Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

honda_supra:Δεν εχει σημασια με ποσα χιλιομετρα πας,σημασια εχει με ποσες στροφες πας το μοτερ στο δρομο;) Ενημερωτικα οι κατασκευαστες προτεινουν μεχρι 50 - 60 χιλιομετρα για 125cc.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia tora pou to strono to daytona sprinter 125 mexri posa xiliometra tin ora na trexo????

 

Kαλο ζεσταμα να κανεις στο μηχανακι και μετα μην το φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi... otan stroso to daytona sprinter 125 leo na balo aftin tin eksatmisi----> http://www.stelpet.gr/daytona-crypton-r-04-clone-2.html <---- kai stin perigrafi gia aftin tin eksatmisi leei oti dini 3 ipous epipleon sto mixanaki ti lete kali tha einai??????
Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi... otan stroso to daytona sprinter 125 leo na balo aftin tin eksatmisi----> http://www.stelpet.gr/daytona-crypton-r-04-clone-2.html <---- kai stin perigrafi gia aftin tin eksatmisi leei oti dini 3 ipous epipleon sto mixanaki ti lete kali tha einai??????

 

καλη ειναι αλλα για να δωσει αυτους τους ιππους πρεπει να ειναι πολλα mm και οχι μαμα:)

Link to comment
Share on other sites

καλη ειναι αλλα για να δωσει αυτους τους ιππους πρεπει να ειναι πολλα mm και οχι μαμα:)

 

tin forousa ena diastima aytin sto daytona m k einai arketa kali se sxesi me mia power advanse p forousa eixe kalitera mpam....to kalo einai oti otan exeis klisto gazi kanei san na eisai me tin manisia eksatmisi k sta psila kanei poli 8oribo

Link to comment
Share on other sites

tin forousa ena diastima aytin sto daytona m k einai arketa kali se sxesi me mia power advanse p forousa eixe kalitera mpam....to kalo einai oti otan exeis klisto gazi kanei san na eisai me tin manisia eksatmisi k sta psila kanei poli 8oribo

 

κανει πολυ θορυβο αλλα ωραιο μπασο:)

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi... otan stroso to daytona sprinter 125 leo na balo aftin tin eksatmisi----> http://www.stelpet.gr/daytona-crypton-r-04-clone-2.html <---- kai stin perigrafi gia aftin tin eksatmisi leei oti dini 3 ipous epipleon sto mixanaki ti lete kali tha einai??????

 

Λιγο καλυτερη εκκινηση θα σου δωσει και τελικες και στα ψηλα μονο αν εισαι γνησιος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alexis_07:Με 72cc γυρω στα 80-90 κοντερ (εξαρτατε την κλιση του δρομου και το γραναζωμα).Με αλλη μηχανη αν λες για Lifan 110 γυρω στα 100-110 κοντερ(εξαρτατε την κλιση του δρομου και το γραναζωμα)Βασικα παιζουν και αλλα πραγματα ρολο κυριως ο οδηγος,πως ανοιγεις τις ταχυτητες κτλ;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια ειμαι καινουργιος στο foroum και θελω να μου πειται αν αξειζη να φτιαξω το 50 το μοτερ του daytona sprinter 50cc παντα και αν αξξειζη να παρω ενα 125cc daytona παντα
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια ειμαι καινουργιος στο foroum και θελω να μου πειται αν αξειζη να φτιαξω το 50 το μοτερ του daytona sprinter 50cc παντα και αν αξξειζη να παρω ενα 125cc daytona παντα
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια ειμαι καινουργιος στο foroum και θελω να μου πειται αν αξειζη να φτιαξω το 50 το μοτερ του daytona sprinter 50cc παντα και αν αξξειζη να παρω ενα 125cc daytona παντα

 

φιλε καλυτερα να φτιαξεις το δικο σου μοτερ για να μην εχεις προβλημα με τους μπατσους:)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο του μοτερ αλλιως αν παρεις το 125αρι χτυπημα αριθμους και εισαι οκ.Αν εχεις βεβαια γνωστους να στο κανουν.
Link to comment
Share on other sites

To καρμπυρατερ που σας ελεγε..καποιες σελιδες πιο πισω..α) δεν μπαινει,θελει πατεντα με αλλο λαιμο..η χοντροτερη φλαντζα και επισης δεν δουλευει,δινει πολλες στροφες με αποτελεσμα να μην μπορεσεις να ξεκινησεις το μηχανακι.:cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει 2000km σε δυο μήνες.Σχετικά αργό αλλά ανεκτο. Οταν το είχα τελικιάσει γυρω στα 75km/h.

Κανει καποια ενοχλητικά τριξιματα ωρες ωρες αλλα συνηθίζονται..

Επισης η καρίνα κατω σπάει πολύ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει 2000km σε δυο μήνες.Σχετικά αργό αλλά ανεκτο. Οταν το είχα τελικιάσει γυρω στα 75km/h.

Κανει καποια ενοχλητικά τριξιματα ωρες ωρες αλλα συνηθίζονται..

Επισης η καρίνα κατω σπάει πολύ ευκολα

 

Φιλε,ικανοποιητικη τελικη εχει......50αρι εχεις.....και εμενα το 50αρι μου βγαζει 60 σε ευθεια στο κοντερ παντα:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

σ λιγότερο από 2 βδομαδες εχω το sprinter50..εχω επισης 200 ευρο τα οποια 8α τα δωσω στ φτια3ιμιο..μπορείτε να μου πειτε με αυτά τα λευτα πιο ειναι ι ποιο καλι μετατροπι..και τι τελικες 8α εχει??
Link to comment
Share on other sites

σ λιγότερο από 2 βδομαδες εχω το sprinter50..εχω επισης 200 ευρο τα οποια 8α τα δωσω στ φτια3ιμιο..μπορείτε να μου πειτε με αυτά τα λευτα πιο ειναι ι ποιο καλι μετατροπι..και τι τελικες 8α εχει??

 

φιλε τα 200€ ειναι λιγα αν θελεις καλη μετατροπη με αρκετα mm ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε ισιωμα παει γυρω στα 65..

Κ εχω παρατηρησει οτι δουλευει καλύτερα με BP βενζίνη..υστερα με ΕΚΟ κ μετα με Shell σερνετε.. Αλλα κ με REVOIL παει ικανοποιητικά.

Δε ξερω γιατι!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε ισιωμα παει γυρω στα 65..

Κ εχω παρατηρησει οτι δουλευει καλύτερα με BP βενζίνη..υστερα με ΕΚΟ κ μετα με Shell σερνετε.. Αλλα κ με REVOIL παει ικανοποιητικά.

Δε ξερω γιατι!

ιδεα σου ειναι το θεμα της βενζινης!! επισης με ενα γεμισμα απο καθε πρατηριο δεν μπορεις να καταλαβεις διαφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...