Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω πως συγκρίνονται το Ρ1 με το Ν95!! Το δεύτερο νομίζω πως είναι πολύ πιο εξελιγμένο όσο αφορά τον τομέα εφαρμογες!! Βέβαια η touch οθόνη είναι είναι ένα μεγάλο αβαντάζ του SE.

Sorry για το off topic!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν με ενδιαφέρουν τα συγκριτικά και τα features που ΔΕΝ θα χρησιμοποιήσω.

 

P1i .-

 

 

Τελικα θα ειμαστε αρκετοι αυτοι που το θελουν και το περιμενουν..:)

 

Αλλα το κινητακι το αξιζει πιστευω και ειναι αξιολογο...:rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν άξιζε δεν θα το περιμέναμε :rolleyes: :p.. Ελπίζω τον Σεπτέμβριο να το φέρουν χωρίς καθυστερήσεις :cool:.
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν άξιζε δεν θα το περιμέναμε :rolleyes: :p.. Ελπίζω τον Σεπτέμβριο να το φέρουν χωρίς καθυστερήσεις :cool:.

 

Και εγω ετσι ελπιζω...:)

 

Παντως Ταχυτητα και μνημη φαινεται να διορθωνονται...

 

Τωρα απο εφαρμογες...χλωμο :(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

P1 My next phone for sure.........Eλπίζω να σκάσει μύτη κατα τον Ιούνιο-Αρχές Ιουλίου.........

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα απο εφαρμογες...χλωμο :(

Λες να μην κάνουν η εφαρμογές του P990??? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην κάνουν η εφαρμογές του P990??? :worry:

 

Θα κανουν...Εννοω απο ποσοτητα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θα κανουν...Εννοω απο ποσοτητα

ααα, ok :)! Με τρόμαξες στην αρχή :lol:.

Όντος από θέμα "ποσότητας" είναι για κλάματα :(.

Έριξαν το βάρος στα symbian και παραμέλησαν τα uiq :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις είδα το κινητό και διάβασα λίγα από τα χαρακτηριστικά του είπα " θα το πάρω " και θα το έκανα.Μετά όμως είδα για την οθόνη του και απογοητεύτικα πολύ.Μάλλον δεν θα το πάρω τελικά...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις είδα το κινητό και διάβασα λίγα από τα χαρακτηριστικά του είπα " θα το πάρω " και θα το έκανα.Μετά όμως είδα για την οθόνη του και απογοητεύτικα πολύ.Μάλλον δεν θα το πάρω τελικά...

 

Ανάλυση: 240 x 320 pixels (QVGA)

Χρώματα: 262.144 (18-bit)

Διαγώνιος: 2,60 ίντσες

 

τι δεν σου άρεσε; :blink:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τι δεν σου άρεσε; :blink:

 

Και εγω αυτο ακριβως αυτο θα ρωτουσα...:wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Σχετικά: Το μόνο που προσωπικά θεωρώ σημαντικό από όσα αναφέρονται ως μειονεκτήματα, είναι η έλλειψη HSDPA και ένα ακόμα (αν και λιγότερο): η έλλειψη ενσωματωμένου GPS. Όσο για το firmware, διαβάστε παρακάτω...

 

Αναρωτιέμαι, ποιοι μπορεί να είναι οι λόγοι για τους οποίους το P1 δεν είναι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμο (αφού η πλατφόρμα Symbian 9.1 + UIQ 3.0 είναι ήδη έτοιμη);

 

Πιθανότητες κατά προσωπική εκτίμηση:

 

1. Βελτίωση της απόδοσης του λογισμικού ελέγχου της νέας κάμερας στο Symbian/UIQ (ειλικρινά δεν το θεωρώ πολύ πιθανό να καθυστερούν γιαυτό). Αυτή πάντως είναι η μόνη σοβαρή διαφορά στο hardware του P1 από το P990. Η επιπλέον μνήμη δεν νομίζω να απαιτεί ριζικές αλλαγές στο λογισμικό (εκτός αν έχει σχεδιαστεί βλακωδώς).

 

2. Ανάπτυξη νέου firmware με νέες δυνατότητες (πχ το ανακοινωθέν VoIP client). Μάλλον το πιθανότερο. Αν ευσταθούν οι φήμες (http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/Phones/P990i#Future_releases) για μεταφορά της πλατφόρμας σε Symbian 9.2 + UIQ 3.1 κατά το Σεπτέμβριο (ΚΑΙ για το P990), τότε η περίοδος αναμενόμενης κυκλοφορίας (2007Q3) αποκτά μεγαλύτερο νόημα...

 

(Το 2 απαντά εν μέρει στο παραπάνω άρθρο)

 

3. Δυνατότητα παραγωγής συσκευών για δημιουργία αρχικού stock.

 

Τι νομίζετε;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το 2. Επίσης πιστεύω ότι δεν θέλουν να επαναλάβουν τα λάθη που έκαναν με το P990 (τα οποία τους στοίχισαν σε αξιοπιστία) και θέλουν το P1i να πληροί κάποιες προϋποθέσεις σωστής λειτουργίας πριν κυκλοφορήσει.

 

Βασικά όμως και εγώ αναρωτιέμαι γιατί δεν κυκλοφορεί άμεσα. Όσοι το έχουν δοκιμάσει μέχρι σήμερα δεν έχουν αναφέρει το παραμικρό πρόβλημα. Αυτό σε αντίθεση με την περίπτωση του P990 που όσοι το είχαν δοκιμάσει πριν κυκλοφορήσει, προειδοποιούσαν για τα σοβαρά προβλήματα σταθερότητας, καθυστέρησης και διαχείρισης μνήμης του κινητού. Εκ των υστέρων πιστεύω ότι αυτός ήταν και ο λόγος που το κινητό καθυστέρησε τόσο να κυκλοφορήσει. Προφανώς προσπαθούσαν να διορθώσουν την κατάσταση χωρίς όμως τελικά να το πετύχουν. Αν σκεφθεί κανείς ότι αν από τότε είχαν πάρει την απόφαση να διπλασιάσουν την μνήμη δεν θα είχαν αμαυρώσει τη φήμη τους... Δεν ξέρω τι να πω; Δεν είναι οικονομολόγος και δεν ξέρω πως λειτουργούν ή με ποια κριτήρια (κόστος επιπλέον μνήμης ή φήμη) παίρνουν τις αποφάσεις οι εταιρείες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως περιμένουν να πουληθουν κι αλλα κομάτια απο το Ρ 900 πριν κυκλοφορήσει;

 

Εχει τελειωσει το P990 για την SE κατα τη γνωμη μου...

Ενα καλο project με πολλα προβληματα (καθυστερηση κυκλοφοριας - προβληματικο software - λιγα προγ/τα (εδω δεν φταιει η SE) - αργα updates...)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

pedia sorry gia to off topic alla auth h firmware pou tha xei symbian 9,1 kai thn uiq 3,1 tha shmainei pos oles oi efarmoges kai ta pexnidia pou pezoun se symbian kinhta tha pezoun kai sto p990?h sto p1?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

pedia sorry gia to off topic alla auth h firmware pou tha xei symbian 9,1 kai thn uiq 3,1 tha shmainei pos oles oi efarmoges kai ta pexnidia pou pezoun se symbian kinhta tha pezoun kai sto p990?h sto p1?

To P1 exei Symbian 9.1 me UIQ 3.0. Einai plires simbato me oles tis yparxouses efarmoges ton P990/M600.

Akoma kai UIQ 3.1 pou trexei se Symbian 9.2 na ixe, paly tha itane simbato me tis yparxouses efarmoges.

Link to comment
Share on other sites

τι δεν σου άρεσε; :blink:

Η ανάλυση.Το κινητό που έχω έχει ακριβώς την ίδια οθόνη οπότε θα ΄γθελα να προχωρίσω σε κάτι καλύτερο...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση.Το κινητό που έχω έχει ακριβώς την ίδια οθόνη οπότε θα ήθελα να προχωρίσω σε κάτι καλύτερο...

Και ποιο κινητό έχει μεγαλύτερη ανάλυση (εκτός από Ν80 και ppc)?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...