , μηπως ηλθε η ωρα να αρχισουμε να προσφερουμε DONATIONS στους φιλους που προσφερουν σε εμας τους ασχετους λυσεις?

Link to comment
Share on other sites

elega na parw to 590 , epidi to 380 den to vriskw gia agora, ala vlepw oti to 590 den kseklidonei kai den dexete destinator. i mipos iparxei tropos? epsaxa kai den evgala akri...

 

Παιδιά και κυρίως οι expert users σας στέλνω λινκ κατ' ευθείαν από την dis. Χτες τους έστειλα email να μας πουν τον τρόπο που μπορεί να ξεκλειδώσεις το 590 και σήμερα απάντησαν. ΌΠοος ξέρει ας το διαβάσει να πει σε όσους έχουν 590 την λύση. Προσωπικά έχω 380, αλλά αν το ξεκλειδώσετε, το σκέφτομαι να το αγοράσω.

Το λινκ είναι: http://www.dis.gr/index.asp?mod=articles&id=278

 

Μέσα γράφει τα εξής:

ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΑ WINCE.NET

 

Πώς θα κάνετε εισαγωγή στα WinCE.NET του Vector Master 590

 

1. Κατεβάστε το αρχείο LaunchExplorer από ΕΔΩ. http://www.digitalsolutions.gr/downloads/Launch%20Explorer.zip

2. Αποσυμπιέστε το αρχείο LaunchExplorer.zip

3. Μέσα στο φάκελο LaunchExplorer υπάρχουν τρία (3) αρχεία AUTORUN.INF, D100Autorun.inf και LaunchExplorer_05.exe

4. Επιλέξτε τα τρία αυτά άρχεία και τοποθετήστε τα σε μία κάρτα SD 128Mb ή παραπάνω.

5. Επιλέξτε το OFF (Hard Reset) στο κάτω μέρος της συσκευής και τοποθετήστε την κάρτα SD στο Vector Master 590

6. Γυρίστε το κουμπί OFF στη θέση ΟΝ και ανοίξτε τη συσκευή.

Μόλις ανοίξει η συσκευή, τότε θα πλοηγηθείτε στα WinCE.NET της συσκευής για την εισαγωγή επιπρόσθετων εφαρμογών.

 

Για την επαναφορά τοιυ συστήματος στην αρχική του λειτουργία απλά, κάντε ON - OFF αφού έχετε αφαιρέσει την κάρτα SD από το Vector Master 590.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Μήν σβήσετε τα αρχεία που βρίσκονται μέσα στο MyFlashDisk του συστήματος. Σε αυτή τη περίπτωση θα χάσετε το λογισμικό πλοήγησης Vector Navigation Software, τους χάρτες και την άδεια χρήσης τους. Η εταιρεία DIS δεν φέρει καμία ευθύνη σε μία τέτοια περίπτωση. Η επανεγκατάσταση του λογισμικού απαιτεί την αγορά νέας άδεια χρήσης.

Αντε ρε παιδιά, όσοι γνωρίζετε βοηθήστε τους άλλους

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλες e-mail και σου απάντησαν για το πως ξεκλειδώνεται η συσκευή, έτσι απλά?

Δεν τους νοιάζει δηλαδή τον αν θα ξεκλειδώσει κάποιος την συσκευή τους?

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο?Μπράβο τους!!!!:D

Έκτός και αν δεν λές αυτό και κατάλαβα λάθος εγώ....:O

Link to comment
Share on other sites

Χαχα πολύ καλό.Για πρώτη φορά στην ιστορία των pna συσκευών μια εταιρεία βγάζει στη φόρα τον τρόπο ξεκλειδώματος.Τι στο καλό,εμένα περίμεναν να βγάλω τον τρόπο?:lol::lol::lol:

Είδαν ότι δεν αγόραζε κανένας το 590 και ότι όλοι ψάχνουν το 380/390?

Ονόματα φυσικά δεν πρόκειται να δώσω,δεν είμαι ρουφιάνος και με καλύπτει και το δημοσιογραφικό απόρρητο :p

@papajo

Πες ότι το αγόρασες κιόλας.Ειδικά για σένα θα ανεβάσω το απόγευμα τις οδηγίες για να μπει το νέο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλες e-mail και σου απάντησαν για το πως ξεκλειδώνεται η συσκευή, έτσι απλά?

Δεν τους νοιάζει δηλαδή τον αν θα ξεκλειδώσει κάποιος την συσκευή τους?

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο?Μπράβο τους!!!!:D

Έκτός και αν δεν λές αυτό και κατάλαβα λάθος εγώ....:O

 

Όχι δεν κατάλαβες λάθος. Τους είπα ότι, με το άνοιγμα της συσκευής θα είχαν περισσότερες πωλήσεις. Δεν νομίζω ότι είχα άδικο. Μήπως όσα έγιναν στα 380 και 390 δεν αποτέλεσαν κράχτη και για να αγοραστούν εκείνα απο περισσότερους αλλά και τα άλλα μηχανάκια της dis; Τους ευχαρίστησα για την πραγματικά σωστή κίνησή τους. Και τους πρότεινα, αν πράγματι έχουν αύξηση στις πωλήσεις(με το ξεκλέιδωμα του 590 το περιμένω), να βάζουν τις οδηγίες μέσα στην συσκευασία. Εδώ το igo προσφέρει δωρεάν τους χάρτες τι πειράζει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή. Μήπως εκείνοι θα κουραστούν να μετατρέψουν ένα ΡΝΑ σε πλήρες φορητό, όπως έγινε στο 380 και 390. Ελπίζω να το διαβάσει και ο bbbb και ΚΥΡΙΩΣ να έχει όρεξη να επανέλθει στην παρέα. Προς το παρόν ελπίζω στην βοήθεια άλλων experts.

ΒΟΗΘΑΤΕ ΡΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ. ΑΝΤΕ ΝΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ bbbb ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΤΟ SITE ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Χαχα πολύ καλό.Για πρώτη φορά στην ιστορία των pna συσκευών μια εταιρεία βγάζει στη φόρα τον τρόπο ξεκλειδώματος.Τι στο καλό,εμένα περίμεναν να βγάλω τον τρόπο?:lol::lol::lol:

Είδαν ότι δεν αγόραζε κανένας το 590 και ότι όλοι ψάχνουν το 380/390?

Ονόματα φυσικά δεν πρόκειται να δώσω,δεν είμαι ρουφιάνος και με καλύπτει και το δημοσιογραφικό απόρρητο :p

@papajo

Πες ότι το αγόρασες κιόλας.Ειδικά για σένα θα ανεβάσω το απόγευμα τις οδηγίες για να μπει το νέο μενού.

 

Μεγάλε δεν πρόσεξα ότι ήδη μπήκες. Τι να πω. Πραγματικά σε καλωσορίζω με μεγάλη χαρά. Πιστεύω πως μόλις το πάρουν είδηση τα παιδιά θα γεμίσει το site με καλωσορίσματα.

Αντε ρε παιδί μου να αρχίσουν και οι απαντήσεις. Όλο το τριήμερο είχαμε μόνο απελπισμένες κραυγές αγωνίας. Τα τσακάλια βλέπεις βγαίνου ν μόνο την νύχτα(στα μουλωχτά εννοώ).

:lol::):p:D:):lol

 

Αν έβαζα και άλλα θα με σβήνανε οι admin ή μάλλον όπως και γίνεται δεν ανεβαίνει το ποστ και σβήνω

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

file papajo δεν τους ρωτας και για το vector 290 γιατι εγω τους πηρα και μου ειπαν μια κοπελα που μιλησα οτι μονο τα pda μπορουν να παρουν αλλους χαρτες δοκιμασα με αυτα που ειναι για το 590 αλλα δυστυχως δεν δουελευουν για το 290

:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την σειρά μου χαιρετώ τον φίλο bbbb και ελπίζω να μην μας αφήσει στην μοίρα μας....

Όπως έχω πει πολές φορές, η παρέα μου έχει ξετρελαθεί με το 590 μου.

Είχα 2GB κάρτα SD και ήδη έκανα παραγγελία, μια άλλη 4GB. Ελπίζω να την παίζει όστε να βλέπω και καμιά ταινία.

Την καλησπέρα μου σε όλους....

 

Φίλε papajo από Ξάνθη είσαι, και με είπες συντοπίτη?

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την σειρά μου χαιρετώ τον φίλο bbbb και ελπίζω να μην μας αφήσει στην μοίρα μας....

Όπως έχω πει πολές φορές, η παρέα μου έχει ξετρελαθεί με το 590 μου.

Είχα 2GB κάρτα SD και ήδη έκανα παραγγελία, μια άλλη 4GB. Ελπίζω να την παίζει όστε να βλέπω και καμιά ταινία.

Την καλησπέρα μου σε όλους....

 

Φίλε papajo από Ξάνθη είσαι, και με είπες συντοπίτη?

 

Ναί φίλε sakis70, απο Ξάνθη είμαι γέννημααλλά πολύ λίγο θρέμα. Λοίπω 43 χρόνια( με μικρά διαλλέιματα, όπως το στρατιωτικό). Σχολείο πήγα στην Κυψέλη στο 6ο.

 

file papajo δεν τους ρωτας και για το vector 290 γιατι εγω τους πηρα και μου ειπαν μια κοπελα που μιλησα οτι μονο τα pda μπορουν να παρουν αλλους χαρτες δοκιμασα με αυτα που ειναι για το 590 αλλα δυστυχως δεν δουλευουν για το 290

:mad: :mad:

 

Φίλε thamax, φοβάμαι ακόμη να ρωτήσω για άλλη συσκευή,μήπως οι άνθρωποι με πάρουν για μακάκα. Άσε να δούνε λίγο φως με το 590, μόλις το ξεκλειδώσει ο bbbb και μετά θα αποχτήσουμε και το λόγο να ζητήσουμε ξεκλείδωμα και των άλλων συσκευών. Αν δεν δούνε φως σιγά μη μας απαντήσουν. Λίγο υπομονή. Ο bbbb αφού δεν κατάφερε να μετατρέψει το 380 σε καφετιέρα, έχει παραγγείλει στην καφετέρεια στην πλατεία ένα κουβά καφέ. Έχει αποφασίσει να το ανοίξει το 590. Δεν του γλιτώνει με τίποτε.

----------------------

Και δεν ρωτάμε στο τηλέφωνο. Συνήθως το σηκώνουν άσχετοι σε όλες τις εταιρείες. Ένα ευγενικό email κάνει την διαφορά, αφού πάντοτε καταλήγει σε κάποιον πιό αρμόδιο(απ' οτι το τηλέφωνο)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε thamax, φοβάμαι ακόμη να ρωτήσω για άλλη συσκευή,μήπως οι άνθρωποι με πάρουν για μακάκα. Άσε να δούνε λίγο φως με το 590, μόλις το ξεκλειδώσει ο bbbb και μετά θα αποχτήσουμε και το λόγο να ζητήσουμε ξεκλείδωμα και των άλλων συσκευών. Αν δεν δούνε φως σιγά μη μας απαντήσουν. Λίγο υπομονή. Ο bbbb αφού δεν κατάφερε να μετατρέψει το 380 σε καφετιέρα, έχει παραγγείλει στην καφετέρεια στην πλατεία ένα κουβά καφέ. Έχει αποφασίσει να το ανοίξει το 590. Δεν του γλιτώνει με τίποτε.

----------------------

Και δεν ρωτάμε στο τηλέφωνο. Συνήθως το σηκώνουν άσχετοι σε όλες τις εταιρείες. Ένα ευγενικό email κάνει την διαφορά.

 

τους εστειλα ιμαιλ να δω τι θα γινει οποτε εχω απαντηση θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

τους εστειλα ιμαιλ να δω τι θα γινει οποτε εχω απαντηση θα σας ενημερωσω.

 

Εμένα πάντως αστραπιαία μου απάντησαν ΚΑΙ στο ευχαριστήριο email που τους έστειλα. Μακάρι να πάρεις καλά νέα, ετσι ώστε να αρχίσει μια άλλου είδους συνεργασία των μελών του myphone με την dis για αμοιβαίο όφελος.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Άμα γουστάρεις σου στέλνω τα κουπόνια του "Θέμα" να το πάρεις με τα 189 ευρώ απο το Carrefour. Εγώ τα έχω και μου είναι άχρηστα, στείλε μου πμ με τη διεύθυνσή σου και είναι δικά σου.

 

Τα κουπονια αυτα τα ψαχνω και εγω, υπάρχει κανεις που μπορει να με βοηθησει;

 

Tελικα το 590 υπάρχει τρόπος να τρέξει σωστά το destinator;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά για τη στήριξή σας.Ευχαριστώ ιδιαίτερα τον φίλο που μου παραχώρησε το 590 του για να φτιάξω το νέο μενού.Δε χρειάστηκε να βγάλει αφρούς η συσκευή για να περαστεί το νέο μενού.Της συμπεριφέρθηκα τρυφερά και έτσι μου έκανε το χατίρι και ξεκλείδωσε :p

http://rapidshare.com/files/85478848/menu590-final_version.rar.html

Κατεβάζετε από εδώ το μενού

1.Αποσυμπιέζετε στο pc και θα δείτε 3 φακέλους και ένα αρχείο.

Βoot,Destinatorapps,skin και calibration.exe.

Μέσα στο φάκελο Destinatorapps θα βάλετε το χάρτη(φάκελος GreeceU) και θα φτιάξετε άλλους 2 φακέλους Destinator και Destinator7 αντίστοιχα όπου θα βάλετε τα 2 destinator.Τους 3 αυτούς φακέλους τους στέλνετε στην κάρτα μνήμης.

2.Η συσκευή τώρα πρέπει να ξεκλειδώσει.Δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί με το ξεκλείδωμα της dis γιαυτό θα αναφέρω τον τρόπο που χρησιμοποίησα εγώ.Συνδέουμε τη συσκευή με το pc.Aπαραίτητη προϋπόθεση να έχουμε εγκατεστημένο το activesync αν χρησιμοποιούμε win xp.Κάνουμε αντιγραφή το αρχείο calibration.exe που βρίσκεται στο φάκελο που μόλις κατεβάσαμε στο φάκελο windows του 590 αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον.

3.Κάνουμε soft reset.Xρησιμοποιούμε ένα αιχμηρό αντικείμενο και πιέζουμε την τρυπούλα που βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής,δίπλα από το on-off.

4.Mόλις επανεκκινήσει η συσκευή θα ανοίξει η μπάρα των windows.

Πάμε start-->programms-->file explorer και μπαίνουμε στην sdmmc.

5.Βρίσκουμε το φάκελο boot και τρέχουμε με διπλό κλικ το αρχείο boot.exe.Περιμένουμε.Η συσκευή θα κάνει επανεκκίνηση και θα επανέλθει στο κεντρικό μενού.

6.Πατάμε πλοήγηση και πλέον ανοίγει το νέο μενού.Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση λόγω του ότι έβαλα την εντολή να κλείνει το original menu για να μην φορτώνεται επιπλέον η μνήμη ram της συσκευής.

7.Τα εικονίδια επάνω

Destinator 6-->Sdmmc\Destinatorapps\Destinator\Destinator.exe

Vector Navigation-->Aυτό το εικονίδιο λινκάρει μόνο του

Destinator7-->Sdmmc\Destinatorapps\Destinator7\Destinator.exe

Tα εικονίδια κάτω

οff button

soft reset

bluetooth handsfree

tcmp player

windows

άνοιγμα του original menu.

Πατώντας πλόηγηση επανερχόμαστε στο newmenu.

8.Aν θέλετε το κουμπί πλοήγηση να ανοίγει και πάλι το vector,μπαίνετε στα windows στην sdmmc στο φάκελο boot\restore και τρέχετε το boot.exe.Περιμένετε.Γίνεται επανεκκίνηση και το κουμπί θα ανοίγει και πάλι το vector software.

Με τον τρόπο που αναφέρω δεν επηρεάζεται η λειτουργία του vector navigation και μπορείτε να πραγματοποιείται κανονικά τις αναβαθμίσεις του.

9.Για να εξαφανίσουμε την μπάρα των windows,κλείνουμε τη συσκευή από το κουμπί on-off.Εν συνεχεία επανερχόμαστε στο νέο μενού με το κουμπί πλοήγηση.Η μπάρα των windows θα εμφανιστεί εαν και μόνο μπούμε στα windows.Eαν πάμε start-->settings-->taskbar and start menu μπορούμε να επιλέξουμε το autohide.Eτσι η μπάρα θα είναι κρυμμένη και θα την εμφανίζουμε πατώντας κάτω δεξιά στην οθόνη.Σε αυτή την περίπτωση θα βλέπετε μια γκρίζα γραμμή στο κάτω μέρος της οθόνης όπως φαίνεται και στην εικόνα που ανέβασα.

Γνωστά προβλήματα

1.Oταν είναι φορτωμένο το νέο μενού,η συσκευή δεν κλείνει από το επάνω κουμπί.Πατάμε το κουμπί στην οθόνη ή επιστρέφουμε στο original menu και την κλείνουμε κανονικά από το επάνω κουμπί.

2.Aν ανοίξουμε το vector software και το κλείσουμε από το Χ που έχει πάνω δεξιά,μένει ελαχιστοποιημένο στη μνήμη.Αν πάμε να το ξανανοίξουμε δεν ανοίγει.Θέλει soft reset.Aν πάμε αμέσως μετά να ανοίξουμε το destinator δε θα βρίσκει το gps.Eτσι έφτιαξα ένα script που μόλις πατάμε το εικονίδιο του destinator να ελέγχει αν το vector είναι ανοιχτό και αν είναι να το κλείνει,ώστε να αποδεσμευτεί το gps.Eτσι αν ανοίξουμε το vector και μετά το destinator θα δούμε κάποιες εναλλαγές στην οθόνη κατά το άνοιγμα.

3.Το κουμπί soft reset στην οθόνη,δεν δουλεύει πάντα.Καλύτερα να χρησιμοποιούμε την τρυπούλα.

4.Διπλό κλικ στην επιφάνεια εργασίας του νέου μενού έχει ως αποτέλεσμα να εμφανίζεται το about του κατασκευαστή του demo menu.Ξεκολλάει μόνο με soft reset.

Οποιος έχει όρεξη μπορεί να το δοκιμάσει.Πάνω από όλα υγεία και καλή καρδιά. :)

Υ.Γ. Αν θέλει κάποιος να μου στείλει το 290 να φτιάξω κάτι ανάλογο,ευπρόσδεκτος.

http://img185.imageshack.us/img185/316/display1cn2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας προηγούμενη εμπειρία από το Mio 520 που έχει και αυτό 4,3 οθόνη περίμενα κάτι ανάλογο στο θέμα της ταχύτητας,δηλαδή να σέρνεται.Αλλά διαψεύστηκα.Η συσκευή τρέχει παρά πολύ καλά με το destinator.Το vector μου φάνηκε δύσχρηστο
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας προηγούμενη εμπειρία από το Mio 520 που έχει και αυτό 4,3 οθόνη περίμενα κάτι ανάλογο στο θέμα της ταχύτητας,δηλαδή να σέρνεται.Αλλά διαψεύστηκα.Η συσκευή τρέχει παρά πολύ καλά με το destinator.Το vector μου φάνηκε δύσχρηστο

 

Δυσχρηστο και με το destinator πανω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...