Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που πέρασα τα contacts μέσω Outlook από Nokia, έχω το ίδιο πρόβλημα στο U600 και δεν μπορώ με τίποτα να κάνω αναζήτηση επαφής!! Ακόμα και τα ονόματα που ξεκινάνε από Γ, Θ κτλ ενώ με πάει στο 1ο στη λίστα δεν συνεχίζει την αναζήτηση. Αν πχ ψάχνω για "Γιώργος" με ΓΙΩ και έχω "Γιάννη" μένει στον 1ο Γιάννη..

 

Πέρασα όλες τις επαφές στο πρόγραμμα της Samsung και τα έκανα edit 1-1 αλλά και πάλι τίποτα! Το πρόβλημα παραμένει ίδιο!

Και ένω τα συγχρόνισα με Outlook και στο PC γίνονται sort κανονικά στο τηλέφωνο δεν μπορώ να κάνω τίποτα..

 

Λύση δεν υπάρχει???:mad: Είναι πραγματικά εκνευριστικό όταν έχεις να κάνεις με 580 επαφές...!!!:mad:

 

P.S. Έχει κανένας ήχο το κλασσικό "ring - ring"???

 

Παιδια,επειδη σας ταλαιπωρει ο καταλογος και οπως φαινεται δεν εχετε διαβασει προηγουμενα posts,η λυση ειναι απλη : Τ9.

 

Το τηλεφωνο γραφει και αναγνωριζει Ελληνικα (κεφαλαια μονο) στην γραφη Τ9.Σε απλη (abc) γραφη Ελληνικα ειναι μονο τα Γ,Δ,Θ,Π,Ρ,Ξ,Ψ,Ω,Σ,Λ.Οι κοινοι χαρακτηρες ειναι λατινικοι γι'αυτο και δεν μπαινουν οι επαφες σε σωστη αλφαβητικη σειρα, ουτε δουλευει σωστα η αναζητηση.

 

Αρα, αυτο που εχετε να κανετε ειναι να περασετε τις επαφες σας με συγχρονισμο με το outlook ή με το προγραμμα τις samsung (για να μην τις ξαναγραψετε ολες με το τηλεφωνο με Τ9 που ειναι δυσκολο!).Αυτο θα βαλει τις επαφες σε αλφαβητικη σειρα.Καθε νεα επαφη θα πρεπει να τη δημιουργειτε με Τ9 παντα.Το ιδιο ισχυει και για τις αναζητησεις : με Τ9 δουλευουν αψογα στα ελληνικα!

Μάλιστα, από την στιγμή που η συντριπτική πλειοψηφία των μικρών ονομάτων (αυτών που εμφανίζονται πρώτα δηλαδή) υπάρχει στο Τ9, το σύστημα δουλεύει πολύ καλά.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mia xara antapokrinontai ta pliktra afis..oso gia tin mpataria,mi perimeneis polla..kathe mera thelei fortisma an thes na exeis tin epomeni mera kinito :p
Με τι χρήση σου κρατάει μια μέρα; Εμένα πάντως με κανά τέταρτο ομιλία και 24 ώρες σε αναμονή κρατάει 3 (τρεις). :!: Με μια ώρα ομιλία (που δεν έχω κάνει ποτέ) φανταζόμουν ότι θα κρατάει 2 μερίτσες. Το GPRS το έχεις κάνει detach (διάβασε παραπάνω πως);

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw kati akomi, otan milas apo to akoustiko yparxei dynatotita kata ti diarkeia tis synomilias na deis ta stoixeia tou menu (px contacts i sms)...????
Μόλις το τσέκαρα. Ναι, μπορείς (αν το πάρεις :D με Ξεκλείδωμα -> Επιλογές).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

kai mia akomi erwtisi...tlk to sar tou poso einai? exw vrei diaforetikes times sto net kai to sigkekrimeno einai o logos pou tha allaksw to kin pou exw sto avatar k tha to exw gia 2o...

episis aimilie epeidi vlepw oti to exeis kiolas...ta pliktra afis einai aksiopista meta tin poli xrisi?

Link to comment
Share on other sites

kai mia akomi erwtisi...tlk to sar tou poso einai? exw vrei diaforetikes times sto net kai to sigkekrimeno einai o logos pou tha allaksw to kin pou exw sto avatar k tha to exw gia 2o...

episis aimilie epeidi vlepw oti to exeis kiolas...ta pliktra afis einai aksiopista meta tin poli xrisi?

Το SAR του (αντιγράφω από το αγγλικό manual) είναι 0.719 W/kg. Τα πλήκτρα αφής είναι «αξιόπιστα» (δουλεύουν μια χαρά δηλαδή) και δεν βλέπω τον λόγο να μην είναι, αφού δεν έχουν μηχανικά μέρη. Έχεις (έχετε) ακούσει κάτι ότι τα πλήκτρα αφής δεν δουλεύουν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα αφής είναι «αξιόπιστα»

 

+ κι από μένα.Το μόνο "πρόβλημα" των πλήκτρων αφής είναι η μικρή απόσταση από το κεντρικό πολυπλήκτρο με αποτέλεσμα την κατά λάθος πίεσή τους όταν πλοηγείσαι στο μενού.Αυτό όμως το συνηθίζεις αμέσως.Γενικά, μέχρι στιγμής, το κινητό δεν έχει βγάλει απολύτως κανένα πρόβλημα, είτε σαν λογισμικό, είτε σαν συσκευή!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ta pliktra afis einai poli akiopista .apla thelei 2 meres mono sinitheia.

apo mpataria etsi kai etsi.

 

(opios exei magniti na plisiasi me to magniti ta plikttra afis na deis ti genete)

 

 

episeis exei opos kai ta persotera samsung se antithesi me okia kai se xamilo dikti sar poli simantko ayto gia mena kai kata tin gnomi mou tha prepe na einai to proto kritirio agoras neou kinitou

Link to comment
Share on other sites

sas eyxaristw olous....apla me to e900 me diskoleyan otan eixa makria nyxia.l..nomizw oti einai kalytera apo to e900 ligo pou to dokimasa sto plaisio...dld sygkritika me to d900i to systinetai? (pantws einai poly omorfo re paidia...)

 

episis diavasa se kapoia site oti i poiotita sinomilias den einai kali..fantazomai oti den isxyei kathws opoio samsung eixa itan kath'ola apsogo

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!!Ξέρετε αν γίνεται όταν έρχεται σμς να κάνει και ήχο και δόνηση????

 

Ναι μπορει. Μονο δονηση, μονο ηχο ή και τα δυο...

 

 

EDIT: Το μυαλο μου και μια λυρα.... :X Καλυτερα να μασας παρα να μιλας....

 

ΔΕΝ γινεται. Συγνωμη για το μπερδεμα....

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα μου απαντησει καποιος αυτο που εχω ξαναρωτησει και δεν απανταει ουδεις???

 

Οταν εχουμε τα ακουστικα στα αυτια (ακουμε δεν ακουμε μουσικη) γινεται να κουδουνιζει μεσα στα ακουστικα και οχι απο την συσκευη οταν μας καλει καποιος?

Γιατι εμενα μονο απο την συσκευη ακουγεται ο ηχος κλησης και συνηθως δεν το ακουω (οταν κανω ποδηλατο)

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορει. Μονο δονηση, μονο ηχο ή και τα δυο...

 

Πώς και τα 2????Το έχω βρει πώς γίνεται στην εισερχόμενη κλήση και τα 2 αλλά στο μύνημα όχι!!Αν ξέρεις φίλε μου πες...Φχαριστώ!!:D

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε τα ακουστικα στα αυτια (ακουμε δεν ακουμε μουσικη) γινεται να κουδουνιζει μεσα στα ακουστικα και οχι απο την συσκευη οταν μας καλει καποιος?

Γιατι εμενα μονο απο την συσκευη ακουγεται ο ηχος κλησης και συνηθως δεν το ακουω (οταν κανω ποδηλατο)

Δεν το έχω δοκιμάσει με τα ενσύρματα, αλλά με το bluetooth έχω δοκιμάσει διάφορα αλλά τίποτα. :(

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

kalispera...

 

Xerei kapoios poio akribos einai to sar tou kinitou? 0.7 opos anaferetai ligo pio pano sigoua?kapou eixa dei 0.4.

 

 

anamesa se auto kai sto E590 poio tha protimousate?(moni ousiastiki diafora to flash, kai to diaforetiko design...isos anoixo to thema auto stous diaxifismous...))

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Πώς και τα 2????Το έχω βρει πώς γίνεται στην εισερχόμενη κλήση και τα 2 αλλά στο μύνημα όχι!!Αν ξέρεις φίλε μου πες...Φχαριστώ!!:D

 

Χιλλια συγνωμη φιλε μου, εκανα λαθος. Λαθος το θυμομουν.

 

Αλλα επρεπε να το τσεκαρω ΠΡΙΝ το γραψω. Συγνωμη και παλι.

 

:O

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα μου απαντησει καποιος αυτο που εχω ξαναρωτησει και δεν απανταει ουδεις???

 

Οταν εχουμε τα ακουστικα στα αυτια (ακουμε δεν ακουμε μουσικη) γινεται να κουδουνιζει μεσα στα ακουστικα και οχι απο την συσκευη οταν μας καλει καποιος?

Γιατι εμενα μονο απο την συσκευη ακουγεται ο ηχος κλησης και συνηθως δεν το ακουω (οταν κανω ποδηλατο)

 

Ούτε με τα ενσύρματα ακουστικά γίνεται δυστυχώς.Το έχω δοκιμάσει αλλά τίποτα.Μόνο στις ρυθμίσεις ακούγεται ο ήχος απ'τ'ακουστικά,μετά όταν σε καλέσουν δεν ακούγεται τπτ:cry:.

 

Όμως νομίζω πως αν ακούς ράδιο ή mp3, διακόπτεται η μουσική κι έτσι καταλαβαίνεις την εισερχόμενη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει με τα ενσύρματα, αλλά με το bluetooth έχω δοκιμάσει διάφορα αλλά τίποτα. :(

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. Τουλαχιστον να ξερω οτι το κανουν ολα τα U600 :mad:

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Χιλλια συγνωμη φιλε μου, εκανα λαθος. Λαθος το θυμομουν.

 

Αλλα επρεπε να το τσεκαρω ΠΡΙΝ το γραψω. Συγνωμη και παλι.

 

:O

 

Οκ φίλε δε πειράζει...να ρωτήσω και κάτι άλλο:p

όταν βγάζουμε φωτό που έχει διάφορα πλαίσια,μπορούμε να βρούμε και άλλα τέτοια και να βάλουμε είτε δίπλα στα άλλα είτε από κανά προγραμματακι??:O

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, από την στιγμή που η συντριπτική πλειοψηφία των μικρών ονομάτων (αυτών που εμφανίζονται πρώτα δηλαδή) υπάρχει στο Τ9, το σύστημα δουλεύει πολύ καλά.

 

Εννοείς να κάτσω και να γράψω όλα τα ονόματα με Τ9 από την αρχή ή να κάνω αναζήτηση επαφής έχοντας ενεργοποιημένο το Τ9. Γιατί αν είναι το 1ο, τότε δεν το έχω σε πολύ να το πετάξω και να επιστρέψω στους πολυαγαπημένους και αξιόπιστους φινλανδούς!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να κάτσω και να γράψω όλα τα ονόματα με Τ9 από την αρχή ή να κάνω αναζήτηση επαφής έχοντας ενεργοποιημένο το Τ9. Γιατί αν είναι το 1ο, τότε δεν το έχω σε πολύ να το πετάξω και να επιστρέψω στους πολυαγαπημένους και αξιόπιστους φινλανδούς!
Αν τα έχεις φέρει από υπολογιστή είναι έτοιμα ώστε να ενεργοποιήσεις το Τ9 στην αναζήτηση και να ψάχνει σωστά. Αλλιώς γύρνα στα... γνωστά και δοκιμασμένα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταχωρήσει τις επαφές με το Samsung PC Studio 3.

Τις εμφανίζει πρώτα όνομα, μετά επίθετο.

Πως μπορώ να τις βλέπω πρώτα επίθετο και μετά όνομα και η αναζήτηση να γίνεται βάσει επιθέτου?

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα αν θες να ψάξεις με επώνυμο. Παίζει μεν η «Έξυπνη Αναζήτηση» στις «Εφαρμογές» με Τ9 στο επώνυμο, αλλά πόσα επώνυμα να έχει το δύστυχο το Τ9. Επώνυμο δεν νομίζω ότι μπορείς να βλέπεις πρώτο...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...