Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, πιο απο τα 2 εχει αναφορα παραδοσης στα μηνυματα? ν8 ή ν9?

 

Αν εννοείς πιο από τα δυο κρατάει την σχετική ρύθμιση (γιατί αναφορά παράδοσης έχουν βέβαια και τα δυο) αυτό είναι το V8. Από οτι έχουν αναφέρει κάποιοι φίλοι εδώ υπάρχει τρόπος να κάνεις και το V9 να κρατάει στην μνήμη την σχετική ρύθμιση, ρίξε μια ματιά στις πορηγούμενες σελίδες, νομίζω θα βρεις τις σχετικές οδηγίες.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε το software update από εδώ, επιλέγοντας σαν χώρα United Kingdom

 

http://direct.motorola.com/hellomoto/support/update/

 

Αν επιλέξουμε χώρα την Αγγλία, θα έχει το κινητό ελληνικό μενού?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξουμε χώρα την Αγγλία, θα έχει το κινητό ελληνικό μενού?

 

Φυσικά, η γλώσσα αφορά μόνο στο πρόγραμμα αναβάθμισης το οποίο είναι μόνο στα αγγλικά, το λογισμικό που θα κατέβει στο τηλέφωνό σου θα είναι ελληνικό κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

 

σημερα αγορασα το motorola razr2 v8 και θα ηθελα καποιες απαντησεις εαν ειναι ευκολο.

 

καταρχας ποσες ωρες πρεπει να ειναι η πρωτη φορτιση;η πωλητρια ειπε για 8 ωρες αλλα στο παρελθον ειχα διαβασει πως αυτο ισως προκαλεσει προβληματα στην αυτονομια της μπαταριας και τα λοιπα.πρεπει να το ανοιξω και οταν αδειασει η μπαταρια τελειως το φορτιζω;

 

επισης εκανα βλακεια που πηρα το v8 και οχι v9?συνηθως πριν παρω κινητο το ψαχνω πληροφοριες για αυτο απλα σημερα ηταν η τελευταια μερα απο επιδοτηση που ειχα και διαλεξα ενα απο τα διαθεσιμα.καθως το εψαξα ειδα οτι το v9 κοστιζει λιγο παραπανω απο το v8 αλλα ειναι σαφως καλυτερο.λετε να δεχονται ανταλαγη εαν καλυψω την διαφορα;(η συσκευη ειναι αθικτη με τα ναυλον πανω καλωδια μεσα σε ζελατινες μονο το κουτι ξεσφραγισα για να ελεγξω εαν ειναι μεσα η συσκευη και ολα τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος για αυτο;

διοτι βλεπω εδω στα χαρακτηρηστικα του v8

Battery Standard battery, Li-Ion 770 mAh

 

και του v9

 

attery Standard battery, Li-Ion 950 mAh

 

βεβαια ισως η μπαταρια του v8 να κραταει πιο πολλες μερες καθως δεν υπαρχει δυκτιο 3g στην συσκευη ωστε να τρωει μπαταρια και τα λοιπα.λογικα καπως θα υπαρχει επιλογη απενεργοποιησης απο το v9 ωστε να μεγαλωσει η διαρκεια της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος για αυτο;

διοτι βλεπω εδω στα χαρακτηρηστικα του v8

Battery Standard battery, Li-Ion 770 mAh

 

και του v9

 

attery Standard battery, Li-Ion 950 mAh

 

βεβαια ισως η μπαταρια του v8 να κραταει πιο πολλες μερες καθως δεν υπαρχει δυκτιο 3g στην συσκευη ωστε να τρωει μπαταρια και τα λοιπα.λογικα καπως θα υπαρχει επιλογη απενεργοποιησης απο το v9 ωστε να μεγαλωσει η διαρκεια της μπαταριας

 

Το ίδιο σχεδόν κρατάνε οι μπαταρίες και των δύο σε λειτουργία 2G, απλά αν θες μεγαλύτερη αυτονομία στο V9, επιλέγεις από τις Ρυθμίσεις Δικτύου - Ζώνη Ευρώπη/Ασία και όχι Αυτόματη, που είναι η 3G.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω το εξης προβλημα οταν παιζω(μερικα) java games,τα softkeys(οι τελιτσες πανω-πανω αριστερα και δεξια που κατω απο αυτες υπαρχουν το κουμπι που με την μουσικη νοτα που σε παει απευθειας στα mp3 και το backspace)ειναι σαν να μην υπαρχουν.δηλαδη εννοω ανοιγω το παιχνιδι και οταν λεει sound on off ας πουμε δεν το δεχετε ειτε on η off πατησω και παντα απο τα softkeys ρυθμιζετε αυτο.

 

μετα απο ενα search που εκανα βρηκα κατι παρομοιο http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?p=2304291 αλλα δεν ξερω πως να χειριστω το προγραμμα που λεει

 

εχει κανενας το ιδιο προβλημα;η εστω το ειχε και ξερει τη λυση;

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα οταν παιζω(μερικα) java games,τα softkeys(οι τελιτσες πανω-πανω αριστερα και δεξια που κατω απο αυτες υπαρχουν το κουμπι που με την μουσικη νοτα που σε παει απευθειας στα mp3 και το backspace)ειναι σαν να μην υπαρχουν.δηλαδη εννοω ανοιγω το παιχνιδι και οταν λεει sound on off ας πουμε δεν το δεχετε ειτε on η off πατησω και παντα απο τα softkeys ρυθμιζετε αυτο.

 

μετα απο ενα search που εκανα βρηκα κατι παρομοιο http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?p=2304291 αλλα δεν ξερω πως να χειριστω το προγραμμα που λεει

 

εχει κανενας το ιδιο προβλημα;η εστω το ειχε και ξερει τη λυση;

 

Δεν είναι θέμα του κινητού αυτό το πράγμα.

Είναι θέμα του συγκεκριμένου παιχνιδιού-εφαρμογής.

Συμβαίνουν σε πολλές συσκευές παρόμοια.

 

Κάτι άλλο: Η WIND φαίρνει το v9?

Και σε τι τιμή αν ξέρετε??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι το έχω δει στους τυπωμένους διαφημιστικούς καταλόγους της, την τιμή όμως δε τη θυμάμαι. Μια βόλτα από ένα κατάστημα Wind θα σε κατατοπίσει πλήρως.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας με ποιον τροπο μπορω να δω το firmware της συσκευης μου;στο παλιο μου κ810i στην οθονη αναμονης πατουσες διεση αστετρισκο και κατι αλλα και σου εβγαζε πληροφοριες+firmware

 

εδω υπαρχει κανενανας παρομοιος τροπος;

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος στο V8,το ξυπνητηρι λειτουργει μονο οταν η συσκευη ειναι ανοιχτη;

γιατι σε εμενα μονο ετσι χτυπαει

αν το κλεισω αφου εχω ενεργοποιησει το ξυπνητηρι,δε χτυπαει και βγαζει το τρελο: λειτουργια πτησης

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος στο V8,το ξυπνητηρι λειτουργει μονο οταν η συσκευη ειναι ανοιχτη;

γιατι σε εμενα μονο ετσι χτυπαει

αν το κλεισω αφου εχω ενεργοποιησει το ξυπνητηρι,δε χτυπαει και βγαζει το τρελο: λειτουργια πτησης

 

Κανονικοτατα...και ανοιχτη και κλειστη η συσκευη το ξυπνητηρι δεν εχει τιποτα...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εμενα και κλειστο να ειναι μια χαρα λειτουργει το ξυπνητηρι

 

λοιπον εβαλα κατι firmware Που βρηκα στο νετ μετα απο ενα search αλλα τα εκανα καπως μπαχαλο οποτε θα πρεπει να βρω το αρχικο firmware του v8 512mb.

 

μπορει καποιος που εχει την συσκευη και εχει το αρχικο firmware να μου πει την εκδοση του;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα δώρο στην γυναίκα μου το V8...

 

Ρε παιδιά, κάποιος να μου πει πως να ανοίξω το usb port για να το φορτίσω

 

Είναι τόσο όμορφο και δεν θέλω να του κάνω ζημιά. Στο manual ή δεν λέει, ή είμαι στραβός

 

 

Ευχαριστώ

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μη το φοβασαι, στην αρχη ειναι λιγο σφιχτο. Το πορτακι ανοιγει απο την κατω μερια του κινητου προς τα πανω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...