Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί όταν γράφω μήνυμα στα Ελληνικά μπορώ να στείλω μόνο 70 χαρακτήρες? Μετά χρεώνομαι δεύτερο μήνυμα.

 

αυτο το προβλημα το εχει κανει η μοτορολα σε πολλα κινητα!! :( μπορει ομως να διορθωθει (στα p2k κινητα) με μια αλλαγη στην seem!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αυτό, για την ακρίβεια το iTap που νομίζω χρησιμοποιεί η Motorola ...

Λύθηκε το πρόβλημα ή εξακολουθεί ;

Αν εξακολουθεί πήγαινέ το σε Service Center ...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται! Για κάθε 70 χαρακτήρες με χρεώνει με ακόμη ένα sms!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φτιαχνεται οπως ειπωθηκε σιγουρα με p2k tool/seem edit. Ψαξτο λιγο.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται! Για κάθε 70 χαρακτήρες με χρεώνει με ακόμη ένα sms!

 

Και εμένα μου το έκανε στην αρχή , να σου πω δεν ξέρω τι πάτησα και δεν το ξαναέκανε,λογικά λύνεται πάντως με κάποια ρύθμιση,ψάξτο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει στο V8 οτι όταν έρθει μύνημα και το πορτάκι είναι κλειστό τοτε στην μπροστινή οθόνη εμφανιζεται ένα touch

πλήκτρο που γράφει "προβολή" και θεωρητικα πατώντας το βλέπεις το μύνημα.

Το θέμα είναι οτι αυτο το touch πλήκτρο δεν μου δουλεύει,δεν δούλευε απο όταν πηρα το κινητό αλλα δεν έδωσα βάση.

Είναι μόνο δίκό μου πρόβλημα ή το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?

Ποτέ μην λογομαχείς με ενα βλάκα. Θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει στο V8 οτι όταν έρθει μύνημα και το πορτάκι είναι κλειστό τοτε στην μπροστινή οθόνη εμφανιζεται ένα touch

πλήκτρο που γράφει "προβολή" και θεωρητικα πατώντας το βλέπεις το μύνημα.

Το θέμα είναι οτι αυτο το touch πλήκτρο δεν μου δουλεύει,δεν δούλευε απο όταν πηρα το κινητό αλλα δεν έδωσα βάση.

Είναι μόνο δίκό μου πρόβλημα ή το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?

 

(εχεις πολυ σωστη υπογραφη, θα συμωφνησω:))

νομιζω, το "προβολη" που λεει, το γραφει πιο πανω... δεν ειναι ολη η οθονη touch.... μερικα σημεια:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...:D

Το καταλαβαίνω οτι δεν είναι ολη touch αλλα τι το δείχνει

τοτε το ριμάδι????

Εκτός αν έχουν σκοπο να βγάλουν έκδοση με full touch οθόνη!!!

Ποτέ μην λογομαχείς με ενα βλάκα. Θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει στο V8 οτι όταν έρθει μύνημα και το πορτάκι είναι κλειστό τοτε στην μπροστινή οθόνη εμφανιζεται ένα touch

πλήκτρο που γράφει "προβολή" και θεωρητικα πατώντας το βλέπεις το μύνημα.

Το θέμα είναι οτι αυτο το touch πλήκτρο δεν μου δουλεύει,δεν δούλευε απο όταν πηρα το κινητό αλλα δεν έδωσα βάση.

Είναι μόνο δίκό μου πρόβλημα ή το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?

 

Gia na epilexeis to "probolh" kai ginika oti soy emfanizetai sthn exoterikh othonh tha patas paratetamena to aristero plaino plhktro na xeklidosoun ta exoterika plhktra kai meta me to idio plhkto tha epilegeis auto mou thes. Gia na pas pano h kato tha xreishmopoihseis ta duo epeishs aristera plaina plhktra.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μολις χθες πηρα το v9, εκ πρωτης οψεως μου φαινετε εξαιρετικο.

αλλα εχει μερικες παραξενιες που με προβληματιζουν, αν της εχει αντιμετωπισει κανεις και μπορει να βοηθησει πολυ θα το εκτιμουσα :worry:

 

1)υπαρχει δυνατοτητα να μην ενεργοποιω καθε φορα που στελνω μηνυμα την αναφορα παραδοσης? τι κουλαμαρα ειναι αυτη της μοτορολα?

2) ενω η μπαταρια ειχε 2 γραμμες φορτισης μετα απο μια κληση μου εγραψε χαμηλη μπαταρια, μηδενισαν οι γραμμες και αρχισε να σφυραει...το εκλεισα, το ξαναανοιξα και οκ.ξανα δυο γραμμες.ελπιζω να μην με αφησει, σημειωστε οτι μια φορα το εχω φορτισει εως τωρα.

3)χρειαζετε απαραιτητα η πρωτη φορτιση να ειναι 8 ωρες, αν το βγαλω στις πρωτες φορτισεις οταν σταματησει να φορτιζει δημιουργειται προβλημα?

4)η καθαροτητα φωνης, ενεργοποιειται απο καπου ιδιαιτερα, η υπαρχει ετσι και αλλιως.

5)γιατι η μοτορολα δεν εχει την δυνατοτητα αναβαθμισεις των συσκευων μας και για εμας στην Ελλαδα, ενω εχει για αλλες χωρες?

6)καποιες,αρκετες, φορες κολλαει, το χειριζωμαι γρηγορα αλλα κολλαει και μετα επιστρεφει εκει που ειχα μεινη.

7)τι θα γινει με το μακεδονικο?

8) η μαρια η ασχημη θα παρει τον αλεξη μαντα τελικα?

 

εεεεε συγνωμη μπερδευτηκα....

ευχαριστω οσους εχουν την διαθεση να βοηθησουν...

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μολις χθες πηρα το v9, εκ πρωτης οψεως μου φαινετε εξαιρετικο.

αλλα εχει μερικες παραξενιες που με προβληματιζουν, αν της εχει αντιμετωπισει κανεις και μπορει να βοηθησει πολυ θα το εκτιμουσα :worry:

 

1)υπαρχει δυνατοτητα να μην ενεργοποιω καθε φορα που στελνω μηνυμα την αναφορα παραδοσης? τι κουλαμαρα ειναι αυτη της μοτορολα?

2) ενω η μπαταρια ειχε 2 γραμμες φορτισης μετα απο μια κληση μου εγραψε χαμηλη μπαταρια, μηδενισαν οι γραμμες και αρχισε να σφυραει...το εκλεισα, το ξαναανοιξα και οκ.ξανα δυο γραμμες.ελπιζω να μην με αφησει, σημειωστε οτι μια φορα το εχω φορτισει εως τωρα.

3)χρειαζετε απαραιτητα η πρωτη φορτιση να ειναι 8 ωρες, αν το βγαλω στις πρωτες φορτισεις οταν σταματησει να φορτιζει δημιουργειται προβλημα?

4)η καθαροτητα φωνης, ενεργοποιειται απο καπου ιδιαιτερα, η υπαρχει ετσι και αλλιως.

5)γιατι η μοτορολα δεν εχει την δυνατοτητα αναβαθμισεις των συσκευων μας και για εμας στην Ελλαδα, ενω εχει για αλλες χωρες?

6)καποιες,αρκετες, φορες κολλαει, το χειριζωμαι γρηγορα αλλα κολλαει και μετα επιστρεφει εκει που ειχα μεινη.

7)τι θα γινει με το μακεδονικο?

8) η μαρια η ασχημη θα παρει τον αλεξη μαντα τελικα?

 

εεεεε συγνωμη μπερδευτηκα....

ευχαριστω οσους εχουν την διαθεση να βοηθησουν...

 

1.Αυτή η κουλαμάρα έχει διορθωθεί μόνο στα linux based κινητά της μότο.(πχ v8)

 

2.Δεν ξέρω.Ήταν μεγάλης διάρκειας?

 

3.Κατά τη γνώμη μου όχι.

Ίσως έχει μια ευεργετική επίδραση στην μπαταρία αλλά οι σύγχρονες μπαταρίες έχουν μεγάλες ανοχές και διάρκεια ζωής που δεν παίζει κάποιο ιδιαίτερο ρόλο η χρήση τους.

 

4.Μια τεχνολογία είναι που υπάρχει στο κινητό.Δεν ενεργοποιείται κάτι από κάπου, τουλάχιστον από τις επιλογές του μένου.

 

5. Γιατί νομίζει οτι τρώμε κουτόχορτο εδώ πέρα....

 

6. Θα βγούν αναβαθμίσεις που θα λύνουν τέτοια προβλήματα.

Τι να σου πώ?να το χειρίζεσαι πιο αργά?

 

7. Θα γίνει αναβάθμιση λογισμικού στους εγκεφάλους μας για να δεχτούμε την ονομασία "μεκεδονία" χωρίς συνθετικά(γιατί και καλά τώρα έχουμε ένα μικρό bug)

 

8. Δεν ξέρω φίλε μου, δεν ασχολούμε με linux, αν ξέρει κανείς άλλος....

 

:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ddr2, ευχαριστω για την απαντηση,σχετικα με την διαρκεια της ομιλιας ηταν γυρω στα 4 λεπτα,δεν το λες και πολυ! τουλαχιστον οχι τοσο για να κλαταρει η μπαταρια....

 

οσο για την απαντηση σου:

"7. Θα γίνει αναβάθμιση λογισμικού στους εγκεφάλους μας για να δεχτούμε την ονομασία "μεκεδονία" χωρίς συνθετικά(γιατί και καλά τώρα έχουμε ένα μικρό bug)"

 

φοβαμαι οτι εχεις δικιο, ειναι και η microsoft εκει οποτε το βλεπω το update να ερχετε με βημα γοργο....

 

κατα τα αλλα ευχαριστω.

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

ddr2, ευχαριστω για την απαντηση,σχετικα με την διαρκεια της ομιλιας ηταν γυρω στα 4 λεπτα,δεν το λες και πολυ! τουλαχιστον οχι τοσο για να κλαταρει η μπαταρια....

 

οσο για την απαντηση σου:

"7. Θα γίνει αναβάθμιση λογισμικού στους εγκεφάλους μας για να δεχτούμε την ονομασία "μεκεδονία" χωρίς συνθετικά(γιατί και καλά τώρα έχουμε ένα μικρό bug)"

 

φοβαμαι οτι εχεις δικιο, ειναι και η microsoft εκει οποτε το βλεπω το update να ερχετε με βημα γοργο....

 

κατα τα αλλα ευχαριστω.

 

Με 4 λεπτά μόνο δεν διακιολογείται.

Ίσως με τις επόμενες φορτίσεις στρώσει η μπαταρία.

Θέλει τουλάχιστον 5-6 κύκλους φόρτισης

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια sorry που ξαναρωτω αλλα δεν ξερω τι να κανω. εχω διαβασει σχεδον τις πλειστες απαντησεις εδω αλλα δεν μπορω να αποφασισω ποιο απο τα 2 πρεπει τελικα να παρω. μια βοηθεια θα την εκτιμουσα πολυ.

 

THANKS!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1)υπαρχει δυνατοτητα να μην ενεργοποιω καθε φορα που στελνω μηνυμα την αναφορα παραδοσης? τι κουλαμαρα ειναι αυτη της μοτορολα?

 

Λύση υπάρχει και λέγεται seem editing. Δεν είναι για αρχάριους όμως.

 

5)γιατι η μοτορολα δεν εχει την δυνατοτητα αναβαθμισεις των συσκευων μας και για εμας στην Ελλαδα, ενω εχει για αλλες χωρες?

 

Υπάρχει, αν αναφέρεσαι στο πρόγραμμα Motorola Software Update. Εγώ έχω κάνει έτσι update το V3i και το V6 maxx μου. Το πρόγραμμα αναγνώρισε σωστά το κινητό και τον carrier (Wind) και όλα πήγαν ΟΚ. Φυσικά υπάρχει και η δυνατότητα να το πας σε ένα Motorola Service Center όπου η αναβάθμιση του software γίνεται δωρεάν στη διάρκεια της εγγύησης. Πάρε όμως πρώτα backup τα δεδομένα σου πριν το πας.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος με ποιο πρόγραμμα θα μπορούσα να πάρω backup τα μηνύματα από το V8;

Προσπάθησα απο το phone tools, αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να στείλω μήνυμα και όχι να τα πάρω backup :wacko:

Ευχαριστώ.

SONYERICSSON K610i

NEC N411i

Mio P550

Link to comment
Share on other sites

εχω την ετυπωση πως δεν γινεται!!Μαλλον, ψεματα, γινεται!! καποτε ειχα περασει στο pc σε μορφη .txt αρχεια ολα τα μηνυματα μου!! κι τα διαγραμμενα!!

αλλα, απ'οτι θυμαμαι μου πηρε πολυ ωρα, και .... :blink:!! ρε.... καταλαθος θα το κανα!!:lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση να κανω γνωριζει κανεις πως ενεργοποιητε το bluetooth αυτοματα απο την συσκευη οταν ανοιγεις το bluetooth headset γιατι στο προηγουμενο v3i αλλα και στο pebl γινοταν
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση να κανω γνωριζει κανεις πως ενεργοποιητε το bluetooth αυτοματα απο την συσκευη οταν ανοιγεις το bluetooth headset γιατι στο προηγουμενο v3i αλλα και στο pebl γινοταν

 

Και σε αυτο γινετε...ανοιξε το bluetooth του μοτο αλλα και του headset να βρεθουν...ξερεις βαζεις τα 4 μηδενικα...αφου γινει αυτο και εχεις και ανοιχτο το bluetooth του μοτο, οποτε ανοιγεις το headset θα το βλεπει...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον με το V8! Το πρόβλημα με τα μηνύματα παραμένει κι έχει καταντήσει σπαστικό! Μου ρχεται να το σπάσω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον με το V8! Το πρόβλημα με τα μηνύματα παραμένει κι έχει καταντήσει σπαστικό! Μου ρχεται να το σπάσω!

 

Ακόμα και όταν γράφεις με κεφαλαία γράμματα?

 

(και να προσπαθήσεις, δύσκολο το κόβω να το σπάσεις:p)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και με τα κεφαλαία. Αρχικά νόμιζα ότι το πρόβλημα είναι τα μικρά γράμματα, αλλά και με τα κεφαλαία το πρόβλημα παραμένει! Μπορεί κάποιος κάτοχος του V8 που γράφει κανονικά 160 χαρακτήρες για κάθε ένα sms, να μου πει πως είναι τα εικονίδια στο πάνω αριστερό άκρο της οθόνης στο περιβάλλον γραφής του μηνύματος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτο γινετε...ανοιξε το bluetooth του μοτο αλλα και του headset να βρεθουν...ξερεις βαζεις τα 4 μηδενικα...αφου γινει αυτο και εχεις και ανοιχτο το bluetooth του μοτο, οποτε ανοιγεις το headset θα το βλεπει...

 

στο προηγουμενο δεν χρειαζοταν να εχεις ανοικτο το bluetooth στο κινητο συνδεοταν αυτοματα οταν ανοιγες το ακουστικο και ηταν κατι που βοηθουσε παρα πολυ την ωρα της οδηγησης

Σε αυτο δεν γινεται το δοκιμασα οταν ειναι το bluetooth ανενεργο στο κινητο δεν ανοιγει αυτοματα. Κριμα να μην εχουν τις παλαιοτερες ευκολιες στα καινουργια κινητα τους

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε γενικες γραμμες τι λεει το v9?σε σχεση με το v8 παντα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...