Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλήθεια αν ξέρει κάποιος να πει γιατί το πρωί πάω να το αγοράσω! Τουλάχιστον όταν γυρίσω να δω κάποιο καλό νέο (αν και λογικά θα παίρνει αν κρίνουμε από το 380)!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλήθεια αν ξέρει κάποιος να πει γιατί το πρωί πάω να το αγοράσω! Τουλάχιστον όταν γυρίσω να δω κάποιο καλό νέο (αν και λογικά θα παίρνει αν κρίνουμε από το 380)!

 

Δέστε αυτό και θα λυθούν όλες οι απορίες σας:

 

http://www.mango-research.com/page02_pro01_380.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!Την αλλη εβδομαδα απο οτι μου ειπαν βγαινει το καινουργιο προγραμμα που υπαρχει για τα vector 390(που εχω εγω)που λογικα ειναι τα ιδια με το 380!Ξερει καποιος αν μπορω στο 390 να βαλω

destinator επειδη ειμαι εντελως ασχετος!!!!!!

Ακολούθησε τις οδηγίες που έχουν γραφεί στις προηγούμενες σελίδες.Η διαδικασία είναι η ίδια.

Οσο για το καινούριο πρόγραμμα,λογικά θα κάνει και για το 380.

http://www.mango-research.com/page02_pro01_435.html μακάρι να πωλούσαν σε αυτά τα χρήματα το μοντέλο με την 4,3" οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καμιά εβδομάδα που το 380 ήταν στο συρτάρι κλειστό και η μπαταρία έπεσε στο 1 κουτάκι, ξεκίνησα για ταξίδι από Θεσσαλονίκη προς Ορεστιάδα και πίσω. Το 380 ήταν μονίμως στα +12V και δούλευε σε όλη την διάρκεια του ταξιδιού, περίπου 7-8 ώρες.

 

Γυρνώντας στην Θεσσαλονίκη, η μπαταρία ήταν στο δεύτερο κουτάκι. Αυτό συνιστά προβληματική μπαταρία ή ανεπαρκή φορτιστή αυτοκινήτου? Η μπαταρία πάντως φορτίζει κανονικά, αν το έχω στον φορτιστή αλλά σβηστό.

Link to comment
Share on other sites

Ισως τόποτε απο τα δύο. Μερικές φορές κολλάει σε ψευδή ένδειξη. Αφησέ το λιγη ώρα εντελώς κλειστό, χωρίς να τρέχει το navigator και χωρίς σύνδεση με τον φορτιστή και άνοιξέ το. Για πιο γρήγορα κλείστο απο το πίσω κουμπί on-off, περίμενε λίγα δευτερόλεπτα και άνοιξέ το πάλι. Αφού τρέξουν οι αρχικές οθόνες, ίσως διαβάσει την πραγματική κατάσταση της φόρτισης. Εμένα μου κάνει παρόμοιο πρόβλημα μετά απο ώρες σε σκέτη φόρτιση και κλειστό απο το εμπρός κουμπί on-off. Με αυτά τα κόλπα μου διαβάζει ότι στην πραγματικότητα είναι πλήρως φορτισμένο

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΈΧΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ CARREFOUR ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ !! ΤΡΕΧΤΕ 30 ΕΥΡΩ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ...

 

Μια ερώτηση .. εγώ είχα παλιά ένα pna με το destinator pn μέσα αγορασμένο κανονικά ..

το έκανα backup μπορώ να το βάλω τώρα με τη διαδικασία που περιγράφει ο bbbb αντί για το 6 ή αναγκαστηκά την καινούργια ... και αν έχει το έχει κάποιος να μου στείλει pm να το <<δοκιμάσω>> ή είναι διαθέσιμο για <αγορά>?>?

ευχαριστώ

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

αφού το έχεις αγορασμένο,θα έχεις και λογαριασμό στην Ngi.Oπότε κατεβάζεις από εκεί την έκδοση για pna και την περνάς με την διαδικασία που αναφέρα.
Link to comment
Share on other sites

paidia kserei kaneis na mou pei ti paizei me tin fortisi?agorasa

authentiko fortisti spitiou.to manual leei otan fortizoume to fws anabosbinei portokali kai otan gemisei i mpataria ginetai stathero portokali.se mena den anabosbinei.einai sunexeia portokali.kserei kaneis tipota?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία, Τί διαφορά έχει το vector master 380 με το vector 390;

 

εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση καμια αλλη διαφορα σε τεχνικα χαρακτηριστικα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει καποιος αναλυτικα να μου πει πως γινεται να βαλω το destinator στο 390 που εχω γιατι ειμαι εντελως μα εντελως ασχετος!!!

σωστε καποιον αγραμματο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πάω να το πάρω σήμερα, γνωρίζει κανείς αν παίρνει χάρτες ευρωπαϊκών χωρών π.χ Ην.Βασίλειο, Γαλλία ;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για το destinator υπάρχουν χάρτες αγγλίας και γαλλίας.Oπως και για το papago.Μάλιστα με 100€ επιπλέον μπορείς να πάρεις και τους χάρτες Ευρώπης.

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=23721

Link to comment
Share on other sites

bbbb μια ερώτηση.

Έχω βάλει στο Vector (σε άλλη κάρτα) τα Dest6 & Dest7. Συνήθως λειτουργώ το 7 και σε μερικές περιπτώσεις (ποιο σπάνια) το 6.

Με το new menu που έδωσες, φαντάζομαι ότι μπορώ να βάλω και το papagoR12 στην ίδια κάρτα.

Ποια διαδρομή πρέπει να έχουν τα Dest για να παίξουν? και συγκεκριμένα το 7?

Τα έχω σε ξεχωριστούς φακέλους:

Dest6: \Destinator6\Destinator\Destinator.exe

Dest7: \Destinator7\Navigator\Destinator.exe

Επίσης μπορώ να μεταφέρω τα σημεία που έχω αποθηκεύσει (προσωπικά-επαγγελματικά) από το Dest7 στο Dest6? κι αν ναι, πως?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

bbbb μια ερώτηση.

Έχω βάλει στο Vector (σε άλλη κάρτα) τα Dest6 & Dest7. Συνήθως λειτουργώ το 7 και σε μερικές περιπτώσεις (ποιο σπάνια) το 6.

Με το new menu που έδωσες, φαντάζομαι ότι μπορώ να βάλω και το papagoR12 στην ίδια κάρτα.

Ποια διαδρομή πρέπει να έχουν τα Dest για να παίξουν? και συγκεκριμένα το 7?

Τα έχω σε ξεχωριστούς φακέλους:

Dest6: \Destinator6\Destinator\Destinator.exe

Dest7: \Destinator7\Navigator\Destinator.exe

Επίσης μπορώ να μεταφέρω τα σημεία που έχω αποθηκεύσει (προσωπικά-επαγγελματικά) από το Dest7 στο Dest6? κι αν ναι, πως?

Thanks.

Στο newmenu που έδωσα τα 3 πάνω κουμπιά είναι για d6,d7,igo

Mέσα στο φάκελο menu στην sd υπάρχει το αρχείο e310.ini

Aνοιξε το με το σημειωματάριο και κάνε τις αλλαγες που θέλεις στα κουμπιά

 

WINDOWSBUTTON

x = 0

y = 58

Command = "Storage Card\Destinator\Destinator.exe"-->διαδρομή που βρίσκεται το destinator.exe

ColorNormal = 80A0F0

ColorPushed = 6080D0

Width = 78

Height = 60

Text = Dest6.1-->όνομα που εμφανίζεται στο κουμπί

Weight = 700

αυτο είναι το πρώτο κουμπί για το d6

Mπορείς σε κάθε κουμπί να βάλεις ότι όνομα θέλεις και όποια διαδρομή θέλεις

Τα σημεία που αποθηκεύεις εσύ,βρίσκονται στο φάκελο userdata\favorites του destinator7.Bρίσκεις το dat αρχείο που σε ενδιαφέρει και το μεταφέρεις στο userdata\favorites του d6.

Link to comment
Share on other sites

Στο newmenu που έδωσα τα 3 πάνω κουμπιά είναι για d6,d7,igo

Mέσα στο φάκελο menu στην sd υπάρχει το αρχείο e310.ini

Aνοιξε το με το σημειωματάριο και κάνε τις αλλαγες που θέλεις στα κουμπιά

 

WINDOWSBUTTON

x = 0

y = 58

Command = "Storage Card\Destinator\Destinator.exe"-->διαδρομή που βρίσκεται το destinator.exe

ColorNormal = 80A0F0

ColorPushed = 6080D0

Width = 78

Height = 60

Text = Dest6.1-->όνομα που εμφανίζεται στο κουμπί

Weight = 700

αυτο είναι το πρώτο κουμπί για το d6

Mπορείς σε κάθε κουμπί να βάλεις ότι όνομα θέλεις και όποια διαδρομή θέλεις

Τα σημεία που αποθηκεύεις εσύ,βρίσκονται στο φάκελο userdata\favorites του destinator7.Bρίσκεις το dat αρχείο που σε ενδιαφέρει και το μεταφέρεις στο userdata\favorites του d6.

Thanks για την απάντηση και για τα favorites.

Σ' ότι αφορά το dest7, έκανα τη διαδικασία που περιγράφεις, αλλάζοντας την επιλογή που είχε το e310.ini, για το igo και έβαλα το Dest7. Το πρόβλημα είναι οτι ενώ όλα τα υπόλοιπα παίζουν μια χαρά, το Dest7 δεν ανοίγει, παρά μόνο αφού πατήσω το κουμπί "windows".

:(

Link to comment
Share on other sites

OUTE EMENA MOU ANIGEI.DE KSERW GIATI ALLA TO DEST 7 KOLLAEI,EPISIS PARATIRISA PWS OTAN STO MENU ANIKSOUME TO PAPAGO,META KANOUME EXIT PAPAGO TOTE AN PROSPATHISOUME NA ANIKSOUME TO DEST 7 TOTE ANIGEI..

MONO TOTE OMWS...

TI SOI BUG EINAI AUTO?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι κολλάει είναι σίγουρο.Αφού είναι beta έκδοση έχει και τα προβλήματά του.Μόλις κυκλοφορήσει επίσημα,αυτά θα λυθούν.Σε μένα πάντως ανοίγει κανονικά,χωρίς να ανοίξω το papago ή να πατήσω το κουμπί windows
Link to comment
Share on other sites

Το ότι κολλάει είναι σίγουρο.Αφού είναι beta έκδοση έχει και τα προβλήματά του.Μόλις κυκλοφορήσει επίσημα,αυτά θα λυθούν.Σε μένα πάντως ανοίγει κανονικά,χωρίς να ανοίξω το papago ή να πατήσω το κουμπί windows

Αν και δε νομίζω να παίζει κανένα ρόλο, αλλά έχεις και το 6 περασμένο μέσα ή μόνο το 7?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε νομίζω να παίζει κανένα ρόλο, αλλά έχεις και το 6 περασμένο μέσα ή μόνο το 7?

6,7 papago

Link to comment
Share on other sites

geia sas.

exw mia suskevi vector master 380.

exw ena provlima omws..

diavaza ap osa lete k den katalava tpt..

gia auto sas parakalw na me voithisete...

thelw na valw sto vector to destinator k den mporw..

k ti prepei na kanw???exw to logismiko destinator pn pws tha to perasw stin karta tis suskevis????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...