Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΥΛΙΝΔΡΟΠΙΣΤΟΝΟ, ΚΕΦΑΛΗ. ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ.

 

Γνηισα παντα ετσι???Καινουρια δεν βγαινουν πια.....οποτε μονο μεταχειρισμενα......οποτε υπολογισε κανα 150€ για να εισαι σιγουρος..........στην καλυτερη 100€:shifty:Χωρις μηχανακο

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια της Modenas και ζητα πισω φαναρι με ενσωματωμενα φλας για το dinamik.Το παιρνεις και το κουμπωνεις κατευθειαν.Επισημως πισω φαναρι απο την daytona δεν βγαινει απο σο ξερω.

 

τελικα οκ πηγα σε ενα καταστημα του γκοργκολη και πηρα το πισω φανρι του νταιναμικ .εκανε 30 ευρω παντως φενεται πολυ γαματο σας το σηνηστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα οκ πηγα σε ενα καταστημα του γκοργκολη και πηρα το πισω φανρι του νταιναμικ .εκανε 30 ευρω παντως φενεται πολυ γαματο σας το σηνηστω!!!!

 

στο περασαν αυτοι ή το περασες μονος? :)

 

τελικα οκ πηγα σε ενα καταστημα του γκοργκολη και πηρα το πισω φανρι του νταιναμικ .εκανε 30 ευρω παντως φενεται πολυ γαματο σας το σηνηστω!!!!

 

εεεεεεεεεεεε???

Link to comment
Share on other sites

sonatas, εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου, μπορεί να χρησιμοποιείς την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif.

 

Επίσης μπορείς να χρησιμοποείς την πολλαπλή παράθεση (http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif/http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_on.gif). Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

epidei diavasa tis sunomilies sas...kai epidei ime katoxos dytona sprinter...kai to exw 53...ta moufa pragmata imitasion..exoun girw sta 130(ola) strofalompiela-kilindros-pistoni-kefali-karmpirater..ta gnisia opos - pistoni aasa-kilindros aasa-strofalompiela gnisia apo glx 90(new den iparxei mono imitasion kai metaxirismeni)kai mia kefali astrea(pali metaxirismeni giati new den iparxei) exoun girw sta 270-me 300 to polu..:O

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

epidei diavasa tis sunomilies sas...kai epidei ime katoxos dytona sprinter...kai to exw 53...ta moufa pragmata imitasion..exoun girw sta 130(ola) strofalompiela-kilindros-pistoni-kefali-karmpirater..ta gnisia opos - pistoni aasa-kilindros aasa-strofalompiela gnisia apo glx 90(new den iparxei mono imitasion kai metaxirismeni)kai mia kefali astrea(pali metaxirismeni giati new den iparxei) exoun girw sta 270-me 300 to polu..:O

 

το εχεις κανει 53 mm αν ναι απο ποσο καιρο το εχεις κανει και παρουσιασε τπτ ?

Link to comment
Share on other sites

το εχεις κανει 53 mm αν ναι απο ποσο καιρο το εχεις κανει και παρουσιασε τπτ ?

 

koita...to eixa olo astrea kapote me imitasion strofalo...ola ta ala gnisia honda...

tora to ala3a olo....antikatastontas ola ta pragmata ektos apo kefali...evala strofalompiela aasa 90ara me 54 diadromi..elafromeni...kilindros 53 alouminou...pistoni 53 aspira 115 kawasaki...to mixanaki to strono...vasika oxi akoma 8elei katevasma to pistoni..avrio to paw ston mastora na mou to fia3ei...ala ligo pou to exw odigisi..paei polu polu kala ws arista mporw na pw!!...pistevo innova mama ta exw..;)

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

koita...to eixa olo astrea kapote me imitasion strofalo...ola ta ala gnisia honda...

tora to ala3a olo....antikatastontas ola ta pragmata ektos apo kefali...evala strofalompiela aasa 90ara me 54 diadromi..elafromeni...kilindros 53 alouminou...pistoni 53 aspira 115 kawasaki...to mixanaki to strono...vasika oxi akoma 8elei katevasma to pistoni..avrio to paw ston mastora na mou to fia3ei...ala ligo pou to exw odigisi..paei polu polu kala ws arista mporw na pw!!...pistevo innova mama ta exw..;)

 

και στο περιπου ποσα λε7 εχεις δοσει ?

Link to comment
Share on other sites

και στο περιπου ποσα λε7 εχεις δοσει ?

 

200 eyro na mou ta valoun...kai ala 60 o kilindros kai to pistoni..tin strofalompiela tin ixa..skeftese na pareis dy??

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

200 eyro na mou ta valoun...kai ala 60 o kilindros kai to pistoni..tin strofalompiela tin ixa..skeftese na pareis dy??

 

ναι σε μια βδομαδα εχεις msn ?

Link to comment
Share on other sites

ναι σε μια βδομαδα εχεις msn ?

 

gia mena min pareis sprinter an den to fia3eis..nai re...bilAkoC@hotmail.com

kaneme add..ala mpeno arga egw...:D

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

gia mena min pareis sprinter an den to fia3eis..nai re...bilAkoC@hotmail.com

kaneme add..ala mpeno arga egw...:D

 

εγω θελω να το φτιαχω αλλα θα στα πω αργοτερα :D:D

Link to comment
Share on other sites

epidei diavasa tis sunomilies sas...kai epidei ime katoxos dytona sprinter...kai to exw 53...ta moufa pragmata imitasion..exoun girw sta 130(ola) strofalompiela-kilindros-pistoni-kefali-karmpirater..ta gnisia opos - pistoni aasa-kilindros aasa-strofalompiela gnisia apo glx 90(new den iparxei mono imitasion kai metaxirismeni)kai mia kefali astrea(pali metaxirismeni giati new den iparxei) exoun girw sta 270-me 300 to polu..:O

 

koita...to eixa olo astrea kapote me imitasion strofalo...ola ta ala gnisia honda...

tora to ala3a olo....antikatastontas ola ta pragmata ektos apo kefali...evala strofalompiela aasa 90ara me 54 diadromi..elafromeni...kilindros 53 alouminou...pistoni 53 aspira 115 kawasaki...to mixanaki to strono...vasika oxi akoma 8elei katevasma to pistoni..avrio to paw ston mastora na mou to fia3ei...ala ligo pou to exw odigisi..paei polu polu kala ws arista mporw na pw!!...pistevo innova mama ta exw..;)

 

200 eyro na mou ta valoun...kai ala 60 o kilindros kai to pistoni..tin strofalompiela tin ixa..skeftese na pareis dy??

 

gia mena min pareis sprinter an den to fia3eis..nai re...bilAkoC@hotmail.com

kaneme add..ala mpeno arga egw...:D

 

bilAkoC, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι 15 χρονων και σκεφτομαι να παρω ενα 50cc μηχανακι. ποιο μοντελο μου προτινετε και να ειναι παπι η scooter???
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι 15 χρονων και σκεφτομαι να παρω ενα 50cc μηχανακι. ποιο μοντελο μου προτινετε και να ειναι παπι η scooter???

 

υπαρχει θεμα>> Αγορά μηχανής 50cc - Προτάσεις >>http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=89665&page=56

Link to comment
Share on other sites

στο περασαν αυτοι ή το περασες μονος? :)

 

 

 

εεεεεεεεεεεε???

 

 

VeCo μου λες οτι κανω SPAM? !

 

τους ειπα να μου το περασουν (ευτυχως) γιατι απο οσο ειδα 8ελει παραπολυ δουλεια με τα ηλεκτρικα κτλ καλυτερα να σου το περασουν αυτοι γιτι ασε...:blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Πήρα σήμερα το Sprinter 50cc και θα το κάνω με 50ευρώ 72cc από τη πρώτη μέρα που θα το παραλάβω.Το μηχανάκι το θέλω για βόλτες και να μπορεί να πηγαίνει αξιοπρεπώς με ένα δεύτερο άτομο.Δε θέλω να του βάλω παραπάνω χέρι.Θέλω κάποιος να μου λύσει κάποιες αποριες αν γίνεται!

 

1)Τα 1.000χλμ είναι πολλά!Όλοι ξέρουμε πως με 30χλμ/ώρα δε πας!Θέλει κανα χρόνο να στρωθεί.Αν το πάρω για μια διαδρομή 35χλμ+35χλμ επιστροφή μετά από ώρες λέτε να πάθει τίποτα?Εννοειται με τελικη μιας και θέλω να βγω εθνική!Μπας και στρωθεί πιο γρήγορα.αναγκαστικά τα 1.000χλμ ΟΧΙ ΔΙΚΑΒΑΛΟ?Τώρα με το που το πάρω δηλαδή με πόσο να πηγαίνω?!Έχω πολλές ευθείες εδώ και δε μπορώ να πηγαίνω με 35-40χλμ/ώρα!

 

2)Το πίσω φανάρι μαζί με την εργασία κοστίζει 30ευρώ?

 

3)Τα αυτοκόλητα βγαίνουν εύκολα ή να το ζητήσω από το μαγαζί?

 

4)Τι αρνητικές επιπτώσεις έχει στο μηχανάκι η βελτίωση από 50cc-72cc?

 

5)Τα πλαστικά αληθεύει πως τρίζουν?Είναι πολύ?αν ναι φτιάχνεται εύκολα?Πόσο κοστίζει?

 

6)Η ένδειξη με το κινητό στο κοντερ πως ακριβώς δουλεύει?

 

7)H μπαγκαζιέρα μπορεί να μπει-βγει εύκολα?χρειάζοντε τίποτα τρύπες κτλπ?Δηλαδή αν θέλω μπορώ να τη βάλω-βγάλω σε 5 λεπτά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Πήρα σήμερα το Sprinter 50cc και θα το κάνω με 50ευρώ 72cc από τη πρώτη μέρα που θα το παραλάβω.Το μηχανάκι το θέλω για βόλτες και να μπορεί να πηγαίνει αξιοπρεπώς με ένα δεύτερο άτομο.Δε θέλω να του βάλω παραπάνω χέρι.Θέλω κάποιος να μου λύσει κάποιες αποριες αν γίνεται!

 

1)Τα 1.000χλμ είναι πολλά!Όλοι ξέρουμε πως με 30χλμ/ώρα δε πας!Θέλει κανα χρόνο να στρωθεί.Αν το πάρω για μια διαδρομή 35χλμ+35χλμ επιστροφή μετά από ώρες λέτε να πάθει τίποτα?Εννοειται με τελικη μιας και θέλω να βγω εθνική!Μπας και στρωθεί πιο γρήγορα.αναγκαστικά τα 1.000χλμ ΟΧΙ ΔΙΚΑΒΑΛΟ?Τώρα με το που το πάρω δηλαδή με πόσο να πηγαίνω?!Έχω πολλές ευθείες εδώ και δε μπορώ να πηγαίνω με 35-40χλμ/ώρα!

 

2)Το πίσω φανάρι μαζί με την εργασία κοστίζει 30ευρώ?

 

3)Τα αυτοκόλητα βγαίνουν εύκολα ή να το ζητήσω από το μαγαζί?

 

4)Τι αρνητικές επιπτώσεις έχει στο μηχανάκι η βελτίωση από 50cc-72cc?

 

5)Τα πλαστικά αληθεύει πως τρίζουν?Είναι πολύ?αν ναι φτιάχνεται εύκολα?Πόσο κοστίζει?

 

6)Η ένδειξη με το κινητό στο κοντερ πως ακριβώς δουλεύει?

 

7)H μπαγκαζιέρα μπορεί να μπει-βγει εύκολα?χρειάζοντε τίποτα τρύπες κτλπ?Δηλαδή αν θέλω μπορώ να τη βάλω-βγάλω σε 5 λεπτά?

 

 

 

 

1) 1 χρονο να το πας 1000??

πριν 1 μηνα πηρα το 50αρι και ειμαι ηδη στα 500 χιλιομετρα... !

στην αρχη δεν πηγαινε πανω απο 35... αλλα απο τα 300+ χιλιομετρα ανοιγει μεχρι και 45-50(με κοφτη ε)

 

3) τα αυτοκολλητα εγω τα εβγαλα με ενα κοπιδη και ηταν αρκετα ευκολο αλλα θελει να προσεχεις μην κανεις γρατζουνιες... (δουλευω που και που σαν "γραφιστας" και κολαω διαφιμιστικες πινακιδες)

 

5) τα πλαστικα τριζουν απο καποια χιλιομετρα και μετα... δλδ πανω απο 55-60++ χιλιομετρα ακουγονται λιγο ...

... αμα το συνηθισεις δεν εχεις προβλημα..

 

6) η ενδειξη ειναι οταν καποιος σε παιρνει τηλεφωνο αναβει αυτο το λαμπακι... οταν πηγαινεις με 50+ χιλιομετρα μονο κινητο δεν ακους! οποτε αυτο σε ειδοποιη\

 

για τα αλλα δεν ξερω :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

1) 1 χρονο να το πας 1000??

πριν 1 μηνα πηρα το 50αρι και ειμαι ηδη στα 500 χιλιομετρα... !

στην αρχη δεν πηγαινε πανω απο 35... αλλα απο τα 300+ χιλιομετρα ανοιγει μεχρι και 45-50(με κοφτη ε)

 

3) τα αυτοκολλητα εγω τα εβγαλα με ενα κοπιδη και ηταν αρκετα ευκολο αλλα θελει να προσεχεις μην κανεις γρατζουνιες... (δουλευω που και που σαν "γραφιστας" και κολαω διαφιμιστικες πινακιδες)

 

5) τα πλαστικα τριζουν απο καποια χιλιομετρα και μετα... δλδ πανω απο 55-60++ χιλιομετρα ακουγονται λιγο ...

... αμα το συνηθισεις δεν εχεις προβλημα..

 

6) η ενδειξη ειναι οταν καποιος σε παιρνει τηλεφωνο αναβει αυτο το λαμπακι... οταν πηγαινεις με 50+ χιλιομετρα μονο κινητο δεν ακους! οποτε αυτο σε ειδοποιη\

 

για τα αλλα δεν ξερω :lol: :p

 

4) δεν υπαρχη προβλημα γιατι σε αυτη τη μετατροπη ειναι λιγα τα mm εκτος αν ο μαστορας που θα σου το φτιαξει δεν εχει ιδεα τοτε θα σου βγαλει προβλημα;)

Link to comment
Share on other sites

ποσο τελικη βγαζει το daytona sprinter 50cc?

οταν το αγορασω με ποσο πρεπει να πηγαινω και για ποσα χλμ. για να το στρωσω?

οταν ειναι 50cc ανεβενει ευκολα ανηφορες?

αν το κανω 72cc ποσο τελικη θα βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

posa km telikh vgazei to daytona sprinter 50cc??

 

bdsds καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ποσο τελικη βγαζει το daytona sprinter 50cc?

οταν το αγορασω με ποσο πρεπει να πηγαινω και για ποσα χλμ. για να το στρωσω?

οταν ειναι 50cc ανεβενει ευκολα ανηφορες?

αν το κανω 72cc ποσο τελικη θα βγαζει?

 

1)πανω κατω 70km/h

2)γυρω στα 35-40km/h

3)οχι παει χαλια

4)δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο το 50αρι αλλα παιζει και τι γραναζια φορας;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά το στρώσιμο θα ανεβαίνει όλες τις ανηφόρες με 2 άτομα έστω και αργά μιλάω για ανηφόρες 20% :blink:
Link to comment
Share on other sites

Μετά το στρώσιμο θα ανεβαίνει όλες τις ανηφόρες με 2 άτομα έστω και αργά μιλάω για ανηφόρες 20% :blink:

 

Ειναι πολυ επικινδυνο,ειδικα οσοι ειναι απο πισω σου;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...