Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalimera&efxaristo gia ti voitheia..!!alla an kapoios kerei an apothikevontai ta sms ston H/Y as mou to pei giati me endiaferei para poli...:rolleyes:
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις αγόρασα το u600 και θα ήθελα λίγη βοήθεια στο πως θα περάσω από το media player στο κινητό. Όταν συνδέω το usb το κινητό γράφει συνδεμένο με Η/Υ και ο Η/Υ δεν εμφανίζει τίποτα. Τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το u600 και θα ήθελα λίγη βοήθεια στο πως θα περάσω από το media player στο κινητό. Όταν συνδέω το usb το κινητό γράφει συνδεμένο με Η/Υ και ο Η/Υ δεν εμφανίζει τίποτα. Τι φταίει;

 

Καλημέρα,

Έχεις κάνει install το Samsung PC Studio όπου βρίσκετε μέσα στο CD της συσκευασίας;

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobileokshop.de/items/singlearticle.php?itemid=10027339&PHPSESSID=ffb979b19581be1dd05ba965a46389fe

το μονο site που γραφει για tv out & ανταπτορακι και για rca οπως τα ericsson στο skroutz δεν βρηκα τιποτα!Αν αγορασεται τιποτα πειτε απο που please!

 

Μα υπάρχουν 10άδες στο ebay...

http://cgi.ebay.com/UK-GENUINE-Samsung-D900-E900-U600-TV-Video-Out-AV-Cable_W0QQitemZ320122524463QQihZ011QQcategoryZ35210QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

kalispera! diavasa stis proigoumenes selides oti to ksipnitiri otan to exeis sto athorivo exei mono donisi. to idio isxiei otan exeis kleisto to kin i otan to xeis sto diakritiko(mono bip kai donisi)?:wacko: thnx...
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Εγω ηθελα κατι απο ελλαδα ομως..Ευχαριστω παντος..:)

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιχνίδια, εγώ δοκίμασα με παιχνίδια .jar που βρήκα για τα Sony Ericsson απο εδώ:

 

http://mysonik.com/modules/mydownloads/viewcat.php?cid=12

 

 

Η διαδικασία εγκατάστασης είναι πολύ απλή!

 

  • Βρίσκεις το παιχνίδι που σου αρέσει σε μορφή .jar. Παιχνίδια για κινητά με ανάλυση 240x320 θα ανοίξουν πλήρως στην οθόνη σας!
  • Με την βοήθεια του JAD Maker φτιάχνουμε το αντίστοιχο .jad. Όσοι δεν έχετε το πρόγραμμα, μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν απο εδώ
  • Στέλνουμε μέσω bluetooth στο κινητό μας ΚΑΙ το αρχείο .jar ΚΑΙ το αρχείο .jad
  • Βγαίνουμε απο όλα τα μενού και πληκτρολογούμε *#9998*4678255#
  • Πάμε στα αποθηκευμένα αρχεία και συγκεκριμένα στα "Αλλα αρχεία" και βρίσκουμε το .jad αρχείο απο αυτά που στείλαμε. (Είναι αυτό που είναι 1Kb)
  • Πατάμε το αριστερό touch screen κουμπάκι και κάνουμε εγκατάσταση του παιχνιδιού.
  • Βγαίνουμε απο όλα τα μενού και πληκτρολογούμε ξανά *#9998*4678255#

 

Το παιχνίδι εγκαταστάθηκε!

 

εχμ κανει εγκατασταση κανονικα και οταν παω να ανοιξω το παιχνιδι εμφανιζεται η εικονα της java και μετα μου γραφει σφαλμα!!!! :cry: βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το αγόρασα και εγω αλλα εχω μια απορία.Εχω βάλει μια εικόνα που είχα στον υπολογιστή μου τησ οποίασ η ανάλυση είναι 1024χ768.Πώς μπορώ να την έχω σαν φόντο σε fullscreen?
Link to comment
Share on other sites

εχμ κανει εγκατασταση κανονικα και οταν παω να ανοιξω το παιχνιδι εμφανιζεται η εικονα της java και μετα μου γραφει σφαλμα!!!! :cry: βοηθεια!!!

 

Δοκίμασε με άλλο παιχνίδι, δεν είναι όλα συμβατά

 

Σήμερα το αγόρασα και εγω αλλα εχω μια απορία.Εχω βάλει μια εικόνα που είχα στον υπολογιστή μου τησ οποίασ η ανάλυση είναι 1024χ768.Πώς μπορώ να την έχω σαν φόντο σε fullscreen?

 

Μπορείς να αλλάξεις πανέυκολα την διάσταση της φωτογραφιας χρησιμοποιώντας το photoshop

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά, εγκατέστησα το cd και βάζω το USB και μου βγάζει μήνυμα "ΣΥΣΚΕΥΗ USB ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΜΕ ΔΙΑΝΟΜΕΑ ΜΗ ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ" και μετά λέει: "το συσκευή αποθήκευσης USB είναι μια συσκευή υψηλής ταχύτητας και λειτουργεί με μειωμένη ταχύτητα όταν συνδέεται σε μία θύρα που δεν είναι υψηλής ταχύτητας. Οι διανομείς που εμφανίζονται με τονισμένα γράμματα έχουν διαθέσιμες θύρες και μπορουν να υποστηρίξουν τη συσκευή USB ΥΨΗΛΗΣ

USB Root hub 8 θύρες.

Αποσυνδέστε τη συσκευή αποθήκ. usb από την τρέχουσα θύρα της και συδέστε τη στη συνέχεια σε μία από τις θύρες ενός διανομέα που εμφανίζονται με έντονα γράμματα."

Τι να κάνω δηλαδή; Ποιος γνωρίζει να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια βρηκα ενα κωδικο που κανει unlock to java

 

type this code in to unlock java:

 

*#9998*4678255#

 

απο εδω το βρηκα:

http://www.expansys.com.gr/ft.aspx?i=146199&thread=16

Kαι δοκιμαστε και αυτους λεει για u600

http://www.web-mobile.net/index.php?showtopic=25914

Link to comment
Share on other sites

kalispera! diavasa stis proigoumenes selides oti to ksipnitiri otan to exeis sto athorivo exei mono donisi. to idio isxiei otan exeis kleisto to kin i otan to xeis sto diakritiko(mono bip kai donisi)?:wacko: thnx...

 

Το δοκιμασα επισταμενα και δυστυχως οταν ειναι κλειστο no ξυπνητηρι:( .Ελπιζω να μην εχω κανει καπου λαθος.Παντως ψιλοαπογοητευτηκα...

 

Αληθεια,παιδια να ρωτησω κατι χαζο?:O Μπορεις ν'αλλαξεις ηχο στο ξυπνητηρι κι αν ναι πως?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα επισταμενα και δυστυχως οταν ειναι κλειστο no ξυπνητηρι:( .Ελπιζω να μην εχω κανει καπου λαθος.Παντως ψιλοαπογοητευτηκα...

 

Αληθεια,παιδια να ρωτησω κατι χαζο?:O Μπορεις ν'αλλαξεις ηχο στο ξυπνητηρι κι αν ναι πως?

 

1) Κάτι πρέπει να έχεις κάνει λάθος, γιατί εγώ από τότε που το πήρα κάθε πρωί ξυπνάω με το ξυπνητήρι του κινητού ενώ όλο το βράδυ είναι κλειστό. :)

 

2) Πάνε στον ήχο υπενθύμισης και πάτα το μεσαίο κουμπάκι "i" και διάλεξε τον φάκελο που έχεις μέσα τον ήχο/τραγούδι που θέλεις..!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Κάτι πρέπει να έχεις κάνει λάθος, γιατί εγώ από τότε που το πήρα κάθε πρωί ξυπνάω με το ξυπνητήρι του κινητού ενώ όλο το βράδυ είναι κλειστό. :)

 

2) Πάνε στον ήχο υπενθύμισης και πάτα το μεσαίο κουμπάκι "i" και διάλεξε τον φάκελο που έχεις μέσα τον ήχο/τραγούδι που θέλεις..!

 

Ημουν σιγουρος οτι κατι δεν κανω καλα.Θα το ξαναδοκιμασω.Ξαναπηρα τα πανω μου με την απαντηση σου.Ευχαριστω και για τον ηχο ξυπνητηριου,ειχα μπλοκαρει!:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά, εγκατέστησα το cd και βάζω το USB και μου βγάζει μήνυμα "ΣΥΣΚΕΥΗ USB ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΜΕ ΔΙΑΝΟΜΕΑ ΜΗ ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ" και μετά λέει: "το συσκευή αποθήκευσης USB είναι μια συσκευή υψηλής ταχύτητας και λειτουργεί με μειωμένη ταχύτητα όταν συνδέεται σε μία θύρα που δεν είναι υψηλής ταχύτητας. Οι διανομείς που εμφανίζονται με τονισμένα γράμματα έχουν διαθέσιμες θύρες και μπορουν να υποστηρίξουν τη συσκευή USB ΥΨΗΛΗΣ

USB Root hub 8 θύρες.

Αποσυνδέστε τη συσκευή αποθήκ. usb από την τρέχουσα θύρα της και συδέστε τη στη συνέχεια σε μία από τις θύρες ενός διανομέα που εμφανίζονται με έντονα γράμματα."

Τι να κάνω δηλαδή; Ποιος γνωρίζει να μου πει;

 

Η συσκευη υποστηριζει το usb 2.0-Εσυ το συνδεσες σε υποδοχη usb 1.1..λογικα πρεπει να εχεις παλιο pc.

 

Δεν θα εχεις κανενα ουσιαστικο προβλημα απλα θα εχεις μικροτερο tranfer rate.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα επισταμενα και δυστυχως οταν ειναι κλειστο no ξυπνητηρι:( .Ελπιζω να μην εχω κανει καπου λαθος.Παντως ψιλοαπογοητευτηκα...

 

Αληθεια,παιδια να ρωτησω κατι χαζο?:O Μπορεις ν'αλλαξεις ηχο στο ξυπνητηρι κι αν ναι πως?

 

οταν κανεις τις ρυθμισεις σε ενα ξυπνητηρι εχει επιλογη "αυτοματη ενεργοποιηση?" το βαζεις "ενεργο" και ετσι οταν ειναι κλειστο το κινητο και χτυπησει το ξυπνητηρι ενεργοποιείται και το τηλεφωνο.

 

Στις ρυθμισεις επισης μπορεις να επιλεξεις και ο,τι ηχο θελεις

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις τις ρυθμισεις σε ενα ξυπνητηρι εχει επιλογη "αυτοματη ενεργοποιηση?" το βαζεις "ενεργο" και ετσι οταν ειναι κλειστο το κινητο και χτυπησει το ξυπνητηρι ενεργοποιείται και το τηλεφωνο.

 

Στις ρυθμισεις επισης μπορεις να επιλεξεις και ο,τι ηχο θελεις

 

 

Καλα αν σου πω τι επαθα θα γελαει ολο το forum μεχρι αυριο.:lol: Εβλεπα τις τρεις πρωτες επιλογες που εμφανιζονται στην οθονη, κατεβαινα μεχρι την τριτη με το βελακι και σταματουσα εκει νομιζοντας οτι δεν εχει αλλες!!!Τωρα που μου το ειπατε ανακαλυψα και τις υπολοιπες:fool:.Περαστικα μου.Παντως σας υπερ ευχαριστω για τις απαντησεις σας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

efxaristo para poli gia tis plirofories...fantazomai pos afou leitourgei tha akougetai kai se ikanopoiitiko vathmo...:p
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

epeidi den eixa pote samsung exo mia erotisi! stin piso opsi tou kinitou to kapaki tis mpatarias einai to pano kommati i to kato pou exei kai ena url?

 

Edit: akyro molis to eida!

re paidia apo poiotita kataskevis ti leei?

exei i mana mou ena samsung peripou 3,5 xronia kai einai san kainourgio! an to eixa ego omos tha to eixa vi@sei! ayto einai kapou sti mesi?

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι φιλε εγω που το ειχα αλλα για τις δικες μ αναγκες δεν μου εφτανε η μαπατρια τωρα απο ποιοτητα αρκετα καλη...αλλα οχι τελεια οπως μας ειχε συνηθησει η samsung
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

i mpataria den me kaiei kai trela giati oytos i allos synithisa na xo to fortisti panta stand-by kai den meno apo mpataria! an ontos poiotika einai kalo tote to tsimpao!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

τσίμπα το τότε παυλιτο και θα μας θυμηθείς

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

OK, Ευχαριστώ, την βρηκα την άκρη.

Περασα μερικά τραγούδια στο κινητό από το pc και τα έχει πάρει wma πως θα κάνω την μετατροπή σε mp3;

Link to comment
Share on other sites

OK, Ευχαριστώ, την βρηκα την άκρη.

Περασα μερικά τραγούδια στο κινητό από το pc και τα έχει πάρει wma πως θα κάνω την μετατροπή σε mp3;

 

Για δοκιμασε εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...