Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτος ο bbb προγραμματιστης ειναι?

 

οντως ετσι το πηρα κ εγω. ειδα κατα τυχη τη διαφημιση, το googleισα και με βγηκαν τα ελληνικα ποστ στο myphone.gr

 

ομολογω οτι σταθηκαμε πολυ τυχεροι, με το μενου του bbb και τον "φαρο" δουλευει τελεια.

 

ειδαλως, δεν ειχαμε πολλοι απο μας την οικονομικη δυναμη, bluetooth, πλοηγος, DivX player κ.τ.λ για αγορα ενος σιγουρα πολλαπλασιου σε τιμη car-GPS.

 

σπανια μας καθεται κατι φθηνο κ καλο.

 

π.χ. DivX player UNITED, με ελληνικα κ τα σχετικα, μονο flv videos δεν παιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι φιλε μου υπαρχει.και για το igo2006

στο σημιοματαριο SYS,

Άνοιξε το και κανε τις απαραίτητες ρυθμισεις

 

[interface]

landscape=1

show_zoombar=1

show_timezoneslider=1

reset_os_timezone=1

gxoff=1

skin="igo_se1"

 

[gps]

port=1

baud=38400

protocol=nmea

 

Ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω να δώ αν δουλεύει μετά την αλλαγή protocol σε sirf

edit: Σχιζοφρένεια. Το igo που έχω, ΔΕΝ είχε καμμία εγγραφή για baud, com, protocol και όμως δούλευε!!! Και που τις έγραψα στο sys, δεν είδα καμμία διαφορά!! Με τον ίδιο τρόπο βρίσκει δορυφόρους. Πάλι όμως λιγο πιο γρήγορα και πιο πολλούς. Και μάλιστα με κλειστό παράθυρο ακι παντζούρι!!!!Τώρα πως έβρισκε πριν gps χωρίς τις οδηγίες που γράφεις φίλε xroupistα, δεν ξέρω, αλλά το έκαμνε

 

@ bbbb: Σε ευχαριστώ. Για λίγο μου φάνηκε σαν bug. Δηλαδή αν τον σβύσω και ξανατρέξω στην ίδια συσκευή το destinator(αλήθεια το 6 ή το 7 το κάνει;) θα μου ξαναεγράψει τον ίδιο αριθμό; Αν βάλω την ίδια κάρτα δε 380 θα μου γράψει άλλον αριθμό; Είναι δηλαδή μοναδικός αριθμός της συσκευής και όχι του προγράμματος;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται κάτω από ορισμένες συνθήκες.Κάποια προγράμματα που είναι για pda και πιο συγκεκριμένα για windows 2003,παίζουν σε pna με την προσθήκη των κατάλληλων dll αρχείων(που υπάρχουν εκ κατασκευής στα pda με windows 2003) στο φάκελο του πρoγράμματος.Και αυτό συμβαίνει γιατί τα windows ce 4.2 είναι ο πυρήνας των windows 2003.

 

bbbb,σωστό αυτό που λες.

Απλά συμπληρώνω για την πληρότητα του θέματος:

- Windows Mobile (or Pocket PC) 2003 is based on Windows CE OS 4.20

- Windows Mobile (or Pocket PC) 2003 Second Edition is based on Windows CE OS 4.21

- Windows Mobile (or Pocket PC) 5.0 is based on Windows CE OS 5.0

Link to comment
Share on other sites

Γeια σας ανέβασα κάτι φώτο (για όσους θέλουν να αλλάξουν την αρχική εικόνα όταν φορτώνει το dest7) που της είχε συλλέξει ο φίλος goodwood αλλά ήταν σε διαφορετική ανάλυση.

Δεν έκανα τίποτα σπουδαίο απλός τις μετέτρεψα σε 480χ272 για όσους έχουν το 590.

Για να εγκαταστήσετε μια από αυτές την μετονομάζετε σε welcome 480Χ272

πάτε στο φάκελο skin του dest7 και αναλόγως πιο skin χρησιμοποιείτε (standart - panosha -kτλ ) πηγεντε μέσα το φάκελο και αφερεστε την παλιά εικόνα που γράφει welcome 480x272 kai επικολλήστε αυτήν της αρεσκείας σας

 

 

http://rapidshare.com/files/101969133/EIKONES_____DEST7_STO_SKIN.rar

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο bbb προγραμματιστης ειναι?

 

οντως ετσι το πηρα κ εγω. ειδα κατα τυχη τη διαφημιση, το googleισα και με βγηκαν τα ελληνικα ποστ στο myphone.gr

 

ομολογω οτι σταθηκαμε πολυ τυχεροι, με το μενου του bbb και τον "φαρο" δουλευει τελεια.

 

ειδαλως, δεν ειχαμε πολλοι απο μας την οικονομικη δυναμη, bluetooth, πλοηγος, DivX player κ.τ.λ για αγορα ενος σιγουρα πολλαπλασιου σε τιμη car-GPS.

 

σπανια μας καθεται κατι φθηνο κ καλο.

 

π.χ. DivX player UNITED, με ελληνικα κ τα σχετικα, μονο flv videos δεν παιζει.

Δεν είμαι προγραμματιστής και ότι έχω κάνει είναι μετά από ψάξιμο και δοκιμές.Το θέμα είναι ότι υπάρχουν άλλοι που είναι πράγματι προγραμματιστές και γνωρίζουν σαφώς περισσότερα,αλλά προτιμούν τη σιωπή για διάφορους λόγους.

@papajo

Στο 380 θα σου βγάλει άλλο αριθμό.Βέβαια έχω δει και συσκευή που έχουν όλες το ίδιο deviceid και αυτή ήταν το pda yakumo deltax 5.

edit:

http://rapidshare.com/files/102044612/tcmp.rar.html

Eχω την εντύπωση πως αυτή η έκδοση του tcmp player υποστηρίζει και flv αρχεία.Οσοι ενδιαφέρεστε δοκιμάστε τη

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι προγραμματιστής και ότι έχω κάνει είναι μετά από ψάξιμο και δοκιμές.Το θέμα είναι ότι υπάρχουν άλλοι που είναι πράγματι προγραμματιστές και γνωρίζουν σαφώς περισσότερα,αλλά προτιμούν τη σιωπή για διάφορους λόγους.

@papajo

Στο 380 θα σου βγάλει άλλο αριθμό.Βέβαια έχω δει και συσκευή που έχουν όλες το ίδιο deviceid και αυτή ήταν το pda yakumo deltax 5.

edit:

http://rapidshare.com/files/102044612/tcmp.rar.html

Eχω την εντύπωση πως αυτή η έκδοση του tcmp player υποστηρίζει και flv αρχεία.Οσοι ενδιαφέρεστε δοκιμάστε τη

 

 

Την κατεβάζω τώρα. Μετά τη περνάω μέσα στο script αντικαθιστώντας την παλιά; Και θα δουλεύει με το ίδιο εικονίδιο; Ή χρειάζεται κάποια αλλαγή;

Τί έγινε εκεί πάνω φίλε; Έμαθα σας πήρε ο αέρας; Πάθατε καμμιά ζημιά;

:confused:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε bbbb μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να αλλάξω την εικόνα την αρχικη και αυτη των μενου στο skin του panosha 772?Επίσης υπάρχει δυνατότητα στο μενου μας να προσθέσω ενα ακόμα πλήκτρο που να οδηγει πχ στο papago που είχε το vector μέσα?η αν το βάλω στην sd θα μου κλειδώσει πάλι το μηχάνημα?:worry:

 

Και ένα τελευταίο προς όλους...ξέρει κανείς να προτείνει gps ελεύθερο ομως(χωρις λογισμικό-κλείδωμα) για να βάλω το dest7 που θα πάρω την άλλη εβδομάδα?Φαντάζομαι θέλει 400+ επεξεργαστή για να πάει καλά το dest e?ααα και μη το ξεχάσω 320x240 4,3 oθόνη...:p

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε bbbb μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να αλλάξω την εικόνα την αρχικη και αυτη των μενου στο skin του panosha 772?Επίσης υπάρχει δυνατότητα στο μενου μας να προσθέσω ενα ακόμα πλήκτρο που να οδηγει πχ στο papago που είχε το vector μέσα?η αν το βάλω στην sd θα μου κλειδώσει πάλι το μηχάνημα?:worry:

 

Και ένα τελευταίο προς όλους...ξέρει κανείς να προτείνει gps ελεύθερο ομως(χωρις λογισμικό-κλείδωμα) για να βάλω το dest7 που θα πάρω την άλλη εβδομάδα?Φαντάζομαι θέλει 400+ επεξεργαστή για να πάει καλά το dest e?ααα και μη το ξεχάσω 320x240 4,3 oθόνη...:p

 

 

Το μενού του bbbb έχει έτοιμα κουμπιά για τα υπόλοιπα προγράμματα και αν θέλεις να βάλεις κι άλλα δες τις οδηγίες που υπάρχουν σε προηγούμενες σελίδες. Και δεν κλειδώνει με τίποτα. Βέβαια εγώ μιλάω για 380-390 καθώς δε λες για ποια συσκευή ρωτάς. Το dest θέλει 400άρη επεξεργαστή (αν και πάλι στις στροφές χάνεται για λίγο!). GPS να σου προτείνω όποιο είναι γραμμένο σε αυτό το νήμα, αλλά έχουν μέσα το Vector Navigation (όχι ότι σε "αναγκάζουν" να το χρησιμοποιήσεις). 320*240 σε 4,3 οθόνη δε θα βρεις γιατί δε γίνεται. Σε 4,3 η ανάλυση είναι 480*272 και το ανάλογο Vector είναι το 590. Για να αλλάξεις τις εικόνες που θες βρες μέσα στο φάκελο skin το θέμα του panosha και βρες ποιες είναι οι υπάρχουσες και άλλαξέ τες με αυτές που θες (πάντα ίδιου τύπου και διαστάσεων). Και αφού θες να αγοράσεις PNA μην μπερδευτείς και αγοράσεις destinator σε έκδοση για PDA. Και επίσης έχω την εντύπωση ότι η επίσημη έκδοση του Destinator 7 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, αλλά αναμένεται ψιλοάμεσα.

Link to comment
Share on other sites

του panosha 772?Επίσης υπάρχει δυνατότητα στο μενου μας να προσθέσω ενα ακόμα πλήκτρο που να οδηγει πχ στο papago που είχε το vector μέσα?η αν το βάλω στην sd θα μου κλειδώσει πάλι το μηχάνημα?:worry

.:p

 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ. ;)

Φιλε sgatzo

στην σελιδα 73 καπου στην μεση γραφω πως βγαζεις εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να τρέξει το igo2008 σε vector380 ή 390; Αν ναι θα ήθελα να μου στείλει τα ονόματα των αρχείων και φακέλων που έχει μέσα στον φάκελο igo, για να δώ τι μου λείπει και δεν μου τρέχει. Μου εμφανίζει μια μαύρη οθόνη, δημιουργεί(χωρίς να φαίνεται, απλά τους είδα αργότερα στην κάρτα με τον explorer)) τρεις νέους φακέλους, εκτός αυτών που φόρτωσα στην κάρτα, αλλά εμφανίζει το γνωστό μήνυμα fatal error. Πιθανολογώ ότι μου λείπει κάποιο αρχείο.:!:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Το μενού του bbbb έχει έτοιμα κουμπιά για τα υπόλοιπα προγράμματα και αν θέλεις να βάλεις κι άλλα δες τις οδηγίες που υπάρχουν σε προηγούμενες σελίδες. Και δεν κλειδώνει με τίποτα. Βέβαια εγώ μιλάω για 380-390 καθώς δε λες για ποια συσκευή ρωτάς. Το dest θέλει 400άρη επεξεργαστή (αν και πάλι στις στροφές χάνεται για λίγο!). GPS να σου προτείνω όποιο είναι γραμμένο σε αυτό το νήμα, αλλά έχουν μέσα το Vector Navigation (όχι ότι σε "αναγκάζουν" να το χρησιμοποιήσεις). 320*240 σε 4,3 οθόνη δε θα βρεις γιατί δε γίνεται. Σε 4,3 η ανάλυση είναι 480*272 και το ανάλογο Vector είναι το 590. Για να αλλάξεις τις εικόνες που θες βρες μέσα στο φάκελο skin το θέμα του panosha και βρες ποιες είναι οι υπάρχουσες και άλλαξέ τες με αυτές που θες (πάντα ίδιου τύπου και διαστάσεων). Και αφού θες να αγοράσεις PNA μην μπερδευτείς και αγοράσεις destinator σε έκδοση για PDA. Και επίσης έχω την εντύπωση ότι η επίσημη έκδοση του Destinator 7 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, αλλά αναμένεται ψιλοάμεσα.

 

ευχαριστώ πολύ...έχω το vector 290 τώρα και πηγαίνει αρκετά καλά και είμαι ευχαριστημένος αλλά θέλω να πάρω το dest 7 τώρα που θα βγεί επίσημα και λέω να π'αρω και ενα καλύτερο gps...ευχαριστώ xroupista για τη βοήθεια σου και σένα...και κατι τελευταιο...ξέρει κανεις ποιες γραμμες πειράζουμε για την διαφάνεια στα skin στο dest6 και 7?:)

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελο skin υπάρχει το αρχείο destinator.inf.To ανοίγεις με το σημειωματάριο και βρίσκεις τις παρακάτω γραμμές

::CT_HOR, MAINSCREEN_COMPASS_BTN,1001,,0x4200000b,0,172,50,25,1,6,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_PLAN_BTN,1005,,0x4200000b,270,195,50,45,1,7,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_EMERGENCY_BTN,1008,,0x4200000b,0,195,50,45,1,6,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_SATELLITE_BTN,1007,,0x4200000b,277,173,20,25,2,7,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_POWERSTATE_BTN,1019,,0x4200000b,297,173,20,25,4,7,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_MANEUVER_BTN,1002,,0x4200000b,0,0,320,45,1,4,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_TMC_BTN,1020,,0x4200000b,227,154,35,35,3,7,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_SMS_BTN,1021,,0x4200000b,45,154,35,335,1,6,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_ZOOM_OUT,1024,,0x4200000b,0,137,35,35,1,6,0xFF0000,60,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_ZOOM_IN,1023,,0x4200000b,285,137,35,35,1,7,0xFF0000,60,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_SPEAKER,1026,,0x4200000b,50,195,50,45,2,6,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_STATUSBAR,1025,,0x4200000b,100,195,170,45,6,1,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_POWER_SAT_DATA,1027,,0x4200000b,271,172,50,25,1,7,0xFF,100,0

::CT_HOR, MAINSCREEN_DESTINATION_BTN,1032,,0x4200000b,0,0,320,45,1,4,0xFF,100,0

Το 100 κάνει το κουμπί αδιαφανές.Αν το αλλάξεις σε 0 θα είναι αόρατο

Υπόψιν ότι στο 6 δεν μπορείς να κάνεις τελείως διάφανες τις μπάρες.Για σκιν του 7 με διαφανείς τις μπάρες δες εδώ

http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?t=1622

Link to comment
Share on other sites

για μια ακομα φορά ευχαριστώ τον φίλο bbbb για την βοήθεια που μου δίνει πάντα και σε εμένα προσωπικά αλλα και σε όλους μας εδώ στο φόρουμ.Στο 6 μπορείς να τις κάνεις 10-20 ομως τις μπάρες?
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά δάσκαλε ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου.

Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μας πεις πως να αλλάξουμε το φόντο του ουρανού (από μπλε σε πορτοκαλί ας πούμε???:lol::lol::lol::p)

και άλλα τέτοια κολπάκια...

Οπως βλέπεις είμαστε εδώ αρκετοί με καλλιτεχνικές ανησυχίες.:lol::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που μου αρέσει στο forum που πλέον συνδυάζουμε τεχνολογία με εικαστικές παρεμβάσεις ..... Άντε και εις ανώτερα.....

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που μου αρέσει στο forum που πλέον συνδυάζουμε τεχνολογία με εικαστικές παρεμβάσεις ..... Άντε και εις ανώτερα.....

 

Τι να κάνουμε βρε Πανο μου.

περνάει ευχάριστα η ώρα και κάνουμε και τον χαβά μας :lol::lol::p

Τι λεει το 590 σου μήπως χρειαζετε καθόλου αναβάθμιση??;)

εχεις χωρο στην καρτα:lol::lol::lol:;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

για μια ακομα φορά ευχαριστώ τον φίλο bbbb για την βοήθεια που μου δίνει πάντα και σε εμένα προσωπικά αλλα και σε όλους μας εδώ στο φόρουμ.Στο 6 μπορείς να τις κάνεις 10-20 ομως τις μπάρες?

Δε νομίζω να γίνονται τόσο διαφανείς στο 6.

Να σε καλά δάσκαλε ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου.

Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μας πεις πως να αλλάξουμε το φόντο του ουρανού (από μπλε σε πορτοκαλί ας πούμε???)

και άλλα τέτοια κολπάκια...

Οπως βλέπεις είμαστε εδώ αρκετοί με καλλιτεχνικές ανησυχίες.

Με λίγο διάβασμα όλα μπορούν να γίνουν.Οι destinator skin masters είναι άλλοι και όχι εγώ.

Για τον ουρανό είναι υπεύθυνο το αρχείο view3ddesc.inf.

Bρες τις γραμμές

43,77,123, // Top sky color for day

212,226,255, // Bottom sky color for day

196,255,255, // Top fog color for day

196,196,196, // Bottom fog color for day

 

8,48,74, // Top sky color for night

8,85,123, // Bottom sky color for night

0,0,96, // Top fog color for night

0,0,96 // Bottom fog color for night

Οι αριθμοί είναι στο σύστημα χρωμάτων Red Green Blue (RGB)

To 255,255,255 είναι το λευκό και το 0,0,0 το μαύρο.Με δοκιμές θεωρώ πως μπορείς να πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

AA!!! Eτσι εξηγούνται αυτά τα νούμερα.

τα είχα ψάξει φίλε μου και συγκρινα το skin tου panosha με αυτό το darkred kai είδα κάποιες διαφορές στα νούμερα .με πήγε το μυαλό ότι κάτι παίζει με τα χρώματα αλλά νόμιζα ότι ....:X:wacko:

Τελος πάντων θα ξεκινήσω απο τον ουρανό ...και πιστεύω μέσα σε μερικούς μήνες με αρκετή εξάσκηση να κάνω των ουρανό να βρέχει κιόλας :lol::lol::p

Τα λέμε φίλε μου και σε ευχαριστώ και πάλι :):)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Τελος πάντων θα ξεκινήσω απο τον ουρανό ...και πιστεύω μέσα σε μερικούς μήνες με αρκετή εξάσκηση να κάνω των ουρανό να βρέχει κιόλας :lol::lol::p

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτιτις?? έχω το VM 390, εγκατέστησα το newmenu1 , έβαλα και το dest 7 και όλα λειτουργούν ρολόι, αλλά, δεν έχω βάλει το Dest 6 καθόλου, το 7 είναι beta από ότι έμαθα, χάνω κάτι σε λειτουργικότητα από το πρόγραμμα? Επίσης , μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα για οδήγηση εκτός δρόμου? που να παίρνει διάφορους χάρτες μέσα π.χ. Ανάβασης. Προγράμματα τέτοια είναι τα pathaway και το ozi explorer. Ψάχνοντας λίγο είδα ότι το ozi explorer μόνο έχει εκδοση για pna, αλλά πως μπαίνει στο 390??? Επίσης προσπάθησα να συγχρονίσω το VM390 με το PC με το active sync αλλά ....τζίφος....:help::help: έχω win XP.
Link to comment
Share on other sites

3. Κάνετε σύνδεση με το ActiveSync

 

Eho win vista.

Prospatho navalo se vector 290 destinator 7.

hriazome Active Sync i windows mobil device

 

 

ΔΕΝ χρειάζεσαι active sync. Τα vista έχουν ποιό εξελιγμένο και λέγεται Mobile center. Κάνει ότι και το active sync και περισσότερα. δεν ξέρω το 290, αλλά για να δουλέψει με το mobile center, πρέπει να έχεις βάλει το usbswitch χύμα στην κάρτα. Αφού τρέξει το newmenu1 με τις ρυθμίσεις που έκαναν τα παιδιά για το 290, πήγαινε: Windows explorer>sd csrd>usbswitch Κλαθε φορά που διπλοκλικάρεις το usbswitch, αλλάζει την σύνδεση απο serial σε usbmassive. Για να τρέχει λοιπόν το mobile center , πρέπει να έχεις πάει ως εξής:

1) windows explorer> my device>control panel>Pc connection

Στην οθόνη που θσ σε βγάλει τσεκάρισε το κουτάκι: Allow connection....., πάτα ΟΚ και βγες εντελώς από explorer

2)ξανά windows explorer>my device>sd card>usbswitch(διπλό κλικ εδώ) Αν σε βγάλει στε usb massive storage, γύρνα ξανά στο usbswitch και ξανα διπλό κλικ.Θα σε βγάλει σε serial.

Όποτε κλίνεις την συσκευή απο το πίσω κουμπί, θα πρέπει να ελέγχεις αν είναι τσεκαρισμένο το allow connection..... και αν είσαι σε serial. Συνήθως ξεκινάει σε usb massive storage και πρέπι να ξανατρέξεις το δεύτερο βήμα. Πλήρη συγχρονισμό δεν κάνει το 380 και το 390. Θεωρώβ απίθανο να κάνει το 290, σαν παλαιώτερο μοντέλο. Μόνο αρχεία συγχρονίζει(φωτό, μουσική και διάφορα άλλα)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος να εχω μονιμα το bluetooth ενεργοποιημενο ανεξάρτητα απο το πιο προγραμμα τρεχει το Vector 590; Εχω το newmenu1.

 

:help: κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Αν το ανοίξεις είτε από το newmenu1 είτε από το original menu και μετά ανοίξεις το destinator,δεν συνεχίζει να λειτουργεί το bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτιτις?? έχω το VM 390, εγκατέστησα το newmenu1 , έβαλα και το dest 7 και όλα λειτουργούν ρολόι, αλλά, δεν έχω βάλει το Dest 6 καθόλου, το 7 είναι beta από ότι έμαθα, χάνω κάτι σε λειτουργικότητα από το πρόγραμμα? Επίσης , μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα για οδήγηση εκτός δρόμου? που να παίρνει διάφορους χάρτες μέσα π.χ. Ανάβασης. Προγράμματα τέτοια είναι τα pathaway και το ozi explorer. Ψάχνοντας λίγο είδα ότι το ozi explorer μόνο έχει εκδοση για pna, αλλά πως μπαίνει στο 390??? Επίσης προσπάθησα να συγχρονίσω το VM390 με το PC με το active sync αλλά ....τζίφος....:help::help: έχω win XP.

 

Κανένας να με διαφωτίσει please???:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...