Jump to content

The Sarah Connor Chronicles (Fox)


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πήρε το ΟΚ για full 2nd season η σειρά, με άλλα 9 επεισόδια!

 

Good news :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά πήρε το ΟΚ για full 2nd season η σειρά, με άλλα 9 επεισόδια!

 

ΤΕ-ΛΕΙ-Α !!!!! :D

 

 

 

P.S. Μακάρι να είχαμε και ελληνικούλια παρέα.... :O

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ναι. Η αλήθεια είναι ότι έναν σκληροπυρηνικό fan του Terminator είναι λογικό να τον ξενίζει γιατί η Cameron δεν είναι σαν τον Arnold :p (hint: she CAN act :p)

 

:lol::lol: Σωστος. Με πιεσε (οχι ιδιαιτερα ομως) ενας φιλος να ασχοληθω με την σειρα αυτη. Η αληθεια ειναι οτι την βρισκω καλη. Οχι πολυ καλη, αλλα οχι και αναξια ενδιαφεροντος. Θα μου αρεσε να βλεπαμε πιο πολλες σκηνες απο το "μελλον" και το τι συμβαινει εκει - απο κει και περα, η θηλυκη terminator ειναι μια πολυ καλη επιλογη, η Sarah C. εχει την τρελα της αντιστοιχης των ταινιων (πολυ καλη ερμηνεια) ενω ο πιτσιρικος μελλον αρχηγος ακομα δεν με εχει πεισει.

 

Εχω "ξενερωσει" με τον Brian Austin Green. Φαινεται πως η συμμετοχη του στην γνωστη τηλεοπτικη σειρα των 90s, τον εχει στιγματισει για τα καλα..

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Και εύχομαι να πάρει το ΟΚ και για 3η σεζόν. Έχει πολλά να δείξει ακόμα και, είμαι σίγουρος, οτι τα αίματα θα ανάψουν όσο προχωράει η σειρά.
Link to comment
Share on other sites

Ok. Εφόσον πήρε το πράσινο φως για ολόκληρη season, τέρμα τα καλά λόγια :P Καιρός για λίγη σκληρή κριτική και απο μένα.

 

Λοιπόν, όντως η Manson παρά το επιβλητικό της παρουσίας της και το ότι σαν τραγουδίστρια των Garbage την πάω με χίλια (

) είναι πολύ ψυχρή και άγαρμπή στην ερμηνεία της. Θα μπορούσε να είναι σκόπιμο...λόγω της ιδιαιτερότητας του ρόλου, αλλά δεν με πείθει ότι είναι. Επίσης οι περισσότερες σκηνές της, και παρά το ότι

we've got a frackin T1000 here people,

είναι οριακά αδιάφορες μέχρι τώρα.. :/

 

Τώρα για τον Austin Green, εμένα στη σειρά μου δείχνει ένα άλλο πρόσωπο από αυτό που είχα συνηθίσει στο 91210... αλλά ναι, στα τελευταία επεισόδια έχει μείνει στάσιμος/κολλημένος χαρακτήρας και αρχίζει να "καίγεται". Κρίμα, γιατί περίμενα καλύτερη διαχείριση ενός χαρακτήρα που αρχικά μπήκε στη σειρά ως outsider...

 

Άντε να (ξανα)πω και τα θετικά για να μην είμαι εντελώς γκρινιάρης. Η Glau είναι στα καλύτερά της. Ναι μεν η River Tam είναι ακόμα ο top notch ρόλος-γάντι της, αλλά και εδώ είναι υπέροχη. H Headay από την άλλη, είναι σταθερά καλή στο ρόλο της, -αλλά δυστυχώς γι'αυτήν ενώ η σειρά ονομάζεται Sarah Connor Chronicles, έχω διαρκώς την εντύπωση ότι η ιστορία την κρατάει "αναγκαστικά". Ο δε Dekker έχει μπει για τα καλά στο ρόλο του.

 

Αυτά. A... και υπέροχα τα νέα για τη full season :P

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το προσφατο επεισοδιο ηταν ενδιαφερον.. ολα μπαινουν σε ενα ρυθμο και σιγα σιγα αποκτα νεα "εκταση" η περιπετεια στο παρον-μελλον.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Μέχρι και οι σκηνές της Catherine Weaver (Manson), εκτινάχθησαν από ενδιαφέρον, εκτός από το κομμάτι που έχει να κάνει με τον Ellison -γιατί τον αφήνουν να καίγεται σαν χαρακτήρας αυτός; .

 

Πάρα πολύ καλό επεισόδιο, με εισαγωγή -επιτέλους- κάποιων θεμάτων και προσώπων :ninja: που θα μπορούσαν να δώσουν πιο σαφη προοπτική και στόχο στην season. :shifty:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Μέχρι και οι σκηνές της Catherine Weaver (Manson), εκτινάχθησαν από ενδιαφέρον, εκτός από το κομμάτι που έχει να κάνει με τον Ellison -γιατί τον αφήνουν να καίγεται σαν χαρακτήρας αυτός; .

 

Πάρα πολύ καλό επεισόδιο, με εισαγωγή -επιτέλους- κάποιων θεμάτων και προσώπων :ninja: που θα μπορούσαν να δώσουν πιο σαφη προοπτική και στόχο στην season. :shifty:

 

Για τον Ellison δεν εχεις καθολου αδικο.. μηπως τον εχουν βαλει "στην ακρη" γιατι θα παιξει καποιο ρολο αργοτερα? :rolleyes:

 

Μου αρεσε και ο ψυχιατρος (μου αρεσει γενικοτερα σαν ηθοποιος) :)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Σωστος. Με πιεσε (οχι ιδιαιτερα ομως) ενας φιλος να ασχοληθω με την σειρα αυτη. Η αληθεια ειναι οτι την βρισκω καλη. Οχι πολυ καλη, αλλα οχι και αναξια ενδιαφεροντος. Θα μου αρεσε να βλεπαμε πιο πολλες σκηνες απο το "μελλον" και το τι συμβαινει εκει - απο κει και περα, η θηλυκη terminator ειναι μια πολυ καλη επιλογη, η Sarah C. εχει την τρελα της αντιστοιχης των ταινιων (πολυ καλη ερμηνεια) ενω ο πιτσιρικος μελλον αρχηγος ακομα δεν με εχει πεισει.

 

Εχω "ξενερωσει" με τον Brian Austin Green. Φαινεται πως η συμμετοχη του στην γνωστη τηλεοπτικη σειρα των 90s, τον εχει στιγματισει για τα καλα..

 

Εμένα ο Brian μου αρέσει πολύ.Είναι ο μόνος από την παρέα του Beverly που έχει διατηρηθεί σε καλά επίπεδα και μπορεί να παίξει και 1 σοβαρό ρόλο.Τους άλλους τους έχετε δει πώς έχουν γίνει??:blink::blink:

 

Η Manson μου είναι τελειώς αδιάφορη και μου τη δίνει που είναι τόσο λευκή στο δέρμα της.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άψογο το 7ο επεισόδιο. Πολύ αγωνία, πολλές σκηνές με ένταση και ένας πανέξυπνος Κρομάρντι που φτάνει επικίνδυνα κοντά. Πολύ αγωνία για το επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Και το 8ο ακόμα καλύτερο. Απολαυστικότατο.

 

Επιτέλους είδαμε ένα καλό κυνηγητό (όχι όμως καταδίωξη) και μπήκαν τα πράγματα στην θέση τους. Ίσως το καλύτερο επεισόδιο της φετινής χρονιάς. Το σκηνοθετικό τρίκ αλά vantage point πάρα πολύ έξυπνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

η σειρα ειναι απλα τελεια.η μια ανατροπη μετα την αλλη και γενικα πολη αγονια.πιστευο ειναι η καλυτερη σειρα μετα το λοστ.

το μονο που θελω να δω ειναι πως θα το τελιοσουν το ολο θεμα μιας και η επερχομενη ταινια καθος και η προηγουμενη στο σινεμα δειχνει πος δεν σταματησε η μερα κρισης..και πος η sarah connor, BYE BYE λολ

επισις η σειρα ποσα επεισοδια εχει;; ειδα το 13 και αυτο ειναι το τελος του β κυκλου;;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

O 2ος κύκλος συνεχίζει από Φεβρουάριο. Τώρα έχουν το χειμερινό hiatus (=διακοπή).
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

O 2ος κύκλος συνεχίζει από Φεβρουάριο. Τώρα έχουν το χειμερινό hiatus (=διακοπή).

 

σε ποιο μεινανε?

Link to comment
Share on other sites

Στο 2x13 έχουμε μείνει, Earthlings Welcome Here, το οποίο είναι φοβερό επεισόδιο.

 

Για να περιμενουμε πως και πως ,το επομενο :p:D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στο 2x13 έχουμε μείνει, Earthlings Welcome Here, το οποίο είναι φοβερό επεισόδιο.

Φοβερό επεισόδιο συμφωνώ. Ισως το δεύτερο καλύτερο της season μετά από εκείνο με την Cameron και τον βιβλιοθηκάριο (το οποίο είναι από τα highlights της season για μένα -αν και είχε κάποιες αδυναμίες)

 

Πάντως αν δεν κάνω λάθος δεν συνηθίζουν να μας αφήνουν σε τόσο μετέωρο σημείο. Δηλαδή εγώ στην αρχή νόμιζα ότι προμηθεύτηκα :p μούφα διανομή από την οποία έλειπαν τα τελευταία λεπτά...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό επεισόδιο συμφωνώ. Ισως το δεύτερο καλύτερο της season μετά από εκείνο με την Cameron και τον βιβλιοθηκάριο (το οποίο είναι από τα highlights της season για μένα -αν και είχε κάποιες αδυναμίες)

 

Πάντως αν δεν κάνω λάθος δεν συνηθίζουν να μας αφήνουν σε τόσο μετέωρο σημείο. Δηλαδή εγώ στην αρχή νόμιζα ότι προμηθεύτηκα :p μούφα διανομή από την οποία έλειπαν τα τελευταία λεπτά...

 

Λιγο τραβηγμενο ομως δεν ηταν? καλη η αμφιεση αλλα και η ερμηνεια του/της "ουφακια" :X

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/02/Picture_74.jpg

 

:up::lol:

 

http://i.gizmodo.com/5159932/sarah-connor-chronicles-fake-dvds-back-cover-is-refreshingly-honest

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/02/Picture_74.jpg

 

:up::lol:

 

http://i.gizmodo.com/5159932/sarah-connor-chronicles-fake-dvds-back-cover-is-refreshingly-honest

 

hehe :lol:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2x19 παει και ο Jimmy Carter.. ισως το καλυτερο επεισοδιο της σαιζον.. Γρηγορη δραση, μυστηριο, πολυ καλες ερμηνειες χωρις να λειπει το στοιχειο της ανατροπης.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

περίμενα να είναι "άλλη" η ερώτηση που έκαναν του "υγρού" Terminator
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ κρίμα που κατά 99% θα κοπεί η σειρά.

Μπορεί να μην είμαι μεγάλος fan του Terminator mythology, αλλά η σειρά θεωρώ ότι άξιζε καλύτερης τύχης. Μου τη δίνει να συνεχίζονται σειρές που δεν έχουν τίποτα να πουν πέρα από συνεχή και ανούσια δράση και να κόβονται σειρές που είχαν και κάτι άλλο να πουν, ασχέτως αν η βάση τους είναι το sci-fi ή όχι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ κρίμα που κατά 99% θα κοπεί η σειρά.

Μπορεί να μην είμαι μεγάλος fan του Terminator mythology, αλλά η σειρά θεωρώ ότι άξιζε καλύτερης τύχης. Μου τη δίνει να συνεχίζονται σειρές που δεν έχουν τίποτα να πουν πέρα από συνεχή και ανούσια δράση και να κόβονται σειρές που είχαν και κάτι άλλο να πουν, ασχέτως αν η βάση τους είναι το sci-fi ή όχι.

 

Παιδιά, τίποτα δεν είναι σίγουρο, μην μιζεριάζεστε. Επίσημα λένε ότι η σειρά θα έχει νέα season το φθινόπωρο. Ήδη τα vibes είναι θετικά για την "επιστροφή" της σειράς στο σωστό μονοπάτι... και με την ταινία προ των πυλών, δεν νομίζω να δώσουν τέλος (πρόωρο) στο θέμα.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει ανέβει στα νούμερα στα δύο τελευταία επεισόδια, δε λέει κάτι στο FOX, πιστεύω. Πέρασε μια ολόκληρη σεζόν με νούμερα κάτω του μετρίου - μια σεζόν που δεν δικαιολογείται ως περίοδος προσαρμογής γιατί είναι η δεύτερη - και επίσης η ταινία βγαίνει το Μάη, οπότε σαν promo χρειάζεται (αν υποθέσουμε ότι χρειάζεται) μέχρι τότε.

 

Δύσκολο το βλέπω να ανανεώνεται - που έχεις δεί εσύ "επίσημα" ότι η σειρά θα έχει νέα σεζόν;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...