Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με 350 γινετε τπτ??γτ μπορω να τα βολεπσω.:P

 

καλυτερα αστο για αρχη 50αρι μαζεψε και αλλα λεφτα να το φτιαξεις γιατι 350€ για πραγματα+εργασια ειναι λιγα αν θελεις να το φτιαξεις λιγο μπορεις να το κανεις ενα απλο 72αρι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αμα ειναι να φτιαξω το δικο του {50} τι μπορο να του βαλω μεχρι 600ε:ninja:

 

ενας φιλος μου με 600€ το ειχε κανει περισι το καλοκαιρι 90αρι:)

Link to comment
Share on other sites

Μη φανταστείς τίποτα τρελό.Αντε καμια 120 κατι με το ζορι

 

ama balo kamia eksatmisi tha pigeni kalitera ???? kai ama nai poia eksatmisi ???mexri 100 evro .....

Link to comment
Share on other sites

ama balo kamia eksatmisi tha pigeni kalitera ???? kai ama nai poia eksatmisi ???mexri 100 evro .....

 

με εξατμιση θα δεις μικρη-ελαχιστη διαφορα περισσοτερη θα δεις αν βαλεις μεγαλυτερο καρμπ

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες δεν ειναι τοσο τρελες με εξατμίσεις.. Απλά θα κάνεις πολυ φασαρία. Κερδίζεις αλλά οχι και τρελά.Για τελική αν θες πρέπει να το γραναζώσεις απο οσο ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

ama balo kamia eksatmisi tha pigeni kalitera ???? kai ama nai poia eksatmisi ???mexri 100 evro .....

Μονο θορυβο θα κερδισεις με την εξατμιση.βαλε μια φθηνη και την διαφορα σε χρηματα βαλε κανεναν εκεντροφορο .;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το χουμε ξαναπει.Η εξατμιση και το καρμπ ειναι απο τα πιο ακριβα βελτιωτικα προιοντα που βαζουμε πανω στο μηχανακι μας και απο μονα τους δεν μας δινουν τιποτα σε σχεση με το κοστος αγορας τους.Αυτα μπαινουν με βαση το τι εχουμε φορεσει στο μοτερ και οχι το αντιστροφο.Αρα δεν περιμενουμε αυξηση μεσα απο μια εξατμιση αλλα απο παραπανω κυβικα και με την βοηθεια της εξατμισης αυτα θα φανουν.
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα αστο για αρχη 50αρι μαζεψε και αλλα λεφτα να το φτιαξεις γιατι 350€ για πραγματα+εργασια ειναι λιγα αν θελεις να το φτιαξεις λιγο μπορεις να το κανεις ενα απλο 72αρι

 

συμφερει ομως 72?δλδ να μιν τρεχω συνεργεια κα8ε τοσο..δλδ τι πρεπει να αλλα3ω για να γινει 72?κυλινδροπιστονο ??

Link to comment
Share on other sites

Αν γινει προσεχτικη δουλεια δεν θα παθει τιποτα το μηχανακι.Αν θες βαζεις και ενα μεγαλυτερο καρμπ και εισαι αρχοντας.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται είμαι νέος στο forum .ειμαι κατοχος ενος daytona sprinter και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γινεται να κανω την μαμα εξατμιση ελευθερας και αν ναι πωσ??βγαζοντασ το μικρο σωληνακι-ταπα που βρισκεται εξω εξω??αν το βγαλω αυτο θα αυξηθει ο ηχοσ τησ εξατμισησ σωστα?θα γινει πιο μπασοσ?και πωσ μπορω να το αφαιρεσω?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....και sorry αν σας κουρασα...

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι μπορεισ να βαλεισ μοτερ honda astrea:D 110 γυρο στα 450ε λενε πωσ οι βασεισ ειναι ακριβωσ με το μοτερ αλιθευει αν ναι σιμφερη να βαλω τετοιο μοτερ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι μπορεισ να βαλεισ μοτερ honda astrea:D 110 γυρο στα 450ε λενε πωσ οι βασεισ ειναι ακριβωσ με το μοτερ αλιθευει αν ναι σιμφερη να βαλω τετοιο μοτερ ευχαριστω

 

 

Nαι,ειδικα αν στο μελλον σκεφτεσαι να το βελτιωσεις,συμφερει να το βαλεις.Αλλα δεν θα εισαι νομιμος........αλλα κατι μπορεις να κανεις γι αυτο:ninja:

 

Χαίρεται είμαι νέος στο forum .ειμαι κατοχος ενος daytona sprinter και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γινεται να κανω την μαμα εξατμιση ελευθερας και αν ναι πωσ??βγαζοντασ το μικρο σωληνακι-ταπα που βρισκεται εξω εξω??αν το βγαλω αυτο θα αυξηθει ο ηχοσ τησ εξατμισησ σωστα?θα γινει πιο μπασοσ?και πωσ μπορω να το αφαιρεσω?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....και sorry αν σας κουρασα...

 

 

Τελειως ελευθερας????Θα την κοψεις απο οπου γουσταρεις αρκει να μεινει ενα σκετο μπουρι:lol:Και θα παιζει ενα βροντο,θα σε ακουνε 3 τετραγωνα παρακατω...και εγω ελευθερο το εχω:pΑλλα υπαρχουν μαγαζια που σου βγαζουν τον καταλυτη κτλ με αποτελεσμα πιο ελευθερη εξαγωγη,και δεν θα κανει και πολυ θορυβο:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

φισικα και θα το βελτιοσο μολισ το στροσω θα αλλαξω και θα βαλλω honta astrea

μιποσ ξερει κανεισ αν υπαρχει καινουργιο επισης τι αλλο μπορ να βαλω για περισσοτερα κιβικα

Link to comment
Share on other sites

φισικα και θα το βελτιοσο μολισ το στροσω θα αλλαξω και θα βαλλω honta astrea

μιποσ ξερει κανεισ αν υπαρχει καινουργιο επισης τι αλλο μπορ να βαλω για περισσοτερα κιβικα

 

γιατι δεν βαζεις κανενα λιφαν??;)

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι μπορεισ να βαλεισ μοτερ honda astrea:D 110 γυρο στα 450ε λενε πωσ οι βασεισ ειναι ακριβωσ με το μοτερ αλιθευει αν ναι σιμφερη να βαλω τετοιο μοτερ ευχαριστω

 

To καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να φτιαξεις το δικο σου μοτερ και να εισαι πιο νομιμος απο τι το astrea μοτερ που δεν θα εχεις ουτε χαρτι αγορας...απο κει και περα εσυ ξερεις τι θα κανεις...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά θέλω μια απάντηση και γρηγορα. Ενας φιλος μου, μου βρηκε μοτερ Honda astrea grand πολύ ευκαιρια γιατι το παιδί που το πουλάει βρηκε Z μανίσιο πως και που το βρηκε δεν ξερω. Ταιριάζει στις βασεις του sprinter 50cc ή θελει πατεντα; Απαντηστε παρακαλώ γρηγορα μην το προλάβει αλλος το μοτερ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά θέλω μια απάντηση και γρηγορα. Ενας φιλος μου, μου βρηκε μοτερ Honda astrea grand πολύ ευκαιρια γιατι το παιδί που το πουλάει βρηκε Z μανίσιο πως και που το βρηκε δεν ξερω. Ταιριάζει στις βασεις του sprinter 50cc ή θελει πατεντα; Απαντηστε παρακαλώ γρηγορα μην το προλάβει αλλος το μοτερ.
εγω θα το παιρνα κ ας το χα στην ακρη,ελεγξε αν ειναι οντως ευκαιρια,μην εχει 100.000 χλμ... ρωτα καποιον μηχανικο,εκτος αν το χει κανει κανεις απο δω. θα θελει λογικα τροποποιηση,λιγο δυσκολα να κατσει ακριβως,καλυτερα ρωτα σε μαστορα
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να βρω καινουργιο honta astrea δεν ειπα και και τα αρχεα σαν αυτα που φορανε και τα supra μπορει και να βρω καινουργιο σε αντιπροσοποια της honta;) λεμε τωρα μπορει αλλιως θα παρω τιποτα ολλω και φιλε μου οσο για το lifan δεν νομιζω να παρω και κινεζικο ειπαμε:p
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να βρω καινουργιο honta astrea δεν ειπα και και τα αρχεα σαν αυτα που φορανε και τα supra μπορει και να βρω καινουργιο σε αντιπροσοποια της honta;) λεμε τωρα μπορει αλλιως θα παρω τιποτα ολλω και φιλε μου οσο για το lifan δεν νομιζω να παρω και κινεζικο ειπαμε:p

 

δεν υπαρχουν ομως καινουργια μοτερ honda:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά θέλω μια απάντηση και γρηγορα. Ενας φιλος μου, μου βρηκε μοτερ Honda astrea grand πολύ ευκαιρια γιατι το παιδί που το πουλάει βρηκε Z μανίσιο πως και που το βρηκε δεν ξερω. Ταιριάζει στις βασεις του sprinter 50cc ή θελει πατεντα; Απαντηστε παρακαλώ γρηγορα μην το προλάβει αλλος το μοτερ.

 

Κανει μια χαρα στις βασεις του sprinter...μπαινει κουτι....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν υπαρχουν καινουργια το πολι πολι να βαλω κανα crypton x:D το καινουργιο ενοιτε οτι θα φτιαξο και αλλες βασεισ λογικα μπενουν φτιαχτες:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...