Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν ολοκληρωμένη συσκευή φαίνεται πολύ καλή. Όμως ρε παιδιά, αυτό το Symbian UIQ 3.0 πολύ παραμελημένο το βλέπω από προγράμματα. Καμία σχέση με τα S60 v3 :(

Οντως για το ν73 εχουν βγει πολλες εφαρμογές και για το P990 ελάχιστες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σημειώσουμε επίσης πως το Ρ1 δεν είναι ο αντικαταστάτης του Ρ990, ο οποίος θα εμφανιστεί τέλη του 2007 ή αρχές του 2008 ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, αν μπορει καποιος

ας αναφερει

...αν κραταει πανω απο 30 κλησεις og;;

...αν δινει net σε ppc/pc (dun);;..

..σε τι υστερει απο το Κ750;;;

..η μπαταρια θα ναι 950 η 1120;;

THNX

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια, αν μπορει καποιος

ας αναφερει

 

..η μπαταρια θα ναι 950 η 1120;;

THNX

 

Όπως αναφέρει στο Preview ο ΜΣΚ... η Μπαταρία είναι 1120mAh :).

Link to comment
Share on other sites

ένας που είχε ένα πρωτότυπο Ρ1 στο esato έβγαλε screenshots με την ram στα 75mb αν θυμάμαι καλά!!:blink:

 

 

Πολυ καλο αυτο!! :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

:cool: Review από το Mobil-Mania.cz

 

Page.1 - Page.2 - Page.3 - Page.4

 

 

 

http://www.imageshack.gr/images/zr4iwzdwmmbmuim0ydho.png

Link to comment
Share on other sites

το προτιμώ στα αγγλικά...:p

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_p1-review-143.php

Σωστός :rolleyes:... (με έπιασες στον ύπνο :zzz:) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχει μικρή μπαταρία?

950 mha.

 

1120 και μάλιστα του δίνεται μεγάλη αυτονομία (συνήθες για SE :happy: ) στις 440 (!) ώρες αναμονή όταν ενδεικτικά το μικρότερο Ν73 έχει 350.

 

:yahoo:

 

Αντε ρε βγάλτε το να το πάρουμε...:cry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά, αφού το P1 θα φοράει το ίδιο σχεδόν firmware με το P990, απλά ενημερωμένο για τη στιγμή που θα βγει, δεν θα πρέπει να αργήσει πέραν του Σεπτεμβρίου. Το P990 άργησε πολύ, αλλά ήταν το πρώτο στο οποίο μπήκε (= δοκιμάστηκε, εκσφαλματώθηκε, βελτιστοποιήθηκε) το UIQ3. Το P1 βρίσκει, στο ξεκίνημά του ήδη, μια ώριμη πλατφόρμα (και με σωστή επιτέλους υποστήριξη Ελληνικών!).

 

Πάντως, ως κάτοχος του P990 (και 85% ικανοποιημένος με το τελευταίο firmware), ελπίζω στα εξής:

 

1. Να είναι η νέα μπαταρία συμβατή και με το δικό μου.

 

2. Τα firmware updates να βγαίνουν και για τα δυο μοντέλα παράλληλα και με τα ίδια features (βλ. VoIP).

 

...Στα πλαίσια που επιτρέπει η περιορισμένη RAM του P990, είμαι πολύ σίγουρος ότι και οι δυο ευχές μου θα πραγματοποιηθούν. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εκτιμώμενη τιμή έχουμε;

φαγώθηκες με την τιμή :lol:

βασικά δεν έχουμε καμια ενημέρωση αλλά να υπολογίζεις πάνω απο 500€ (προσωπική άποψη 550-600)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Toso tha kanei mias kai tha bgei profanws kai h seira Walkman;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

μια φορά ρώτησα ΡΕ...:confused: :blink:

 

πολύ μου πας κόντρα εσύ...:lol:

 

500-600 είναι μια χαρά :happy:

 

Δεν νομιζω οτι 500-600 ειναι μια χαρα. Νομιζω οτι για να εχει ικανοποιητικες πωλησεις θα πρεπει η τιμη του να ειναι οριακα στα 500 ευρω. Οτιδηποτε παραπανω θα ειναι απλα υπερβολη. Βεβαια τωρα θα μου πεις οταν το W880i εχει 430 ευρω και δεν προσφερει σχεδον τιποτα για τα χρηματα του ολα ειναι πιθανα απο την SE. Προσωπικα παντως πιστευω οτι μεχρει να βγει στην αγορα θα μπορει καποιος να βρει το Ν95 μεταχειρισμενο με 600 ευρω. Οποτε το διλημμα τοτε θα ειναι μεγαλο.....:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι 500-600 ειναι μια χαρα. Νομιζω οτι για να εχει ικανοποιητικες πωλησεις θα πρεπει η τιμη του να ειναι οριακα στα 500 ευρω. Οτιδηποτε παραπανω θα ειναι απλα υπερβολη. Βεβαια τωρα θα μου πεις οταν το W880i εχει 430 ευρω και δεν προσφερει σχεδον τιποτα για τα χρηματα του ολα ειναι πιθανα απο την SE. Προσωπικα παντως πιστευω οτι μεχρει να βγει στην αγορα θα μπορει καποιος να βρει το Ν95 μεταχειρισμενο με 600 ευρω. Οποτε το διλημμα τοτε θα ειναι μεγαλο.....:happy:

 

Ποσο ειχε το P990i οταν βγηκε?

 

τοσο θα εχει...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα παντως πιστευω οτι μεχρει να βγει στην αγορα θα μπορει καποιος να βρει το Ν95 μεταχειρισμενο με 600 ευρω. Οποτε το διλημμα τοτε θα ειναι μεγαλο.....:happy:

 

εγώ πάλι το P1i θα επιλέξω...:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι το P1i θα επιλέξω...:cool:

 

 

Το ίδιο και εγώ, άνετα (αν δεν είχα μόλις αγοράσει το P990). Δεν αλλάζω την touch οθόνη με ένα απλό joystick...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...