Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1000 συγνωμη βρε παιδια παραλυψη μου:O:O

το password ειναι spmatrix

 

η δουλεια που εκανε το παιδι ειναι φοβερη και μπραβο του

οποιος θελει και αλλο skin ας μου στειλει pm

 

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ 590

Εχω κάνει ένα lifting στο αρχικό skin του φίλου bbbb

με περισσότερα εικονιδίa στην επιφάνεια εργασίας.

games - foxitreader - αριθμομηχανή - και άλλα..

Oποιος ενδιαφέρετε με στέλνει pm

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ 590

Εχω κάνει ένα lifting στο αρχικό skin του φίλου bbbb

με περισσότερα εικονιδίa στην επιφανεια εργασειας.

games - foxitreader - αριθμομηχανη - και αλλα..

Oποιος ενδιαφέρετε με στέλνει pm

Αυτό είναι διάθεση για προσφορά...

Ευχαριστώ xroupista....

Για αυτό τον λόγο αυτό forum έχει φτάσει στις 73 σελίδες και ακόμη προχωράει..

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.....

Keep up the good job!!!

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν χρησιμο να μας δειχνατε (οι γνωστες) πως να αλλαζουμε εικονες στο background και εικονιδια. Οποιος εχει διαθεση ας γραψει λιγα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Καταρχήν πριν ξεκινήσουμε γνωρίζετε ότι ....

29 κατασκευαστές gps μηχανημάτων συνιστούν

ότι και να κάνετε.... κρατάτε πάντα ένα backup της κάρτας σας στο pc:lol::lol::lol:

 

.Για το background όπως είπα και παραπάνω σε προηγούμενο μήνυμα μου βρίσκετε την εικόνα που θέλετε,την φτιάχνετε σε διάσταση 480*272. Πατέ στον φάκελο skin αφερεστε από μέσα την παλιά εικόνα

Tην νέα εικόνα της αρεσκείας σας την αποθηκεύετε ως bg.bmp,την αντιγράφετε στο φάκελο skin και κάνετε soft reset.

 

 

Για τα εικονίδια που θέλετε να φτιάξετε δείτε στο φάκελο skin τα ini αρχεία.Ανοίξτε κάποιο με το σημειωματάριο στο pc για να καταλάβετε πως δουλεύει το σύστημα.π.χ.Τool1.ini

GLOBALSETTINGS

ShowMessage = 0

X = 0--> οριζόντια θέση στην οθόνη

Y = 200--> κάθετη θέση στην οθόνη

Width = 64--> πλάτος που θα πιάνει

Border = 0

BackgroundColor = 000000

BackgroundBitmap = \SDMMC\Skin\BG.bmp-->το background

BitmapOffsetX = X

BitmapOffsetY = Y

Refresh = 0

Distance = 0

 

ICONXPBUTTON

Command = \SDMMC\Skin\off.exe--> διαδρομή του αρχείου που θα τρέχει

SizeNormal = 64

SizePushed = 64

ScaleAlpha = 100

IconNormal = \SDMMC\Skin\suspend.ico--> όνομα εικονιδίου

ScaleAlpha = 100

IconPushed = \SDMMC\Skin\suspend.ico-->Οταν πατάτε το εικονίδιο αν θέλετε να αλλάζει σε άλλο από αυτό που φαίνεται κανονικά στο μενού,βάζετε ότι θέλετε.

 

Aφού τελειώσετε το σώζετε με ότι όνομα θέλετε αλλά με επέκταση .ini. Μετά πρέπει να ανοίξεις το sysinfosettings.ini και να γράψετε το όνομα που επέλεξατε π.χ. Tool09.ini

Tελος μην ξεχάσετε να κάνετε soft reset

 

Δόξα το θεό που έχω καλό δάσκαλο:D:D;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι την παρέα μετά από καιρό.

Βλέπω ότι κάποιοι ασχολούνται συνεχώς και βελτιώνουν όλο και περισσότερο τα vector. Καλή δουλειά παιδιά...Μπράβο!

 

Καλό ταξίδι σε όσους το αποφασίσουν για τις απόκριες...

Και προπάντων όλοι πίσω σώοι και αρτιμελής εδώ από τρίτη.

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αυτό έχει σημασία

Πάνω από όλα η ασφάλεια μας στους καρόδρομους που περπατάμε.

Είμαι επαγγελματίας οδηγός και έχουν δει όπως και σας τα μάτια σας πολλά

Συμβουλή μου ειναι προσέξτε

Το 50% του οχήματος σας το ελέγχετε εσείς το άλλο 50% το ελέγχει αυτός που ρχεται από απέναντι.

Και μην κοιτάζετε συνέχεια το gps σας είναι επικίνδυνο

ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ

:):):)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αυτό έχει σημασία

Πάνω από όλα η ασφάλεια μας στους καρόδρομους που περπατάμε.

Είμαι επαγγελματίας οδηγός και έχουν δει όπως και σας τα μάτια σας πολλά

Συμβουλή μου ειναι προσέξτε

Το 50% του οχήματος σας το ελέγχετε εσείς το άλλο 50% το ελέγχει αυτός που ρχεται από απέναντι.

Και μην κοιτάζετε συνέχεια το gps σας είναι επικίνδυνο

ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ

:):):)

 

 

Που μερικές φορές δεν ελέγχει ούτε το δικό του 50%. Γι' αυτό βλέπεις smart να πηγαίνουν με 140, όταν το αυτοκινητάκι τρέμει μετά τα 80 και χωρίς άνεμο, αφού φτιάχτηκαν για αυτοκίνητα πόλης

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ευχομε καλες αποκριες σε ολους να σας ρωτησω κατι εχω βρει καπου το

MIOMAP 3.3 PNA for BECKER TRAFFIC ASSIST Highspeed το βαζω στο vector 380 και μου βγαζει μαυρη οθονη και μετα κλεινει.

μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω εκδοση για το vector 380

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Καταρχήν πριν ξεκινήσουμε γνωρίζετε ότι ....

29 κατασκευαστές gps μηχανημάτων συνιστούν

ότι και να κάνετε.... κρατάτε πάντα ένα backup της κάρτας σας στο pc:lol::lol::lol:

 

...

 

 

Ευχαριστω πολυ. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. :w00t:

 

Τίποτε φίλε μου:):)

Είναι γνώσεις που μου της δώσανε και νοιώθω υποχρέωση να της μεταφέρω σε εσάς που θέλετε να ασχοληθείτε ;) ;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ NEΩΝ ΚΑΤΩΧΩΝ 590

 

ΜΗΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΤΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ DIS

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΕΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΕΙΑΣ (πχ δεν λειτουργει σωστα το skin )

 

Θα πρεπει οι φιλοι μας αν και τα βρήκαν έτοιμα απο την συγκέντρωση

του sbour ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

(όλες οι γνώσεις δεν χωρούν σε μια σελίδα!!!!););)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα το 590 για τον πατέρα μου και μου φάνηκε γρήγορο. Επίσης η οθόνη είναι μεγάλη και με καλή ευκρίνεια.Δεν έβαλα μενού (ακόμα) αλλά μόνο το ξεκλείδωσα και του πέρασα Destinator. Ελπίζω να καλύψει τις ανάγκες του πατέρα και να ολοκληρώσει σήμερα το πρώτο του ταξίδι χωρίς προβλήματα (αλλιώς μπορεί και να την ακούσω :lol:).

Μπράβο στα παιδιά του forum για τις πολύτιμες συμβουλές και οδηγίες που μας έχουν προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: είδα ότι υπάρχει ένα patch για το 390 μόνο λόγω ότι δεν κρατάει ρυθμίσεις μητρώου....κάποιος να μου το εξηγήσει βρε παιδιά αυτό? κ πως βάζουμε αυτό το patch και τι διαφορά θα δω? ευχαριστώ:)

 

Όποιος μπορεί και θέλει ας μου απαντήσει παρακαλώ........Επίσης , μπορώ να βάλω στο 390 το Pathaway ? και πως?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυγχάνει να έχω και το Vector Master 390 και το Vector Master 590 , και παρότι το 590 έχει το bluetooth και μεγαλύτερη αλλά wide οθόνη ( δεν είμαι fun) θα τολμήσω να πώ ότι σαν μηχάνημα προτιμώ σαφώς το

390 και όχι μόνο για συναισθηματκούς λόγους αφού ήταν το πρώτο μου.Μου αρέσει ότι το πρόγραμμα πλοήγησης και οι χάρτες του μπορούν να μπουν στην κάρτα SD και αυτό το κάνει περισσότερο παραμετροποιήσιμο.Ουσιαστικά με μόνο μία ρύθμιση τα πάντα παίζουν από την SD και εύκολα επανέρχεται στην αρχική του κατάσταση.

Όσον αφορά τους χάρτες πιστεύω ότι ο καθένας ανάλογα με το αν είναι ευχαριστημένος ή δυσαστημένος με τις πλοηγήσεις στις περιοχές που κινείται εκφράζει την δική του άποψη και δεν μπορεί να είναι αντικειμενικός.

Τα προγράμματα πλοήγησης έχουν και υπέρ και κατά.Αυτός που θα κερδίσει την μάχη στο επόμενα χρόνια είναι αυτός που θα δώσει ακριβέστερα και περισσότερα Points of Interest.Πιστεύω ότι το ιδανικό πρόγραμμα πλοήγησης θα πρέπει να έχει μεγάλα και ευανάγνωστα γράμματα , έξυπνη απεικόνιση των κάθετων δρόμων, σαφέστερη ένδειξη του βορρά και πιο έξυπνη εύρεση προορισμών με λιγότερη πληκτρολόγηση.

Φυσικά αυτό που λέω είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

 

Καλησπέρα παιδια

Συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που γινεται

Πραγματικα ειναι εκπλητικο

Εγω εχω ενα vm590 και προσπαθησα να βαλω τα des μεσω του παραπανω τροπου

ενω μπαινω μεσα στο νεο μενου, πατωντας το κουμπι για το des δεν λινκαρει καθολου, ενω για το vector λινκαρει κανονικα

εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορει να λυθει αυτο;;;;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

Συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που γινεται

Πραγματικα ειναι εκπλητικο

Εγω εχω ενα vm590 και προσπαθησα να βαλω τα des μεσω του παραπανω τροπου

ενω μπαινω μεσα στο νεο μενου, πατωντας το κουμπι για το des δεν λινκαρει καθολου, ενω για το vector λινκαρει κανονικα

εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορει να λυθει αυτο;;;;

ευχαριστω

 

To link που θα τρέξει για κάθε κουμπί βρίσκεται μέσα στα αρχεία vector.mscr ( vector ), destinator.mscr ( dest6), d7.mscr (dest7) τα οποία βρίσκονται μέσα στον φάκελο Skin.

 

Για παράδειγμα το περιεχόμενο του destinator.msc είναι

kill ("PnaShell.exe")

kill ("MobileNavigator.exe")

Runwait ("SDMMC\Destinatorapps\Destinator\Destinator.exe")

 

Αλλαξε το Path του RunWait σε αυτό του Destinator.exe που έχεις στο δικό σου μηχάνημα και το link θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι δουλεψε. εισαι θεος sbour

ομως οπως ξερεις ποτε κανενας δεν εχει μονο μια απορια:):)

οποτε παμε και στην επομενη

οταν ανοιγω το des6 και παταω διευθυνση μου βγαζει τα ονοματα(πολεων, διευθυνσεων) με λατινικους χαρακτηρες (πχ Athina) ενω το πληκτρολογιο ειναι στα ελληνικα.

Ετσι οταν παταω ενα γραμμα (πχ Α) μου βγαζει το μηνυμα "Το ονομα της πολης δεν βρεθηκε"

Τι λες γι αυτο;;;;

Ελπιζω αυτη να ειναι η τελευταια απορια και μολις λυθει να βγω εξω και να δω επιτελους το des να δουλευει

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπραβο στο φιλο XROUPISTA που συνεχιζει την τρομερη δουλεια για το vector 590. Με τους νεους χαρτες βλεπω βελτιωση και στο destinator. Θελω να ρωτησω: Ποια η διαφορα αναμεσα σε 2008.Q1 v.95 kai 2008 Q1 v.97 χαρτες? Οι V.97 ειναι καλυτεροι ? Επισης πως εγκαθιστω games και αλλα προγραμματα στο vector μου ?
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπραβο στο φιλο XROUPISTA που συνεχιζει την τρομερη δουλεια για το vector 590. Με τους νεους χαρτες βλεπω βελτιωση και στο destinator. Θελω να ρωτησω: Ποια η διαφορα αναμεσα σε 2008.Q1 v.95 kai 2008 Q1 v.97 χαρτες? Οι V.97 ειναι καλυτεροι ? Επισης πως εγκαθιστω games και αλλα προγραμματα στο vector μου ?

 

Κατ' αρχή ένα ούούούούφ, συνδεθήκαμε. Δεν ξέρω αλλά έπαθα ένα ψιλοσύνδρομο στέρησης, που κατέβηκε το site για servis.

Επί του ερωτήματος τώρα. Ο 2008.Q1.95 δεν χρησιμεύει, αφού δεν έχει μέσα τις αποφυγές(Forlinks). Ο νέος ουσιαστικά χρήσιμος χάρτης για destinator 6.1 και 7, είναι ο 2008.Q1.97 στα ελληνικά. Για τον ν97 δεν ξέρω

 

Πραγματι δουλεψε. εισαι θεος sbour

ομως οπως ξερεις ποτε κανενας δεν εχει μονο μια απορια:):)

οποτε παμε και στην επομενη

οταν ανοιγω το des6 και παταω διευθυνση μου βγαζει τα ονοματα(πολεων, διευθυνσεων) με λατινικους χαρακτηρες (πχ Athina) ενω το πληκτρολογιο ειναι στα ελληνικα.

Ετσι οταν παταω ενα γραμμα (πχ Α) μου βγαζει το μηνυμα "Το ονομα της πολης δεν βρεθηκε"

Τι λες γι αυτο;;;;

Ελπιζω αυτη να ειναι η τελευταια απορια και μολις λυθει να βγω εξω και να δω επιτελους το des να δουλευει

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Φίλε μάλλον φόρτωσες χάρτη με λατινικούς χαρακτήρες. Ποιά έκδοση χάρτη έχεις; 2007.Q4 ή 2008.Q1.95. Πρέπει να κατεβασεις τον 2008.Q1.97 ώστε να σου βγάζει τα ονόματαμε ελληνικούς χαρακτήρες. Αλλοιώς πήγαινε κάπου στις ρυθμίσεις και βάλε αγγλικά στην πληκτρολόγηση ώστε όταν πατάς F να μην σου βγαίνει Φ. Τότε θα σου βρίσκει την πόλη

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε thebeloved & soyftasouk σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια αλλά για μια ακόμα φορά να σας ξαναθυμίσω ότι το ΕΥΓΕ πρέπει να το πούμε σε αυτούς που αφιέρωσαν χρόνο και φαιά ουσία για να τα κάνουν να δουλεύουν έτσι

Εμεις απλώς πατάμε στα χνάρια τους ( JONNIE WALKER):lol::lol::lol::p

 

Tωρα για να εμφανίσουμε εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας πηγαίνετε στην σελ 73 και γράφω αναλυτικά

 

Για τον χάρτη που σου εμφανίζει λατινικά ισχύει αυτό που είπε ο φίλος papaJo

τα λέμε ...:D:D

 

 

ΥΓ Αν κανένα παλικάρι βρει τίποτε games που να παίζουν ας τα στείλει

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε thebeloved & soyftasouk σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια αλλά για μια ακόμα φορά να σας ξαναθυμίσω ότι το ΕΥΓΕ πρέπει να το πούμε σε αυτούς που αφιέρωσαν χρόνο και φαιά ουσία για να τα κάνουν να δουλεύουν έτσι

Εμεις απλώς πατάμε στα χνάρια τους ( JONNIE WALKER):lol::lol::lol::p

 

Tωρα για να εμφανίσουμε εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας πηγαίνετε στην σελ 73 και γράφω αναλυτικά

 

Για τον χάρτη που σου εμφανίζει λατινικά ισχύει αυτό που είπε ο φίλος papago

τα λέμε ...:D:D

 

 

ΥΓ Αν κανένα παλικάρι βρει τίποτε games που να παίζουν ας τα στείλει

 

papajo οχι papago.

To papago ειναι trademark της Dis

Μην εχουμε παλι τιποτα μηνυσεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟ ΨΑΧΝΕΙΣ... ΒΡΙΣΚΕΙΣ!!!!:lol::lol::lol:

 

πείτε και ένα ευχαριστώ εκεί στο παλικάρι που το ανέβασε.

αν δεν είστε μέλος να γίνετε (τζάμπα είναι):):):p

 

 

 

http://www.ellinadiko.com/forum/showthread.php?t=198870

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε απο κεκτημένη ταχύτητα...:p

Αλλά όλοι το καταλάβατε τι ήθελα να γράψω

 

Αλλωστε τι Κοζάνη τι Λοζάνη

Χιόνια η μια και χιόνια & η άλλη :lol::lol::p

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Επί του ερωτήματος τώρα. Ο 2008.Q1.95 δεν χρησιμεύει, αφού δεν έχει μέσα τις αποφυγές(Forlinks). Ο νέος ουσιαστικά χρήσιμος χάρτης για destinator 6.1 και 7, είναι ο 2008.Q1.97 στα ελληνικά. Για τον ν97 δεν ξέρω

 

Ευχαριστω! Με το ν. εννοω version οπως γραφει στην επιλογη χαρτη στο destinator. Με το igo τι παιζει? Γιατι ολοι θελουν να το εχουν

? Απ 'ότι καταλαβα εχει χειροτερους χαρτες..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Με το ν. εννοω version οπως γραφει στην επιλογη χαρτη στο destinator. Με το igo τι παιζει? Γιατι ολοι θελουν να το εχουν

? Απ 'ότι καταλαβα εχει χειροτερους χαρτες..

 

H ονοματολογία των χαρτών της NGi ( Και προσφάτως GI) είναι:

Year.Quarter.Version

με σειρά σπουδαιότητας από αριστερά προς τα δεξιά.

Δηλαδή ο Χάρτης 2008.Q1.97 είναι νεώτερος από τον χάρτη 2008.Q1.95 και θα είναι παλιότερος από τον 2008.Q2.xx

 

Μπορεί πολλοί να το ξέρετε ήδη αλλά καλό είναι να το αναφέρουμε και για τους υπόλοιπους.

 

Όσον αφορά το iGo πολλοί ( και δεν είμαι ανάμεσα σε αυτους ) με το που ξεκλείδωσαν το Vector αρχισαν να δοκιμάζουν ότι προγραμμα πλοήγησης κυκλοφορεί με κίνδυνο να καταστρέψουν το PNA τους, καθώς το iGo είναι ύποπτο για αρκετά χαλασμένα Vector.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...