Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα θεματα απο το V8 ταιριαζουν στο V9 ?

για το ν9 που μπορουμε να βρουμε θεματα?!

 

και τελικα βγηκε ελληνικο software update?!

 

και οποιος ξερει και θελει να βοηθησει ας μου στειελει ενα ΠΜ για το πως μπορω να ξεκλειδωσω το κινητο μου (Vodafone live ) και να το κανω update και να βγαλω το VF Live! μενου..!!!

 

Γιατι ακομα δεν εχω βρει ακρη..!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα θεματα απο το V8 ταιριαζουν στο V9 ?

για το ν9 που μπορουμε να βρουμε θεματα?!

 

όχι,δεν ταιριάζουν!

 

στο Motox.info , http://www.modmymoto.com , http://www.motomodding.us

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ..!!

Εκανα(καναμε με εναν φιλο μου)..! πειραματα στο κινητο μου στο Μοτορολα V9 και το σακατεψαμε το κινητακι..!!

 

με εβαλε ενα σκινς το Moto_XP τωρα κατα ποσο ηταν για το κινητο μου δεν ξερω..!

εκανε και ολα αυτα για να δουλεωψει το σκιν :

1. create "icon" folder using P2kCommander or LeaderGL FlexEditor at phone e partition (e\icon)

2. copy all gifs from "Moto XP split skin\e\icon\" to phone e\icon

3. copy mma files from "Moto XP split skin\a\mobile\system" to phone a\mobile\system

4. install the skin from "Moto XP split skin\a\mobile\skin\" as usuall

 

Με αποτελεσμα το Σκιν να ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.. και να μην γινεται να επαναφερουμε τα αλλα σκιν..τα μανισια που ειχε..!

Δεν βγαζει εικονιδια μονο τιτλους απο πανω λεει..!

 

Και μετα πηγε να το κανει update..αλλα οπως εχω πει το κινητο μου ειναι κλειδωμενο..! βρηκε και καλα ενα αρχειο που λεει greek language ..το βαζει να το κανει αναβαθμιση το εκανε..και με αποτελεσμα να με βγαζει αντι για ελληνικα κατι κουτακια ...και αγγλικα μονο..!!

 

Τι πρεπει να κανω για να επαναφερω εστω τα σκιν στην αρχικη τους κατασταση?!

 

Υ.Σ: Εχω κανει ολικη επαναφορα/διαγραφη αλλα τιποτα..!

Υ.Σ: Ναι οταν τα καναμε δεν κρατησαμε Back up...! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ..!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ..!!

Εκανα(καναμε με εναν φιλο μου)..! πειραματα στο κινητο μου στο Μοτορολα V9 και το σακατεψαμε το κινητακι..!!

 

με εβαλε ενα σκινς το Moto_XP τωρα κατα ποσο ηταν για το κινητο μου δεν ξερω..!

εκανε και ολα αυτα για να δουλεωψει το σκιν :

1. create "icon" folder using P2kCommander or LeaderGL FlexEditor at phone e partition (e\icon)

2. copy all gifs from "Moto XP split skin\e\icon\" to phone e\icon

3. copy mma files from "Moto XP split skin\a\mobile\system" to phone a\mobile\system

4. install the skin from "Moto XP split skin\a\mobile\skin\" as usuall

 

Με αποτελεσμα το Σκιν να ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.. και να μην γινεται να επαναφερουμε τα αλλα σκιν..τα μανισια που ειχε..!

Δεν βγαζει εικονιδια μονο τιτλους απο πανω λεει..!

 

Και μετα πηγε να το κανει update..αλλα οπως εχω πει το κινητο μου ειναι κλειδωμενο..! βρηκε και καλα ενα αρχειο που λεει greek language ..το βαζει να το κανει αναβαθμιση το εκανε..και με αποτελεσμα να με βγαζει αντι για ελληνικα κατι κουτακια ...και αγγλικα μονο..!!

 

Τι πρεπει να κανω για να επαναφερω εστω τα σκιν στην αρχικη τους κατασταση?!

 

Υ.Σ: Εχω κανει ολικη επαναφορα/διαγραφη αλλα τιποτα..!

Υ.Σ: Ναι οταν τα καναμε δεν κρατησαμε Back up...! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ..!!!

 

Ρε φιλαρακο μαλλον εμπλεξες...οταν ασχολησε με modding πρεπει να ακολουθεις τις οδηγιες ΑΛΛΑ και να εχεις μια σχετικη εμπειρια...αλλιως...!!Δεν ξερω αν δεν σου πουν κατι τα παιδια απο το forum ,μηπως να πηγαινες στη μοτορολα να στο επαναφερει...τη να σου πω!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

αφού ανοίγει το κινητό και μπαίνει στο μενού,το κινητό σώζεται.Πρέπει να βρεις ένα MONSTERPACK και να το φλασάρεις.Ελληνικά δεν ξέρω αν θα βρεις αλλά αυτό που προέχει είναι να το κάνεις να δουλέψει σωστά ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το σκιν το ψιλο σωσαμε λιγακι..!

το θεμα ειναι οτι εχω βρει καποα MONSTERPACK (τωρα κατα ποσο ταιριαζουν θα σε γελασω)..!

αλλα δεν μπορει να τα περασει..! εκει που παει να τα περασει..βγαζει FAIL..! λογικα το κανει αυτο λογο κλειδωματος απο vodafone..!

εχω ολα τα προγραματα για το μοτορολα το: MOTO UNLOCK που περιλαμβανει ολα τα πακετα μεσα,,!! αλλα δεν ξερω πως πρεπει να το κανω το κινητο unlock ετσι ωστε να το φλασαρω..!!

 

Εκτος αν κανω κατι λαθος στο φλασαρισμα και με βγαζει FAIL ,αν και δεν νομιζω για 2 κουμπακια πατας μονο..!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

για βάλτο σε bootloader mode και τότε φλάσαρε,δεν έχει σημασία αν λέει fail,μπορεί να περνάει και έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο φιλε μου αλλα τιποτα..!

δεν το περναει..!!

Στην οθονη με βγαζει ενα μνμ: Critical Error FEBE 0047 και μετα απο λιγο κλεινει μονο του το κινητο!

Με το προγραμμα RSDLite προσπαθω..!!

 

Εγω δεν μπορω να καταλαβω..αφου ειναι το κινητο κλειδωμενο , πως περασε το FW το προηγουμενο(οπου και χαθηκαν τα ελληνικα)...!

και τα υπολοιπα ολα δεν μπορει να τα περασει....?!!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

για άνοιξε κάνα thread στα εξειδικευμένα moto φόρουμ γιατί κάπου εδώ τελείωνουν οι γνώσεις μου,εκεί θα σε βοηθήσουν περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Στα Linux κινητά, δεν δουλεύουν όλες οι εκδόσεις των rsd lite!! Κατά προτίμηση να φλασάρετε με την 4.1!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και περασα το firmware παλι VF Live! (Αλλα πρεπει να ειναι η απο γερμανικο voda): R263313_U_A0.03.1DR

και Flex Version εχει : USEMERALD2100VFDER 263313080

Απο γλωσσες εχει αγγλικα,γερμανικα,ιταλικα........εκτος απο ελληνικα..!

 

αλλα ενα μενου που ειχε αλλαξει απο πριν με την χαζομαρα που ειχα κανει...νομιζω οτι εχει μεινει ακομα?!

 

στο menu - settings - personalise - Voice Dial Setup - VoiceSignal Settings παταω εκει και μου βγαζει ενα μπλε θεμα και εχει επιλογες : Choise list , sensitivity , Digit Dialling , Sound , About ....!! που αυτο δεν θυμαμαι να το ειχε πριν (οταν ακομα ηταν οκ το κινητο και με τα ελληνικα)..!

 

Τελικα πως ξεκλειδωνει αυτο το VF live ακομα δεν εχω βγαλει ακρη..!!!

Τεσπα..! αφου δουλευει το κινητακι..! παλι καλα..!!

 

Υ.Σ: Ελληνικα γιατι δεν εχουν βγει ακομα?!

Δεν γινεται π.χ καποιος να παρει απο ενα μανησιο κινητο μοτορολα ν9 την εκδοση με τα ελληνικα και να την ανεβασει στο ιντερνετ? (Καλα μπορει να λεω χαζομαρες,μην βαρεσετε..! :p αλλα λεω με καποια τετοια πατεντα αν γινοτανε )!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Υ.Σ: Ελληνικα γιατι δεν εχουν βγει ακομα?!

Δεν γινεται π.χ καποιος να παρει απο ενα μανησιο κινητο μοτορολα ν9 την εκδοση με τα ελληνικα και να την ανεβασει στο ιντερνετ? (Καλα μπορει να λεω χαζομαρες,μην βαρεσετε..! :p αλλα λεω με καποια τετοια πατεντα αν γινοτανε )!!!

Γίνεται.:)

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν το εχει κανεις μεχρι τωρα?!

:p:confused:

Αλλα και παλι και να βρω (στο δικο μου κινητο που ειναι κλειδωμενο) , παλι δεν θα γινεται να περαστει σωστα?!

 

Εκτος αν βρεθει ελληνικη εκδοση Vodafone Live!

:p:p:happy::p

 

Edit: Υπαρχουν μηπως τιποτα προγραμματα για το μοτορολα ν9 ?

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

δλδ εχει αρκετη δουλεια..!!

οποτε θα πρεπει να περασει λιγος καιρος ακομα μεχρι να βγει ελληνικη εκδοση..!!!

 

Μαλιστα..!!!!

 

Τιποτα αλλο μπορουμε να το κανουμε το V9?

κανα προγραμματακι,καμια αλλαγη αλλη..!

(οχι κατι συγκεκριμενο,οπως στα νοκια που βαζεις διαφορα προγραματακια και τετοια κολπα που κανεις..)..!!!

 

Και εχει το V9 GPS? η μπορουμε να το βαλουμε..?!?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο αγοράς του v9 συμπεριλαμβάνεται η ίδια θήκη μεταφοράς που δίνει η μότο με το v8??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο αγοράς του v9 συμπεριλαμβάνεται η ίδια θήκη μεταφοράς που δίνει η μότο με το v8??

Εγω που το πηρα τον Ιουνιο δεν ειχε θηκη

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα τον Ιουνιο δεν ειχε θηκη

Κρίμα. Κάνουν περικοπές οι αμερικάνοι....:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατσε και περιμενε μηπως τωρα που γυρισαν στη κερδοφορια δωσουν καμια θηκη...εμενα στο v8 μου ειχαν μια πανινη μαυρη...??? μπηκα στο ebay και πηρα μια καλη και φθηνη.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χμ μάλλον τελικά θα πάρω το V8 λόγω του ότι είναι πιο καινούριο... Αλλά ρε παιδιά ακούω διάφορα αρνητικά για την μπαταρία του... Ισχύει από τις πρώτες κιόλας χρήσεις ας πούμε; Ή μετά από καιρό, πέφτει η απόδοσή της όπως άλλωστε είναι και φυσικό;

 

Γενικά αν δεν είναι κόπος, κάντε μια σύντομη λίστα από αρνητικά/θετικά του κινητού αυτού... :O:O

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια αρνητικα (αν και νομιζω αντιμετωπιστηκε με τις καινουριες συσκευες.οι πρωτες ειχαν το προβλημα)

Οτι δεν εχει flash

2mpx cam

Πολυ καλη αναλυση

Touch εξωτερικη

Πολυ καλη ποιοτητα ηχειου!!

Τελειο design!!!

 

Σε γενικες γραμμες.... καλη επιλογη!!;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κατσε και περιμενε μηπως τωρα που γυρισαν στη κερδοφορια δωσουν καμια θηκη...εμενα στο v8 μου ειχαν μια πανινη μαυρη...??? μπηκα στο ebay και πηρα μια καλη και φθηνη.

Το δικό μου είχε μια γκρί πάνινη:blink:

 

Χμ μάλλον τελικά θα πάρω το V8 λόγω του ότι είναι πιο καινούριο... Αλλά ρε παιδιά ακούω διάφορα αρνητικά για την μπαταρία του... Ισχύει από τις πρώτες κιόλας χρήσεις ας πούμε; Ή μετά από καιρό, πέφτει η απόδοσή της όπως άλλωστε είναι και φυσικό;

 

Γενικά αν δεν είναι κόπος, κάντε μια σύντομη λίστα από αρνητικά/θετικά του κινητού αυτού... :O:O

 

Η μπαταρία του κινητού γενικώς δεν έχει μεγάλη απόδοση.

2 μέρες μου κρατούσε εμένα, αλλά είχα το γωτισμό των πλήκτρων στο τέρμα και γενικά το χρησιμοποιούσα αρκετά το κινητό.

Το πρόβλημα που αναφέρουν ορισμένοι για την μπαταρία είναι πρόβλημα και όχι φυσιολογική φθορά.Από όσο έχω καταλάβει το πρόβλημα συνίσταται στο ότι η μπαταρία εξαντλείται σε ελάχιστο χρόνο(σε 4-5 ώρες) χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Αυτό είναι πρόβλημα κάποιων μονάδων και όχι η κανονική , φυσιολογική συμπεριφορά του τηλεφώνου προφανώς.

 

Γενικά το v8 είναι μια σύγχρονη, ποιοτικότατη συσκευή με εξαιρετική οθόνη(δεν υπάρχει καλύτερη οθόνη σε φοριτή συσκευή από θέμα απόδοσης, χρωμάτων Η απόδοσή της είναι κρυστάλλινη.Ακόμα και κάτω από τον ήλιο δεν μασάει).

Έχει πολύ καλό σήμα και ακουστική.

Μέτριότατη αυτονομία

Μεγάλο μέγεθος και βάρος.

Αυτά.

Γενικά δεν κολλάει και δεν έχει προβλήματα στη λειτουργία του:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κάποια θέματα για το V8. Με ποιό πρόγραμμα τα περνάω στο κινητό? Είναι εύκολη διαδικασία?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Κάτοχος πλέον ενός νέου V8 με αρκετά καλές πρώτες εντυπώσεις, θέλω να ρωτήσω κάτι...:

Στο πρώτο άνουγμα του κινητού όταν βγαίνει από το κουτί, η μπαταρία είναι ελαφρώς φορτισμένη και μπορεί να κρατήσει μερικές ώρες.... σωστα.

Πρέπει να το αφησουμε να εκφορτητεί και μετά να το φορτισουμε ... ή να το φορτίσουμε πλήρως και μετά να το χρησιμοποιήσουμε?

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι ειδικός αλλά συνήθως έχω δει ότι παίζεις λίγο μαζί του μέχρι να εκφοριστεί και μετά το φορτίζεις κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...