Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι κατενθουσιασμένος με το κινητό. ΤΗΛΕΦΩΝΑΡΑ απο όλες τις απόψεις.

Άριστή ποιότητα συνομιλίας (και μέσω bluetooth),

ΑΡΙΣΤΗ φωτογραφία,

πολύ καλό σήμα,

τέλεια οθόνη,

γρήγορο menu,

γενικά το τηλέφωνο με ΥΠΕΡΚΑΛΥΠΤΕΙ σε όλους τους τομείς...:)

Το μόνο "πρόβλημα" είναι το χαλαρό slide! :(

Το δικό μου κουνιέται όταν είναι κλειστό (κυρίως απο την κάτω μεριά). Όταν είναι ανοιχτό κουνιέται ελάχιστα.

Πάντως ο μηχανισμός ΚΑΜΙΑ σχέση με το Ε900 που έχει η γυναίκα μου. Το Ε900 είναι 6μηνών περίπου, έχει φάει και 2-3 βουτιές και ο μηχανισμός είναι σφιχτότατος! Δεν κουνιέται ΟΥΤΕ για πλάκα...

Λέτε να πάω το U600 στο service; Το πήρα απο το media market οπότε για αλλαγή στο κατάστημα που το αγόρασα ... δύσκολο.

Είμαι Θεσσαλονίκη. Ξέρει κανείς απο την ποιότητα του service; Γενικώς έχω ακούσει οτι η samsung είναι ψιλοαπαράδεκτη. Λέτε να το πάω ή θα μου το ριμάξουν; Δεν είχα ποτέ samsung και δεν γνωρίζω την ποιότητα και την εξυπηρέτηση τους στην Θεσ/νίκη :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ασχετο ερωτημα: τα slide στα κινητα Σαμσουνγκ επιδεχονται σφιξιματος???

 

μιλαω βασικα για 900 υ600

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω διαβάσει πάνω από 300 μυνήματα όλο το ΣΚ στο site και ακόμη δεν έχω καταλήξει τι να πάρω. Μάλλον είμαι μεταξύ SE W880 και του Sams U600. Είμαι φανατικός της SE εδώ και χρόνια και το τελευταίο μου κινητό είναι το Z520 (πανάρχαιο). Το κίνητρο αλλαγής είναι ότι γέννησε η γυναίκα μου οπότε θέλω φωτό της μπέμπας στο κινητό για να την βλέπω. Παράλληλα με ενδιαφέρει με σειρά προτεραιότητας:

 

1) Να κάνει άψογο συγχρονισμό με Outlook είτε IrDa είτε USB

2) Να έχει γρήγορο μενού

3) Μέγεθος και βάρος (όσο πιο μικρά γίνεται)

4) Να έχει καλό κατάλογο (πχ είχα πάρει 2 Motorla Rzr και στην εβδομάδα επάνω τα έδωσα - τα contacts ήταν χάλια, έπαιρνε το κάθε νούμερο επαφής σαν ξεχωριστό contact!)

5) Να κρατάει η μπαταρία

 

Ποιότητα κάμερας, 3G, ταχύτητα σύνδεση σε internet κτλ, μου είναι παντελώς αδιάφορα. Το πρόβλημα με την εύρεση στον κατάλογο του U600 λύνεται ? Επίσης, θα προτείναται κάτι φθηνότερο για τις ανάγκες μου (πχ Sams E390 ;h D830) ?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο "πρόβλημα" είναι το χαλαρό slide! :(

Το δικό μου κουνιέται όταν είναι κλειστό (κυρίως απο την κάτω μεριά). Όταν είναι ανοιχτό κουνιέται ελάχιστα.

 

Akrivos ekei kai emena mou kounietai kai se enan germano pou peiga sto mall na do pali ekei kouniotane tora efxomai na min ksexarvalothei entelos an pantos epidexetai sfiksimo efiga sferopetan na to sfikso kata ta allla to mono spastiko pou vrisko ego einai pou den boreis sta sms na exeis kai ixo eidopoiisis kai donisi mazi giati pes oti eisai se club kai to exeis stin tsepi dne paizei na pareis prefa to minima

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα κ τις 17 σελίδες του thread (:D ) και καθώς το D600 εδώ κ 1 1/2 χρόνο με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο ,εχω βρει πλέον το επόμενό μου κινητό..Βρε τη Samsung...
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα πήγα το κινητό στην samsung (Θεσσαλονίκη, Παπαναστασίου).

Το είδε ο τεχνικός. Μου είπε οτι όντως κουνιέται λίγο παραπάνω απο ότι πρέπει, και οτι πρέπει να το ανοίξει!:confused:

Μετά απο πολύ σκέψη ... ... ... το έδωσα στον τεχνικό να το ελέγξει.:heat:

Ύστερα απο λίγο ο τεχνικός μου είπε οτι ο μηχανισμός είναι χαλασμένος! :w00t:

Στις φωτογραφίες φαίνεται πώς πρέπει να είναι τα ελατήρια κανονικά (όπως είναι ζωγραφισμένο το δεξιά ελατήριο, υπάρχει και ένα αριστερά και κάτω το οποίο όμως δεν φαίνεται αν δεν ανοιχτεί το τηλέφωνο), και πώς είναι στο δικό μου U600. (συγνώμη για την ποιότητα της ζωγραφικής αλλά μόνο paintbrush έχει το PC στην δουλειά :O ).

Παρήγγειλε ανταλακτικό και θα αντικαταστήσει τον μηχανισμό (όλο το πλαστικό που βρίσκεται κάτω απο την κάμερα!).

Περιμένουμε λοιπόν να έρθει το ανταλλακτικό και ... ελπίζουμε να λυθεί το πρόβλημα...!

 

Ερώτηση: Άν ανοίξετε το slide του κινητού, απο την πίσω μεριά φαίνεται το ελατήριο που έχω ζωγραφίσει. Μπορεί κάποιος ο οποίος έχει ΣΤΑΘΕΡΟ slide να μου πεί άν έχει ίσιο ελατήριο; Γιατί αν είναι με σπάσιμο τότε ο τεχνικός λέει μπαρούφες...

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Το ίσιο ελατήριο είναι το σωστό. Αυτό που κάνει γωνία είναι το ελαττωματικό.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Άν ανοίξετε το slide του κινητού, απο την πίσω μεριά φαίνεται το ελατήριο που έχω ζωγραφίσει. Μπορεί κάποιος ο οποίος έχει ΣΤΑΘΕΡΟ slide να μου πεί άν έχει ίσιο ελατήριο; Γιατί αν είναι με σπάσιμο τότε ο τεχνικός λέει μπαρούφες...

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Το ίσιο ελατήριο είναι το σωστό. Αυτό που κάνει γωνία είναι το ελαττωματικό.

εμενα δεν κουνιεται καθολου. το ανοιξα να δω το ελατηριο που λες και απ οτι βλεπω εχει ενα μικρο τσακισμα, δεν ειναι τελειως ισιο... παρολα αυτα, οπως ειπα στην αρχη δεν "παιζει" καθολου το slide του ειτε κλειστο ειναι, ειτε ανοιχτο.... τωρα ας απαντησει και κανεις αλλος ομως για σιγουρια....
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Φτούούούούού...!

Καλά έλεγα να μην το δώσω να το ανοίξουν...!

Ο ήχος κλήσης δεν ακούγεται καθόλου. :angry:

Το έχω στο τέρμα και ίσα που ακούγεται...!΄

Πάς να κάνεις 1 καλό και βγαίνουν 10 κακά...!:down:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Φτούούούούού...!

Καλά έλεγα να μην το δώσω να το ανοίξουν...!

Ο ήχος κλήσης δεν ακούγεται καθόλου. :angry:

Το έχω στο τέρμα και ίσα που ακούγεται...!΄

Πάς να κάνεις 1 καλό και βγαίνουν 10 κακά...!:down:

ηχο κλησης εχεις μηπως βαλει δικο σου και ειναι πολυ χαμηλος? Εγω εχω βαλει ενα mp3 δικο μου και παιζει αρκετα δυνατα....
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

ηχο κλησης εχεις μηπως βαλει δικο σου και ειναι πολυ χαμηλος? Εγω εχω βαλει ενα mp3 δικο μου και παιζει αρκετα δυνατα....

 

Όχι. Όχι. Μάλλον έγινε πατάτα απο τον τεχνικό. Δεν ακούγεται τίποτα απο το ηχείο. Επίσης δεν ακούω τίποτα κατα την συνομιλία. Ο άλλος με ακούει κανονικά. Εγώ δεν ακούω τίποτα. Μόνο μέσω bluetooth και handsfree μπορώ και ακούω...!:(

Φταίει καθαρά το ηχείο. :mad:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ... σας κανει και σας μια μεγαλη καθυστερηση στην φωτογραφικη μηχανη απο την στιγμη που πατας το κουμπι μεχρι να τραβηξει την φωτογραφια ?

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ... σας κανει και σας μια μεγαλη καθυστερηση στην φωτογραφικη μηχανη απο την στιγμη που πατας το κουμπι μεχρι να τραβηξει την φωτογραφια ?

 

αν εννοεις γυρω στα 2 με 4 δευτερα τοτε ναι το κανει λογω του οτι κανει auto focus δηλαδη εστιαζει.ολες οι ψηφιακες το κανουν αλλα σε πολυ μικροτερο χρονο.μην ξεχναμε βεβαια οτι ειναι κινητο και οχι ψηφιακη...

manaros
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει το μικρό τσάκισμα στο ελατήριο ΚΑΙ είναι εμφανές χαλαρό όταν είναι κλειστό και ελάχιστα όταν είναι ανοιχτό..

Επίσης, το καπάκι της μπαταρίας χωρίς να το κακομεταχειριστώ καθόλου έχει γεμίσει γρατσουνιές.. :mad:

Παρόλο που έχει πολύ γρήγορο menu, ότι έχει να κάνει σχέση με την κάρτα μνήμης είναι αρκετά αργό (mp3, photos, κλπ..)

Η μπαταρία 2 μέρες δεν με βγάζει με τίποτα (κάπου στην 1,5 το θέλει το ρεύμα της)

ΔΕΝ έχει profil :cry: ..

 

Αυτά είναι όλα τα αρνητικά του τηλεφώνου..

Τα θετικά έχουν προ ειπωθεί και κατά την γνώμη μου υπερισχύουν!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει το μικρό τσάκισμα στο ελατήριο ΚΑΙ είναι εμφανές χαλαρό όταν είναι κλειστό και ελάχιστα όταν είναι ανοιχτό..

 

Παιδιά μάλλον όλοι έχουμε το τσάκισμα στο ελατήριο. Και μάλλον ο "τεχνικός" :ρ μου λέει μπαρούφες.

Τέλος πάντων. Ετσι κι αλλοιώς θα το πάω αύριο στο service για να μου φτιάξουν το ηχείο που χάλασαν...!:angry:

Θα τον ρωτήσω και θα σας πώ. Πάντως εγώ θα προσπαθήσω να τους κάνω να μου αλλάξουν μηχανισμό για να δούμε τί θα γίνει...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο περνάει ο καιρός εμφανίζοντε και τα προβλήματα.Στην αρχή όλοι είσαστε ενθουσιασμένοι!!!! Μάλλον για πατάτα μιάζει!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο περνάει ο καιρός εμφανίζοντε και τα προβλήματα.Στην αρχή όλοι είσαστε ενθουσιασμένοι!!!! Μάλλον για πατάτα μιάζει!!

 

Προσωπικά ακόμα ενθουσιασμένος είμαι.. Το κινητό δεν είναι καθόλου πατάτα, απλά όπως κάθε κινητό έχει ορισμένα μειονεκτήματα τα οποία και ανέφερα λίγο πιο πάνω.

Παραπάνω προβλήματα δεν θα συναντήσεις, λιγότερα ίσως!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο περνάει ο καιρός εμφανίζοντε και τα προβλήματα.Στην αρχή όλοι είσαστε ενθουσιασμένοι!!!! Μάλλον για πατάτα μιάζει!!

Και εγώ άρχισα να απογοητεύομαι. Κυρίως για το slide και την μπαταρία.

Το NEC μου έβγαλε πρώτη φορά γρατσουνιές μετά από 2 χρόνια, όταν έκανα ερπειν στον στρατό με το κινητό στην τσέπη!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα προβλημα(?) που εχω με το κινητο...οταν παω να γραψω ενα καινουργιο μηνυμα στο πεδιο που γραφεις τον αριθμο του παραληπτη εχει απο προεπιλογη μια ασχετη επαφη!και πρεπει καθε φορα να το σβηνω και να βαζω τον αριθμο που θελω!Γιατι συμβαινει αυτο?
:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει τελικά το κινητό ή όχι??

 

Δεν μπορείς να πεις ναι αλλά ούτε και όχι.

 

Για εμένα έχει 4 καλά.

1.Είναι πολύ λεπτό σε μέγεθος.

2.Έχει καλή camera.

3.Έχει καταπληκτικό ήχο στο mp3 player και στο ραδιόφωνο.

4.Και δεν κοστίζει 500 euro.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει τελικά το κινητό ή όχι??

 

Μετά απο 1 βδομάδα χρήσης μπορώ να σας πω την άποψή μου:

τα συν του κινητού

  • πολύ καλό image
  • πολυ καλή λήψη φωτογραφιών - βίντεο
  • τέλεια οθόνη
  • άριστο λογισμικό, ταχύτατο χωρίς κανένα κόλλημα
  • επιτέλους περνάμε παιχνίδια java και ότι ήχο θελουμε στα SMS
  • δυνατός ήχος κλήσης απο το πρώτο χτύπημα
  • γενικά έχει πολύ καλή σχέση τιμής - αυτών που προσφέρει
     

τα μείον

  • η μπαταρία θα ήθελα να κρατάει περισσότερο
  • η πλοήγηση στος φακέλους της κάρτας μνήμης δεν είναι πολύ γρήγορη όταν έχουν πολλά αρχεία
  • δεν αναγνωρίζεται η γραμματοσειρά όταν οι επαφές περαστούν απο άλλο κινητό, (δεν εχω δοκιμάσει συγχρονισμο) αλλα αν ξαναγραφτουν με την γραμματοσειρά του κινητού, no problem
  • δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το hands free οταν η συσκευή φορτίζεται (θα ήταν χρήσιμο το αυτοκίνητο)
  • μικρός τζόγος σε μερικές συσκευές στο πάνω μέρος του slide, που μερικοι τον βρίσκουν ενοχλητικό (σε εμένα αν δε το διάβαζα εδώ δε θα το παρατηρούσα)
  • δεν αναγνωρίζει τις Ελληνικές κάρτες (εφφετζίδικο κολπάκι αλλα δε δουλευει στο Greece)

 

Αυτα τα σχόλια απο μένα.

Εγω πάντως δε θα το άλλαζα με κανένα άλλο τηλέφωνο αυτή την στιγμή. Για μένα, τα μείον του είναι πολύ μικρά μπροστα στα συν του. Είναι ενα τηλέφωνο τεράστιων δυνατοτήτων σε πολύ μικρό μέγεθος που τραβάει τα βλέμματα όλων όπου το εμφανίζω! Μάλιστα όσοι το πάρουν στα χέρια τους κολλάνε άσχημα με την οθόνη και τα πλήκτρα αφής! (τα οποία εδώ που τα λέμε θέλουν λίγο εξοικίωση)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...