Jump to content

The Sarah Connor Chronicles (Fox)


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The Fox television network has acquired "The Sarah Connor Chronicles", a possible television series based on the Terminator film series. The series will follow the events between Terminator 2 and Terminator 3 briefly mentioned in Terminator 3 by John Connor while at his mother's grave.

The series is being brought to life by Warner Bros. Television and C2-Pictures. C2-Pictures was created by co-presidents Mario Kassar and Andrew G. Vajna "solely for the resurrection of the Terminator franchise."

Playing the pivotal role of Sarah Connor in the series will be 300's Lena Headey, while the role of young John Connor will be played by Thomas Dekker. C2 Senior Vice President of Development, James Middleton, who is also producing, said that Sarah Connor's character will have "the weight of the world on her shoulder and...has to raise a 14-year-old son who may be the salvation of the world."

The series pilot will debut on Fox later this year. :ninja:

 

Source: Variety

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται ότι μπορεί να το κάνουν αρκετά ενδιαφέρον.

 

Αν και το Terminator 3 δε μου άρεσε πολύ, και μια σειρά με τίτλο ένα πρόσωπο πόσο μακριά μπορεί να πάει (ναι έχω υπόψη μου το House :lol: αλλά εκεί έχεις Hugh Laurie). Και θα έχει η πρωταγωνίστρια να συναγωνιστεί με την Hamilton που στο 2 έδωσε ρέστα....

 

Αν έχει καλή παραγωγή και εφέ, και ίσως κανένα guest (αποκλείουμε τον Swartzie που είναι governor ? ) ίσως από τον Robert Patrick ή τη Loken :love: (κρίμα που η σειρά της Loken προέκυψε τόσο μαυρο χάλι)...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι από τους δυνατούς τίτλους (σαν όνομα) για την επόμενη χρονιά, αλλά όντως, δεν ξέρω πόσο μπορεί να τραβήξει. Πιστεύω πως αν το προόριζαν π.χ. για μίνι σειρά, θα ήταν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://media.serienjunkies.de/sarah_connor_chronicles_trailer.swf

 

trailer και όποιος προλάβει..

έχουν αφαιρεθεί από παντού με "διαταγή" της Warner

 

 

by the way είναι πια επίσημο

 

http://www.imdb.com/title/tt0851851/

 

και θα διαδραματίζεται μετά το τέλος του Τ2

 

From TVsquad.com's review of the script: (SPOILER)

 

 

It's not until the final moments of the pilot that you realize there's going to be more to this series. In a way that I'll leave for you to find out for yourself, Sarah, John and girl Terminator make a time jump from 1998 to 2006 -- naked. It's there where the trio hopes to track down the true source of Skynet's activation and hopefully change the fate of humanity.

 

That pretty much means John won't be anywhere from 1998 to 2006, Judgement day won't happen in 2003 if they're going to 'look for the source' in 2006, and Sarah Connor won't be dying before when T3 took place (2003), which means the events of T3 never happened in this new timeline.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα τον πιλότο που κυκλοφόρησε, και η γνώμη μου παραμένει: θα ήταν προτιμότερο να είναι μίνι σειρά.

 

Από εφέ, δράση, πιστολίδι κλπ άλλο τίποτα (το "viewer discretion" θα πάει σύννεφο), και ουσιαστικά στο τέλος του επεισοδίου φαίνεται ποιο δρόμο θα ακολουθήσει η σειρά.

Πάντως δεν μου φάνηκε κακό ή απογοητευτικό, αλλά ούτε και κάτι πρωτότυπο.

Την ατμόσφαιρα των ταινιών σίγουρα δεν την έχει, αν και τα εφέ είναι καλοδουλεμένα για τηλεόραση, και οι ηθοποιοί απέχουν από τους "παλιούς γνώριμους" (κυρίως από την Hamilton, αφού η Sarah είναι και το βασικό πρόσωπο).

 

Δεδομένου ότι το Fox αποφάσισε να αρχίσει τη μετάδοση μετά τα Χριστούγεννα, και ότι υπάρχουν σκέψεις για ταινία (Terminator 4) μετά το 2009 (αν και πρόσφατα ανέκυψαν νομικά προβλήματα), πιστεύω ότι είναι κι αυτοί σκεπτικοί για το πόσο μπορεί να κρατήσει η σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε πως θα κοπεί η σκηνή που κυνηγάει ο Τέρμης τον Τζόν μέσα στο πανεπιστήμιο και προσπαθεί να τον σκοτώσει πυροβολώντας τον..

 

Το επεισόδιο βλέπετε είχε γυριστεί ΠΡΙΝ τα γεγονότα στο Virginia Tech..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πριν λίγο το είδα και αν και δεν ήμουν ποτέ ο πιο φανατικός του Terminator (αν και δε λεω, γούσταρα πάντα τον απίστευτο χαμό σε κάθε ταινία), μου άρεσε αρκετά. Και η Sarah ήταν πειστική στο ρόλο της, και ο John καλός ήταν (hint προς τους fans των Heroes: ο τύπος έπαιζε στην πρώτη σεζόν τον κολλητό της Claire, θυμάστε; ) και η ιδέα μου άρεσε αρκετά.

 

Βέβαια, βλέποντας τον πιλότο αναρωτήθηκα ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που είχα αναρωτηθεί και πέρσι βλέποντας τον αντίστοιχο πιλότο του Jericho: Ωραία ιδέα και καλόγραμμένο σενάριο, αλλά πόσο μπορεί να σου κρατήσει το ενδιαφέρον;;

 

Θα δούμε (I guess)

 

@ captum: Το γεγονός πως θα γυριστεί ταινία, εμένα πάντως μου κάνει ένας παραπάνω λόγος να το κρατήσουν "on air" τουλάχιστον μέχρι τότε. Με μία διαφήμιση, 2 προϊόντα. Άλλωστε και η επιτυχία του Smallville συνέβαλε (κατά ένα μικρό, έστω ποσοστό) στο Superman του 2006.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά σκέφτηκα ότι μπορεί να χρησιμοποιήσουν τη σειρά ώστε να δημιουργήσουν την πλοκή για την ταινία, οπότε αν δεν τους τραβήξει έχουν ουσιαστικά έτοιμη λύση.

 

 

Όσο για τον John, ο ατζέντης του τον έβγαλε άρον-άρον από το Heroes, επειδή οι σεναριογράφοι ήθελαν να τον παρουσιάσουν ως (τουλάχιστον) αμφιφυλόφιλο.

Φοβούμενος ότι θα επηρεάσει την εικόνα του ενόψει του Sarah Connor, απαίτησε να τον "εξαφανίσουν" εν μία νυκτί από το Heroes! (αν είναι δυνατόν...)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, εγώ είχα ακούσει ότι αρχικά ο ρόλος του στο Heroes ΉΤΑΝ ένας gay νεαρός. Αργότερα το πήγαν αλλού και έκαναν την ομοφυλοφιλική κοινότητα να "παραπονιέται" (lol) και έτσι απλά τον έκοψαν.

 

Βέβαια, μπορεί να είναι (και μάλλον έτσι είναι) ένας συνδυασμός των δυο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Α, αυτήν την πλευρά δεν την ήξερα... Οπότε όλοι έμειναν ικανοποιημένοι! :p

 

Πάντως σαν action σειρά, το Terminator: Sarah Connor Chronicles (μάλλον έτσι θα είναι τελικά ο τίτλος όπως τουλάχιστον φάνηκε από τον πιλότο) είναι ΟΚ, αρκεί να μην ξεκινήσει κανείς σοβαρά τη σύγκριση με τις δύο ταινίες, και τις πιθανές ανακρίβειες σε σχέση με αυτές.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ξεκίνησε χθες η σειρά, προβλήθηκε και κυκλοφορεί το πρώτο επεισόδιο.

Το 2ο επεισόδιο θα προβληθεί απόψε και ονομάζεται "Gnothi Seauton".

Link to comment
Share on other sites

το είδε κανείς? έχει καμιά διαφορά απο το pilot που είχε διαρεύσει από το καλοκαίρι ?

προσθέσαν κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα ακόμη, λίγο που έτρεξα το πρώτο επεισόδιο όμως, μου φάνηκε ίδιο με το pre-air.

Πάντως η πρεμιέρα έκανε μεγάλη τηλεθέαση (18 εκ.), πράγμα που δεν επαναλήφθηκε στο 2ο επεισόδιο (10 εκ.).

Link to comment
Share on other sites

To pre-air εχει πολλες διαφορες απο οτι διαβασα.

 

Τεσπα,πολυ καλη σειρα,μου αρεσε και δεν το περιμενα....μακαρι να συνεχισει ετσι.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

To pre-air εχει πολλες διαφορες απο οτι διαβασα.

 

Τεσπα,πολυ καλη σειρα,μου αρεσε και δεν το περιμενα....μακαρι να συνεχισει ετσι.

Έχεις δίκιο, ουσιαστικά το πρώτο μισό του πιλότου έχει αλλάξει, και το δεύτερο μισό παραμένει σχεδόν ίδιο.

 

Είδες και το 2ο επεισόδιο;

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ειδα.Λιγοτερη δραση φυσικα,αλλα πολυ καλο κι αυτο.

Γενικως η σειρα δειχνει να ειναι σε ΠΟΛΥ καλο δρομο..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον ακουγεται,τωρα για το ποσο θα πιασει δεν ξερω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε βρε παιδιά..

Η δράση της σειράς πώς είναι?

Έχει καθόλου εφέ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

από το πρώτο επεισόδιο που είχα δεί το καλοκαίρι ΝΑΙ!

Εσύ τι λές να είναι Terminator χωρίς effects? :P

και απο δράση μια χαρά... με ένα ενδιαφέρον surprise στο μέσο σχετικά με ένα νέο χαρακτήρα

Link to comment
Share on other sites

το όνομα βαρυ ελπίζω να παει καλα αλλα κ μόνο που είναι σειρά ειναι καταδικασμένη να φλιαρίσει. Ελπίζω να μην το ξεφτυλίσουν... τα 2 πρώτα ήταν καλα μακαρι να συνεχισει ετσι
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τα δύο πρώτα επεισόδια !!!! Ατμόσφαιρα TERMINATOR 100% !!!!

 

Μακάρι να συνεχίσει έτσι !!!! :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

eida xthes to 1o epeisodio.

exei para polla stoixeia apo terminator 2.

 

wraia seira, den emeina kai afwnos.

tha dw merika epeisodia gia na exw oloklirwmeni apopsi.

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι ο μεγαλύτερος fan του Terminator και συνεπώς δεν ξέρω και την παραμικρή λεπτομέρεια για τη μυθολογία του εν λόγω κόσμου, μπορώ να πω πως το Sarah Connor Chronicles με έχεις αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο. Η δε πρωταγωνίστρια (γνωστή και ως βασίλισσα Γωργώ των 300) Lena Headey είναι απόλυτα πειστική στο ρόλο της. Πολύ καλή επιλογή.

 

Θα συνεχίσω να το παρακολουθώ :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι ο μεγαλύτερος fan του Terminator και συνεπώς δεν ξέρω και την παραμικρή λεπτομέρεια για τη μυθολογία του εν λόγω κόσμου, μπορώ να πω πως το Sarah Connor Chronicles με έχεις αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο. Η δε πρωταγωνίστρια (γνωστή και ως βασίλισσα Γωργώ των 300) Lena Headey είναι απόλυτα πειστική στο ρόλο της. Πολύ καλή επιλογή.

 

Θα συνεχίσω να το παρακολουθώ :)

 

Μπράβο και έλεγα που το θυμάμαι αυτό το κορμί!!:p:p

Στο 300 είχε δείξει όλα τα προσόντα της!:D

Η σειρά πολύ καλύ μέχρι στιγμής.

Και ευχάριστη έκπληξη η γυναίκα-terminator

.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...