Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

giati exi imerominia li3is to papi??apo pou to exeis diapistosi??

 

Για τα κινεζικα μιλαω.Του στυλ Jiuyong.Τα Daytona μια χαρα παπια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

den milises gia lifan??

 

Ο φιλος του παιδιου κινεζικο δεν ειπε οτι εχει?

Μια χαρα ειναι τα Lifan.Εχουν φαει καψιμο στα χερια μου.:lol:

Link to comment
Share on other sites

ειδα σημερα στο σιτε του γκοργολη οτι ηρθε καινουριο μοντελο σπριντερ με χρωμιο.Παολα αυτα δεν ειχε φωτο.Ξερει κανεις που μπορω να δω φοτο?
Link to comment
Share on other sites

kali alla mallon tha balo level mou fanike poli kali:p

Μπα σαπια ειναι η Level.Οι πιο πολυ την βαζουν για ομορφια αλλα στην ουσια δεν δινει ουτε ενα χλμ!

Link to comment
Share on other sites

Μπα σαπια ειναι η Level.Οι πιο πολυ την βαζουν για ομορφια αλλα στην ουσια δεν δινει ουτε ενα χλμ!

 

Εγω θα παρω αυτην.Την ειχα παρει και περσυ αλλα ειχα μια ασχημη πτωση οπου ξυστικε αρκετα και το μισο χρωμα εφυγε και ητανε βλακια μετα:(Ε βρηκα καποιον που την ηθελε κι του την εδωσα σε καλη τιμη:OΤωρα ομως θα την ξανααγορασω,ειναι εθιστικη:cool:

 

Και θα τραβηξω ενα βιντεακι να δειτε εκει βροντο που παιζει.Ουτε σιγαστηρα ουτε τιποτα:)

 

 

http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=32667

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi sxetika me to mixanaki mou(sprinter 125) ama to balo ena karmpirater 21 mikuni tha doulevei to mixanaki kanonika i tha exei olo problimata???? einai manisio mono mia eksatmisi foraei
Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi sxetika me to mixanaki mou(sprinter 125) ama to balo ena karmpirater 21 mikuni tha doulevei to mixanaki kanonika i tha exei olo problimata???? einai manisio mono mia eksatmisi foraei

 

αν το ρυθμισεις καλα δεν θα εχει κανενα προβλημα;)

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες χρειάζομαι την βοήθεια σας... Σκέφτομαι να αγοράσω ένα daytona sprinter 50cc http://www.gorgolis.gr/sprinter.htm και να του βάλω μηχανή 125cc... Το μοτέρ το lifan 125cc με συμπλεκτη και μίζα ξέρει κανείς αν ταιριάζει στις βάσεις του sprinter??? Μην μου πείτε τιποτα για 125cc γιατι λόγω διπλώματος περιορίζομαι στα 50cc? Αν με πιάσουν με 125cc και στην άδεια λέει 50 τι θα γίνει??

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ..ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΟ ΜΟΤΕΡ.......ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΟΥ HONDA ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ...ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ LIFAN......ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΙΝΗΤΗΡΑ RACING 140κε ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟΝ ΠΗΡΕ.....ΑΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΨΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟΜΑ ΠΗΡΑ ΤΟ 50ΑΡΙ...ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ......ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΚΥΒΙΣΜΟ ΠΑΝΤΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑΛΑΚΑ ΜΠΑΤΣΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ......ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΟΙΧΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΑ ΑΛΛΑΓΜΑ.....ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ......ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΠΙΟ ΦΝΗΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ 55χιλ ΠΙΣΤΟΝΙ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ.....ΜΕ CRYPTON R 58χιλ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΚΟΝΤΡΑ.....ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ......ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΣΚΕΛΕΤΟΣ ΑΝΤΕΧΟΥΝ....ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ 160 κε...

 

Παιδιά έχω ακούσει κατι για ένα κιτ που προσθέτει στην μηχανή συπλέκτη... Είναι αξιοπιστο η κάθε τρίτη μάστορα?? Στα μοτερ της daytona μπορεί να μπεί και πόσο έχει??

ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΡΩΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ....ΕΓΩ ΓΙΑ ASTREA ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΤΕΡ.....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΣΤΟΡΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΤ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ...ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΣΕ ΣΤΡΟΓΚΙΛΟΦΑΝΑΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ...ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ...............

Link to comment
Share on other sites

  • Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων για τη δημοσίευση οποιουδήποτε κειμένου. Τα κεφαλαία είναι ενοχλητικά και καθιστούν δυσανάγνωστες τις δημοσιεύσεις. Παράλληλα, η χρήση των κεφαλαίων γραμμάτων στη netiquette του Διαδικτύου, ισοδυναμεί με την αύξηση τόνου και πιθανότητα θα προκαλέσει αρνητικές αντιδράσεις στους επισκέπτες/χρήστες του myphone.gr και τους διαχειριστές του.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ενα sprinter 125cc ολο μανισιο βγαζει 100-110?

και με ρευματα 1ο σταδιο και ενα καρμπυλατερ 22-24 μικουνι ποσο θα ανεβασει?

 

τι προβληματα βγαζουν τα sprinter?

μετα απο πολλα Km βγαζουν πολλα προβληματα η ειναι αξιοπιστα?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ενα sprinter 125cc ολο μανισιο βγαζει 100-110?

και με ρευματα 1ο σταδιο και ενα καρμπυλατερ 22-24 μικουνι ποσο θα ανεβασει?

 

τι προβληματα βγαζουν τα sprinter?

μετα απο πολλα Km βγαζουν πολλα προβληματα η ειναι αξιοπιστα?

 

Μανισιο εμενα που ειναι βγαζει 125 με το κοντερ δεν ξερω μπορει να κλεβει κιολας..

 

Αμα το δουλευεις σωστα το μηχανακι δεν θα σου βγαλει προβλημα, ειναι καλα και αξιοπιστα μηχανακια..εγω εχω κανει 2.100 χιλιομετρα και μεχρι τωρα τιποτα ...και ενος φιλου μου εχει 19.000 χιλιομετρα και εχει αλαξη μονο δισκακια...αυτα πιστευω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες..

Παω στα 2600 km το μηχανακι παει καλά αν και τριζει λιγάκι.

Χτες που ανεβαινα μεσογείων με τερμα γκαζι για 4-5 χιλιόμετρα(4-5) το πρωί σε κάποια φάση αρχισε να επιβραδύνει αλλα ομαλά και το γκάζι δεν επιανε. Το λαμπάκι τοπ τρεμοσβηνε και λεω η καμια ταχυτητα βγηκε η την κάτσαμε την βαρκα.

Σταματησα και μετα πήρε τις ταχύτητες κανονικά...

Τωρα δεν ξερω τι συναίβει. Μπορει καταλάθος να πατησα τις ταχύτητες η βγήκε για καποιο αλλο λόγο;

Να σημειώσω οτι θελω να ισιωσω το αριστερο μαρσιπιε επειδη εχει ανεβει προς τα πανω λιγο και με δυσκολευει στις αλλαγες.

Νομιζω μια φορα μου το εχει ξανακάνει....

Ειναι η ωρα του σερβισ βεβαια και θα το παω να δουμε τι συμβαίνει..

Επίσης οταν αλλαζω ταχυτητα κλωτσάει πολυ.

Δεν ξερω αν τις αλλάξω λάθος αλλα κλείνω το γκάζι και καπακι αλλαζω και μετα καθως σηκώνω το ποδι μου γκαζώνω...

Αλλα μου κάνει γκαπ γκαπ Ισως επειδη εχω πολλες στροφές; Δεν ξερω αλλα αν παω με λιγες στροφες 4-6 θα με πατησουν απο πίσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...