Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πωλειται samsung u600 αγορασμενο 16/7/2008 απο επιδοτηση vodafone. Αχρησιμοποιητο στο κουτι του, τιμη 100 ευρο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

xαρισα ενα p1 που πηρα ετσι για αλλαγη απο τα wm6 και τα symbian της νοκια ,το οποιο μου τσακισε τα νευρα με το "τιποτα" που εκανε και πηρα ενα p520 ετσι για λιγο και περισοτερο για το μεγεθος του,και προσπαθησα τη δευτερη μερα να βαλω και κατι σαν σωστος mobile freak.συγγνωμη κιολας γιατι σιγουρα δεν ειμαι και στο σωστο thread αλλα για το p520 ετσι και αλλιως στο thread του δεν βρηκα απαντησεις.τι συμβαινει παιδια αυτα τα samsung δεν παιρνουν τιποτε μεσα τους?παει το αγορασες και αυτο ηταν?οτι ειχε μεσα του ειχε?μ αυτα θα την βγαλεις?δεν μπορει οι πιο παλιοι κατι θα ξερουν.σπαει το κινητο?δεχετε firmware απο καπου?μπαινουν προγραματα,themes ,παιχνιδια και πως?εφαγα τον "τοπο"αλλα δεν εχω υπομονη.υπαρχει κατι για βοηθεια?κανενα tutorial,κανενα site κατι?δεχομαι και βοηθεια με pm.σας ευχαριστω πολυ,ντινος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση??? Θελω να στειλω το κινητο για σερβις, αλλα δεν εχω την αποδειξη αγορας παρα μονο την εγγυηση οπου αναγραφεται πανω η ημερομηνια αγορας και τα στοιχεια του κινητου. Υπαρχει περιπτωση να το δεχτουν???

Για σερβις παει γιατι για καποιο λογο η οθονη δεν εμφανιζει τιποτα ενω ειναι ανοιχτο το κινητο. Φαινεται οτι καπου δεν κανει καλη επαφη απο το slide γιατι οταν το ψιλοκουναω σε καποιες θεσεις η οθονη δειχνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

κατα περιοδους μου το κανει και εμενα αυτο. οταν το στειλεις πες μου ποσο σου κοστισε αν συμφερει να το στειλω και εγω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον θα το παρω το συγκεκριμενο τηλεφωνακι, εχοντας περασει 1 χρονο με το Ε590 και γνωριζοντας τις παραξενιες της σαμσουνγκ :p, δυο γρηγορες ερωτησουλες....

1. η πλοηγηση στην καρτα μνημης ειναι αργη? γιατι στο Ε590 ειναι αστα να πανε :blink:

2. αν υποθεσουμε οτι μιλαω στο κινητο 10~15 λεπτα τη μερα, στελνω 2-3 sms και το κλεινω τα βραδια, ποσο θα διαρκει η μπαταρια??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον θα το παρω το συγκεκριμενο τηλεφωνακι, εχοντας περασει 1 χρονο με το Ε590 και γνωριζοντας τις παραξενιες της σαμσουνγκ :p, δυο γρηγορες ερωτησουλες....

1. η πλοηγηση στην καρτα μνημης ειναι αργη? γιατι στο Ε590 ειναι αστα να πανε :blink:

2. αν υποθεσουμε οτι μιλαω στο κινητο 10~15 λεπτα τη μερα, στελνω 2-3 sms και το κλεινω τα βραδια, ποσο θα διαρκει η μπαταρια??

 

Από λίγο που έχω δει το Ε590 έχει ακριβώς το ίδιο μενού με το U600. Άρα να περιμένεις την ίδια συμπεριφορά με άλλο ... "περιτύλιγμα".

 

1. Η πλοήγηση στην κάρτα είναι σαν του Ε590: άστα να πάνε ( με κάρτα 2Gb).

2. Την μπαταρία με ακριβώς την χρήση που περιγράφεις ( είναι και αυτή του μέσου χρήστη) την φορτίζω κάθε 2.5-3 μέρες. Πάντως αξίζει να αναφέρω πως την Samsung στο θέμα μπαταρία τη θεωρώ πιο "τίμια" γιατί η διάρκειά της είναι ακριβώς αυτή που δείχνει και όχι σαν του Κ750 που λέει ότι έχει π.χ. 48% και μόλις κουδουνίσει να μηδενίζει με αποτέλεσμα το γνωστό "ξαφνικό θάνατο"(μιλάω για ολοκαίνουρια, γνήσια μπαταρία).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kakofonixx .... έχω το ίδιο κινητό εδώ και δυο χρόνια......

Πολύ όμορφο φινετσάτο κινητό αλλά....υπερβολικά μικρή μπαταρία!!! Υπολόγισε με αυτήν την χρήση που θα κάνεις να θέλεις κάπου στις 2 μέρες φόρτιση !!! Μια μιση μέρα και να έισαι μέσα!!!! Φυσικά το βράδυ να κλείνει και να ανοίγει το πρωί....

Link to comment
Share on other sites

Από λίγο που έχω δει το Ε590 έχει ακριβώς το ίδιο μενού με το U600. Άρα να περιμένεις την ίδια συμπεριφορά με άλλο ... "περιτύλιγμα".

 

1. Η πλοήγηση στην κάρτα είναι σαν του Ε590: άστα να πάνε ( με κάρτα 2Gb).

Στο Ε590 εχω 1GB και ειναι πιο αργο και απο χελωνα :X

κατι ακομα οταν βλεπεις μια φωτο απο την καρτα μνημης και κανεις δεξια ή αριστερα παει στην επομενη ή οχι??

γιατι στο Ε590 ενω αυτο γινεται (φυσιολογικα) στις φωτος της μνημης του τηλεφωνου, δε γινεται για τις φωτος που βρισκονται στην καρτα μνημης!! :blink:

 

 

Φίλε kakofonixx .... έχω το ίδιο κινητό εδώ και δυο χρόνια......

Πολύ όμορφο φινετσάτο κινητό αλλά....υπερβολικά μικρή μπαταρία!!! Υπολόγισε με αυτήν την χρήση που θα κάνεις να θέλεις κάπου στις 2 μέρες φόρτιση !!! Μια μιση μέρα και να έισαι μέσα!!!! Φυσικά το βράδυ να κλείνει και να ανοίγει το πρωί....

ναι ε? :confused:

στο Ε590 με αυτη τη χρηση κραταει χαλαρα 4 μερες...

 

τελος παντων μαλλον θα το παρω γιατι κατι σονυ ερικσονπου ειχα βαλει στο ματι εχουν τρελο sar!

Link to comment
Share on other sites

Στο Ε590 εχω 1GB και ειναι πιο αργο και απο χελωνα :X

κατι ακομα οταν βλεπεις μια φωτο απο την καρτα μνημης και κανεις δεξια ή αριστερα παει στην επομενη ή οχι??

γιατι στο Ε590 ενω αυτο γινεται (φυσιολογικα) στις φωτος της μνημης του τηλεφωνου, δε γινεται για τις φωτος που βρισκονται στην καρτα μνημης!! :blink:

ναι ε? :confused:

στο Ε590 με αυτη τη χρηση κραταει χαλαρα 4 μερες...

 

τελος παντων μαλλον θα το παρω γιατι κατι σονυ ερικσονπου ειχα βαλει στο ματι εχουν τρελο sar!

 

Λοιπόν, όπως σου είπα έχει το ίδιο λογισμικό, οπότε κάνει ακριβώς ότι και το Ε590!Άρα και αυτό με τις φωτό γίνεται ακριβώς το ίδιο και στο U600 : δεν κάνει δεξιά-αριστερά στην κάρτα.Πρέπει να βγεις για να πας στην επόμενη φωτό!!!:cry::mad:

 

4 μέρες είναι καλά να σου κρατάει. Το U600 με την δικιά σου χρήση είναι ένα κλικ λιγότερη διάρκεια. Τώρα για τα S.E. έχεις δίκιο, έχουν ξεφύγει πολύ στον τομέα sar. Παίζουν όλα σχεδόν πάνω από 1+ με ελάχιστες εξαιρέσεις!:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση??? Θελω να στειλω το κινητο για σερβις, αλλα δεν εχω την αποδειξη αγορας παρα μονο την εγγυηση οπου αναγραφεται πανω η ημερομηνια αγορας και τα στοιχεια του κινητου. Υπαρχει περιπτωση να το δεχτουν???

Για σερβις παει γιατι για καποιο λογο η οθονη δεν εμφανιζει τιποτα ενω ειναι ανοιχτο το κινητο. Φαινεται οτι καπου δεν κανει καλη επαφη απο το slide γιατι οταν το ψιλοκουναω σε καποιες θεσεις η οθονη δειχνει κανονικα.

 

Καλωδιοταινία μου ακούγεται!

Άρχισε να έχει τέτοια προβλήματα και η samsung?:mad::mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος ενδιαφέρεται πουλάω το U600 μου (χρυσό) σε άριστη κατάσταση με το κουτί, αχρησιμοποίητο. Και με κάρτα μνήμης 1GB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να το πάρω τώρα ή είναι πολύ παλιό? Επίσης φοβάμαι τα πλήκτρα αφής. Μην καλεί και με χρεώνει χωρίς να θέλω:( Τέλος πάντων είναι καλό σε γενικές γραμμές? Από ότι ξέρω έχει ένα θέμα σε μαύρο ή άσπρο και μπροστά δείχνει την ακρόπολη. Γίνεται τουλάχιστον να αλλάξω το Wallpaper? Αν αυτό το κινητό δεν ίναι καλό σας παρακαλώ:cry: να μου προτείνεται ένα άλλο κινητακι έως 230 €

 

 

 

Ευχαριστώ και πάλι :thanks:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ SAMSUNG U600.ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.:D

φίλος πήρε το εν'λόγω κινητό και θέλω να μου δώσετε ενα λινκ με θέματα για το κνητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To παραγγειλα και γω το κινητο!Θα το παρω την Τριτη.Εχω πορωθει ασχημα μιλαμε πανεμορφο!:D
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ή το Νόκια 5320?

 

Το samsung παρε,και γω αυτο το διλημα ειχα!Το Νοκια εχει μεγαλο sar αλλα εχει 3g που δν εχει το υ600.Bεβαια απο στυλ και ντιζαιν δν το συζηταμε.Δαγκωτο υ600!Το περιμενω την Τριτη να ερθει.

 

απο τραγουδια πως παει??

 

Κανονικα αδερφε!Οπως ολα,εχει φοβερο ραδιο και ηχειο και με μια μεγαλη καρτα κανεις οτι θες!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το samsung παρε,και γω αυτο το διλημα ειχα!Το Νοκια εχει μεγαλο sar αλλα εχει 3g που δν εχει το υ600.Bεβαια απο στυλ και ντιζαιν δν το συζηταμε.Δαγκωτο υ600!Το περιμενω την Τριτη να ερθει.

 

Δεν ξέρω:( Φοβάμαι τα πλήκτρα αφής. Επίσης πιστεύω πως η νόκια ως εταιρία είναι καλύερη. Δεν είμαι σίγουρος για την μουσική. Είναι πολύ λεπτο και εύκολα χαλάει... Και δεν έχει θέματα:mad:... Άλλες απόψεις? Ήρθα σε επαφή με το 5320 και έμεινα ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ> ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!(αν και δεν είχα ποτέ νόκια)Το υ600 δεν το έχω δει και δεν ξέρω πως είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω:( Φοβάμαι τα πλήκτρα αφής. Επίσης πιστεύω πως η νόκια ως εταιρία είναι καλύερη. Δεν είμαι σίγουρος για την μουσική. Είναι πολύ λεπτο και εύκολα χαλάει... Και δεν έχει θέματα:mad:... Άλλες απόψεις? Ήρθα σε επαφή με το 5320 και έμεινα ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ> ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!(αν και δεν είχα ποτέ νόκια)Το υ600 δεν το έχω δει και δεν ξέρω πως είναι...

 

Δεστο πρωτα και μετα πεσμου εντυπωσεις.Το νοκια που λες εχει πανω απο 1 κατι ακτινοβολια ενω το σαμσουνκ εχει 0,7 περιπου.Φοντο παιρνει κανονικα οτι θες,το θεμα ποτε δν με απασχολησε.Το οτι ειναι πολυ λεπτο και χαλαει δν καταλαβαινω πως το σκεφτεσαι.Τι παει να πει αυτο?Για τη μουσικη τα ιδια ειναι.Τα πληκτρα αφης δν εχουν προβλημα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

 

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ το συγκεκριμένο ... Δεν έχω βρει άλλο που να προσφέρει τόσα σε τιμή περίπου στα 185euro...

 

Θα εκτιμούσα κάποιον που ήδη το χρησιμοποιεί να μου απαντήσει στα παρακάτω:

 

1. Σε κατάσταση αναμονής μαυρίζει εντελώς η οθόνη; Φαίνεται κανένα ρολόι ή η οθόνη είναι εντελώς μαύρη;

 

2. Έχει την δυνατότητα να ανοίξει text αρχεία που θα μεταφέρω από το PC;Το κινητό μπορεί να διαβάσει άλλου τύπου αρχεία π.χ. pdf?

 

3. Το πρόγραμμα διαχείρισης που δίνει η Samsung το PC STUDIO αναφέρει ότι διαβάζει και τα τηλέφωνα της SIM CARD και τα διαχειρίζεται στο Phone Editor. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

4. Ποια θεωρείτε ότι είναι τα μεγάλα αρνητικά του;

 

Eυχαριστώ!

 

Νίκος :)

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

 

 

 

Νίκος :)

 

Φιλε μου διαβασε καμμια σελιδα,αναφερει τα παντα,αυτο εκανα και γω δοξα το Θεο εχει 100 σελιδες.Μη γραφουμε τα ιδια;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

 

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ το συγκεκριμένο ... Δεν έχω βρει άλλο που να προσφέρει τόσα σε τιμή περίπου στα 185euro...

 

Θα εκτιμούσα κάποιον που ήδη το χρησιμοποιεί να μου απαντήσει στα παρακάτω:

 

1. Σε κατάσταση αναμονής μαυρίζει εντελώς η οθόνη; Φαίνεται κανένα ρολόι ή η οθόνη είναι εντελώς μαύρη;

 

2. Έχει την δυνατότητα να ανοίξει text αρχεία που θα μεταφέρω από το PC;Το κινητό μπορεί να διαβάσει άλλου τύπου αρχεία π.χ. pdf?

 

3. Το πρόγραμμα διαχείρισης που δίνει η Samsung το PC STUDIO αναφέρει ότι διαβάζει και τα τηλέφωνα της SIM CARD και τα διαχειρίζεται στο Phone Editor. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

4. Ποια θεωρείτε ότι είναι τα μεγάλα αρνητικά του;

 

Eυχαριστώ!

 

Νίκος :)

 

 

 

1-Μαυρίζει τελείως ναι

2-Για τχτ δεν εχω δοκιμασει , pdf ανοιγει ναι οπως κ doc

3-Ισχύει ναι

4-Χαμηλη αυτονομια και χαμηλος ηχος κλησης

5-Αλλο ενα αρνητικο, ειναι οτι ψιλοσερνεται με 1g memory card

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου διαβασε καμμια σελιδα,αναφερει τα παντα,αυτο εκανα και γω δοξα το Θεο εχει 100 σελιδες.Μη γραφουμε τα ιδια;)

 

χε!χε!ξεκινήσα να διαβάζω και στην 10η σελίδα "τα'παιξα..." ... Είναι παρά πολλές οι σελίδες... Τέλος πάντων, θα το ψάξω στο google εκεί είναι ποιο εύκολο ... :happy:

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

1-Μαυρίζει τελείως ναι

2-Για τχτ δεν εχω δοκιμασει , pdf ανοιγει ναι

3-Ισχύει ναι

4-Χαμηλη αυτονομια και χαμηλος ηχος κλησης

5-Αλλο ενα αρνητικο, ειναι οτι ψιλοσερνεται με 1g memory card

 

ώπα! μαζί γράφαμε! δεν σε πρόλαβα! ευχαριστώ για τις πληροφορίες! καλά να είσαι!!!! :)

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...