Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε/φίλη bbbb είσαι αστέρι. Σε παρακαλώ αγνόησε την έκκληση για βοήθεια σχετικά με το newmenu. Έκανα την βλακεία να βγάλω έξω απο τον φάκελο menu τα επι μέρους αρχεία και φυσικά το engine δεν έβρισκε πρώτα φάκελο menu και μετά το menu.exe. Τελικά τα κατάφερα και είναι ωραίο να έχει κανείς και τα δύο προγράματα στην ίδια κάρτα.

Σε ευχαριστώ για τις έξυπνες ιδές σου.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά σε όλους.Να ευχαριστήσω καταρχήν τον

bbbb για το "new menu",πολύ βολικό.Θέλω να ρωτήσω,μήπως κάποιος γνωρίζει:

1.Αν γίνεται στο dest. να έχουμε ενιαία πλοήγηση δια

σχίζοντας 2-3 χώρες χωρίς να αλλάζω χάρτες.

 

2.Αν κάποιος έχει εγκαταστήσει με επιτυχία το i-go

sto vector master να μου δώσει κάποιες οδηγίες αν

γίνεται γιατί δεν τα καταφερα ακόμη.Συγκεκριμένα,

έχω αλλάξει το sys.txt με κάποιο που μου έστειλε ο

φίλος charos και όταν πατάω το εικονίδιο "igopna.exe"

βγάζει μύνημα"cannot find igopna.exe or one of its components"

Check your pm ευχαρ

3.Αν κάποιος έχει δοκιμάσει το ΜΝ6 στο μηχάνημα

να μας πει τη γνώμη του για το πρόγραμμα.

4.Αν υπάρχει κάποιος τροπος να βοηθήσουμε στην καταγραφή

poi's,speedcams,etc.

1.Υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά δεν την έχω δοκιμάσει στο δρόμο.Συγκεκριμένα χρειάζεσαι τον χάρτη αφετηρίας,κεντρικών δρόμων ευρώπης και προορισμού.Διεύθυνση-->τρόποι-->σε άλλους χάρτες και επιλέγεις τον χάρτη προορισμού.Από Ελλάδα προς άλλες χώρες χρειάζεσαι τον χάρτη της Navteq που έχει τις κεντρικές αρτηρίες της χώρας μας.

4. http://www.ngi.gr/forum το forum της εταιρείας που φτιάχνει τους χάρτες

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=40&languageid=2 η αναφορά λαθών όπου μπορείς να αναφέρεις τυχόν λάθη ή παραλείψεις,φτιάχνοντας ένα λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει με επιτυχία το destinator σε mio c510.

Αρχικά έχω 2 φακέλους. τους κάνω copy στην sd. Μετά μεταφέρω όλα τα αρχεία απ’τον φάκελο : MobileNavigator , στον X-road/Navigator/ και τέλος άλλαξα απ’το αρχείο: destinator.ini τα εξής: port:2 & baudrate: 4800

Με μια συντόμευση του MobileNavigatorMain.exe στην επιφάνεια εργασίας όλα πάνε ρολόι.

Αλλά χίλιες φορές καλύτερο το iGo ή το MioMap.....

 

tha ithela file moy an mporeis na moy steileis leptomeros pos akribos to ekanes.den mporo na katalabo etsi opos ta les edo ( den moy kobei ) ;pp. thanks :D an thes steile moy pm ,gia na soy doso to mail moy.

thanks

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει από torrent to "igo8 emo".Προφανώς είναι beta.Το καλό νέο είναι ότιείναι έκδοση για pna, το κακό νέο είναι ότι δεν τρέχειστο Vector master για την ώρα.Οι γνώσεις μου δενβοηθούν και έχει διάφορα αρχεία sys kai ini.Οποιοι έχουν χρόνο και διάθεση να παιδευτούν για να έχουνπλοήγηση ανάμεσα σε 3D!! κτίρια ας στείλουν πμ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει από torrent to "igo8 emo".Προφανώς είναι beta.Το καλό νέο είναι ότιείναι έκδοση για pna, το κακό νέο είναι ότι δεν τρέχειστο Vector master για την ώρα.Οι γνώσεις μου δενβοηθούν και έχει διάφορα αρχεία sys kai ini.Οποιοι έχουν χρόνο και διάθεση να παιδευτούν για να έχουνπλοήγηση ανάμεσα σε 3D!! κτίρια ας στείλουν πμ.

 

 

δυστυχώς μέχρι να γίνουν τρισδιάστατοι χάρτες με κτίρια έστω της Αθήνας φέξε μου και γλίστρησα !!!!! αλλά για την Ευρώπη κάτι θα λέει, αφού γίνουν και οι σχετικοί χάρτες ....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς μέχρι να γίνουν τρισδιάστατοι χάρτες με κτίρια έστω της Αθήνας φέξε μου και γλίστρησα !!!!! αλλά για την Ευρώπη κάτι θα λέει, αφού γίνουν και οι σχετικοί χάρτες ....

 

Η έκπληξη φίλε μου είναι ότι είδα μέσα στο φάκελο του προγρ. καμμιά

10αριά κτίρια στην Αθήνα(μνημεία)!!!Το ίδιο και σε 7-8 άλλες πρωτεύ

ουσες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα pna παίζουν κανονικά και speedcameras για destinator κλπ?Μπορεί κάποιος να απαντήσει υπέυθυνα?
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

:worry: μαλλον για τα λεφτα που δωσαμε για το συγκεκριμενο pna (συγκριτικα με τα αλλα της αγορας) φυσικό ειναι να υπαρχουν τετοια προβληματα. Αλλωστε το λεει και η παροιμια: το φθηνο το κρεας το τρωνε τα ... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποια τεστ αυτές τις μέρες και διαπίστωσα ότι αποφορτίζει πιό πολύ όταν κλείνει με το πρόγραμμα ανοιχτό (δηλαδή το GPS ανοιχτό). Παίζει να τραβάει ρεύμα το GPS?
Link to comment
Share on other sites

:worry: μαλλον για τα λεφτα που δωσαμε για το συγκεκριμενο pna (συγκριτικα με τα αλλα της αγορας) φυσικό ειναι να υπαρχουν τετοια προβληματα. Αλλωστε το λεει και η παροιμια: το φθηνο το κρεας το τρωνε τα ... :mad:

Ολα οι συσκευές αυτού του τύπου έτσι είναι ανεξαρτήτως χρημάτων

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποια τεστ αυτές τις μέρες και διαπίστωσα ότι αποφορτίζει πιό πολύ όταν κλείνει με το πρόγραμμα ανοιχτό (δηλαδή το GPS ανοιχτό). Παίζει να τραβάει ρεύμα το GPS?

Κάθε πρόγραμμα που μένει ανοιχτό ,τραβάει ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα, είναι λογικό εγώ να το έχω κλείσει από το soft button μπροστά και να μην σταματάνε τα processes στο background, αλλά να τραβάει ρεύμα ο επεξεργαστής?

 

Γελοίο μου ακούγεται, αυτοί οι επεξεργαστές είναι φτιαγμένοι να τραβάνε μΑ σε standby mode. Μάπα σχεδίαση ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Για χρήστες iGO:

 

Για εγκατάσταση καμερών ταχύτητας στο iGΟ δέστε στην παρακάτω διεύθυνση

 

http://www.gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=1044

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πιθανότερη αιτία είναι ότι το έκλεισες χωρίς να βγείς προηγουμένως απο το οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης. Δοκίμασε να πατήσεις έξοδο και αφού βγει να το κλείσεις. Μου τρώει μόνο μια μπάρα (απο τις πέντε σε πλήρη φόρτιση) κάθε 2 μέρες κλειστό με αυτό τον τρόπο.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν είναι κόπος θα ήθελα και εγώ ένα "link"

 

Σίγουρα 6. Το 7 μου έβγαλε την ψυχή αλλά δεν δουλεύει. Μόλις καταφέρω να θυμηθώ από που θα σου στείλω το λινκ

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν είναι κόπος θα ήθελα και εγώ ένα "link"

Δοκίμασε: http://rapidshare.com/files/3893193/engine.ini.html και http://rapidshare.com/files/38934000/dest6.1.1_for_pna.rar.html και ίσως βρεις το φως σου.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε άλλους αλλά όταν αλλάζεις SD card στο pna, πρέπει να κλείνεις τον πίσω διακόπτη πριν αλλαξεις SD card, για να μην μπερδεύεται το pna και δείχνει για περιεχόμενα της καινούριας SD άλλα αντι άλλων...

Γενικά, μάλλον αν φορτώσει κανείς σε SD card μαζί με χάρτη και mp3 και video και photo, τότε την έκανε...

Πρέπει κανείς να πάρει απόφαση οτι το "μηχανάκι" αυτό για άλλη δουλειά εκτός απο gps ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, εκτός και θέλει να κάνει τον ΚΙΝΕΖΟ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε άλλους αλλά όταν αλλάζεις SD card στο pna, πρέπει να κλείνεις τον πίσω διακόπτη πριν αλλαξεις SD card, για να μην μπερδεύεται το pna και δείχνει για περιεχόμενα της καινούριας SD άλλα αντι άλλων...

Γενικά, μάλλον αν φορτώσει κανείς σε SD card μαζί με χάρτη και mp3 και video και photo, τότε την έκανε...

Πρέπει κανείς να πάρει απόφαση οτι το "μηχανάκι" αυτό για άλλη δουλειά εκτός απο gps ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, εκτός και θέλει να κάνει τον ΚΙΝΕΖΟ :lol:

 

Sorry φίλε αλλά δεν έχεις δίκαιο. Του φόρτωσα το destinator 6.1 και Papago 12 και mp3 και video και φωτό και είναι άψογο. Δεν κολλάει πουθενά. Τα τρέχει όλα μια χαρά. Βρές το μήνυμα του bbbb και φόρτωσε το πρόγραμμα που λέει για νέο μενού (newmenu)και θα δεις φως

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε αλλά δεν έχεις δίκαιο. Του φόρτωσα το destinator 6.1 και Papago 12 και mp3 και video και φωτό και είναι άψογο. Δεν κολλάει πουθενά. Τα τρέχει όλα μια χαρά. Βρές το μήνυμα του bbbb και φόρτωσε το πρόγραμμα που λέει για νέο μενού (newmenu)και θα δεις φως

Για να κατεβασεις το newmenu σου δινει περιορισμενη αδεια free χρησης για 90 μερες και μετα θελει να το αγορασεις!!!??? Μηπως υπαρχει κανενας τροπος για free αδεια χωρις χρονικο περιορισμο?

Link to comment
Share on other sites

Είναι free χωρίς περιορισμούς.Μάλλον δεν έχεις κατεβάσει ξανά από rapidshare:cool: Το site γράφει ότι αν ανεβάσεις ένα αρχείο,χωρίς να έχεις λογαριασμό=πληρώσεις,θα σου το διαγράψουν αν περάσουν 90 ημέρες χωρίς να το κατεβάσει κάποιος χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και απο μενα!Την αλλη εβδομαδα απο οτι μου ειπαν βγαινει το καινουργιο προγραμμα που υπαρχει για τα vector 390(που εχω εγω)που λογικα ειναι τα ιδια με το 380!Ξερει καποιος αν μπορω στο 390 να βαλω

destinator επειδη ειμαι εντελως ασχετος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...