Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εσβησα ολα τα Wav που πιανουνε τον περισσοτερο χωρο και παιζει μια χαρα. Οποιος δεν εχει χωρο ασ το κανει αφοβα. Δεν εχει καμμια επιπτωση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (31 Αύγ. 2004 , 04:05)

Μετά παίρνουμε τον χάρτη Greece.prm που βρίσκεται στον φάκελο Greece και τον αντιγράφουμε στον φάκελο E/ROUTE66/Maps/

 

Κατ αρχην ευχαριστουμε πολυ για το καταπληκτικο προγραμματακι.

Αλλα τον χαρτη δεν τον βρισκω. Βρισκω ενα μικρο αρχειο το: Greece.map.4_ROUTE66_AIVANET και ενα μεγαλο 5,5 Mb το greece που μου λεει οτι ειναι plugin του adobe premier. Αυτο ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι έσβησες τα wav που βρίσκονται στον φάκελο Ε:\ROUTE66\Speech\ ;

Βλέπω οτι ο φάκελος έχει συνλικο μέγεθος 19,7ΜΒ και τα Ελληνικά είναι μόλις 2ΜΒ. Δηλαδή σβήνοντας όλες τις γλώσσες, το πρόγραμμα απο 30ΜΒ συνολικά φτάνει τα 12,3ΜΒ. Καθόλου άσχημα. Έτσι γίνεται λιγότερο επίπονο για όσους δεν διαθέτουν card reader η το θαυματουργό n-Gage, να εγκαταστήσουν το πρόγραμμα.

 

Είδα οτι υπάρχει και ο φάκελος E:\ROUTE66\Lang\ που απ'ότι καταλαβαίνω πρέπει να είναι οι υποστηριζόμενες γλώσσες. Περιέχει αρχεία της μορφής xxxxx.lang όπου xxxxxx american, british, ...., και τέλος greek. Αν σβήσουμε και όλα τα αρχεία και αφήσουμε μόνο το αρχείο greek.lang μπορεί να καταφέρουμε το εξής: Nα μιλάει το πρόγραμμα στα ελληνικά αφού θα αναγνωρίζει μόνο greek language.

 

Πάντως, απο την στιγμή που δεν έχω πρίβλημα χώρου στο n-Gage μου με την 512ΜΒ κάρτα και μου δουλεύει άψογα, δεν το επιχειρώ. Θα το επιχειρήσω όμως, όταν βρω χρόνο στο 7610 που έχω μεγάλο πρόβλημα χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο όμως θα βγεί το τελικό αρχείο sis; Το έχεις υπολογίσει; Μπορεί μετά να μην ανοίγει για εγκατάσταση και να βγάζει το γνωστό σπαστικό μήνυμα "Μνήμη πλήρης, διαγράψτε δεδομένα" το οποίο το βγάζει σε εφαρμογές με μεγάλο αρχείο sis. Πάντως, αν τελικά δουλέψει, θα είναι πολύ καλό γιατί γλυτώνεις πάρα πολύ κόπο.
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο βγαίνει 5.28 MB - δεν ξέρω αν θα μπορείτε να το κάνετε εγκατάσταση - δοκιμάστε να το τρέξετε μέσα από το Nokia PC Suite ή να το αντιγράψετε στην MMC και να το τρέξετε από εκεί.

Δοκιμάστε και πείτε μου. Το αρχείο είναι το:

 

h**p://users.chan.sch.gr/aikoukou/AthensRoute66-Repacked.exe

και έχει το κωδικό τη διεύθυνση του site μας.

 

EDIT:

Αν δεν σας δουλέψει, το πολύ-πολύ να το σπάσω σε μερικά μικρά sis αρχεία - το ίδιο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE ( 1 Σεπ. 2004 , 04:13)

 

Το αρχείο βγαίνει 5.28 MB - δεν ξέρω αν θα μπορείτε να το κάνετε εγκατάσταση - δοκιμάστε να το τρέξετε μέσα από το Nokia PC Suite ή να το αντιγράψετε στην MMC και να το τρέξετε από εκεί.

Δοκιμάστε και πείτε μου. Το αρχείο είναι το:

 

h**p://users.chan.sch.gr/aikoukou/AthensRoute66-Repacked.exe

και έχει το κωδικό τη διεύθυνση του site μας.

 

EDIT:

Αν δεν σας δουλέψει, το πολύ-πολύ να το σπάσω σε μερικά μικρά sis αρχεία - το ίδιο κάνει.

 

To dokimase kaneis? Emena de mou pairnei ton kodiko...! :wacko: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει σοκ.

Τι προγραμματάρα είναι αυτή?Series 60 μόνο και μόνο για αυτό :up:

Μπράβο ρε mirrorofsorrow ;)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (31 Αύγ. 2004 , 04:05)

 

 

Εγκαθιστούμε τώρα το sis αρχείο ROUTE66_from#aivanet.giannisKM.and.PredatorK και το πρόγραμμα είναι έτοιμο και φυσικά φούλ.

 

 

 

Otan paw na kanw eggatastash tou .sis mou bgazei to mynhma "aka8oristo sfalma".

:worry:

Ti kanoume twra re paidia?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος torpedo ( 1 Σεπ. 2004 , 12:13)

 

Otan paw na kanw eggatastash tou .sis mou bgazei to mynhma "aka8oristo sfalma".

:worry:

Ti kanoume twra re paidia?

 

Διαγραφή των αρχείων και πάλι από την αρχή.Κάποιο λάθος κάνεις..
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

re sis kante to klasika opos sas lei to arxiko arxio ke afiste oles tis alles vlakies, ipothesi 5 lepton ine to setarisma ke to exete kani drama to episodio.

 

pou kolate pite mou na sas liso to provlima na telionoume

 

ke mia XARI pedia THELO ENA LINK APO POU BORO NA KATEUASO TO NEW TOTAL IR REMOTE tin pio kenourgia ekdosi *****ED omos.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος WebViRuS ( 1 Σεπ. 2004 , 12:24)

 

re sis kante to klasika opos sas lei to arxiko arxio ke afiste oles tis alles vlakies, ipothesi 5 lepton ine to setarisma ke to exete kani drama to episodio.

 

pou kolate pite mou na sas liso to provlima na telionoume

 

ke mia XARI pedia THELO ENA LINK APO POU BORO NA KATEUASO TO NEW TOTAL IR REMOTE tin pio kenourgia ekdosi *****ED omos.

 

 

File mou den einai 5' giati egw pou den exw reader k ta perasa manually den doulepse.. paei na anoiksei to prog, k molis vgazei to sima tis route66, kleinei me error.. kai ta xw kanei ola opws legane oi odigies..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 1 Σεπ. 2004 , 01:08)

 

Φιλε Κωστη δυστυχως οχι.Συμφωνα με τον mirrorofsorrow χρειαζεται πολυ ελευθερη RAM (καπου στα 7Mb). :o

 

 

εμένα δεν έχει πρόβλημα στο 3650 ( ver 4.17 ). Το μόνο αρνητικό είναι ίσως ότι τελειώνει γρήγορα την μπαταρία και ότι εάν ανοίξεις άλλα προγράμματα δεν βρίσκει αρκετή μνήμη, γεγονός που διορθώνεται με ένα restart του 3650, άλλωστε κάθε πότε θα το χρησιμοποιείς. Τα ελληνικά ούτε εμένα δουλεύουν (στον χάρτη) ενώ έσβησα όλες τις γλώσσες πλυν των Αγγλικών (με τα wav) και τώρα πιάνει συνολικό χώρο περί τα 10 MB.

 

Μπορείτε επίσης να το εγκαταστήσετε και χωρίς ΜΜC reader. Απλά από το PC suite μεταφέρετε τους φακέλους στην κάρτα και κάνοντας χρήση κάποιου file explorer ( π.χ. eFileman, Seleq κλπ) τοποθετήστε τους στην σωστή θέση. Υποθέτω ότι με υπέρυθρες θα πάρει πολύ ώρα, οπότε μπορείτε να διαγράψετε εξαρχής τα wav που δεν χρειάζεστε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος meres ( 1 Σεπ. 2004 , 12:29)

 

File mou den einai 5' giati egw pou den exw reader k ta perasa manually den doulepse.. paei na anoiksei to prog, k molis vgazei to sima tis route66, kleinei me error.. kai ta xw kanei ola opws legane oi odigies..

 

 

ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο και σε μενα κανει ΠΑΡ' ΟΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ CARD READER.

Το προγραμμα το κατεβασα απο εδω: h**p://users.chan.sch.gr/aikoukou/AthensRoute66.exe

Μηπως δεν δουλευει το συγκεκριμενο;

Link to comment
Share on other sites

Χαλαλι τις 2:30 ωρες που μου πηρε συνολικα το κατεβασμα και η αποστολη μεσω bluetooth στο 6600.

Απεφυγα να εγκαταστισω ολες τις γλωσες πλην των ελληνικων, ολες τις βοηθειες πλην των αγγλικων και ολες τις ομιλιες πλην των ελληνικων βεβαια.

Δε μετρησα ποσο χωρο γλυτωσα αλλα εαν κρινω απο τα wav που δεν εγκατεστησα τοτε ειναι αρκετος πολυτιμος χωρος για το κινητο.

Σκεφτομαι να βγαλω και τις ελληνικες ομιλιες (wav) αφου απο οτι καταλαβα μονο σε συνδεση gps εχουν λογο υπαρξης.

Κατα τα αλλα το προγραμμα ειναι καταπληκτικο σε ολη του τη δομη πλην βεβαια τις ονομασιες που ειναι σε greeklish και οταν θες να ορισεις μια διαδρομη πρεπει να σκεφτεις πιο φωνηεν χρησιμοποιησε ο κατασκευαστης για να αντιστοιχισει το (υ,ι,η, κ.λ.π.)

Αλλα εστω και ετσι ειναι φανταστικο.

Φανταζομαι οτι σε χρηση με gps η χρηση του θα απογειωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza ( 1 Σεπ. 2004 , 12:41)

 

ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο και σε μενα κανει ΠΑΡ' ΟΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ CARD READER.

Το προγραμμα το κατεβασα απο εδω: h**p://users.chan.sch.gr/aikoukou/AthensRoute66.exe

Μηπως δεν δουλευει το συγκεκριμενο;

 

 

A esi ta perases k me card reader..! Oxi, egw apo irc to katevasa...alla ta idia einai, de nomizw na peirakse kati o eLeKtriK EyE, apla to kane self-extract.

Auto pou skeftomai einai oti isws pezei provlima me tin mmc mou, perimenw na mou feroun allh apo agglia giati prin ligo kairo mou kane kati kolpa k mallon de tha kratisei poly akoma...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza ( 1 Σεπ. 2004 , 12:41)

 

ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο και σε μενα κανει ΠΑΡ' ΟΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ CARD READER.

Το προγραμμα το κατεβασα απο εδω: h**p://users.chan.sch.gr/aikoukou/AthensRoute66.exe

Μηπως δεν δουλευει το συγκεκριμενο;

 

 

Δοκιμάσατε restart και να το ξανατρέξετε? Και εμένα έτσι έκανε την πρώτη φορά, έβγαλε ένα error και έκλεισε. Από τότε δεν ξαναπαρουσιάστηκε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το εβαλα και εγω χειροκινητα και οχι με Card Reader και μπορω να πω οτι οντως ειναι Killer App :D :D .

Το μονο σπαστικο ειναι που σου ζηταει καθε φορα που ψαχνεις κατι να ενεργοποιησεις το bluetooth.Αντε να βρουμε και χαρτη ολοκληρης της Ελλαδας τωρα... :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος meres ( 1 Σεπ. 2004 , 12:29)

 

File mou den einai 5' giati egw pou den exw reader k ta perasa manually den doulepse.. paei na anoiksei to prog, k molis vgazei to sima tis route66, kleinei me error.. kai ta xw kanei ola opws legane oi odigies..

 

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και σε μένα (Nokia 6600) και τα έκανα όλα ακριβώς όπως έλεγαν οι οδηγίες. Το απόγευμα θα δοκιμάσω να το περάσω σε μια δεύτερη κενή MMC που έχω, μήπως φταίει η MMC ή κάποιο conflict με άλλη εφαρμογή.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

να κανω απο εδω .........> http://fire.prohosting.com/bilies το download ? ειναι ενταξει ? δουλευουν σωστα ? ( οσοι το δοκιμασατε )

 

 

Ποιοι το δοκιμασαν στο 3650 ? ( ας γραψουν τις εντυπωσεις τους στο συγκεκριμενο τηλεφωνο )

:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostis100 ( 1 Σεπ. 2004 , 14:31)

 

να κανω απο εδω .........> http://fire.prohosting.com/bilies το download ? ειναι ενταξει ? δουλευουν σωστα ? ( οσοι το δοκιμασατε )

 

 

Ποιοι το δοκιμασαν στο 3650 ? ( ας γραψουν τις εντυπωσεις τους στο συγκεκριμενο τηλεφωνο )

 

 

Από εκεί το κατέβασα εγώ και δεν μου δούλεψε σωστά, αλλά σε άλλα κινητά δουλεύει. Δεν έχει σημασία αν θα το κατεβάσεις από εκεί ή από τη σελίδα του elektrik eye, το πρόβλημα (με όσους δεν κατάφεραν να κάνει να τρέξει) οφείλεται στο κινητό.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ακολουθησα τις οδηγιες που αναφερονται στην αρχη του θεματος και αυτες που εχει μεσα το nfo αρχειο.

Δημιουργισα τους φακελλους με ενα file manager οπως ακριβως γραφονται και ειναι μεσα στο συμπιεσμενο αρχειο και κατοπιν περασα και τοποθετησα μεσω bluetooth το καθε αρχειο στο φακελο του.

Δουλευει μια χαρα.

Και ειναι super!!!

Τωρα εαν κανει conflict με καποια αλλη εφαρμογη τι να πω.

Καλη συνεχεια στη προσπαθεια γιατι πραγματικα αξιζει να την εγκαταστησει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...