Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει ρε παιδια κανενα μαγαζι στην θεσσαλονικη που να πουλαει Φορτιστες που να βαζεις την μπαταρια μεσα και να φορτιζει..?!

 

γιατι με το update Που εγινε το λαθος και εχει μεινει στο boot load δεν φορτιζει καθολου το κινητο..!!

 

ή

αν δεν υπαρχει τετοιο μηχανημα που να βαζεις την μπαταρια και να στην φορτιζει..!

αν παρω μια καινουργια μπαταρια για το μοτορολα v9 με την εργοστασιακη φορισει που παρεχετε η μπαταρια...θα φτασει για να κανω την αναβαθμιση στο κινητο μου..?!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει ρε παιδια κανενα μαγαζι στην θεσσαλονικη που να πουλαει Φορτιστες που να βαζεις την μπαταρια μεσα και να φορτιζει..?!

 

γιατι με το update Που εγινε το λαθος και εχει μεινει στο boot load δεν φορτιζει καθολου το κινητο..!!

 

ή

αν δεν υπαρχει τετοιο μηχανημα που να βαζεις την μπαταρια και να στην φορτιζει..!

αν παρω μια καινουργια μπαταρια για το μοτορολα v9 με την εργοστασιακη φορισει που παρεχετε η μπαταρια...θα φτασει για να κανω την αναβαθμιση στο κινητο μου..?!!!

η μπαταρια δεν χρειαζετε να είναι φουλ φορτισμενη απλα πρεπει να ξεγελασεις το κινητο . δηλαδη αν το βαλεις μιση ώρα στον φορτιστη και σου δείξει εικονικά οτι φόρτισε μπορεις να κανεις update αλλα το προβλημα είναι πως θα το φορτίσεις. ψαξε να δεις ποια μπαταρια έχει το v9 και δες ποια αλλα μοντέλα έχουν την ίδια μπαταρια και ψαξε απο φίλους.εγω έτσι το ειχα κανει οταν βρέθηκα στην ίδια ακριβώς κατάσταση με σένα....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρε παιδια κανενα μαγαζι στην θεσσαλονικη που να πουλαει Φορτιστες που να βαζεις την μπαταρια μεσα και να φορτιζει..?!

 

γιατι με το update Που εγινε το λαθος και εχει μεινει στο boot load δεν φορτιζει καθολου το κινητο..!!

 

ή

αν δεν υπαρχει τετοιο μηχανημα που να βαζεις την μπαταρια και να στην φορτιζει..!

αν παρω μια καινουργια μπαταρια για το μοτορολα v9 με την εργοστασιακη φορισει που παρεχετε η μπαταρια...θα φτασει για να κανω την αναβαθμιση στο κινητο μου..?!!!

βρήκα και αυτό δες αν δουλευει ....

 

 

Got it!!

 

I made it work, I already tried this, but today it worked:

 

Connected the ac adapter to the phone, turned it on in flash mode (only possible mode) and then removed the adapter from the phone.

This kinda likes fools it and it doesn´t say the "battery error" msg, then you plug in the usb cable and you are ready to go!

I tried that several times yesterday, for some reason it worked and it took the 58R right away.

Link to comment
Share on other sites

εδωσα την μπαταρια σε εναν φιλο που εχει μοτορολα.. και ταιριαζει η μπαταρια μου στο δικο του...δοκιμασε να την φορτισει...!

και ενω στην αρχη το βαζει μεσα δειχνει οτι φορτιζει....μετα απο λιγο σταματαει...! δεν φορτιζει με τιποτα...!!!

 

Οποτε να υποθεσω οτι εχει βγαλει τωρα προβλημα και η μπαταρια..?!

δλδ αν παρω μια αλλα μπαταρια..(π.χ αυτην του φιλου μου) , θα γινει η δουλεια..?!

 

τωρα αυτην την στιγμη μου βγαζει το μηνυμα:

Bootloader

05.80

SW Version

R263313_U_A0.03.43R_0

Code Corrupt

 

Battery Low

Cannot Program

 

(και το μηνυμα Battery Low Cannot Program ) Αναβοσβηνει..!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

ναι βάλε του φίλου σου απλα δες αν έχει τον ίδιο κωδικο πάνω px BL60 ( τυχαίο νούμερο)...

χρήσιμο site http://www.modmymoto.com :)

 

 

 

παιδιά μήπως έχει βρεί κανεις κάπου drm icons για v8??????

Link to comment
Share on other sites

ok.! θα δοκιμασω και με του παιδιου την μπαταρια..!!

και βλεπουμε..!

και κατι τελευταιο..!

αν δεν εχει το ιδιο νουμερο τι πειραζει..?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

ok.! θα δοκιμασω και με του παιδιου την μπαταρια..!!

και βλεπουμε..!

και κατι τελευταιο..!

αν δεν εχει το ιδιο νουμερο τι πειραζει..?!

οχι ενταξει αμα μπαίνει όλα καλα....

Link to comment
Share on other sites

Α! ωραια..!

θα το δοκιμασω και αυτο..!

και πιστευω να λειτουργησει..!!!

 

Thanks..για την βοηθεια..!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Α! ωραια..!

θα το δοκιμασω και αυτο..!

και πιστευω να λειτουργησει..!!!

 

Thanks..για την βοηθεια..!!!

τιποτα φιλε :) εισαι πολύ τυχερος που έχεις το v9. εγω πήρα το v8 και μόλις είδα ότι είχαν την ίδια τιμή με το lg kp500 το οποίο τυχαίνει να μου αρέσει πολύ .....

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε :) εισαι πολύ τυχερος που έχεις το v9. εγω πήρα το v8 και μόλις είδα ότι είχαν την ίδια τιμή με το lg kp500 το οποίο τυχαίνει να μου αρέσει πολύ .....

 

και εγω το ν8 ηθελα να παρω...αλλα εκει που χαλαστηκα ηταν με την μνημη..οτι εχει μονο 512ΜΒ και δεν δεχοτανε καρτα μνημης..! γιαυτο προτημησα το ν9... αλλα δεν το μετανιωνω...με αρεσει πολυ...!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ξυπνητηρι δεν υπαρχει σαν επιλογη στο μενου του V9.Με Cosmote ειμαι.

Ξερετε τι παιζει?

 

Κανονικα ειναι στο μενου "εργαλεία"

 

:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξ*αιδιά ΟΟΞΏ v8 ΟΟΟ Ξ±ΟΞΎΞ¬Ξ½Ο ΟΞΏΞ½ ΞΟΞΏ ΟΞΏΟ Ξ±ΞΊΞΏΟΟΟΞΉΞΊΞΏΟ?

 

Apo ta plaina pliktra, alla mono kata ti diarkeia mias klisis

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

όχι εννοω με ποιο προγραμμα μπορω να το κάνω να ακουγετε πιο δυνατα περα απο αυτη την ενταση που έχει....θυμαμαι στο κ1 το εβαζες στο p2k tools και μπορουσες να το αυξήσεις....εδω?
Link to comment
Share on other sites

όχι εννοω με ποιο προγραμμα μπορω να το κάνω να ακουγετε πιο δυνατα περα απο αυτη την ενταση που έχει....θυμαμαι στο κ1 το εβαζες στο p2k tools και μπορουσες να το αυξήσεις....εδω?

 

Α, εδώ δεν ξέρω.

Τι σας έχει πιάσει με το modding και μετά παίρνετε το κινητό στο χέρι.....:X

Δεν είναι καλή η ένταση του ακουστικού?:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, εδώ δεν ξέρω.

Τι σας έχει πιάσει με το modding και μετά παίρνετε το κινητό στο χέρι.....:X

Δεν είναι καλή η ένταση του ακουστικού?:blink:

ειναι απλα λιγο χαμηλό....

Link to comment
Share on other sites

Το k1 (v3,v3x,v3xx,v3i,l7,l6,e770....) βασίζονταν σε p2k πλατφόρμα!Το v8 σε linux, μην πας και κανεις καμμια πατατα...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και στο κινητο μου...με αλλη μπαταρια..!!

δοκιμασα καμια 5 διαφορετικες εκδοσεις...αλλα παλι τιποτα..!

ειναι κολημενο στο BootLoad..!

τι πρεπει να να κανω για να ξεκολησει απο κει..?!

τις εκδοσεις τις περναει κανωνικα με το RsdLite..!

 

Ειναι το μοτορολα ν9....!!!!!!!!!!

 

Υ.Γ: δοκιμασα να βαλω την παλια μου εκδοση που ειχα πανω...μια ξενη....αλλα μου εβγαλε ενα μηνυμα...οτι ειναι κλειδωμενο...η κατι τετοιο..! δεν το θυμαμαι τωρα..!!!

 

Και με το Site της μοτορολας μου ειπε ενας φιλος.. το δοκιμασα και εκεινο...και μου λεει οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση για να περασει στο κινητο..!!!!

 

Τωρα τι γινεται..?!

καμια αλλη ιδεα..?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ με κάθε επιφύλαξη καθώς δεν έχω ιδέα πάνω σε v9.

Αλλά μήπως υπάρχουν sticky firmwares?Κοινώς αν περάσεις κάποια έκδοση μετά δεν μπορείς να περάσεις κάποια άλλη?

πχ τα firmware AER του v360 σε εμπόδιαζαν να flashareis οποιδήποτε άλλο firmware εκτός από AER.

 

Παίζει να έχεις τίποτα παρόμοιο?

Επίσης είδα ότι σου βγάζει ένα code corrupt.Ελπίζω να μην έχει να κάνει τίποτα με το PDS του κινητού (αν έχει το v9 pds) γιατί τότε ίσως την έχεις πατήσει άσχημα.

 

Το καλό είναι πως αν ισχύει η εγγύηση σου και το πας για service ούτε αυτοί θα μπορέσουν να το φτιάξουν και θα σου αλλάξουν την πλακέτα.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

τα εχω δοκιμασει ολα..! να ξανα περασω την ιδια εκδοση... με τον ιδιο αριθμο...αυτο πως το ειπες π.χ ΑΕR.....αλλα τζιφος..! εκει στο Bootload μενει..!!!

 

Τωρα δοκιμασα να βαλω μια εκδοση αγγλικη που ειχα..! (χωρις ελληνικα).!

Seven MP for HK-Euro V9

αυτην ειχα και πριν..!

 

και μου εβγαλε τωρα το εξης μηνυμα.:

Phone Failed initial security verification checks. HAB error 0x35

 

αυτο το μηνυμα μου το εβγαλε το Rsdlite...ενω εγραψε PASS...! και στο κινητο ηταν κολημενο παλι στο Bootload...!!!!!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφει και εδώ στο ποστ #4, είτε είχες/έχεις sticky firmware (που σημαίνει ότι πρέπει να φλασάρεις τουλάχιστον την ίδια έκδοση f/w με αυτήν που έβαλες) είτε το PDS σου χάλασε (που σημαίνει ότι την έβαψες).

 

Ξαναπροσπάθησε να περάσεις το backup σου (αν είχες πάρει) ή ένα άλλο f/w. Η τελευταία σου λύση, εφ'όσον έχει εγγύηση η συσκευή, είναι να το πας σε ένα service center (εδώ στη Θεσσαλονίκη έχει μόνο δύο, οπότε να είσαι ευγενικός ;) ), να το παίξεις άσχετος και να τους κλαφτείς.

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφει και εδώ στο ποστ #4, είτε είχες/έχεις sticky firmware (που σημαίνει ότι πρέπει να φλασάρεις τουλάχιστον την ίδια έκδοση f/w με αυτήν που έβαλες) είτε το PDS σου χάλασε (που σημαίνει ότι την έβαψες).

 

Ξαναπροσπάθησε να περάσεις το backup σου (αν είχες πάρει) ή ένα άλλο f/w. Η τελευταία σου λύση, εφ'όσον έχει εγγύηση η συσκευή, είναι να το πας σε ένα service center (εδώ στη Θεσσαλονίκη έχει μόνο δύο, οπότε να είσαι ευγενικός ;) ), να το παίξεις άσχετος και να τους κλαφτείς.

 

Φιλε μου..! Χιλια ευχαριστω...!!!

Τελικα εγινε το κινητακι..!!!

Ειναι αυτο λογικα με το Sticky firmware..!!! βρηκα ακριβως το ιδιο..που ζητουσε...και τελικα δουλευει..!!!

Παλι αγγλικα βεβαια....αλλα δεν πειραζει...!!!

 

Thanks...και σε ολους....που βοηθησανε...!!!!

 

Και καλες γιορτες..!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...