Jump to content

Forthnet αυθαίρετη αλλαγή username


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 3 ημερες ξαφνικα δεν μπορουσα να συνδεθω στο διαδικτυο και

αφου επικοινωνησα με την τεχνικη βοηθεια μετα απο μιση ωρα ο τεχνικος

μου ειπε οτι αλλαχθηκε το username και συγκεκριμενα προστεθηκε ενα "os"

μετα το username που ειχα.Απιστευτο!!!

Φυσικα αυτο εγινε χωρις την συγκαταθεση μου και χωρις βεβαια καποιο γραπτο αιτημα μου.

Εδω και 3 ημερες εχω παρει απειρες φορες τηλεφωνο εχω στειλει 2 φαξ και

2 e-mail (αληθεια δεν υπαρχει χειροτερη εταιρια περιμενεις τουλαχιστον 15λεπτα αναμονη μετα αφου τους πεις τι θελεις ξανα στιν αναμονη και μετα κοβεται η γραμμη) και αποτελεσμα μηδεν.

Αναγνωρισαν οτι προκειται για δικο τους λαθος και μετα μου ζητουσαν να συμπληρωσω μια φορμα λεει αλλαγης username.Απιστευτο!!!.

Δηλαδη αυτοι πως το αλλαξαν απο μονοι τους βρηκανε καμια φορμα πουθενα?

Αφηστε τα e-mail που χανω...

Εννοειται οτι με την ληξη της συνδρομης μου δεν θα με ξαναδουνε.

ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ τουλαχιστον εκει δεν κανουν τετοια απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει 4 ημερες εχω στειλει συνολο 4 e-mail και 3 φαξ εχω μιλησει

με 4 υπαλληλους που εχω καταγραψει τα ονοματα τους και ακομα να μου

αλλαξουν το username.Απιστευτο! Ευγε Forthnet!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω απολυτα. Εχω ζησει στο παρελθον απιστευτες καταστασεις με την εξυπηρετηση πελατων φορθνετ.

Μιλαμε εχουν μοναδικο τροπο να σου φτανουν τα νευρα σε οριακο σημειο.

Εννοειται οτι αλλαξα παροχο εδω και 1,5 χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακομα μεχρι και σημερα και ενω εχω μιλησει με την μιση φορθνετ

(εχω τα ονοματα καταγεγραμμενα) δεν μου εχουν διορθωσει το username.

Εχω πληρωσει πανω απο 20 Ευρω σε τηλεφωνα και οπως καταλαβαινετε αμετρητες ωρες αναμονης να περιμενω στο τηλεφωνο και αποτελεσμα μηδεν.

Ειναι πραγματικα απιστευτο!

Εχω μιλησει με (πολλούς) και αποτελεσμα μηδεν.Συνδεομαι βεβαια με το αλλαγμενο username αλλα e-mails οπως καταλαβαινετε εχουνε χαθει.Εχουν περασει 2 εβδομαδες...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πρωτα,θεωρω χαζο για καποιον που εχει αναγκη το email του,να χρησιμοποιει email απο παροχους,γιατι ο παροχος μπορει να κλησει,να χαλασει ο server,μπορει απλα να αλλαξεις παροχο,η ακομα να συμβει αυτο που ετυχε σε εσενα!

Παντως τα username δεν αλλαζουν απο μονα τους,καποιος βλακας θα το αλλαξε(που εχει προσβαση να το αλλαξει)!

Επισης τα παιδια που σηκωνουν το τηλεφωνο,δεν μπορουν να σου αλλαξουν το username,και ειμαι σιγουρος οτι δεν σε εχουν γραμμενο,γιατι κανεις δεν θελει καποιο να τον κραζει ολη μερα.

Καταλαβαινω οτι εχει γινει μεγαλη βλακεια απο τη Forthnet,και οτι εχεις βρεις μεγαλο μπελα.Αν εχουν γραφεια περνα απο εκει ισως και να βρεις λυση!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πρωτα,θεωρω χαζο για καποιον που εχει αναγκη το email του,να χρησιμοποιει email απο παροχους,γιατι ο παροχος μπορει να κλησει,να χαλασει ο server,μπορει απλα να αλλαξεις παροχο,η ακομα να συμβει αυτο που ετυχε σε εσενα!

Παντως τα username δεν αλλαζουν απο μονα τους,καποιος βλακας θα το αλλαξε(που εχει προσβαση να το αλλαξει)!

Επισης τα παιδια που σηκωνουν το τηλεφωνο,δεν μπορουν να σου αλλαξουν το username,και ειμαι σιγουρος οτι δεν σε εχουν γραμμενο,γιατι κανεις δεν θελει καποιο να τον κραζει ολη μερα.

Καταλαβαινω οτι εχει γινει μεγαλη βλακεια απο τη Forthnet,και οτι εχεις βρεις μεγαλο μπελα.Αν εχουν γραφεια περνα απο εκει ισως και να βρεις λυση!

 

Τα email ουτως η αλλως τα τσεκαρα μεσω yahoo για να σου απαντησω.

Το να κλεισει η forthnet το βλεπω λιγο δυσκολο αλλα θα ηταν ευχης εργο.

Οταν αναφερεις το προβλημα σε τεχνικη υποστηριξη,στις πωλησεις και

επισης το στελνεις με φαξ και email τι σε κανεις να λες οτι δεν μπορουν

να με βοηθησουν?

Μερικοι απο αυτους που αναφερω παραπανω δεν ειναι απλοι υπαλληλοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

teamrodos mia symvouli...min anafereis pote ksana onomata ypallilon mesa se opoidipore forum..an kinithei esto kai enas apo autous nomika tha ton plironeis gia polla xronia...

 

 

na skeftomaste kai ligaki prin grafoume ******es sta forums..gnorizete to "prosopika dedomena"?

Link to comment
Share on other sites

teamrodos mia symvouli...min anafereis pote ksana onomata ypallilon mesa se opoidipore forum..an kinithei esto kai enas apo autous nomika tha ton plironeis gia polla xronia...

 

 

na skeftomaste kai ligaki prin grafoume ******es sta forums..gnorizete to "prosopika dedomena"?

 

Α ναι ε? Μαλιστα τωρα ειπες την σωστη κουβεντα!ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!

Δηλαδη το username που μου αλλαξανε δεν ειναι προσωπικο δεδομενο???

Τα e-mail που χανω εξαιτιας τους δεν ειναι προσωπικα δεδομενα?

Για πανε στην ΟΤΕΝΕΤ και ζητα να σου αλλαξουν username να δεις τι θα σου ζητησουνε να τους στειλεις...

Αλλα η Forthnet ειναι εταιρειαρα!

Link to comment
Share on other sites

Α ναι ε? Μαλιστα τωρα ειπες την σωστη κουβεντα!ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!

Δηλαδη το username που μου αλλαξανε δεν ειναι προσωπικο δεδομενο???

Τα e-mail που χανω εξαιτιας τους δεν ειναι προσωπικα δεδομενα?

Για πανε στην ΟΤΕΝΕΤ και ζητα να σου αλλαξουν username να δεις τι θα σου ζητησουνε να τους στειλεις...

Αλλα η Forthnet ειναι εταιρειαρα!

εγινε ενα λαθος, τελικα αιτηση εστειλες να αλλαξεις το username;

το ιδιο ειναι να λες ονοματα δημοσια σε ενα φορουμ και το ιδιο ειναι να το βλεπουν 2-3 ατομα συνολικα και απο λαθος;

 

εχεις την εντυπωση οτι λαθη δε γινονται σε αλλες εταιριες;

και βεβαια δεν εχω καταλαβει γιατι την προτιμαει ο κοσμος..

Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει αιτηση εδω και τρεις μηνες ομως ΔΕΝ το αλλαζουνε!

Αρα λοιπον δεν προκειται περι λαθους, αλλα μου παιρνουν το username με το τσαμπουκα.

Τωρα εσας σας πειραζει που αναφερω ονοματα καιδεν σας πειραζει αυτο που μου εκαναν και εξακολουθουν να μην το αλλαζουν ειναι δικο σας προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει αιτηση εδω και τρεις μηνες ομως ΔΕΝ το αλλαζουνε!

Αρα λοιπον δεν προκειται περι λαθους, αλλα μου παιρνουν το username με το τσαμπουκα.

Τωρα εσας σας πειραζει που αναφερω ονοματα καιδεν σας πειραζει αυτο που μου εκαναν και εξακολουθουν να μην το αλλαζουν ειναι δικο σας προβλημα.

 

Φαντάζομαι κατανοείς το γιατί δεν πρέπει να αναγράφονται δημόσια ονόματα σε ένα φόρουμ.Αν όχι να το συζητήσουμε με πμ.Εύχομαι σύντομα να βρεθεί λύση στο πρόβλημά σου.Αν δεν γίνει κάτι σκέψου το ενδεχόμενο καταγγελίας ή την διακοπή της σύμβασης.Κλείνω το θέμα γιατί έχει προκαλέσει ήδη αρκετές αντιπαραθέσεις χωρίς λόγο στην ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...