Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το αντιμετωπιζει πολυς κοσμος!!ρε παιδια, οντως, γιατι γινεται ειδικα στο ν8? ολοι εχουν αυτο το παραπονο!!!

 

οκ, εξοικονομιστε ενεργεια, με το φωτισμο και τον ηχο!! ...αλλα και παλι.... εχει κανει κατι κακο η motorola!!απ'οτι φαινεται, δεν κοιταξε πολυ αυτο το προβλημα!!

 

σε λιγο καιρο θα βγουνε καινουριες εκδοσεις του ν8, και θα ειναι καλα ελεγμενο αυτο το εκνευριστικο προβλημα!!

Τις 3 πρώτες φορτίσεις δε το βάζουμε σε usb και το αποφορτίζουμε πλήρως πριν το φορτίσουμε πάλι πλήρως... Αν δε έγινε αυτό δοκιμάστε και τώρα ακόμα η μπαταρία θα φτάσεις τις 2 γεμάτες μέρες με χρήση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρονόμετρο κατά τη διάρκεια της κλήσης υπάρχει?

Έχει κάποιος να μου προτείνει μια καλή θήκη για το κινητό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρονόμετρο κατά τη διάρκεια της κλήσης υπάρχει?

Έχει κάποιος να μου προτείνει μια καλή θήκη για το κινητό?

 

Μπαινεις στις ρυθμισεις , ρυθμισεις κλησεων,χρονομετρο κλησεων και το ενεργοποιεις...οσο για θηκες στο ebay γινετε χαμος

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τις 3 πρώτες φορτίσεις δε το βάζουμε σε usb και το αποφορτίζουμε πλήρως πριν το φορτίσουμε πάλι πλήρως... Αν δε έγινε αυτό δοκιμάστε και τώρα ακόμα η μπαταρία θα φτάσεις τις 2 γεμάτες μέρες με χρήση...

 

Και εμένα 2 μέρες μου βγάζει(κλειστό το βράδυ) με περισσότερη χρήση από αυτή που λένε μερικοί φίλοι πιο πάνω.

Και αρκετά μιλάω, και web μπαίνω και 5-6 μην στέλνω την ημέρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έκανα 6 πλήρεις φορτίσεις-εκφορτίσεις και το κινητό μου κρατάει 4 ημέρες συνέχεια ανοιχτό με κανονική χρήση.
Όλα είναι σχετικά.
Link to comment
Share on other sites

4 μερες μονο χρηση τηλεφωνου και καποια μυνηματα...2 και κατι αν βαζω τον player και web.Φορτιση μονο απο το φορτιστη και οχι απο το usb.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Paidia mporei kapoios na mou dwsei ena v8 monsterpack kai language pack me ellinika???

8a to flasharw me RSDLite 3.9.1

 

Euxaristw:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να περάσουμε παιχνίδια στο κινητό? Αν ναι, με ποιό τρόπο?

Με τον κλασικό φίλε μου.

Περνάς τα αρχεία στο κινητό (πχ με bt) και μετά κάνεις εγκατάσταση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Paidia mporei kapoios na mou dwsei ena v8 monsterpack kai language pack me ellinika???

8a to flasharw me RSDLite 3.9.1

 

Euxaristw:)

Μην ξεκινήσεις γιατι ειναι σχεδόν σιγουρο οτι δεν υπάρχει language pack στό net.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια εβδομαδα τωρα το V9. Μια χαρα το κινητο, θα του βαλω και μια 4gb micro-sd συντομα.

Εχω το εξης προβληματακι το οποιο μαλλον εινα ιδικο μου λαθος. Οτνα παω να παιξω mp3 δειχνει οτι παιζει ο media player αλλα δεν ακουγεται ηχος (ειτε με τα ακουστικα ειτε οχι συνδεμενα). Δοκιμασα μηπως εφταιγε το profile που το ειχα στο αθορυβο αλλα δεν ηταν αυτο, και στο δυνατο δνε ακουγεται. οι ηχοι εντωμεταξυ πλοηγησης στο menu κουγονται κανονικα, και αν με παρτει καποιος τηλεφωνο ακουγεται το mp3 ringtone που εχω βαλει.

Τις πρωτες μερες που το ειχα το κινητο ειχα ακουσει mp3 μια χαρα...

 

Υποψιαζομαι οτι καποια επιλογη εχω κανει καταλαθος και ειναι σαν silent ο Media player. Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δε μπορω να βρω κατι στο menu...

Link to comment
Share on other sites

εχω μια εβδομαδα τωρα το V9. Μια χαρα το κινητο, θα του βαλω και μια 4gb micro-sd συντομα.

Εχω το εξης προβληματακι το οποιο μαλλον εινα ιδικο μου λαθος. Οτνα παω να παιξω mp3 δειχνει οτι παιζει ο media player αλλα δεν ακουγεται ηχος (ειτε με τα ακουστικα ειτε οχι συνδεμενα). Δοκιμασα μηπως εφταιγε το profile που το ειχα στο αθορυβο αλλα δεν ηταν αυτο, και στο δυνατο δνε ακουγεται. οι ηχοι εντωμεταξυ πλοηγησης στο menu κουγονται κανονικα, και αν με παρτει καποιος τηλεφωνο ακουγεται το mp3 ringtone που εχω βαλει.

Τις πρωτες μερες που το ειχα το κινητο ειχα ακουσει mp3 μια χαρα...

 

Υποψιαζομαι οτι καποια επιλογη εχω κανει καταλαθος και ειναι σαν silent ο Media player. Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δε μπορω να βρω κατι στο menu...

Αν δεν ανοίγει η φωνή απο τά πλαινά εξωτερικά πλήκτρα κατα την διάρκεια που παιζει ο media player τοτε πήγενε

μενού->ρυθμίσεις->προφίλ->στην δεύτερη σελίδα->ενταση αναπαραγωγής.

Τουλάχιστον στο V8 ετσι δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

ανοίγει η φωνή απο τά πλαινά εξωτερικά πλήκτρα κατα την διάρκεια που παιζει ο media player

 

Ηταν τοοοοοοοοοοοσο απλο :O thx a lot , ημουν σιγουρος οτι κατι απλουστατο θα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να πω, εχω ενα προβλημα με το V9, οταν κανω καποια κληση που θα διαρκεσει αρκετα (πχ 5 λεπτα) μολις τελειωσω, το κινητο κολλαει και η οθονη γινεται εντελως corrupted σα να δειχνει παρασιτα, και πρεπει να του γινει reset για να φτιαξει.

 

Το εχει συναντησει κανεις αλος αυτο? μπορω ναπερασω μονος μου την τελευταια εκδοση λειτουργικου μηπως λυθει απο το PC?

 

Παντως εχει γινει και τις 2 φορες που μιλησα αρκετα ενω οχι αλλες 4-5 που εχω μιλησει κατω απο 1 λεπτο...δε νομιζω να ειναι τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν από μερικές μέρες ένα V9 και έχω το εξής πρόβλημα: Η συσκευή (αγορασμένη από το πλαίσιο) είχε προρυθμισμένα στις web συνδέσεις διάφορα προφίλ της Cosmote. Εγώ δημιούργησα νέα προφίλ για τις αντίστοιχες υπηρεσίες της Wind. Το Wind Plus λειτουργεί έτσι μια χαρά. Όταν πάω όμως να αλλάξω τον τρέχοντα διακομιστή για τα MMS από το αντίστοιχο menu (Μηνύματα/Επιλογή/Ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις μηνυμάτων/MMS Ρυθμίσεις/Πληροφ. διακομιστή) ενώ μου εμφανίζει στη λίστα το προφίλ της Cosmote (επιλεγμένο) και της Wind, δε με αφήνει να επιλέξω αυτό της Wind.

 

Υποψιάζομαι firmware bug, το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

 

Ακριβώς τα ίδια φίλε μου και σε 'μενα, πήρα το V9 από το Πλαίσιο στη Π.Π. Γερμανού στις 08/02/08 και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Από αύριο Δευτέρα τώρα θα επικοινωνήσω με την τηλεφωνική υποστήριξη της Motorola μήπως και μου βρούν κάποια λύση, αλλά και με το πλαίσιο για να τους κράξω κιόλας που κάνουν τέτοιες μ@λ@κίες.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Το Πλαισιο τι φταιει ρε φιλε ? Θα κατσει το Πλαισιο η το καθε Πλαισιο Multirama Γερμανος να ξεσφραγισει τα κινητα να κανει ελεγχο για την σωστη λειτουργια τους πριν τα δωσει ? Με την Motorola που τα προμηθευονται θα μιλησεις και αν σου πουν οτι ειναι προβλημα/ελαττωμα και το πας στο Πλαισιο μεσα στο DOA και δεν στο αλλαξουν τοτε θα φταιει. Προσεχε ομως γιατι ισως και το καινουργιο να εχει τετοια λαθος ρυθμιση οποτε μιλα καλυτερα με Μοτορολα. ( που κατ εμε ειναι να μπουν καποιες ρυθμισεις αντε ενα software update ).

 

φιλικα

Επιτρέπεται 1 εικόνα στην υπογραφή ΟΧΙ μεγαλύτερη από 420 Χ 150 pixels και μέγιστο 16K.
Link to comment
Share on other sites

Το Πλαισιο τι φταιει ρε φιλε ? Θα κατσει το Πλαισιο η το καθε Πλαισιο Multirama Γερμανος να ξεσφραγισει τα κινητα να κανει ελεγχο για την σωστη λειτουργια τους πριν τα δωσει ? Με την Motorola που τα προμηθευονται θα μιλησεις και αν σου πουν οτι ειναι προβλημα/ελαττωμα και το πας στο Πλαισιο μεσα στο DOA και δεν στο αλλαξουν τοτε θα φταιει. Προσεχε ομως γιατι ισως και το καινουργιο να εχει τετοια λαθος ρυθμιση οποτε μιλα καλυτερα με Μοτορολα. ( που κατ εμε ειναι να μπουν καποιες ρυθμισεις αντε ενα software update ).

 

φιλικα

 

Ελπίζω να είναι τόσο απλό φίλε και με κάποιες ρυθμίσεις, άντε έστω μια αναβάθμιση να λυθεί το πρόβλημα, όμως εγώ πιστεύω πως δεν είναι τυχαίο που και οι 2 συσκευές αγορασμένες από το Πλαίσιο να έχουν τα ίδια ακριβώς προρυθμισμένα προφίλ και να υπάρχει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, άλλωστε ένα πράγμα που μου τη δίνει με τα κινητά Motorola και το ξέρουμε όλοι, είναι που αν εγκαταστήσεις τις ρυθμίσεις για mms και wap με αυτόματο τρόπο, δηλαδή αποστολή από το δίκτυο ή από το site της Motorola, δεν μπορείς να τις διαγράψεις παρά μόνο με ολική διαγραφή, το οποίο δεν πετυχαίνει πάντα, με αποτέλεσμα να χάσεις όλα τα δεδομένα της μνήμης του τηλεφώνου ...κάτι που στις άλλες μάρκες κινητών δεν συμβαίνει, μπορείς να περάσεις και να διαγράψεις όσα προφίλ ρυθμίσεων θέλεις και όποτε θέλεις.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις πως μπορουμε να κατεβασουμε τους χαρτες του google στο v8?... υποστηριζετε απo java αλλα οταν το κατεβαζω μου βγαζει μυνημα ...λαθος πιστοποιητικο μπορει να βοηθηση καποιος?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε (προσωρινή) λύση για το πρόβλημα του κλειδωμένου MMS προφίλ στο V9!

 

Μετά από επίσκεψη σε Motorola Service Center (Μηχανογραφική στη Θεσσαλονίκη) και δοκιμές, καταλήξαμε στα εξής:

 

Με μια επίσκεψη στο ελληνικό site της Motorola (http://www.motorola.gr) κάνετε κλικ στην εικόνα που γράφει "Ρυθμίσεις δικτύου" (είναι στο κέντρο της σελίδας και κάτω). Από εκεί επιλέγετε κινητό (Κ3), τον τύπο των ρυθμίσεων που θέλετε (MMS), χώρα (Greece), δίκτυο (TIM) και δίνετε τον αριθμό του κινητού σας. Σε λίγη ώρα θα έρθει ένα μήνυμα που θα έχει τις σχετικές ρυθμίσεις και θα προεπιλέξει αυτόματα τον MMS server της WIND.

 

Σημειώστε ότι αυτή η ρύθμιση μένει στο κινητό όσο δεν αλλάζει η κάρτα SIM. Αν αντικατασταθεί με μιά άλλη (ακόμα και αν μετά ξαναβάλετε την πρώτη) πρέπει να ξαναπεράσετε τις ρυθμίσεις όπως περιέγραψα παραπάνω.

 

Από τη Μηχανογραφική μου είπαν ότι προώθησαν το πρόβλημα στη Motorola, μακάρι να βρεθεί λύση μέσω firmware update σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

O seaview ειπε κατι σωστο ...το phone tools μπορει να σου κανει τη δουλεια, μαζικα και ολοκληρωμενα...οσο γιατι δεν στο βλεπει...και εμενα στην αρχη δεν το εβλεπε,το εβαλα εβγαλα κανα δυο φορες και το ειδε...αααα στις συνδεσεις βαλε συνδεση usb....πιστευω ολα να πανε καλα.

 

Αντι για συνχρονισμο γιατι δεν προσπαθεις απο το παραθυρο (μεσα στο Motorola phone tools -> τηλεφωνικός κατάλογος) outlook να κάνεις drag n drop ολες τις επαφές σου στο παραθυρο της συσκευής σου και να τα σώσεις ?

 

 

Δεν το κάνω γιατί δεν γίνεται.Δεν μου τα αποθηκεύει, μου βγάζει μήνυμα σφάλματος.

Το μόνο που μπορώ να κάνω με το moto tools είναι να περάσω sms στο pc.Όλα τ άλλα δεν δουλεύουν.

Και δεν λείπουν και οι μπλε οθόνες που και πού βέβαια

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνω γιατί δεν γίνεται.Δεν μου τα αποθηκεύει, μου βγάζει μήνυμα σφάλματος.

Το μόνο που μπορώ να κάνω με το moto tools είναι να περάσω sms στο pc.Όλα τ άλλα δεν δουλεύουν.

Και δεν λείπουν και οι μπλε οθόνες που και πού βέβαια

Ετσι οπως τα λές μου ακουγετε οτι κάτι δεν εχει "πατήσει" καλά.Θεωρω οτι αν εχεις XP PRO

τοτε εχεις sp2(για vista δεν γνωριζω προσωπικά).

Απεγκατεστησε τα ΜΡΤ + Handset_USB_Driver και κανε επανεκινηση του υπολογιστη.

Οταν ξαναφορτώσεις τα Motorola Phone tools ζητησε να κάνεις live update.(Νομίζω η τελευταία ειναι 4.5.1.c)

To ιδιο να κάνεις και με το Handset_USB_Driver για να κατεβασει την πιο καινουργια version.Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λές μου ακουγετε οτι κάτι δεν εχει "πατήσει" καλά.Θεωρω οτι αν εχεις XP PRO

τοτε εχεις sp2(για vista δεν γνωριζω προσωπικά).

Απεγκατεστησε τα ΜΡΤ + Handset_USB_Driver και κανε επανεκινηση του υπολογιστη.

Οταν ξαναφορτώσεις τα Motorola Phone tools ζητησε να κάνεις live update.(Νομίζω η τελευταία ειναι 4.5.1.c)

To ιδιο να κάνεις και με το Handset_USB_Driver για να κατεβασει την πιο καινουργια version.Ελπίζω να βοήθησα.

 

Ξέρω φίλε, ξέρω.

Τα έχω κάνει όλα αυτά.

Αλλά αρνείται να πατήσει σωστά το πρόγραμμα, γιατί αυτό φταίει.

Κάθε φορά που το κάνω εγκατάσταση στην πρώτη αναζήτηση της συσκευής μου πετάει μπλε οθόνη. Και βέβαια μετά, παρότι βρίσκει τη συσκευή, δεν λειτουργεί σωστά.

Τεσπα, ευχαριστώ για την βοήθεια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Geia sas epese sta xeria mou gia setarisma ena V9 enos filou.

themes pws pernaei kapoios re paidia sta motorola (nokia user...)???

eyxaristw gia to xrono sas

 

Είναι πολύ πιο απλό από τα Nokia...

Δεν μπορείς να περάσεις καθόλου... :X :)

Οπότε ησυχάζεις! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξετρελαθεί με το V9 από όταν ανακοινώθηκε και τελικά το αγόρασα προ ημερών από κατάστημα Cosmote!:grin: Το κινητάκι γαμάει και δέρνει, είναι εξαιρετικό σε όλα!!:)Αυτό που μου αρέσει πολύ είναι η εξαιρετική λήψη του και η δυνατή και πολύ καθαρή ακουστική του. Αυτό το θέμα με το κόλλημα σε περίπτωση παρατεταμένης διάρκειας ομιλίας δεν μου έχει συμβεί μέχρι στιγμής αν και δεν κράταγα και χρονόμετρο αλλά θα το παρακολουθήσω.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...