Jump to content

Τρόποι διαμαρτυρίας σε Δήμο,Αστυνομία κτλ


easytarget
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αφορμή την τραγική κατάσταση με την παράνομη σταθμεση των αυτοκινήτων σε όλη την οδο Αγίου Δημητρίου στην θεσσαλονίκη και ιδιαίτερα στο τμήμα πάνω από τα πανεπιστήμια όπου πρέπει να περπατάς κυριολεκτικά μεσα στον δρομο με κίνδυνο να γίνεις αλοιφη από τα αυτοκίνητα που σημειοτέον τρέχουν και με 100+ και επειδή η αγανάκτιση έχει και τα όρια της θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζετε τρόπους με τους οποίους μπορεί να διαμαρτυρηθεί κανείς στα αρμόδια όργανα δήμους αστυνομίες κτλ. Υπάρχει κάποιος άλλος φορέας σχετικός η απλά παίρνεις σβάρνα τα τηλέφωνα? Επείδή είμαι σίγουρος ότι όλους μας ενοχλουν τρομέρα κάποια πράγματα από την καθημερινότητα στις πόλεις αλλά δεν κάνει και κανένας μας κάτι για να διαμαρτηρηθεί έστω ,ίσως μπορόυμε να οργανωθούμε και σε κάποια θέματα οι διαμαρτυρίες να είναι μαζικές. Δεν λέω ότι θα πετύχουμε και κάτι σίγουρα αλλά αλλίως να στέλνεις ένα εμαιλ η να κάνεις ένα τηλέφωνο μόνος σου και αλλίως είναι να είναι εκατονταδές τα τηλεφωνήματα και τα εμαιλ..

Πρέπει κάποτε να ξυπνήσουμε και να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας όσο μπορούμε..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε την αστυνομία να έρθει και να κόψει κλήσεις.

Τι άλλο δλδ?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μπορεις ωραιωτατα να κανεις μια καταγγελια στο δημαρχειο της πολη σου και ταυτοχρονα ξεσικωσε και μερικους γειτωνες για το θεμα,σιγουρα δεν εισαι ο μονος που ενοχλειται
MyLaptop.gr <= μάθε για τους φορητους υπολογιστες ευκολα και γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Μόνη λύση είναι να μπουν κολωνάκια στην άκρη του πεζοδρομίου κατά μήκος όλου του τμήματος της Αγ. Δημητρίου πάνω από τα πανεπιστήμεια και από τις δυο πλευρές.

Τους έχουν γράψει μαζικά ουκ ολίγες φορές αλλά ο κόσμος φαίνεται πως προτιμά να το ρισκάρει από το να πάρει το λεωφορείο να πάει στην δουλειά του.

Και πάρκινγκ να γίνει, αυτό θα πρέπει να είναι δωρεάν μιας και ο ΕΛΛΗΝΑΣ έχει το ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ (και αντίστοιχα το κράτος την υποχρέωση...σύμφωνα πάντα με τον ΕΛΛΗΝΑ) να παρκάρει το αυτοκίνητό του ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ και να μην τον ενοχλήσει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Oχι φίλε μου. Δεν είναι έτσι.

Πληρώνω κάθε χρόνο τέλη κυκλοφορίας και σταθμεύσεως; Πληρώνω.

Πρέπει να υπάρχει χώρος για παρκάρισμα στους εργαζόμενους στο πανεπιστήμιο!

Που θα τα βάλουμε τα αμάξια μας; Στο κεφάλι μας; Ποτέ δεν πληρώνω κλήση για παράνομο παρκάρισμα. Αν τύχει να παρκάρω παράνομα θα είναι γιατί δεν γινόταν αλλιώς. Προτιμώ να πάω δικαστήριο και να αθωωθώ (όπως και έχει γίνει)!!

Ή θα βρεθούν θέσεις πάρκινγκ (δημοτικό με χαμηλό αντίτιμο) που να καλύπτουν τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος αυτών που αναγκαστικά παρκάρουν παράνομα ή δεν θα με χρεώνουν με τέλη στάθμευσης.

Link to comment
Share on other sites

Μη μαλώνετε ρε παιδιά.Τώρα με το μετρό δεν θα χρειάζεστε το αυτοκίνητο και όχι δεν θα τα παίρνετε στο κέντρο:lol: :lol: :lol: .Πως τα λέω έτσι;:tease:
Link to comment
Share on other sites

Είδαμε πόσο γεμάτο είναι το πάρκινγκ στο Ιπποκράτειο. Ο μίζερος ο Έλληνας ποτέ δεν πρόκειται να πληρώσει για να παρκάρει το αυτοκινητό του, ακόμα και να είναι τζάμπα, θέλει το αυτοκινητό του να είναι μπροστά στο σπίτι του και ούτε 10 μέτρα πιο κάτω, πάει στο περίπτερο για τσιγάρα με το αυτοκίνητο.

 

Ο μίζερος Έλληνας κοιτάει να καλύψει τον **** του επειδή 'Εγώ πλερώνω ρε!' και δεν σκέφτεται ποτέ τους άλλους,

Το Πανεπιστήμιο γιατί δεν κατασκευάζει πάρκινγκ για να καλύψει τις ανάγκες του;

http://photos1.blogger.com/x/blogger2/4884/386445198303694/254/972896/gse_multipart26092.jpg

Ένας τρόπος διαμαρτυρίας είναι και τα αυτοκόλλητα των streetpanthers

http://streetpanthers.blogspot.com/index.html

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Και άμα έχεις και κανέναν γνωστό στην αστυνομία ή στο δημαρχείο, σώθηκες! Το "μέσον" τα κάνει όλα!.... Όπου υπάρχει γνωστός, ξαφνικά οι δουλειές μηνών γίνονται μέσα σε ένα απόγευμα
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Oχι φίλε μου. Δεν είναι έτσι.

Πληρώνω κάθε χρόνο τέλη κυκλοφορίας και σταθμεύσεως; Πληρώνω.

Πρέπει να υπάρχει χώρος για παρκάρισμα στους εργαζόμενους στο πανεπιστήμιο!

Που θα τα βάλουμε τα αμάξια μας; Στο κεφάλι μας; Ποτέ δεν πληρώνω κλήση για παράνομο παρκάρισμα. Αν τύχει να παρκάρω παράνομα θα είναι γιατί δεν γινόταν αλλιώς. Προτιμώ να πάω δικαστήριο και να αθωωθώ (όπως και έχει γίνει)!!

Ή θα βρεθούν θέσεις πάρκινγκ (δημοτικό με χαμηλό αντίτιμο) που να καλύπτουν τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος αυτών που αναγκαστικά παρκάρουν παράνομα ή δεν θα με χρεώνουν με τέλη στάθμευσης.

 

Θέλεις να μου πεις ότι αυτά τα εκατοντάδες αυτοκίνητα,για να μην πω χιλιάδες, που είναι παρκαρισμένα μέσα στα πανεπιστημία και στην Αγίου Δημητρίου είναι μόνο εργαζομένων??Μην τρελαθούμε κίολας.Ξέρω προσωπικά φοιτητές που μένουν στην Λεωφόρο στρατού 10 λεπτά με τα πόδια δηλάδή και παίρνουν αυτοκίνητο για να πάνε!Είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει..

Και εγώ θα ήθελα όπου πηγαίνω να υπάρχει δωρεάν παρκιν.Δυστυχώς όμως δεν έχει.Να κατηγορήσουμε τον δήμο,την αστυνομία,την κυβέρνηση όλους.Να κάνουμε μαζική διαμαρτηρία ναι.Αλλα και αν δεν κάνουμε κάτι και εμείς οι ίδιοι πως θα αλλάξει η κατάσταση?Πρέπει να προσαρμοστούμε και να αποβάλλουμε την νοοτροπία του παίρνω αυτοκίνητο για να πάω στο περίπτερο. Δηλαδή να σκοτωθεί κάποιος για να βάλουμε μυαλό(γιατί στο συγκεκριμένο δρόμο σίγουρα θα σκοτωθεί). Εγώ προσωπικά θα κάνω καταγγελίες όπου μπορώ και ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι.

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Aν γράψουν τα παράνομα αυτοκίνητα γύρω από το πανεπιστήμιο τότε μιλάμε για πάνω από 500 κλήσεις.

Αν πας στην αστυνομία το πιο πιθανό είναι να σου πουν αυτό. Το πεζοδρόμιο της 3ης σεπτεμβρίου έχει γίνει κανονικός δρόμος. Εκεί τι να κάνουν δηλαδή;

Αυτούς που οφείλουν να γράψουν είναι τα παρκαρισμένα στην Αγ.Δημητρίου με Εθ.Αμυνης ανάμεσα στα δύο ρεύματα που κάνουν τα 2 ρεύματα 1 και είναι πολύ εύκολο να γίνει ατύχημα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω παρκάρει ποτέ εκεί (γιατί πολύ απλά σπάνε τζάμια οι διάφοροι "φιλοξενούμενοι" εθισμένοι του πανεπιστημίου) και ποτέ δεν οδήγησα από την Λεωφόρο Στρατού στο πανεπιστήμιο γιατί απλά είναι σχεδόν...ανωμαλία (25 λεπτά με τα πόδια, πάνω από 30-40' με αυτοκίνητο μαζί με το βρες και πάρκαρε). Ούτε μ'αρέσει όλο αυτό το χάος στην πόλη και γενικά ποτέ δεν κατεβαίνω κάτω με αυτοκίνητο. Και επειδή ούτε με λεωφορείο γίνεται να κινηθείς συνήθως περπατάω.

 

Αλλά βλέπω ότι οι απόψεις σου easytarget είναι λίγο υπερβολικές και βλέπεις μόνο την μία πλευρά. Ούτε με 100 τρέχουν τα αυτοκίνητα εκεί (40-60 το πολύ) ούτε είναι ... χιλιάδες. Μέτρησέ τα και θα δεις ότι είναι λιγότερα από 100. Και δεν είναι μόνο επισκέπτες, είναι και πολλοί κάτοικοι της περιοχής γύρω από την Καμάρα που πολύ απλά δεν βρίσκουν πουθενά αλλού να παρκάρουν. Σίγουρα, σαν λαός δεν έχουμε κοινωνική και οικολογική συνείδηση ούτε χρησιμοποιούμε ορθολογιστικά το αυτοκίνητο. Αλλά αν έμενα εκεί κοντά και γύριζα από την Σίνδο αργά το απόγευμα και έπρεπε να ξαναφύγω το πρωί δεν θα έχανα 1 ώρα να γυρίζω γύρω γύρω ψάχνοντας να παρκάρω. Θα ρίσκαρα το σπασμένο τζάμι ή την κλήση (μία στις τόσες που κάποιος θέλει να ... σώσει τον κόσμο). Κάνε μια βόλτα απόγευμα στην Ιασονίδου, Αγ. Δημητρίου πιο μέσα, στα στενά εκεί γύρω και δες τι γίνεται. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πρόβλημα. Ας μην βλέπουμε μόνο το δικό μας. Και αυτά τα γράφει ένας άνθρωπος που δεν χρησιμοποιεί αυτοκίνητο στο κέντρο μέχρι παρεξηγήσεως.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Απλα να προσθεσω οτι στο συγκεκριμενο σημειο παρκαρουν και πολλοι εργαζομενοι, επισκεπτες και ασθενεις του ΑΧΕΠΑ - γι αυτους το παρκινγκ ειναι ακομη πιο σημαντικο.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω παρκάρει ποτέ εκεί (γιατί πολύ απλά σπάνε τζάμια οι διάφοροι "φιλοξενούμενοι" εθισμένοι του πανεπιστημίου) και ποτέ δεν οδήγησα από την Λεωφόρο Στρατού στο πανεπιστήμιο γιατί απλά είναι σχεδόν...ανωμαλία (25 λεπτά με τα πόδια, πάνω από 30-40' με αυτοκίνητο μαζί με το βρες και πάρκαρε). Ούτε μ'αρέσει όλο αυτό το χάος στην πόλη και γενικά ποτέ δεν κατεβαίνω κάτω με αυτοκίνητο. Και επειδή ούτε με λεωφορείο γίνεται να κινηθείς συνήθως περπατάω.

 

Αλλά βλέπω ότι οι απόψεις σου easytarget είναι λίγο υπερβολικές και βλέπεις μόνο την μία πλευρά. Ούτε με 100 τρέχουν τα αυτοκίνητα εκεί (40-60 το πολύ) ούτε είναι ... χιλιάδες. Μέτρησέ τα και θα δεις ότι είναι λιγότερα από 100. Και δεν είναι μόνο επισκέπτες, είναι και πολλοί κάτοικοι της περιοχής γύρω από την Καμάρα που πολύ απλά δεν βρίσκουν πουθενά αλλού να παρκάρουν. Σίγουρα, σαν λαός δεν έχουμε κοινωνική και οικολογική συνείδηση ούτε χρησιμοποιούμε ορθολογιστικά το αυτοκίνητο. Αλλά αν έμενα εκεί κοντά και γύριζα από την Σίνδο αργά το απόγευμα και έπρεπε να ξαναφύγω το πρωί δεν θα έχανα 1 ώρα να γυρίζω γύρω γύρω ψάχνοντας να παρκάρω. Θα ρίσκαρα το σπασμένο τζάμι ή την κλήση (μία στις τόσες που κάποιος θέλει να ... σώσει τον κόσμο). Κάνε μια βόλτα απόγευμα στην Ιασονίδου, Αγ. Δημητρίου πιο μέσα, στα στενά εκεί γύρω και δες τι γίνεται. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πρόβλημα. Ας μην βλέπουμε μόνο το δικό μας. Και αυτά τα γράφει ένας άνθρωπος που δεν χρησιμοποιεί αυτοκίνητο στο κέντρο μέχρι παρεξηγήσεως.

Φίλε μου και εγώ στο κέντρο μένω και ξέρω ότι το πρόβλημα ειναι τεράστιο.Μάλιστα πήγαινα και εγώ Σίνδο λόγω σπουδών και γυρνόυσα περίεργες ώρες και αναγκαζόμουν να γυρνάω συνέχεια μέχρι να παρκάρω τελικά σχεδόν στην άνω πόλη...Δεν γίνεται μόνο με την καλή θέληση των ανθρώπων φυσικά ούτε μόνο με επεμβάσεις από δήμο και αστυνομίες .Χρειάζονται και τα δύο..Προσωπικά έχω καταργήσει τελέιως και εγώ το αυτοκίνητο στο κέντρο και πάω περπατώντας.Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω ποδήλατο αλλά δυστυχώς ούτε γιαυτο υπάρχει πρόβλεψη..

Το σημείο αυτό το ανέφερα σαν παράδειγμα κυρίως γιατί το βιώνω καθημερινά και πιστέυω ότι ειναι και ιδιαίτερα επικύνδυνο.Όχι ότι δεν υπαρχουν άλλα παρόμοια σε όλη την πόλη..

Πάντως στο συγκεκριμένο σημείο με κολωνάκια θα λυνόταν το πρόβλημα.Τουλάχιστον ας παρκαρανε παράλληλα να υπάρχει έστω λίγο χώρος να κινηθείς.

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

λες καοι η τροχαια αν ηθελε να κανει σωστα την δουλεια της,δε θα την εκανε,εμας περιμενει να επισημανουμε το προβλημα?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παρε την τροχαια

 

2310550907

 

δυο-τρεις φορες να ερθει και να τους γραψει, να δεις για ποτε θα σταματησουν να παρκαρουν εκει..

Den ginetai maria24. Mallon den ξέρεις τι επικρατεί σε εκείνη την περιοχή.

Με αυτό το μέτρο το πολύ πολύ να σταματήσουν να παρκάρουν 5-10-30 φοιτητές που θα χεστούν. Οι υπόλοιποι θα συνεχίσουν να το κάνουν γιατί απλά δεν υπάρχει πουθενά αλλού χώρος για να αφήσουν τα αμάξια τους...

Όπως είπε και η freak η τροχαία ξέρει το πρόβλημα, απλά δεν υπάρχει λύση. Το να πάει κάθε μέρα και να μοιράζει 500 κλήσεις σίγουρα δεν είναι λύση με αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ στο κέντρο μένω και ξέρω ότι το πρόβλημα ειναι τεράστιο.Μάλιστα πήγαινα και εγώ Σίνδο λόγω σπουδών και γυρνόυσα περίεργες ώρες και αναγκαζόμουν να γυρνάω συνέχεια μέχρι να παρκάρω τελικά σχεδόν στην άνω πόλη...Δεν γίνεται μόνο με την καλή θέληση των ανθρώπων φυσικά ούτε μόνο με επεμβάσεις από δήμο και αστυνομίες .Χρειάζονται και τα δύο..Προσωπικά έχω καταργήσει τελέιως και εγώ το αυτοκίνητο στο κέντρο και πάω περπατώντας.Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω ποδήλατο αλλά δυστυχώς ούτε γιαυτο υπάρχει πρόβλεψη..

Το σημείο αυτό το ανέφερα σαν παράδειγμα κυρίως γιατί το βιώνω καθημερινά και πιστέυω ότι ειναι και ιδιαίτερα επικύνδυνο.Όχι ότι δεν υπαρχουν άλλα παρόμοια σε όλη την πόλη..

Πάντως στο συγκεκριμένο σημείο με κολωνάκια θα λυνόταν το πρόβλημα.Τουλάχιστον ας παρκαρανε παράλληλα να υπάρχει έστω λίγο χώρος να κινηθείς.

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο στο ότι αυτός που παρκάρει πολύ συχνά δεν σκέφτεται τον πεζό ή την κυκλοφορία των άλλων αυτοκινήτων, να μην μιλήσουμε για ΑΜΕΑ κτλ....

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

λες καοι η τροχαια αν ηθελε να κανει σωστα την δουλεια της,δε θα την εκανε,εμας περιμενει να επισημανουμε το προβλημα?

 

ενας τυπος στη γειτονια μου εχει καλεσει μεχρι τωρα 250 φορες (κυριολεκτικα) την τροχαια για οσους παρκαρουν παρανομα στο πεζοδρομιο!

 

και δεν εχουν βαρεθει ακομη να ερχονται

αρα μαλλον χρειαζεται καποιος να τους υπενθυμισει το προβλημα που υπαρχει στα πανεπιστημια και θα πανε και εκει :happy:

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το αρχικο ποστ του φιλου μας..

δυστηχως δεν γινεται τιποτα.

να εισαι σιγουρος πως εχουν γινει ηδη παραπονα και απο αλλους...αλλα δεν γινεται..

η Ελλαδα δεν εχει δρομους και ειδικα ΔΕΝ εχει πεζοδρομια!

οτι και να κανεις θα παει στον βροντο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Oχι φίλε μου. Δεν είναι έτσι.

Πληρώνω κάθε χρόνο τέλη κυκλοφορίας και σταθμεύσεως; Πληρώνω.

Πρέπει να υπάρχει χώρος για παρκάρισμα στους εργαζόμενους στο πανεπιστήμιο!

Που θα τα βάλουμε τα αμάξια μας; Στο κεφάλι μας; Ποτέ δεν πληρώνω κλήση για παράνομο παρκάρισμα. Αν τύχει να παρκάρω παράνομα θα είναι γιατί δεν γινόταν αλλιώς. Προτιμώ να πάω δικαστήριο και να αθωωθώ (όπως και έχει γίνει)!!

Ή θα βρεθούν θέσεις πάρκινγκ (δημοτικό με χαμηλό αντίτιμο) που να καλύπτουν τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος αυτών που αναγκαστικά παρκάρουν παράνομα ή δεν θα με χρεώνουν με τέλη στάθμευσης.

Ας κάνουμε λοιπόν τις εξής υποθέσεις:

1ον: Μένω στην ίδια πόλη με εσένα.

2ον: Πληρώνω τα ίδια τέλη με εσένα.

3ον: Έχω κάποια δουλειά στο σπίτι σου ή δίπλα.

4ον: Δεν βρίσκω να παρκάρω εκεί κοντά.

Δεν θα σε πείραζε φαντάζομαι να παρκάρω στην είσοδο του σπιτιού σου έτσι; :rolleyes: :whistle:

 

Και μετά απορούμε γιατί έχουμε γίνει ζούγκλα όπου ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και οι υπόλοιποι ας πάνε να _____.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και μετά απορούμε γιατί έχουμε γίνει ζούγκλα όπου ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και οι υπόλοιποι ας πάνε να _____.

 

Σε αυτη τη ζουγκλα συμβαλουν και οι street panthers που διαφημιζεις στην υπογραφη σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη τη ζουγκλα συμβαλουν και οι street panthers που διαφημιζεις στην υπογραφη σου.
Ελα μου;;; Τι κάνουν λέει;;; :blink: Τους παράνομους επισημαίνουν... :worry: Μήπως δεν έχεις διαβάσει τις «οδηγίες χρήσης» των αυτοκόλλητων στο site; Είμαστε εκτός θέματος όμως με τους «Πάνθηρες», το συζητάμε αλλού αν θες...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ελα μου;;; Τι κάνουν λέει;;; :blink: Τους παράνομους επισημαίνουν... :worry: Μήπως δεν έχεις διαβάσει τις «οδηγίες χρήσης» των αυτοκόλλητων στο site; Είμαστε εκτός θέματος όμως με τους «Πάνθηρες», το συζητάμε αλλού αν θες...

 

Εχω διαβασει παρα πολυ καλα τις οδηγιες οπου μεταξυ αλλων λενε :

 

" Εκτός από το αυτοκόλλητο, και ανάλογα με τη βαρύτητα του παραπτώματος, υπάρχουν κι άλλες, αναστρέψιμες "τιμωρίες" τις οποίες επιβάλλουμε επίσης όταν τύχει να μην έχουμε μαζί μας αυτοκόλλητα: Απορρύθμιση καθρεπτών, σήκωμα υαλοκαθαριστήρων, ξεφούσκωμα ελαστικών, γράψιμο με αποκριάτικο αφρό, χόρτα και σκουπίδια πάνω στο αυτοκίνητο."

 

Μια πολυ μικρη παρανομια (παρανομο παρκαρισμα) συγκρινεται με τη φθορα ξενης περιουσιας; Και ακομα χειροτερα, αν εγω δε καταλαβω το μισο ξεφουσκομενο λαστιχο μου και στην επομενη στροφη παω να κανω παρεα στον Αγιο Πετρο μετα ποιος θα ειναι το Γαιδουρι;

 

Ειμαι εναντιον των απανταχου ΖΩΩΝ που παρκαρουν οπου βρουν χωρις να τους νοιαζει τιποτα και κανενας, αλλα αυτοι οι τυποι ειναι χειροτερα ζωα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...