Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ειδοποιεί και κλειστό, απλά πρέπει να υπάρχουν δυο προϋποθέσεις:

1. Να το έχεις επιλέξει όταν βάζεις την ειδοποίηση

2. Να έχεις απενεργοποιήσει το ΡΙΝ (δηλ να μη ζητάει ΡΙΝ την ώρα που ανοίγει)

 

Μηπως εννοεις τα ξυπνητηρια;Γιατι τις συναντησεις του ημερολογιου τις χρησιμοποιησα τελευταια αρκετες φορες και δεν εχει επιλογη για ειδοποιηση οταν ειναι κλειστο.Εκτος αν μου διαφευγει κατι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις τα ξυπνητηρια;Γιατι τις συναντησεις του ημερολογιου τις χρησιμοποιησα τελευταια αρκετες φορες και δεν εχει επιλογη για ειδοποιηση οταν ειναι κλειστο.Εκτος αν μου διαφευγει κατι.

ουπς... έχεις δίκιο...:O

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo to eksis problima.propsatho na steilo eikones apo to kinito mou me bluetooth kai tis bgazei mavres sto pc....ti ftaiei i analisi tis foto to bluetooth pou eixa parei pao plaisio i thelei kapoio programma;;;
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo to eksis problima.propsatho na steilo eikones apo to kinito mou me bluetooth kai tis bgazei mavres sto pc....ti ftaiei i analisi tis foto to bluetooth pou eixa parei pao plaisio i thelei kapoio programma;;;

 

Αν εχεις το TURBO-X(BlueSoleil) ξεχασε το. Μαλλον αυτο φταιει.Με το k750i συνεργαζεται τελεια,αλλα με το U600 παρουσιαζει αυτο το προβλημα:ενω με τα mp3 τα παει καλα, τις φωτο τις ανεβαζει ή μαυρες ή χαλια.

Εγω το εγκατελειψα και δουλευω με καλωδιο και PC studio 3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Ε840 λέει ή να πάω για το U700 Ή μήπως να γυρίσω λίγο πίσω στο D900i????

 

Βοήθεια πρώτη φορά έχω τέτοιο πρόβλημα - κόλλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις βαλει και ειδοποιηση, την προκαθορισμενη ωρα χτυπαει (κλειστο δεν σε ειδοποιει, παρα οταν το ανοιξεις σου βγαζει καρτα με την ή τις χαμενες ειδοποιησεις ).Πατας "προβολη" και αριστερο πληκτρο αφης "επιβεβαιωση".Η λιστα περασμενων ειδοποιησεων γραφει "εκκαθαριση" αλλα οι συναντησεις παραμενουν στη μνημη μεχρι να τις διαγραψεις εσυ.
Και αν δεν έχω βάλει ειδοποίηση, αυτό το άτιμο το κουτάκι δίπλα στην συνάντηση πως γίνεται να δείχνει ότι ολοκληρώθηκε, χωρίς να διαγράψω την συνάντηση (την θέλω για μελλοντική αναφορά); :worry:

paidia calculator pou exei to kinito?
Μένου -> Εφαρμογές (*) -> Αριθμομηχανή (8). ;)

Παιδια πως βλεπουμε το firmware version του τηλεφωνου? Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια καινουργια εκδοση? Thanx!
Με *#1234#, αλλά δεν ξέρω (ακόμα τουλάχιστον :p) αν υπάρχει τρόπος αναβάθμισης. Εμένα πάντως έβγαλε: U600BDGG1. Μάζεψα και από αυτή τη σελίδα τα παρακάτω tips:

Samsung U600 Tricks

Enter these at the front screen (where you call numbers):

 

*#0228# This code will allow you to check the battery status of your Mobile. Press down twice to view percentage remaining.

*#1234# This code will allow you to check your firmware version!

*#4777*8665# This code brings you in a special menu where you can detach your gprs to improve your battery life!

*#0842# This code will test the vibration function of your mobile.

 

Activating Torch:

You can turn the light from the cameras flash on by holding the Volume key on the side for 2 seconds while at the front screen. Turn it off in the same way.

 

Installing Java games:

Copy the .jad and .jar files of the Java game you want to install to the phones on-board memory (copy to a memory card then move them).

At the front screen (where you call numbers), enter the following code:

*#9998*4678255#

You should now get a message saying Activated.

Go to the folder where you copied the Java files to (Menu > Files > Other Files). Go to each .jad file (1KB) and press the Options key. It will now ask if you want to install. Press Yes.

Congrats, you have successfully installed a new game to your phone You may remove the Java files from the Other Files folder to free up space if you wish.

Χίλια συγνώμη αν έχουν αναφερθεί παραπάνω :O.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν έχω βάλει ειδοποίηση, αυτό το άτιμο το κουτάκι δίπλα στην συνάντηση πως γίνεται να δείχνει ότι ολοκληρώθηκε, χωρίς να διαγράψω την συνάντηση (την θέλω για μελλοντική αναφορά); :worry:

 

Καταλαβα τι θες! Αυτο ομως δεν ειναι στις συναντησεις, αλλα στις εργασιες.Πας ημερολογιο, επιλογες, 4.λιστα συμβαντων, 3.εργασιες, επιλογες, 5.ολοκληρωθηκε (ή δεν ολοκληρωθηκε) για να το μαρκαρεις και να το ξεμαρκαρεις αντιστοιχα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι θες! Αυτο ομως δεν ειναι στις συναντησεις, αλλα στις εργασιες.Πας ημερολογιο, επιλογες, 4.λιστα συμβαντων, 3.εργασιες, επιλογες, 5.ολοκληρωθηκε (ή δεν ολοκληρωθηκε) για να το μαρκαρεις και να το ξεμαρκαρεις αντιστοιχα.
Έχεις δίκιο, ευχαριστώ. :up: Μεγάλη βλακεία πάντως οι εργασίες να μην παίρνουν ειδοποίηση... :fool:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, ευχαριστώ. :up: Μεγάλη βλακεία πάντως οι εργασίες να μην παίρνουν ειδοποίηση... :fool:

 

Οντως, γι'αυτο αναγκαζομαι να τα "βαπτιζω" ολα "συναντησεις" κι ας μην εχεις σ'αυτες μαρκαρισμα οταν ολοκληρωνονται.Παντως αυτο συμβαινει απο το Α100 (7-8 χρονια πριν) και δεν εχει αλλαξει απο τοτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia iparxei tropos na kremaseis ena kodronaki?
Δεν νομίζω να υπάρχει κορδονάκι σε slide τηλέφωνο, αλλιώς θα άνοιγε έυκολα αν το τραβούσες απότομα, σε όποια «μεριά» και να το έβαζες. ;) Έχει δει κανείς ποτέ κορδονάκι σε slide; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κορδονάκι σε slide τηλέφωνο, αλλιώς θα άνοιγε έυκολα αν το τραβούσες απότομα, σε όποια «μεριά» και να το έβαζες. ;) Έχει δει κανείς ποτέ κορδονάκι σε slide; :worry:

 

Kι όμως... το D600 το Ε800 και το E900 που τα ξέρω έχουν σίγουρα... Μην είσαι απόλυτος! :p

 

 

kalimera paidia iparxei tropos na kremaseis ena kodronaki?

Σαφώς γίνεται! Με την χρήση ενος Black & Deker κανένα πρόβλημα! :b

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κορδονάκι σε slide τηλέφωνο, αλλιώς θα άνοιγε έυκολα αν το τραβούσες απότομα, σε όποια «μεριά» και να το έβαζες. ;) Έχει δει κανείς ποτέ κορδονάκι σε slide; :worry:

 

Ναι αμε, το Nokia 6111 της γυναικας μου εχει!Ειναι πολυ βολικο και δεν εχει κανενα προβλημα.Εννοειται πως για να το τραβας και να βγαινει απο θηκες,τσαντες,τσεπες κ.λ.π. χωρις να ανοιγει το slide, η μονη θεση που μπορει να τοποθετηθει η υποδοχη ειναι στην επανω πλευρα στο τμημα με το πληκτρολογιο.Ετσι με τη φορα που το τραβας το slide τεινει να κλεισει.Ομως στο συγκεκριμενο μοντελο το τμημα αυτο ειναι το μεταλλικο καλυμα της μπαταριας παχους μονο 1mm, οποτε ειναι πρακτικα αδυνατο να σχεδιαστει εκει υποδοχη για κορδονακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ομως στο συγκεκριμενο μοντελο το τμημα αυτο ειναι το μεταλλικο καλυμα της μπαταριας παχους μονο 1mm, οποτε ειναι πρακτικα αδυνατο να σχεδιαστει εκει υποδοχη για κορδονακι.

 

Να σε διορθώσω? Το κάλυμμα της μπαταρίας είναι πλαστικό. Όντως και σε αυτά που προανέφερα, η τρυπούλα βρίσκεται στο πίσω κομμάτι του slide, οπότε εδώ δεν ήταν δυνατόν να γίνει κάτι...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Να σε διορθώσω? Το κάλυμμα της μπαταρίας είναι πλαστικό. Όντως και σε αυτά που προανέφερα, η τρυπούλα βρίσκεται στο πίσω κομμάτι του slide, οπότε εδώ δεν ήταν δυνατόν να γίνει κάτι...

 

Συμφωνω, ακομα κι αν γινοταν το (πλαστικο-εχεις δικιο-παραβλεψη μου) καλυμα ειναι κινητο και με το τραβηγμα θα εβγαινε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι υπάρχουν κορδονάκια και σε slide και μάλιστα δεν ενοχλούν και στο τράβηγμα. Γηράσκω αεί διδασκόμενος... :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παίρνει κορδονάκια.. Δεν έχει καμιά τρυπούλα εξάλλου!
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς microSD 4GB σε αυτό το κινητό...;;; Τις δέχεται...;;; :worry:

 

Hc?Όχι, δεν μπορεί να τις δεχτεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Οταν ακουω ραδιο μεσω των ενσυρματων ακουστικων γιατι οταν με καλουνε δεν ακουω τον ηχο κλησης παρα μονο διακοπτεται το ραδιοφωνο?

 

Υπαρχει ρυθμιση για αυτο ή ετσι ειναι?

 

Thnxxxxxx

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...