Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νάσε καλά.. το κατάφερα όπως μου είπες... Ευχαριστώ

 

 

καλά είναι πανέμορφο...φοβάμαι να το πιάσω

 

Δημήτρης

 

 

Παρακαλω :) Καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

καλά είναι πανέμορφο...φοβάμαι να το πιάσω

 

Μόνο όμορφο είναι γιατί κατά τ΄άλλα δεν λέει και πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο όμορφο είναι γιατί κατά τ΄άλλα δεν λέει και πολύ!

 

Αυτό είναι σχετικό και εξαρτάται από τις απαιτήσεις του καθενός.;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρίσκω μια χαρά. Ειδικά για τα 207 ευρώ που το πήραμε, βγάζει ΦΟΒΕΡΕΣ φωτογραφίες.

 

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι που δεν "κλείνει" εντελώς το gprs και δεν μπορώ να διαγράψω τα προφίλ του browser, όπως έκανα με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις mms κλπ

 

P.S Μας έδωσαν και ένα φουσκωτό scooter για την θάλασσα δώρο :)

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MOTOROLA V9 OFFICIAL FIRMWARES

 

Εδώ βρίσκονται τα αυθεντικά software για Motorola V9, για καθεμιά από τις εταιρείες κινητής στην Ελλάδα αλλά και το retail balkan, που περιέχει την ελληνική γλώσσα χωρίς καθόλου μοντάρισμα και μενού εταιρειών επάνω του.

 

1) V9 Retail Balkan LP0031 Unlocked

R263313_U_A0.01.10R10

USEMERALD2100RTBKNR26331301D

 

- το εντελώς retail λογισμικό με Ελληνική γλώσσα για το V9 καθώς και άλλες Ευρωπαϊκές γλώσσες, χωρίς προεγκατεστημένες ρυθμίσεις καμίας εταιρείας κινητής, επιπλέον περιλαμβάνει στο μενού την επιλογή Google Search, που δεν υπάρχει στο μενού των παρακάτω λογισμικών

 

 

2) V9 Wind Greece LP0031 Unlocked

R263313_U_A0.01.10R10

USEMERALD2100WNDGRR263313011

 

- λογισμικό για Wind Greece, αυθεντικό απείραχτο μενού (μόνο οθόνη έναρξης και τερματισμού με λογότυπο Wind), απλά περιλαμβάνει προεγκατεστημένες ρυθμίσεις για Wind και από προσωπική πείρα, λειτουργεί άψογα με σύνδεση Wind αφού δίνει πανίσχυρο σήμα παντού

 

 

3) V9 Cosmote LP0031 Unlocked

R263313_U_A0.01.10R10

USEMERALD2100COSMCUSGRR263313004

 

- λογισμικό για Cosmote, αυθεντικό απείραχτο μενού, απλά περιλαμβάνει προεγκατεστημένες ρυθμίσεις για Cosmote, ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ όμως την αλλαγή των ρυθμίσεων σε άλλη εταιρεία, με αποτέλεσμα ουσιαστικά να είναι χρήσιμο μόνο για χρήστες με σύνδεση Cosmote

 

 

4) V9 Vodafone Greece LP0031 Unlocked

R263313_U_A0.01.10R10

USEMERALD2100VFGRR263313011

 

- λογισμικό για Vodafone Greece, αυθεντικό απείραχτο μενού, περιλαμβάνει προεγκατεστημένες ρυθμίσεις για Vodafone Greece

 

 

+ άλλες εκδόσεις firmware Vodafone Greece με μενού Vodafone Live!

(τα εικονίδια εδώ, είναι παρόμοια με αυτά του Motorola V8 (MotoMagx)

 

R263313_U_A0.03.16R

USEMERALD2100VFLGRR263313019

 

R263313_U_A0.03.1DR

USEMERALD2100VFLGRR26331301D

 

R2633131_U_A0.05.1FR

USEMERALD2100ORVFLGRR2633131009

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ τα διαθέσιμα ΕΛΛΗΝΙΚΑ firmwares για το Motorola V8

(οι Balkan εκδόσεις περιλαμβάνουν επιπλέον γλώσσες, πέραν της Ελληνικής και Αγγλικής που περιλαμβάνουν οι Greek εκδόσεις)

 

MOTOROLA V8 / 512 MB

 

1) R601_G_80.44.2BR_LP0031

GSQLIDOVFGR

Unlocked; Vodafone Greece; LP0031

 

2) R601_G_80.44.2BR_LP0031

GSQLIDORTGR

Unlocked; Retail Greek; LP0031

 

3) R601_G_80.44.2BR_LP0031

GSQLIDORTBL

Unlocked; Retail Balkan; LP0031

 

4) R601_G_80.42.39R_LP0031

GSQLIDORTGR

Unlocked; Retail Greece; LP0031

 

5) R601_G_80.42.0FR_LP0031

GSQLIDORTBL

Unlocked; Retail Balkan; LP0031

 

 

MOTOROLA V8 LUXURY / 2 GB

 

1) R601_G_80.54.60R_LP0031

GSQLIDO2GBLXRTBL

Unlocked; Retail Balkan; LP0031

 

2) R601_G_80.54.60R_LP0031

GSQLIDO2GBLXRTGR

Unlocked; Retail Greek; LP0031

Link to comment
Share on other sites

Πού τα βρήκες όλα αυτά ρε etternus?Πειράζει να τα ανέβασω σε ένα permanent host?

 

ένα απλό ξεδιάλεγμα από το modmymoto έκανα, που πρόσφατα ανανεώθηκε με άπειρα firmwares.

 

φυσικά και να τα ανεβάσεις, είναι πάντα χρήσιμα σε όλους μας (ποτέ δεν ξέρεις πότε θα γίνει η στραβή, χεχε) και γι'αυτό πρέπει πάντα να υπάρχουν online διαθέσιμα για τις δύσκολες ώρες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι τα firmwares του V8 είναι για την 512MB έκδοση, σωστά;

 

Πολύ σωστή παρατήρηση, είχα ανεβάσει μόνο τα firmwares για την έκδοση 512 ΜΒ.

Το post ανανεώθηκε και με τα διαθέσιμα Ελληνικά firmwares για το Motorola Luxury 2 GB.

Link to comment
Share on other sites

Οταν τραβαω φωτογραφιες με το κινητο(το εχω βαλει αναλυση 1024*1200 μετρια) και τις βαζω φοντο,μου τρωει περιθωρια της φωτογραφιας.

Ας πουμε εχω τραβηξει την κορη μου και ενω η φωτο ειναι κανονικα τραβηγμενη,στο φοντο μου τρωει το κεφαλι της.

Τι πρεπει να κανω ρε παιδια,ευχαριστω...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια εχω προβλημα...Στο v8 μου ξαφνικα εσβησε η οθονη και οχι μονο,εβγαλε κατι σαν χιονια.Το παω στο service στην Βαρης Κορωπιου και μου λεει η κοπελα οτι υπαρχει χρεωση 51 ευρο λογω οτι η καμερα εχει οξειδωθει. Δηλαδη λογω υγρασιας, ιδρωτα,κλπ, εχει οξειδωθει η καμερα και γιαυτο παρουσιασε προβλημα. Μου ειπε δε οτι λογω των ανωτερω βγαινει αυτοματα απο την εγγυηση και ετσι υπαρχει χρεωση.

Ρε παιδια στεκουν αυτα?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, τα περισσότερα Motorola έχουν έναν αισθητήρα που αλλάζει χρώμα όταν υγρανθεί. Συνήθως βρίσκεται κάτω από την μπαταρία και είναι άσπρος ή άσπρος/γαλάζιος, άσπρος/ροζ κλπ. Μπορείς να υποστηρίξεις ότι εφ'όσον αυτός δεν έχει αλλάξει χρώμα το κινητό δεν έχει εκτεθεί σε υγρά, βροχή, κλπ. Ας το επιβεβαιώσουν αυτό και οι περισσότερο γνώστες.

 

Επίσης μπορείς να απευθυνθείς σε ένα άλλο Service Center, ίσως εκεί είναι πιο συνεργάσιμοι. Τέλος μπορείς να διαμαρτυρηθείς και στην Motorola (210 6800009) μήπως και σε βοηθήσουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη συμβουλη...τα ιδια μου ειπαν και απο τη motorola αφου ο τεχνικος το διαγνωσε...''ο γιατρος'' ετσι ειναι και ας το ειχα παντα στη θηκη του και ας μιλουσα παντα με ΒΤ δεν ειναι κατασκευαστικο το προβλημα...Παντως δεν τα δινω τα 51 ευρο και ας το πεταξω...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το V8 πλέον είναια αρκετά φθηνό, καλύτερα να το αγοράσεις πάλι αν θες παρά να δώσεις 50 ευρώ για επισκευή αμφιβόλου ποιότητας.;) Πάντως αν το κινητό όπως λες το έχεις μέσα σε θήκη δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να οξυδωθεί, αυτά που σου είπαν μου φάινονται περίεργα εκτός και κάποια στιγμή η τσέπη σου είχε βραχεί πολύ από βροχή ή το είχες πιάσει με πάρα πολύ ιδρωμένα χέρια αλλά και πάλι δεν είναι και τόσο εύκολο να περάσει μέσα, περίεργα πράγματα!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το V8 πλέον είναια αρκετά φθηνό, καλύτερα να το αγοράσεις πάλι αν θες παρά να δώσεις 50 ευρώ για επισκευή αμφιβόλου ποιότητας.;) Πάντως αν το κινητό όπως λες το έχεις μέσα σε θήκη δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να οξυδωθεί, αυτά που σου είπαν μου φάινονται περίεργα εκτός και κάποια στιγμή η τσέπη σου είχε βραχεί πολύ από βροχή ή το είχες πιάσει με πάρα πολύ ιδρωμένα χέρια αλλά και πάλι δεν είναι και τόσο εύκολο να περάσει μέσα, περίεργα πράγματα!:wacko:

 

Αυτο ειναι που με ξενιζει...Ποτε δεν μιλησα χωρις BT παντα να το εχω στη θηκη και το προσεχα σα τα ματια μου...δεν ξερω με στραβωσε η ΜΟΤΟ ...θα το παω και στην αλιμου να δω τι θα μου πουν και αυτοι ,αλλα δεν νομιζω να εχει και καμια διαφορα για να δωσω 50 ευρω και εμενα δεν μου φαινεται...δεν ξερω θα δω.

Ευχαριστω παντως

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Μπορει καποιος κατοχος του ν8 να μου πει ποιο ειναι το sar του? Ψαχνω στο google, και βρισκω διαφορες τιμες... απο 0.35 μεχρι 065 νομιζω.. Τι ισχυει? Τι γραφει το manual?

Ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Στο site http://www.motorola.gr υπάρχει δυνατότητα download σε PDF μορφή των εγχειριδίων χρήσης των κινητών. Σε κάθε εγχειρίδιο αναγράφεται και η τιμή SAR που ζητάς.
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν μου το κατεβαζει. Μου βγαζει ''κατεστραμενο αρχειο''.

Οπότε, αν ξερει κανεις sar απο το manual, ας μου πει..

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πολύ περίεργο. Anyway, με μια βόλτα στο UK site της Motorola βρήκα το αγγλικό εγχειρίδιο όπου αναγράφεται:

 

The ICNIRP SAR limit for mobiles devices used by the general public is 2 W/kg and the highest SAR value for this device when tested at the ear was 0.34 W/kg. As mobile devices offer a range of functions, they can be used in other positions, such as on the body as described in this user guide. In this case, the highest tested SAR value is 0.63 W/kg.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το 0.34 να ''κρατησω'' που αναφερεται για επαφη με το αυτι ε..?

Σ'ευχαριστω πολυ παντως. :-)

Link to comment
Share on other sites

kalinera kai sorry gia ta greeklish.

 

Sto v9 mou agorasmeno apo wind, exo to eksis provlima.

Otan afino to kinito me to kapaki anoixto, molis svisei o fotismos tis othonis , to kinito kollaei.

 

To exei paratirisei kaneis allos afto?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...