Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@akis_k

 

Είσαι σίγουρος ότι η έκδοση αυτή που προτείνεις είναι για Smartphones. Ρωτάω γιατί δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό σε κάποιο ξένο φόρουμ και συνήθως όταν υπάρχουν τέτοιες αναβαθμίσεις (από 1.3.22 σε 2.0.60) γίνεται χαμός. Επιπλέον η 1.3.22 είναι 60ΜΒ ενώ αυτή που προτείνεις εσύ είναι 31,5ΜΒ. Τι έγινε μίκρυνε στο πλήσιμο;

 

Ηλίας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@akis_k

 

Είσαι σίγουρος ότι η έκδοση αυτή που προτείνεις είναι για Smartphones. Ρωτάω γιατί δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό σε κάποιο ξένο φόρουμ και συνήθως όταν υπάρχουν τέτοιες αναβαθμίσεις (από 1.3.22 σε 2.0.60) γίνεται χαμός. Επιπλέον η 1.3.22 είναι 60ΜΒ ενώ αυτή που προτείνεις εσύ είναι 31,5ΜΒ. Τι έγινε μίκρυνε στο πλήσιμο;

 

Ηλίας

 

Δεν ξέρω αν είναι για smartphone! Αλλά παίζει άψογα με το P1i!

Όχι δεν μίκρυνε στο πλύσιμο αλλά από το συμπίεσμα :p, το έκανα

(.rar) για να μπορέσο να το ανεβάσω ποιο ανετα στο RapidShare.

κανονικά είναι γύρω στα 45 με 50mb.

 

Δεν χάνεις και τίποτα να την δοκιμάσεις.. και άμα δεν σ’ αρέσει την βγάζεις.

Link to comment
Share on other sites

http://sony-ericsson-pc-suite.en.softonic.com/symbian

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει :p

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω κιν. με gps ειμουνα αναμεσα στο μιο 500 και στο se ρ1 η δικια σας η γνωμη τελικα πια ειναι πιο απο τα 2 να προτημισω?και κατι ακομα οταν το χρησιμοποιειτε σαν gps χρεωνεστε με καποιον τροπο? γιατι με τα νοκια κατι τετοιο διαβασα?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

@karaLRS: Δεν είναι αυτό!! δές εδώ.

 

@Nkapa: Το δοκίμασες?

 

@NIK_TAX: Το καθένα έχει τα δικά του! Τι ακριβός θες uiq η wm? Σίγουρα τα wm έχουν περισσότερες εφαρμογές.

Για το gps.. άμα χρησιμοποιείς το TomTom όχι δεν έχεις κάποια χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά ακόμη δεν έχω βγάλει άκρη με την μπαταρία! μόλις ξεφορτίσει λίγο το βάζω κλειστό να το φορτίσω και πάλι τα ίδια! αναβει πράσινο μόλις τελειώσει η φόρτιση και μετα απο 40 λεπτά ανάβει πάλι κόκκινο! και δεν φταίει η μπαταρία γιατί την δόκίμασα σε ένα άλλο p1 και δεν το κάνει! τώρα πάλι χτεσ κανα 2 φορές δεν μου το έκανε μετά πάλι τα ίδια! κατα τα αλλα λειτουργει κανονικά! το κόλλημα τρώει δεν μπορώ να καταλαβω!!!
Link to comment
Share on other sites

@karaLRS: Δεν είναι αυτό!! δές εδώ.

 

@Nkapa: Το δοκίμασες?

 

Όντως, δεν είναι το Pc suite όπως το γνωρίζουμε αλλά μία παραλλαγή του, μάλλον παραπλανητική θα έλεγα.

Εγώ το δοκίμασα και το πρόβλημα που είχα, εξακολουθεί να υπάρχει. Όταν το γυρίζω σε "μεταφορά αρχείων mode" λειτουργεί άψογα, όταν το βάζω σε "τηλέφωνο mode" παίρνω τα @@ μου και μ' έχει εκνευρίσει πάρα πολύ.:mad: Δεν θα κάνω και format στο PC για το κινητό. Η SE όπως αναμενόταν, στα @@ της κι αυτή για το θέμα. Ουφ, σπάστηκα πάλι πρωινιάτικα. Καλή βδομάδα :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το τελευταίο PC Suite for Smartphones από το site της SE και δούλεψε κανονικά και απροβλημάτιστα. Κάτι κάνεις λάθος.
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω κιν. με gps ειμουνα αναμεσα στο μιο 500 και στο se ρ1 η δικια σας η γνωμη τελικα πια ειναι πιο απο τα 2 να προτημισω?και κατι ακομα οταν το χρησιμοποιειτε σαν gps χρεωνεστε με καποιον τροπο? γιατι με τα νοκια κατι τετοιο διαβασα?

 

To Mio 500 έχει πάνω τους χάρτες MioMap3 περασμένους σε SD και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Οι χάρτες τους είναι για την Ελλάδα πολύ καλοί.

 

Το P1i το έχω με GPS bluetooth και το δούλεψα με Wayfinder 7 & TomTom 6. Και τα δυο είναι άθλια. Το μεν πρώτο συνδέεται στο internet για να κατεβάσει τους χάρτες και το άλλο έχει ήδη τους χάρτες αλλά οι χάρτες είναι για τ' ανάθεμα. Οπότε εάν θες GPS τότε καλύτερα αγόρασε Windows Mobile και Destinator.

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

To Mio 500 έχει πάνω τους χάρτες MioMap3 περασμένους σε SD και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Οι χάρτες τους είναι για την Ελλάδα πολύ καλοί.

 

Το P1i το έχω με GPS bluetooth και το δούλεψα με Wayfinder 7 & TomTom 6. Και τα δυο είναι άθλια. Το μεν πρώτο συνδέεται στο internet για να κατεβάσει τους χάρτες και το άλλο έχει ήδη τους χάρτες αλλά οι χάρτες είναι για τ' ανάθεμα. Οπότε εάν θες GPS τότε καλύτερα αγόρασε Windows Mobile και Destinator.

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος όταν λες ότι οι χάρτες στο τομ τομ είναι χάλια;ρωτάω γιατί ενώ σκέφτομαι να το περάσω στο κινητό, με αυτά που ακούω εδώ μέσα αποθαρρύνομαι να το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

@Ancient_Flame...

Βλέπω ότι κι εσύ είσαι Ηρακλειώτης.Έχω περάσει το ΤΟΜΤΟΜ στο Ρ1 μου.Από το Ηράκλειο Έχει σχεδόν όλους τους δρόμους αλλά χωρίς ονόματα.Ο μόνος που έχει όνομα είναι η Καλοκαιρινού!

Άν ξέρει κάποιος να μας βρει κάποιον χάρτη για το ΤΟΜΤΟΜ που να έχει καλή κάληψη για το Ηράκλειο τότε καλώς.Αλλιώς,άστο ( πιάνει και πολύ χώρο... )

no sig...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδία το θεμα με τα navigator δεν ειναι να βρείς μια οδο στην πόλη σου.

δηλαδη παλια χωρις navigator δεν βγαινατε απο το σπίτι?

 

το θέμα ειναι να πας μια φορά στην αθηνα για τις δουλείες που έχεις και να βρεις το μερος που θες να πας.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

@Ancient_Flame...

Βλέπω ότι κι εσύ είσαι Ηρακλειώτης.Έχω περάσει το ΤΟΜΤΟΜ στο Ρ1 μου.Από το Ηράκλειο Έχει σχεδόν όλους τους δρόμους αλλά χωρίς ονόματα.Ο μόνος που έχει όνομα είναι η Καλοκαιρινού!

Άν ξέρει κάποιος να μας βρει κάποιον χάρτη για το ΤΟΜΤΟΜ που να έχει καλή κάληψη για το Ηράκλειο τότε καλώς.Αλλιώς,άστο ( πιάνει και πολύ χώρο... )

 

Δεν έχει ονόματα;δώρον άδωρον τότε...καλά που μου το είπες γιατί είναι ολόκληρη φασαρία απ'ότι είδα η εγκατάσταση του...thanks φίλε!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδία το θεμα με τα navigator δεν ειναι να βρείς μια οδο στην πόλη σου.

δηλαδη παλια χωρις navigator δεν βγαινατε απο το σπίτι?

 

το θέμα ειναι να πας μια φορά στην αθηνα για τις δουλείες που έχεις και να βρεις το μερος που θες να πας.

 

Ναι, αλλά το θέμα είναι ότι η Ελλάδα έχει ένα σωρό πόλεις εκτός της Αθήνας.Και στην τελική το GPS το θες για να βρεις κ κάνα κωλοχώρι ή κάποια απόμερη περιοχή της πολής σου ή κ οποιαδήποτε πόλη εκτός των αθηνών.

Link to comment
Share on other sites

γειά σαs πρωτο μου ποστ και εχω μπει με το Ρ1 μεσω wίfί μια ερωτηση: flash plαyer οπωs ο lite ξέρετε αν βγει η θα βγει?φοβερη συσκευη την εχω απ'την παρασκευη και εχω ενθουσιστει.καμια σχεση με το qtek που ειχα πριν
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχαμε την πρώτη πτώση :heat: ύστερα από 2 μήνες αγοράς. Ευτυχώς σε πλακάκι με μόνο λίγο ξυσηματάκι (2 χιλιοστά) στο μπροστινό πάνω αλουμίνιο. Μην σκύβετε αν έχετε το κινητάκι σας σε τσέπι πουκαμίσου :fool:

Πήγα και ήρθα. Εδώ και μια εβδομάδα δεν του φοράω την εργοστασιακή του "καπότα". Χωρίς προστασία υπάρχει κίνδυνος. :whistle:

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει αρχίσει να γίνεται για ενσωμάτωση flash σε συσκευές αλλά μην περιμένεις τίποτα πριν την άνοιξη.

Εγώ πάλι το Ρ1 δεν το πολυχρησιμοποιώ.

Είναι υπερβολικά καλό για τα χέρια μου!!

 

Σήμερα είχαμε την πρώτη πτώση :heat: ύστερα από 2 μήνες αγοράς. Ευτυχώς σε πλακάκι με μόνο λίγο ξυσηματάκι (2 χιλιοστά) στο μπροστινό πάνω αλουμίνιο. Μην σκύβετε αν έχετε το κινητάκι σας σε τσέπι πουκαμίσου :fool:

Πήγα και ήρθα. Εδώ και μια εβδομάδα δεν του φοράω την εργοστασιακή του "καπότα". Χωρίς προστασία υπάρχει κίνδυνος. :whistle:

 

 

Πάρτου αυτό!

Το έχω κι εγώ και είναι πολύ καλό.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

ναι πολυ καλη η κρυσταλ αλλα ακομα δεν εχουμε αντυπωσεις απο πτωση γιατι με ψιλοφοβιζει!

8ελει βεβαια καποιε μετατροπεσ οπως λιγο προσεκτικο ξυσιμο για να βγαινει το πενακι πιο ευκολα και στο κατω μερος γιατι μερικες φορες κολλαει και δεν μπαινουν καλα τα ακουστκα και δεν γινεται δουλεια

 

παιδια και το screen protector πρεπει να κανει δουλεια εγο αφου χαλασα το πρωτο με το δευτερο τελικα και με 2 πολυ μικρες τριχε πανω αριστερα που μου ξεφυγαν το εβαλα σημερα αφου πρωτα εξαντλησω οτι υπομονη ειχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το τελευταίο PC Suite for Smartphones από το site της SE και δούλεψε κανονικά και απροβλημάτιστα. Κάτι κάνεις λάθος.

Ναί, ΟΚ εγώ μόνο το έχω το πρόβλημα. Κάνε ένα search στο google και θα δείς πόσοι έχουν το εν λόγω πρόβλημα. Απλά κάποια μ@μ@κία έχουν κάνει οι της SE και δεν συνεργάζεται με κάποιους drivers. Να κάνω format για να χρησιμοποιώ το Pc Suite? Μην τρελαθούμε κιόλας.

Και μιας που το ανέφερες, απο το site της SE το κατέβασα κι εγώ το Pc Suite, αλλά πάλι φώς δεν είδα. Μάλλον θα λυθεί με μελλοντική αναβάθμιση, ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

να σας θεσω καποιες ερωτησουλες,

απο καμερα τι λεει το κινητο? εχω το κ810, βγαζουν τις ιδιες φωτο? και βιντεο? (ελπιζω να μην εχει νεον φλασ :) )

 

τα ir remote υπαρχουν ακομα και για το π1??

τα παιχνιδακια παίζονται εύκολα? γιατι με το 910 μου εβγαινε η πιστη.

 

είναι εύκολο με τα μηνυματα?

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν βγάζουν τις ίδιες φωτό αλλά πάραυτα βγάζει αρκετά καλές. Το flash του είναι LED.Για βίντεο δεν ξέρω.

 

ir remote...όχι

 

Για παιχνίδια μια χαρά απλά στα Java όταν τα ανοίξεις πατάς δύο φορές το ALT για να μπουν τα πλήκτρα στην αριθμητική λειτουργία.

 

 

Με τα μηνύματα...μια χαρά και πολυ γρήγορα.Είναι απλά θέμα συνήθιας. Το μόνο κακό είναι όταν θέλεις να γράψεις λατινικούς χαρακτήρες ότι πρέπει να το κάνεις από το εικονικό πληκτρολόγιο καθώς η εναλλαγή της γλώσσας του πληκτρολογίου του κινητού είναια δύνατη χωρίς ( χρονοβόρα ) επανεκκίνηση...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

oκ ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου,γενικα αξιζει ρε παιδια να επιστρεψω σε uiq μετα το 910? η να περιμενω για κανα καινουριο πχ 960?

 

με λιγα λογια θεωρειτε οτι ειναι το καλυτερο smartphone της se και πραγματικος αντικαταστατης της σειρας p?

Link to comment
Share on other sites

oκ ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου,γενικα αξιζει ρε παιδια να επιστρεψω σε uiq μετα το 910? η να περιμενω για κανα καινουριο πχ 960?

 

με λιγα λογια θεωρειτε οτι ειναι το καλυτερο smartphone της se και πραγματικος αντικαταστατης της σειρας p?

 

απόσα έχω δει είναι ένα ολοκληρομένο p χωρίς παιδικά προβλήματα που πραγματικά αξίζει!!!;)

 

(αχ πότε θα το πάρω και εγώ!!!!:()....

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...