Jump to content

How I Met Your Mother (CBS)


jim19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 5x3 θύμισε κάτι από τα παλιά καλά επεισόδια! Το καλύτερο μέχρι τώρα!

 

Διάβασα ότι το 100ό επεισόδιο, που θα είναι λογικά το 5x12, θα έχει εξελίξεις με τη μητέρα, και ότι

έχει γίνει casted η Rachel Bilson

.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το bowl-bowl-bowl κλπ. από το επεισόδιο της περασμένης εβδομάδας μου θύμισε λίγο αυτό:

 

 

Από τα πιο καμμένα κλιπάκια των Python. :happy:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, το 4o είχε πολύ καλά έως κορυφαία σημεία [το πρώτο ποίημα του Barney, την ιστοσελίδα του Marshal και τα τραγούδια του, τους awesome Barney & Robin (BarBin?) σε μεγάλες στιγμές

(το ντουέτο τους "Αll by Οurselves", την ατάκα "tabooty call", το ύφος στο "...but they're Armani")], ενώ προσπαθώ να θυμηθω πόσες και ποιες ταινίες παρωδεί η σκηνή στη βροχή στο τέλος...

 

 

Παρ'όλ'αυτά κάτι του έλειπε, νομίζω ότι είχε αστεία από'δω κι από'κει, αλλά το βασικό story ήταν αδύναμο.

 

Σχετικά με το awesome ζευγάρι που ανέφερα, πιστεύω πως Barney & Robin είναι εδώ πιο ταιριαστοί από ποτέ (η σκηνή πριν από τους τίτλους αρχής

με την Robin να "αυτοπυροβολείται" και τον Barney να αντιδρά σ'αυτό

, τα λέει όλα!)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου θύμισε το Bridget Jones' Diary.

Το επεισόδιο το βρήκα συμπαθητικό αλλά τίποτα ιδιαίτερο ενώ παραδόξως η δευτερεύουσα ιστορία του Ted ήταν πολύ πιο αστεία από το double-dating των υπολοίπων. Για άλλο ένα επεισόδιο ο Jason Segel (Marshall) χαραμίστηκε ενώ και ο Barney δεν βγάζει το ίδιο γέλιο με πριν τώρα που είναι σε σχέση.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Το επεισόδιο το βρήκα συμπαθητικό αλλά τίποτα ιδιαίτερο ενώ παραδόξως η δευτερεύουσα ιστορία του Ted ήταν πολύ πιο αστεία από το double-dating των υπολοίπων. Για άλλο ένα επεισόδιο ο Jason Segel (Marshall) χαραμίστηκε ενώ και ο Barney δεν βγάζει το ίδιο γέλιο με πριν τώρα που είναι σε σχέση.

Η δευτερεύουσα ιστορία ήταν πολύ περιορισμένη σε έκταση -ευτυχώς! Πέρα από το ποίημα που προανέφερα, και το pay-off στο τέλος δεν μου φάνηκε κάτι ιδιαίτερο. Η ιστορία των ζευγαριών δεν ήταν ξεκαρδιστική, αλλά προσέφερε υλικό για μερικές καλές στιγμές.

 

Πάντως για το μέλλον θέλω κι επεισόδια στο στυλ των "Slapbet" ή "How I Met Everyone Else", επειδή έχουν καιρό να μας δείξουν κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα ιδιαίτερα βαρετό πάντως εκτός από δυο-τρεις σκηνές.

 

+1

μονο τα ποιηματακια ελεγαν.......

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσει να μπαίνει στο θέμα όμως...
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσει να μπαίνει στο θέμα όμως...

 

+1

 

Ξερουμε ποσες σεζον θα ειναι συνολικα;:)

Δεν βιαζομαι να τελειωσει αφου εχει γινει η αγαπημενη μου σειρα πλεον!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πόσες seasons θα πάει, αλλά έχουν περάσει τόσες και Mother δεν έχουμε met ακόμα :lol:

 

Προφανώς και μένα είναι η αγαπημένη μου κωμωδία αυτή τη στιγμή αλλά περιμένω πώς και πώς να μπεί στο ζουμί της υπόθεσης.

Link to comment
Share on other sites

wow...τρελή μούφα το σημερινό. Μόνο οι στιγμές barney-robin άξιζαν πολύ. Ted-Marshall-Lily = αποτυχία
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτι πρέπει να έχει συμβεί με το laugh track σ'αυτό το επεισόδιο, και ήταν απλά παντού, ακόμα και σε άσχετα σημεία! Κατα τ'άλλα, πάλι είχε κάποιες καλές στιγμές (κυρίως Barney), αν και ήταν αρκετά προβλέψιμο.

 

Μέτρια η σεζόν μέχρι τώρα, και πρώτη φορά στα πέντε χρόνια που με ενοχλεί το laugh track στο ΗΙΜΥΜ. Ίσως να παίζει ρόλο ότι πλέον η πλειοψηφία των sitcoms το έχει καταργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν κακό το τελευταίο.

Έδωσε ένα τέλος στο θέμα Barney-Robin

, που μερικούς ίσως τους ξενίσει, γιατί η σχέση τους ήταν κάτι που "χτιζόταν" εδώ και καιρό, αλλά από την άλλη είναι ανατρεπτικό σε σχέση με τα κλασικά ρομάντζα των sitcoms.

 

Πιστεύω πως ήταν το καλύτερο επεισόδιο αυτής της σεζόν μέχρι τώρα -τουλάχιστον γέλασα πολύ σε αρκετά σημεία, και δεν κατάλαβα πώς πέρασε το 20λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Βarney is back big time! Αwesome επεισόδιο, και δεν είναι τυχαίο ότι στηρίχτηκε πάνω στον N.P.H.

 

To "Lorenzo Von Matterhorn" είναι για τις 17/11 most searched όρος στο Google από τις ΗΠΑ! Εδω και η σελίδα της Wikipedia, που αρχικά είχε διαγραφεί ως hoax.

Link to comment
Share on other sites

Kαλούτσικο το σημερινό.

 

Δυστυχώς έχουν αρχίσει και με εκνευρίζουν όλοι οι χαρακτήρες εκτός barney/marshall

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχα

 

το βλεμμα της λιλυ .... ΤΟΣΟ ευφανταστο και εμπνευσμένο!

 

χαχαχαχααχαχαχαχαχαα

:X
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχα

 

το βλεμμα της λιλυ .... ΤΟΣΟ ευφανταστο και εμπνευσμένο!

 

χαχαχαχααχαχαχαχαχαα

 

You son of a biAtch!!!! :lol: :lol: :lol:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολύ καλό το The Window! Έξυπνο, ενδιαφέρον, με μερικά πολύ καλά αστεία, all in all, well done!

 

Aυτά τα "μεμονωμένα" κατά κάποιον τρόπο επεισόδια, που δεν αφορούν στις σχέσεις των πρωταγωνιστών μεταξύ τους, (Barney/Robin, Ted/Robin κλπ), αλλά έχουν να κάνουν με "αξιώματα" πάνω στις σχέσεις γενικότερα (βλ. "Τhe Window", "The Hot/Crazy scale", "Nothing good happens after 2 a.m.", "Crazy eyes", "The naked man" -μπορώ να συνεχίζω για πάντα) είναι αποδεδειγμένα πολύ καλά! :)

 

 

-I hate Barney Stinson!!

-Me too!!!!

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aπλα στα πρωτα 11 επεισοδια του κυκλου αυτου ειμαστε εντελως εκτος θεματος! Δε λεω οτι με χαλαει σαν σειρα απλα το αναφερω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...