Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει μέσω seem editing. Στο δικό μου έχω την αναφορά μηνύματος μόνιμα ενεργοποιημένη.

 

 

An mporeis dwse parapanw leptomeries....:)

 

PS to parapanw provlima to elysa...Ekana mia oliki diagrafi kai isiwse!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

entaksei to provlima me to shma luthike.to poulhsa to V8 k phra SE K770i.einai ola ta lefta to kin.entaksei mono thn emfanisei tou V8 den exei alla toulaxiston exei shma terma.ara ti mathainoume apo auto?oti de dinoume 300 eurw mon o k mono gia mourh kinhto giati einai axrhsto!!!
Link to comment
Share on other sites

@psilos85: Το ενδεχόμενο να είχες ελαττωματική συσκευή το εξέτασες; Μάλλον όχι, μιας και δεν έχω ακούσει ότι τα V8 έχουν προβλήματα λήψης. Ίσα-ίσα, τα Motorola είναι γνωστά για την ποιότητα λήψης σήματος που έχουν.

 

@vazelos13: Κοίτα εδώ: http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=54946

Το link είναι για το V6 maxx αλλά δουλεύει και στο V9 (το έχω δοκιμάσει και στα δύο με επιτυχία).

Για να το κάνεις αυτό θα χρειαστείς ένα πρόγραμμα (πχ. P2K Commander), το καλώδιο σύνδεσης του κινητού με το PC (πρέπει να υπήρχε στη συσκευασία του V9) και αρκετή προσοχή στο τί κάνεις.

 

Και ως συνήθως ισχύει ότι δε φέρει κανένας άλλος εκτός από εσένα ευθύνη αν στην παραπάνω διαδικασία προκλήθεί βλάβη στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

entaksei to provlima me to shma luthike.to poulhsa to V8 k phra SE K770i.einai ola ta lefta to kin.entaksei mono thn emfanisei tou V8 den exei alla toulaxiston exei shma terma.ara ti mathainoume apo auto?oti de dinoume 300 eurw mon o k mono gia mourh kinhto giati einai axrhsto!!!

 

Nomizo oti ekanes lathos pou to poulises...tha mporouses na allaxis syskeyi an itan provlima...provlima me to sima den exo oute eixa pote...giati sxedon ola ta kinita pou eixa itan moto...provlima me to sima pote...kai to v8 einai koryfea syskeyi...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

@vazelos13: Κοίτα εδώ: http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=54946

Το link είναι για το V6 maxx αλλά δουλεύει και στο V9 (το έχω δοκιμάσει και στα δύο με επιτυχία).

Για να το κάνεις αυτό θα χρειαστείς ένα πρόγραμμα (πχ. P2K Commander), το καλώδιο σύνδεσης του κινητού με το PC (πρέπει να υπήρχε στη συσκευασία του V9) και αρκετή προσοχή στο τί κάνεις.

 

Και ως συνήθως ισχύει ότι δε φέρει κανένας άλλος εκτός από εσένα ευθύνη αν στην παραπάνω διαδικασία προκλήθεί βλάβη στο κινητό.

 

 

 

Paidia,piga sto sygkekrimeno site,diavasa,eida kai edw ta antistoixa themata gia modding alla den evgala KAMIA akri...Mporei kapoios na me voithisei me enan analytiko tropo (apo to mhden an ginetai) giati den exw katalavei xristo apo auta ta programmata...:O

 

Euxaristw ek twn proterwn....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

paidia thelw na rwtisw kati...molis pira to v8 kai perasa me bt tis epafes mou..pws mporw na orisw poia epafi tha fainetai prwti? twra fainetai to spiti enw egw thelw na fainetai to kinito..iparxei kapoia rithmisi pou de vriskw!

eyxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

paidia thelw na rwtisw kati...molis pira to v8 kai perasa me bt tis epafes mou..pws mporw na orisw poia epafi tha fainetai prwti? twra fainetai to spiti enw egw thelw na fainetai to kinito..iparxei kapoia rithmisi pou de vriskw!

eyxaristw poly

 

Αν θυμάμαι καλά δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση, αλλά διαλέγει τον αριθμό που χρησιμοποίησες τελευταία φορά(ή κάτι τέτοιο)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

paidia thelw na rwtisw kati...molis pira to v8 kai perasa me bt tis epafes mou..pws mporw na orisw poia epafi tha fainetai prwti? twra fainetai to spiti enw egw thelw na fainetai to kinito..iparxei kapoia rithmisi pou de vriskw!

eyxaristw poly

 

Μεγειά, "καλοφόρετο" :mobile:...

 

Πάντως είσαι "ΛΙΓΑΚΙ":wink:

ασαφής :blink: ...

 

Αν εννοείς πως να φαίνεται σε μια επαφή που έχεις πολλά καταχωρημένα τηλέφωνα το νούμερο που θες εσύ πρώτο (π.χ η Επαφή "Κώστας Τάδε" έχει καταχωρημένα 1.Κινητό 2.Σπίτι 3.Γραφείο και εγώ θέλω να εμφανίζεται πρώτο το Σπίτι και μετά τα άλλα) τότε κάνε τα παρακάτω, αλλιώς δε καταλαβαίνω τι εννοείς ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΤΑΞΙΝΟΜΟΥΝΤΑΙ ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ όπως σε όλα τα κινητά οπότε σε αυτή τη περίπτωση η απάντηση - λύση είναι προφανέστατη (την επαφή που θες να φαίνεται πρώτη στο τηλεφωνικό κατάλογο επαφών την ονοματίζεις κατάλληλα για να φαίνεται πάντα πρώτη).

 

Βρίσκεις την επαφή που σε ενδιαφέρει και έχει πάνω απο έναν καταχωρημένους αριθμούς τηλ -> Την επιλέγεις πατώντας το κεντρικό πλήκτρο (ΟΚ) του σταυρού με τα βελάκια -> Στο μενού που βλέπεις στη πρώτη καρτέλα (i) πατάς ΕΠΙΛΟΓΕΣ -> ΟΡΙΣΜΟΣ ΚΥΡΙΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ -> διαλέγεις ποιόν απο όλους τους αριθμούς της επαφής θες να ορίσεις ως κύριο. ΤΕΛΟΣ.

 

Ελπίζω να βοήθησα :bow: ,

αν όχι

διευκρίνισε καλύτερα :confused:

τι ακριβώς :what:

εννοείς :help: !

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά, "καλοφόρετο" :mobile:...

 

Πάντως είσαι "ΛΙΓΑΚΙ":wink:

ασαφής :blink: ...

 

Αν εννοείς πως να φαίνεται σε μια επαφή που έχεις πολλά καταχωρημένα τηλέφωνα το νούμερο που θες εσύ πρώτο (π.χ η Επαφή "Κώστας Τάδε" έχει καταχωρημένα 1.Κινητό 2.Σπίτι 3.Γραφείο και εγώ θέλω να εμφανίζεται πρώτο το Σπίτι και μετά τα άλλα) τότε κάνε τα παρακάτω, αλλιώς δε καταλαβαίνω τι εννοείς ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΤΑΞΙΝΟΜΟΥΝΤΑΙ ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ όπως σε όλα τα κινητά οπότε σε αυτή τη περίπτωση η απάντηση - λύση είναι προφανέστατη (την επαφή που θες να φαίνεται πρώτη στο τηλεφωνικό κατάλογο επαφών την ονοματίζεις κατάλληλα για να φαίνεται πάντα πρώτη).

 

Βρίσκεις την επαφή που σε ενδιαφέρει και έχει πάνω απο έναν καταχωρημένους αριθμούς τηλ -> Την επιλέγεις πατώντας το κεντρικό πλήκτρο (ΟΚ) του σταυρού με τα βελάκια -> Στο μενού που βλέπεις στη πρώτη καρτέλα (i) πατάς ΕΠΙΛΟΓΕΣ -> ΟΡΙΣΜΟΣ ΚΥΡΙΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ -> διαλέγεις ποιόν απο όλους τους αριθμούς της επαφής θες να ορίσεις ως κύριο. ΤΕΛΟΣ.

 

Ελπίζω να βοήθησα :bow: ,

αν όχι

διευκρίνισε καλύτερα :confused:

τι ακριβώς :what:

εννοείς :help: !

thnx!ayto ennoousa:) yparxei tropos na ginei me mia rithmisi gia oles tis epafes?

Link to comment
Share on other sites

thnx!ayto ennoousa:) yparxei tropos na ginei me mia rithmisi gia oles tis epafes?

 

Όχι δεν υπάρχει τρόπος :sorry: και είναι απόλυτα λογικό και αναμενόμενο που δεν υπάρχει.

Δεν είναι δυνατό να γνωρίζει το κινητό σε κάθε επαφή πιο προτιμάς εσύ να οριστεί ως κύριο νούμερο :dash: ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πέρα από το V8 luxury edition (για τους πολύ "φορτωμένους") δεν έχω υπ'όψη μου κάτι σχετικό για το απλό V8 με 2GB μνήμη. Θα χαρώ βέβαια να διαψευσθώ....

 

Για V8 με 2G μνήμη τίποτα ακόμη έ?

Καμιά πρόβλεψη έχουμε??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μια δεκαετία συμβίωσης με τα symbian ήρθε η ώρα να ασχοληθώ και λίγο με τα moto που πάντα μου άρεσαν αλλά δεν έτυχε να αποκτήσω….

Σήμερα λοιπόν απέκτησα το πρώτο μου moto το V8. Το ερωτεύτηκα από την 1η μέρα της παρουσίασης του κι επείδη δεν άντεχα άλλο να περιμένω το 2g πήρα το 512!!!.

Παέι καιρός που διαβάζω διάφορα εδώ κι εκέι για το modding των moto και πρωτού αρχίσω να σκαλίζω θεωρώ απαραίτητο να ακούσω-διαβάσω τις συμβουλές σας.

 

 

Θεμα 1ο.

Επειδή λοιπόν έπαιζε μια πολύ βαρβάτη επιδότηση και αφού έφαγα τον τόπο να βρώ(πήγα σε καμιά 10αριά βοδαφον) ένα V8 στα διάφορα καταστήματα της voda τελικά αναγκάστηκα να πάρω το live που έχει μερικές σπαστικιές πινελιές τις voda και θα ήθελα να αφαιρέσω. Αν έχω καταλάβει καλά αν το φλασάρω τότε θα χάσει τα ελληνικά του τα οποία απ ότι κατάλαβα δεν έχουν βρεθεί ακόμη(LP0031) κάπου στο διαδίκτυο.

Aν απευθυνθώ στο service της moto θα μου κάνουν αυτοί κάτι τέτοιο ακόμη και επι πληρωμή αλλά να πετάξω έξω τελείως τις @@ριες της voda??!!!

 

Θέμα 2ο

Αν κατάλαβα καλά αν δεν φλασάρω το κίνητο με κάποιο monsterpack καμία άλλη εφαρμογή ακτός από αυτή της motorola δεν δουλέυει ώστε να μπορέσω να περάσω κάποια έξτρα themes!!!

 

Θα είμαι συντονισμένος εν αναμονή της συμβουλής σας!

Άντε καλό Πάσχα να έχουμε και Καλή Ανάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς να τονίσω ότι δεν έχω V8 αλλά Z6 που έχει παρεμφερές, Linux-based λειτουργικό.

 

Το πρόβλημα με αυτό είναι ότι δεν έχει ακόμα σπαστεί σε τέτοιο σημείο που να είναι δυνατό το κατά βούληση φλασάρισμα μεμονωμένων CGs (code groups) όπως στα Synergy κινητά, πχ. στο V9. Έτσι δεν μπορείς να φλασάρεις απλά το language pack 0031 μετά από κάποιο monster pack και να έχεις ελληνικά.

 

Σε συζήτηση σε ένα Motorola service center σχετικά με το φλασάρισμα με stock Motorola software ενός αρκετά branded κινητού μου είπαν ότι δε γίνεται λόγω θέματος εγγύησης. Αυτή φαντάζομαι είναι η επίσημη γραμμή της εταιρείας. Δεν ξέρω αν υπάρχουν περιθώρια "παρέκκλισης" από αυτήν, αλλά ρωτώντας δε θα χάσεις.

 

Πάντως η Vodafone κάνει πολύ branding στα κινητά τους και για αυτό όταν χαζεύω στο ebay για παλιά Motorola σε κάποια προσφορά αποφεύγω τα κινητά από συμβόλαια Vodafone ακόμα και όταν αυτά είναι χωρίς sim ή netlock.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε η μόνη λύση είναι να φλασάρω με τα firmware που κυκλοφορούν στο δικτύο αλλά δεν έχουν ελληνικά οπότε θα αναγκαστώ νμ το χρησιμοποιώ με την Αγγλική γλώσσα.

 

Απορία: Αν φλασάρω με κάποιον firmware απο αυτά που κυκλοφορούν στο net με άλλο LP θα αναγκαστώ φυσικά να χρησιμοποιώ μόνο αγγλικά! Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω ελληνικά στον κατάλογο και στα sms αλλά όταν θα δέχομαι ένα sms από κάποιον θα μπορεί να το διαβάσει ή θα βγάζει τίποτα κινέζικα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν βάλεις μόνος χέρι στο κινητό πέρνα και καμμιά βόλτα από ένα service center. Πού ξέρεις, μπορεί να τους πείσεις.

 

Δεν ξέρω αν η Vodafone δίνει τη δυνατότητα αφαίρεσης του λογισμικού της και μετατροπής της συσκευής σε "απλό" κινητό. Ρώτα τους και αυτούς.

 

Απλά, άφησε τη λύση της προσωπικής επέμβασης σαν τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν βάλεις μόνος χέρι στο κινητό πέρνα και καμμιά βόλτα από ένα service center. Πού ξέρεις, μπορεί να τους πείσεις.

 

Δεν ξέρω αν η Vodafone δίνει τη δυνατότητα αφαίρεσης του λογισμικού της και μετατροπής της συσκευής σε "απλό" κινητό. Ρώτα τους και αυτούς.

 

Απλά, άφησε τη λύση της προσωπικής επέμβασης σαν τελευταία.

 

Χωρίς να θέλω να απογοητεύσω κανέναν, είμαι σχεδόν βέβαιος οτι κάτι τέτοιο δεν γίνεται από τα επίσημα σέρβις.Η voda έχει κάνει συγκεκριμένες συμφωνίες. Αλλά όποιος θέλει μπορεί να το ψάξει και μόνος του φυσικά:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι σίγουρος πως κάτι τέτοιο θα ισχύει αλλά θα κάνω μια προσπάθεια πρώτα στο επίσημο service να δω τι θα μου πούνε κι εκεί.

Φυσικά και θα ανεχτώ για λίγο καιρό τα εφετζιλίκια της vodafone γιατί αντιλαμβάνομαι πως αν το φλασάρω με άλλο firmware λογικά θα χάνεται η εγγύηση κι αν το κινητό δεν δουλέψει μερικούς μήνες δεν ρισκάρω να την χάσω από τόσο νωρίς. Τώρα απο κει και πέρα φαντάζομαι πως αν χαθεί η εγγύηση ενώ έχω φλασάρει το κίνητό με κάποιο ξένο ίσως LP μετά αν απευθυνθώ στο service δεν θα μπορούν να αποφασίσουν αυτοί πιο firmware θα περάσουν αλλά εγώ μιας και θα πληρώσω για να γίνει αυτή η δουλεία.

Τώρα όμως πιθανότατα να φοβούνται να περάσουν το "κανονικό" firmware (ακόμη και επι πληρωμή) γιατί η moto θα έχει υπογράψει κάποια συμβόλαια συνεργασίας με τη voda, με τα οποία θα τους δεσμεύει στα voda-live κινητά να περνάνε το συγκεκριμένο firmware.

 

Πάντως ερχόμενος από πολυετή εμπειρία με Νokia και symbian κινητά μπορώ να πω πως στο συγκεκριμένο motorola βρήκα στο software "μαγκιές" που θα τις ζήλευαν σίγουρα τα symbian αλλά και πολλές ελείψεις που σίγουρα βοηθούσαν αρκετά τον χρήστη στα symbian. Δεν αναφέρομαι φυσικά σε "παρατραβηγμένες" λειτουργείες όπως η ευκολία του να περνάς skin ή να σερφάρεις με 3G και άλλα τέτοια αλλά για τις βασικές. Κλήση-sms-προφίλ-ομάδε χρηστών και κατάλογος. Επίσης επειδή δουλέυω το μενού στην Αγγλική γλώσσα η φωνητική αναγνώριση στα Αγγλικά ονόματα είναι πολύ ανώτερη των symbian.

Να επισημάνω πκαι μερικά + και - με βάση τη δική μου άποψη.

(+)

1.Η οθόνη έχει 256k χρώματα αλλά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα 16m άλλων κινητών.

2.Η αυτόματη απενεργοποιήση του ΒΤ όταν κλέινω το ακουστικό ή το PC

3.Η λήψη σήματος

4.Η καθαρότητα του ήχου του ηχείου της συσκευής ακόμη και στο max αλλά και η καθαρότητα της φωνής μου στο τηλ του συνομιλητή μου

5.Ο τρόπος λειτουργείας του μενού των μυνημάτων

(-)

1.Ο τρόπος ρύθμισης των προφίλ και η έλειψη "συνεργασίας" τους με τις ομάδες των χρηστών του τηλ.καταλόγου.(αυτό με ενόχλησε πολύ).

α)Δεν μπορώ να δημιουργήσω ένα προφιλ που θα ακούγεται μόνο μια συγκεκριμένη ομάδα χρηστών όταν με κάλεί

β)Δεν μπορώ να ρυθμίσω ξεχωριστά την ένταση του ήχου για τα sms ή ακόμη και να κλείσω τελείως μόνο τον ήχο των sms σε κάποιο προφίλ, κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό και αναγκάστηκα να το λύσω περνώντας ένα κενό mp3 στο τηλέφωνο

2.Ελαφρώς δύσχρηστο software για την επικοινωνία με το pc.

 

Αυτά σαν πρώτη εντύπωση μιας και λόγο Πάσχα δεν είχα το χρόνο να σχοληθώ αρκετά μαζί του.

 

Πάντως στην όλη φάση η motorola με το συγκεκριμένο κινητό δείχνει έντονα τις ελείψεις που έχει η εταιρεία στη χώρα μας κυρίως από πλευράς προγραμματισμού. π.χ ο κατάλαγος με πρώτα τα αγγλικά ονόματα και η αναζήτηση για τα ελληνικά ονόματα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην όλη φάση η motorola με το συγκεκριμένο κινητό δείχνει έντονα τις ελείψεις που έχει η εταιρεία στη χώρα μας κυρίως από πλευράς προγραμματισμού. π.χ ο κατάλαγος με πρώτα τα αγγλικά ονόματα και η αναζήτηση για τα ελληνικά ονόματα!

 

Η συμπεριφορά που επισημαίνεις παρατηρείται μόνο στις linux based συσκευές (V8, Z6, U9). Δεν υπάρχει στα παλιότερα Synergy μοντέλα και δεν ξέρω πώς συμπεριφέρονται τα UIQ based καινούργια μοντέλα της Motorola.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ας ελπίσουμε στα επόμενα μοντέλα με αυτό το λειτουργικό να διορθώσουν κάποια πράγματα.

 

Τελικά το sevice της motorola μου επιβαιβαίωσε πως δεν γίνεται να φλασάρει το κινητό με το "καθαρό" μενού. Ακόμη κι αν βρεθώ εκτός εγγύησης με ένα ξένο firmware στο κινητό μου και ζητήσω να μου περαστεί εκ νέου το ελληνικό αυτοί είναι υποχεωμένοι (δυστηχώς- χρησιμοποίησαν κι αυτή τη λέξη στο service) βάση σειριακού αριθμού να μου ξαναπεράσουν το vodafone μενού. "Μας έχουν δέσει τα χέρια!",μου είπαν χαρακτηριστικά!

Όταν μάλιστα τους είπα πως δεν βρήκα πουθενά μετά από αρκετό ψάξιμο σκέτη συσκευή και αναγκάστηκα να πάρω αυτή με το vodafone μενού, μου απάντησαν πως τα V8 με το "καθαρό" μενού είναι σε έλειψη.

Πιθανότατα κάτι τέτοιο βέβαια είναι βρωμοδουλεία των εταιρειών κινητής κάτι το οποίο πολύ έξυπνα δεν παραδέχτηκε αλλά ούτε και ανέρεσε o εξουσιοδοτημένος αντιπροσώπος.

Όλα αυτά φυσικά για εδώ Θεσσαλονίκη.

Αν όμως από τα 100κομμάτια που εισάγουν οι αντιπρόσωποι στην Ελλάδα τα 80 τα τσιμπάνε οι εταιρείες κινητής άντε να πετύχεις εσύ σε stock τα υπόλοιπα 20!!!!

 

Ας ελπίσουμε να βγεί σύντομα κάποιο ΜΡ με LP0031 για να μπορέσουμε να χαρούμε το κινητό όπως του αξίζει!

 

Υ.Γ Ευτυχώς που δεν είναι κλειδωμένο στα υπόλοιπα δίκτυα!

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου, χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αν το κινητό δεν έχει κάποιο εμφανες πρόβλημα στην κατασκευή του(στο πορτάκι, στα πλήκτρα, κανένα καμμένο pxl στην οθόνη κλπ) και επειδή μέσα στον πρώτο μήνα αν υπάρχει πρόβλημα η μοτορόλα σου αλλάζει όλη τη συσκευή, ότι πρόβλημα και αν είναι, ότι είναι να κάνεις κάντο μέσα στον πρώτο μήνα, οπότε και αν τυχόν νεκρώσει το πας και στο αλλάζουν, αφού δεν θα μπορούν να δούν τις μόντες που έχεις κάνει.

Έτσι και αλλιώς τα μοτορόλα σπάνια βγάζουν προβλήματα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλά να σου πω την αλήθεια φαντάζομαι πως θα μου το αντικαταστήσουν με κάποιο vf-live επίσης!

 

Ναι.εφόσον είναι voda με τέτοιο θα στο αλλάξουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόνιμη αναφορά παράδοσης SMS (Δοκιμασμένο σε V9 μόνο)

 

http://rapidshare.com/files/111743367/RSDLite.rar.html

 

Κάνετε unrar σε ένα φάκελο. Συνδέετε το V9 στο pc και τρέχετε το RSDLite.exe

Θα πρέπει να δείξει status Connected...

Πατάτε το κουμπάκι με τις 3 τελείες (...) που βρίσκεται δίπλα στο Start και εντοπίζετε το miniflex_sms.hs και πατάτε open

Πατάτε το κουμπάκι Start και αν όλα πάνε πάνε καλά θα κάνει restart το τηλέφωνο και θα έχετε μόνιμη αναφορά παράδοσης SMS

 

(Δοκιμασμένο σε Vista και είχα περάσει και το Motorola Phone Tools - δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, απλά το αναφέρω)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...