Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω το vector 290 , μπορεί να μου πει κάποιος που μέσα στο forum γράφει ο φίλος bbb για το ξεκλείδωμα του με το "newmenu" η κάποιο καλήτερο newmenu1 ίσως ? Ευχαριστώ πολύ .
Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω και παλι. Θα το δοκιμασω. Στο 6 παντως δεν βγηκα απο πουθενα να ρυθμιζεται η ενταση.

 

Να σε πω την αλήθεια ούτε έχω ασχοληθεί με το 6 αλλά μάλλον δεν θα ρυθμίζετε αφού το εψαξες

Αν ξέρει κανένας ας μας πει.;);)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το vector 290 , μπορεί να μου πει κάποιος που μέσα στο forum γράφει ο φίλος bbb για το ξεκλείδωμα του με το "newmenu" η κάποιο καλήτερο newmenu1 ίσως ? Ευχαριστώ πολύ .

 

Σ' αυτό το thraed σελίδα 71, post 1419, τα μάζεψε όλα ο sbur με πολύ κόπο. Σκρολάρισε λίγο το post προς τα κάτω και θα βρεις ότι ζητάς.:)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκτός απο το παραπάνω πρόβλημα μου βγήκε΄και ένα άλλο..προσπαθώ να φτιάξω ένα απλό και ωραίο μενού για το 290 αλλά τώρα μου βγάζει ενώ θά πρεπε να δουλεύει το script.exe μου λεει οτι δεν εχω δουλεψει το mortscrip.exe :/ δεν έχω καταλάβει.. για το 290 γίνεται να πάμε σε ένα ωραίο γραφικά μενού η πρέπει μόνο το newmenu το απλό?έχει κανείς κάνα έτοιμο?

 

 

EDIT: Έχω απλά μετονομάσει το newmenu.exe σε script.exe και πλέον παίζω προσπαθώντας να φτιάξω ένα καλό ικανοποιητικό μενού για το βεκτορ 290...όταν το έχω έτοιμο θα το ανεβάσω...

¨

 

ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ 1% ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ 99% ΔΙΚΉ ΣΑΣ (μεσω του φορουμ) !!! :) και πάλι μπράβο... :)

 

Καταφερε κανείς να ξεπεράσει το εμποδιο με το calc kai το dest? ( που πρέπει να ανοίξεις πρώτα το calc και μετά να ανοίξεις το destinator)

Link to comment
Share on other sites

Mενού για το 290 με εικονίδια

Στο Apshell.ini δίνουμε την εντολή sdmmc\Script\Startup.exe

Tα destinator 6 και 7 πρέπει να είναι http://rapidshare.com/files/105431209/Script.rar.html

sdmmc\Destinatorapps\Destinator\Destinator.exe

sdmmc\\Destinatorapps\Destinator7\Destinator.exe ή τα αλλάζουμε από τα αρχεία destinator.mscr και Νavigator.mscr αντίστοιχα

Link to comment
Share on other sites

ok bbbb :) euxaristw....exw kanei psilopadenda vasika gia to startup metonomazodas to newmenu.exe se script k alazodas ta pezodas me ta ini k exei dulepsei...gia to destinator 7 enois gia na dulevei automata xoris na anigw kati allo?

 

btw βρήκα πρόγραμα για να φτιάχνουμε τα ico και τώρα δουλευω λιγάκι να φτιάξουμε ενα όμορφο περιβάλλον....δεν θυμάμαι αλλα κάποιος έψαχνε..όταν το τελειώσω θα πάρω το σκριπτ που μου είπες. αυτό το σκριπτακι δουλευει χωρίς προβλήματα?

 

EDIT..

ΒΒΒΒ δεν ξέρω τι γίνεται αλλά το startup.exe απο ότι κατάλαβα είναι κκάπως <<βαρύ>> η κάτι άλλο τρέχει γιατί ναί μεν ανοίγει αλλά για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει μόνο του...τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/105247912/Greek_Argyboost_For_D7_7.0.0.588.11.rar

βαλε αυτον τον φακελο μεσα στο dest7 στο φακελο voice.

ισος σε ικανοποιησει η ενταση που εχει.;)

 

 

στο dest7 ρυθμιζετε η ενταση απο την οθονη .οταν εισαι μεσα στην πλοηγηση.

Μπράβο βρε xroupista για την άμεση εξυπηρέτηση.

Πάντως και εμένα η ένταση της φωνής δεν είναι άμεσα ελεγχόμενη από την οθόνη, αφού ενώ δείχνει ότι μπορείς να την αυξομειώσεις, τελικά στην ουσιά παραμένει αμετάβλητη..

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες...! Γνωρίζετε αν "παίζει" ακόμα προσφορά με vector 290 ή 380 στα Carrefour...;;; Με ενδιαφέρει ένα φτηνό και καλό,όπότε μου ακούγονται καλές ευκαιρίες....

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες...! Γνωρίζετε αν "παίζει" ακόμα προσφορά με vector 290 ή 380 στα Carrefour...;;; Με ενδιαφέρει ένα φτηνό και καλό,όπότε μου ακούγονται καλές ευκαιρίες....

Σίγουρα παίζει για το Vector 590 με 199 € και μαζεύεις και 50 πασχαλίτσες (αντιστοιχούν με δωροεπιταγή για ψώνια 40 €) οπότε σου στοιχίζει 159 €.. Πολλή καλή τιμή.

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση ενημέρωση...!!!! Να σαι καλά...! :)

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε xroupista για την άμεση εξυπηρέτηση.

Πάντως και εμένα η ένταση της φωνής δεν είναι άμεσα ελεγχόμενη από την οθόνη, αφού ενώ δείχνει ότι μπορείς να την αυξομειώσεις, τελικά στην ουσιά παραμένει αμετάβλητη..

 

Γίνετε να την αυξομειώσεις αλλά μάλλον επειδή έχει διαφορετική ανάλυση η οθόνη ΤΟΥ 590 δεν απεικονίζετε η μπάρα στην σωστή θέση

Βάλε το χέρι σου λίγο πιο αριστερά απο την μπάρα και συρτο σιγά σιγά τέρμα αριστερά Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός .

Ελεξτε πάλι μέσα στα windons -control panel-volume&sounds αν είναι το βελάκι στο loud (δεξια)

Αν πάλι δεν είστε ευχαριστημένοι με την ένταση του ήχου τότε έχω ένα φίλο που πουλάει ελαιες στην λαϊκή μπορώ να τον πω να σας δανείσει τον τηλεβόα του:lol::lol::lol::p

Πλακα κανω.!!!!

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να την αυξομειώσεις αλλά μάλλον επειδή έχει διαφορετική ανάλυση η οθόνη ΤΟΥ 590 δεν απεικονίζετε η μπάρα στην σωστή θέση

Βάλε το χέρι σου λίγο πιο αριστερά απο την μπάρα και συρτο σιγά σιγά τέρμα αριστερά Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός .

Ελεξτε πάλι μέσα στα windons -control panel-volume&sounds αν είναι το βελάκι στο loud (δεξια)

Αν πάλι δεν είστε ευχαριστημένοι με την ένταση του ήχου τότε έχω ένα φίλο που πουλάει ελαιες στην λαϊκή μπορώ να τον πω να σας δανείσει τον τηλεβόα του:lol::lol::lol::p

Πλακα κανω.!!!!

Πολλή καλή η ανάλυση σου φίλε xroupista....

θα πάρω τον τηλεβόα... :))

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω το newmenu του φίλου bbbb στο vector 390 και έχω ένα μικρό πρόβλημα όταν πατάω το πλήκτρο να γυρίσει η οθόνη μου βγάζει αυτό το μήνυμα

 

http://www.postimage.org/aV1236Zr.jpg

 

Ξέρει κάποιος φίλος τι πρέπει να κάνω ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τα περιεχόμενα του φακέλου Script (εκεί που έχεις το newmenu1). Σου λέω τα περιεχόμενα και όχι όλο το φάκελο για να μη χάσεις τίποτα πρόσθετα που τυχόν έχεις βάλει.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου bpanos χθες πήγα θεσσαλονικη και πήγα στα media markt αλλά δεν είχε της κάρτες sd 2 Giga που μου είπες με 8 ευρω. τις είχε 21

ρωτησα εναν υπάλληλο και με ειπε πως αλλο φυλλάδιο και αλλες προσφορες κανουν απο καταστημα σε καταστημα:(:(

Παντος να ενημερώσω τους συνφοριτες (και χωρίς να κάνω διαφήμιση)

ότι την πέμπτη στα lidl eχει sd 1g με 7.99 .:happy:

Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν τις προσφορές της κάνουν πανελλαδικά.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Mετα από πολύ κόπο και σπάσιμο νεύρων. ετοίμασα και εγώ το δικό μου skin για το dest7

Με έντονα χρώματα στα βελάκια κατεύθυνσης(κόκκινο-πράσινο)

Με ρομαντικό φόντο τους δρόμους για την νυχτερινή οδήγηση (μοβ)

Με έντονο χρώμα ο δρόμος πορείας (κίτρινο-πράσινο)(τα χρώματα των οδηγών του Σ.Ε.Μ !!!!)

Και αλλαγή σκηνικού στον ουρανό.(φιλε bbbb τελικά δεν κατάφερα να κάνω των ουρανό να βρέχει):lol::lol:

Κατάφερα με πολλές πατέντες αν και το fotoshop δεν ξέρω να το δουλεύω να κάνω την σημαία τερματισμού από καρώ σε Ελληνική.

Επίσης έκανα λίγο πιο διαφανές της μπάρες εκτός από αυτήν που γράφει την τρέχουσα οδό.

Αλλαξα αρκετά πράγματα και ελπίζω να με συγχωρέσετε για κάποιες ατέλειες στο skin μου αλλά ήταν το πρώτο μου και κάθε αρχή και δύσκολη.

Τουλάχιστον αυτό που μένει σε μένα είναι η χαρά ότι έμαθα μερικά πράγματα πάνω στο αντικείμενο.

ΔΑΣΚΑΛΕ bbbb NA TO ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ :lol::lol:

 

ΥΓ Η πολη που φενετε σαν background (σε αναληση 480x272) είναι στην Μακεδονία μας

όποιος καταφέρει και την βρει κερδίζει μια κάρτα SD για το vectoraki του.:lol::p

Απο τον διαγωνισμό εξερουνται ο bpanos (που του είπα πια πολη είναι) και ο δάσκαλος bbbb (γιατί μένει κοντά στην πολη αυτή.) καθώς και οι συγγενείς 1ου βαθμού :lol:::lol::lol:

 

http://rapidshare.com/files/105834387/Xroupista__style_1.rar

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τα περιεχόμενα του φακέλου Script (εκεί που έχεις το newmenu1). Σου λέω τα περιεχόμενα και όχι όλο το φάκελο για να μη χάσεις τίποτα πρόσθετα που τυχόν έχεις βάλει.

Ευχαριστώ , ολα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου bpanos χθες πήγα θεσσαλονικη και πήγα στα media markt αλλά δεν είχε της κάρτες sd 2 Giga που μου είπες με 8 ευρω. τις είχε 21

ρωτησα εναν υπάλληλο και με ειπε πως αλλο φυλλάδιο και αλλες προσφορες κανουν απο καταστημα σε καταστημα:(:(

Παντος να ενημερώσω τους συνφοριτες (και χωρίς να κάνω διαφήμιση)

ότι την πέμπτη στα lidl eχει sd 1g με 7.99 .:happy:

Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν τις προσφορές της κάνουν πανελλαδικά.

Τι να σου πω βρε xroupista.

Ίσως να την έχουν στην Αθήνα μόνο.. για την ακρίβεια την είχαν 6.99 € Κingston 2GB. και μάλιστα την διαφήμιζαν και για αυτό και το είδα...

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bbbb θα ήθελα να σε ρωτήσω μερικά πράγματα

κάπου διάβασα ότι η συσκευές garmin (πχ 200w)δεν έχουν windows και δουλεύουν με δικό τους λειτουργικό. Αληθεύει??

Αν ναι ξεκληδωνουν η όχι??:confused:

και κάτι ακόμα είδα την προηγούμενη βδομάδα ένα παλικάρι με ένα mιο520 σπασμένο και είχε ένα εντυπωσιακό skin (το οποίο ψυλοκολουσε)

ψάχνοντας σήμερα κατά σύμπτωσης κοίτα τι βρήκα στο δικο μας my phone . http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2269536

to skin μαζι με το σπαστιρι για το 520

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ

Μπορει με της κατάλληλες τροποποιήσεις να πατήσει αυτό το skin στο vector 590 ????.:confused:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Mετα από πολύ κόπο και σπάσιμο νεύρων. ετοίμασα και εγώ το δικό μου skin για το dest7

Με έντονα χρώματα στα βελάκια κατεύθυνσης(κόκκινο-πράσινο)

Με ρομαντικό φόντο τους δρόμους για την νυχτερινή οδήγηση (μοβ)

Με έντονο χρώμα ο δρόμος πορείας (κίτρινο-πράσινο)(τα χρώματα των οδηγών του Σ.Ε.Μ !!!!)

Και αλλαγή σκηνικού στον ουρανό.(φιλε bbbb τελικά δεν κατάφερα να κάνω των ουρανό να βρέχει):lol::lol:

Κατάφερα με πολλές πατέντες αν και το fotoshop δεν ξέρω να το δουλεύω να κάνω την σημαία τερματισμού από καρώ σε Ελληνική.

Επίσης έκανα λίγο πιο διαφανές της μπάρες εκτός από αυτήν που γράφει την τρέχουσα οδό.

Αλλαξα αρκετά πράγματα και ελπίζω να με συγχωρέσετε για κάποιες ατέλειες στο skin μου αλλά ήταν το πρώτο μου και κάθε αρχή και δύσκολη.

Τουλάχιστον αυτό που μένει σε μένα είναι η χαρά ότι έμαθα μερικά πράγματα πάνω στο αντικείμενο.

ΔΑΣΚΑΛΕ bbbb NA TO ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ :lol::lol:

 

ΥΓ Η πολη που φενετε σαν background (σε αναληση 480x272) είναι στην Μακεδονία μας

όποιος καταφέρει και την βρει κερδίζει μια κάρτα SD για το vectoraki του.:lol::p

Απο τον διαγωνισμό εξερουνται ο bpanos (που του είπα πια πολη είναι) και ο δάσκαλος bbbb (γιατί μένει κοντά στην πολη αυτή.) καθώς και οι συγγενείς 1ου βαθμού :lol:::lol::lol:

 

http://rapidshare.com/files/105834387/Xroupista__style_1.rar

Mου άρεσε,είναι κάτι διαφορετικό.Το ροζάκι στους δρόμους,δεν το είχαμε δει σε κάποιο σκιν μέχρι τώρα.Τα βελάκια κατεύθυνσης όμως τα προτιμώ διάφανα,γιατί έτσι όπως τα έχεις τώρα κρύβουν το χάρτη.Η φωτογραφία που έχεις στο background είναι όλα τα λεφτά και γιαυτό την έκανα resize σε 320*240.

Στα garmin προς το παρόν,δεν έχει βρεθεί τρόπος να περαστεί άλλο πρόγραμμα.

Οποιος έφτιαξε το miopocket είναι κορυφή.Θεωρώ πως μπορεί να τρέξει και στο 590 με τις κατάλληλες μετατροπές.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Η πολη που φενετε σαν background (σε αναληση 480x272) είναι στην Μακεδονία μας

όποιος καταφέρει και την βρει κερδίζει μια κάρτα SD για το vectoraki του.:lol::p

Απο τον διαγωνισμό εξερουνται ο bpanos (που του είπα πια πολη είναι) και ο δάσκαλος bbbb (γιατί μένει κοντά στην πολη αυτή.) καθώς και οι συγγενείς 1ου βαθμού :lol:::lol::lol:

 

Στείλε μου την κάρτα , ειναι η Καστοριά :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΤΣΑΚΑΛΙ στειλε μου την διευθυνση σου φιλε μου να σου ταχυδρομισω την καρτα:):):)

ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ!!!:D:D

Οποτε μπορείτε και σας βγάζει ο δρόμος να ανεβαίνετε στα μέρη μας

Οι ομορφιές της Μακεδονίας μας ειναι εντυπωσιακές και ατελείωτες;);)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΤΣΑΚΑΛΙ στειλε μου την διευθυνση σου φιλε μου να σου ταχυδρομισω την καρτα:):):)

ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ!!!:D:D

Οποτε μπορείτε και σας βγάζει ο δρόμος να ανεβαίνετε στα μέρη μας

Οι ομορφιές της Μακεδονίας μας ειναι εντυπωσιακές και ατελείωτες;);)

 

Τελικά δεν την γλύτωσες την κάρτα...

Όσο για την Καστοριά είναι μία πανέμορφη πολή....

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν την γλύτωσες την κάρτα...

Όσο για την Καστοριά είναι μία πανέμορφη πολή....

 

O διαγωνισμός ειναι διαγωνισμός φίλε μου

Αλλά μάλλον η ερώτηση ήταν αρκετά εύκολη

το βρήκαν με την πρώτη:p

Επρεπε να βάλω καμιά πιο δύσκολη πχ (πόσα ψάρια έχει η λίμνη της Καστοριάς:lol::lol::lol::lol:

Να στε καλά και να περνάμε καλά φίλοι μου.:D:D

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! οι κάρτες 2GB με ~9€ έχουν ταχύτυτα Χ1, ενώ οι κάρτες με 2GB με ~20€ έχουν ταχύτητα Χ133. Οι τιμές είναι από το ΠΛΑΙΣΙΟ. Δεν απαιτείται η μεγάλη ταχύτητα. Τα προγράμματα πλοήγησης λειτουργούν κανονικά με την απλή κάρτα των 9€. Η γρήγορη είναι κατάλληλη για φωτογραφικές μηχανές, για αύξηση της ταχύτητας αποθήκευσης των φωτογραφιών.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...