Jump to content

The Sarah Connor Chronicles (Fox)


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πορώθηκα με την σειρά. Ρε παιδιά, η μικρή τι κουκλίτσα που είναι? Και είναι απίστευτη στον ρόλο, μου θυμίζει την πλαστικότητα της Lokken (αν το γράφω καλά) και την πάω με χίλια. Ελπίζω να μην μας αφήσει χρόνους άδικα.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αυτή την εβδομάδα δεν προβλήθηκε επεισόδιο;

Βλέπω στο Fox ότι στο πρόγραμμα της Δευτέρας τπήρχε κανονικά προβολή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες είχε νέο επεισοδιο (1x04). Το είδε κανείς;
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Πήγαινε προς filler, με λίγα πράγματα από το κεντρικό story...
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καταπληκτικό το σημερινό επεισόδιο. Μας δείχνει πολλά πράγματα για το παρελθόν των ηρώων (ή το μέλλον αν το θέλετε). Επίσης, είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε το στόρυ να εκτυλίσσεται στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο, σκοτεινό επεισόδιο, με πολλά νέα στοιχεία και έξυπνη σύνδεση με την ιστορία από τις ταινίες. Για πρώτη φορά συνειδητοποιώ επίσης ότι μου αρέσει η ερμηνεία της Sarah's (στη φωτογραφία ωστόσο γέλασα με την ψυχή μου) και το ότι ο χαρακτήρας της διατηρεί την ψυχρότητά του, όπως της ταιριάζει σύμφωνα με τα όσα ξέρει και έχει περάσει. Ο Connor από την άλλη πλευρά....:down:
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ο Connor από την άλλη πλευρά....:down:

 

Θα στρώσει μόλις συνειδητοποιήσει ποιος είναι ο ρόλος του. Κατά την 3η σαιζόν δηλαδή. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά συνειδητοποιώ επίσης ότι μου αρέσει η ερμηνεία της Sarah's (στη φωτογραφία ωστόσο γέλασα με την ψυχή μου)

 

 

καλα στην φωτογραφία πέσανε κορμιά στο πάτωμα :lol::lol:

 

το episode όμως τα έσπασε. Μακάρι να ήταν όλη η σειρά έτσι. Μόνο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Νέο επεισόδιο χθές. Πάρα πολυ καλό.

P.S. Η ταλαντούχα Summer Glau (

που είναι επαγγελματίας χορεύτρια μπαλέτου - κάτι που και ο Joss Whedon εκμεταλλεύτηκε και στο Firefly/Serenity

) είναι όλα τα λεφτά :up:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ε..δεν νομίζω να είναι spoiler για την σειρά αυτό που ανάφερες..
Link to comment
Share on other sites

ε, δεν είναι χοντρό spoiler, αλλά δεν ήθελα να σας χαλάσω τη σκηνή... :)
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ήξερα, και έμαθα μόλις είδα την "Ορθή" εκδοχή ;) .

Την επόμενη εβδομάδα θα έχει διπλό επεισόδιο που θα είναι και season finale.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι όμως season finale??

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δηλώσεις στο WonderCon '08 (Φεβ 24).

As for the future of the series, Friedman promised, "Yes, I've mapped it out. Yes, I know where we're going." Season 1 ends with the ninth episode, cut down from the intended 13, thanks to the recently concluded writers' strike. (...).

 

(...) While Season 2 hasn't been officially ordered by FOX yet, Friedman said, 'Rest assured, we're working on this.'

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ήξερα, και έμαθα μόλις είδα την "Ορθή" εκδοχή ;) .

Την επόμενη εβδομάδα θα έχει διπλό επεισόδιο που θα είναι και season finale.

Όταν λες ορθή εκδοχή τι εννοείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες κυκλοφόρησαν δύο.. εκδοχές. Η μια είχε προβλήματα με ασυγχρόνιστο ήχο σε κάποιο σημείο. Η δεύτερη (ορθη = Proper) δεν έχει αυτό το πρόβλημα, και επιπλέον στο τέλος έχει ενσωματωμένο ένα trailer/promo για το διπλό επεισόδιο-φινάλε.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μακάρι να πάρει green light γιατί είναι πολύ καλή σειρά και οι χαρακτήρες έχουν αρκετό βάθος και δυνατότητες για πολλές και απρόσμενες εξελίξεις... :up:

 

Ήδη είμαι ένα επεισόδιο πριν το 9ο και ομολογώ ότι έχω... κολλήσει !!!!! :respect:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ο Ausiello, που είναι μανούλα σε αυτά, λέει πως το FOX έχει ήδη ζητήσει από τους παραγωγούς της σειράς να κλείσουν σκηνοθέτες για τα τρία πρώτα επεισόδια της 2ης σεζόν. Αν και αυτό δεν επιβεβαιώνει την ύπαρξη δεύτερου κύκλου (ιδιαίτερα στο FOX, τίποτα δεν είναι ποτέ σίγουρο μέχρι να ανακοινωθεί επίσημα), σίγουρα είναι ένα πολύ καλο βήμα προς την ανανέωση.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά πραγματικά αξίζει και μακάρι να συνεχίσει για 2ο κύκλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολύ άχαρο τέλος βρε παιδιά! Σίγουρα είδα το τελευταίο επεισόδιο; Κάτι διάβασα για 2ωρο φινάλε, εγω το τελευταίο που είδα 45λεπτο ήταν, τελείωνε με την έκρηξη της ρομποτινας στο τζιπακι.
...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ άχαρο τέλος βρε παιδιά! Σίγουρα είδα το τελευταίο επεισόδιο; Κάτι διάβασα για 2ωρο φινάλε, εγω το τελευταίο που είδα 45λεπτο ήταν, τελείωνε με την έκρηξη της ρομποτινας στο τζιπακι.

 

2ωρο ηταν. Τα επεισοδια 8+9 προβληθηκαν μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...