Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το UIQ είναι από χθες και επισήμως νεκρό. Η εταιρεία που διαχειρίζεται το λειτουργικό σύστημα των κινητών τηλεφώνων κατέθεσε στις 05-01-2009 αίτηση πτώχευσης σε τοπικό δικαστήριο. Το UIQ ήταν μία από κοινού δραστηριότητα των εταιρειών κινητών τηλεφώνων Sony Ericsson και Motorola.

 

Η ροή των άσχημων ειδήσεων για το UIQ είχε αρχίσει ήδη εδώ και έξι μήνες με την μείωση θέσεων εργασίας. Η Sony Ericsson και η Motorola είχαν από τότε στραφεί προς το ανοιχτό λειτουργικό σύστημα Symbian. Επιπλέον δεν είναι καθόλου τυχαίο πως οι δυο ιδιοκτήτριες εταιρείες του UIQ έχουν παράλληλα εκδηλώσει το ενδιαφέρον τους για το Android, το νέο ανοιχτό λειτουργικό σύστημα της Google.

 

Ο Διευθύνων Σύμβουλος της UIQ Johan Sandberg δήλωσε στο πρακτορείο ειδήσεων Reuters: "Κάτω από τις παρούσες οικονομικές συνθήκες δεν υπάρχουν ευκαιρίες ανάπτυξης νέων αγορών."

 

Είναι προφανές πως η ανακοίνωση της αίτησης πτώχευσης θέτει τέλος στα όποια συζητούμενα σενάρια κυκλοφορίας νέων κινητών τηλεφώνων με UIQ.

 

Πηγή: Telecompaper

 

 

R.I.P.

ελπιζω να μην μας επιρεασει πολυ ,

αν και γενικα η υποστιρηξη ειναι μηδενικη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ελπιζω να μην μας επιρεασει πολυ ,

αν και γενικα η υποστιρηξη ειναι μηδενικη...

:mad: :cry: δλδ εκτός από μηδενική υποστήριξη, σίγουρα θα καταποντιστούν και οι αξίες των κινητών μας!!!

 

Κρίμα.

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει να δουλεύει καλά. Όσο δουλεύει το κινητό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, δεν μας πειράζει. Όταν χαλάσει, θα πάμε σε Windows Mobile...
Link to comment
Share on other sites

:mad: :cry: δλδ εκτός από μηδενική υποστήριξη, σίγουρα θα καταποντιστούν και οι αξίες των κινητών μας!!!

 

Κρίμα.

 

Παιδιά, το κινητό το έχω 8 μήνες περίπου, σκέφτομαι να το δώσω, και όμως, νιώθω...τύψεις! Όσο το επαναξιολογώ σε σχέση με τις τρέχουσες προτάσεις, βλέπω την διαχρονική του αξία. Δεν νομίζω ότι θα χάσει εύκολα την αξία του. Είναι τίμιο κινητό γι'αυτά που προσφέρει. Άλλωστε και η UIQ έχει αρκετά προγράμματα (και δεν νομίζω να σταματήσουν να γράφονται στο προσεχές μέλλον). Βρήκα ένα παιχνίδι με μπιλιάρδο και ένα με στρατηγική απίστευτο (μικρογραφία του civilization) και το έχω ξαναερωτευτεί το κινητό!

:D

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πέσει η αξία του κινητού επειδή πτώχευσε η UIQ. Για ποιο λόγο να γίνει αυτό? Το πολύ να γίνουν και συλλεκτικά κομμάτια :p
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω τη συσκευή, εμφανίζεται μήνυμα στην οθόνη για εκτροπή κλήσεων και μετά μένει μόνιμα ένα εικονίδιο πάνω αριστερά για την εκτροπή. Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Μήπως ξέρετε πώς επιλέγω ελληνικά στο μενού? Όταν είχα ανοίξει το κινητό για πρώτη φορά, είχα επιλέξει αγγλικά, και τώρα δεν βλέπω πουθενά επιλογή γλώσσας. Μήπως φορτώνονται μέσω ιντερνετ οι γλώσσες από το site της sony ericsson?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν μπορείς να έχεις μενού στα αγγλικά και να γράφεις μηνύματα στα ελληνικά?

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό, το αντίθετο γίνεται, δηλαδή ελληνικό μενού και μηνύματα στα Αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει να δουλεύει καλά. Όσο δουλεύει το κινητό χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, δεν μας πειράζει. Όταν χαλάσει, θα πάμε σε Windows Mobile...

 

Σιγά μην πέσει η αξία του κινητού επειδή πτώχευσε η UIQ. Για ποιο λόγο να γίνει αυτό? Το πολύ να γίνουν και συλλεκτικά κομμάτια :p

 

Επιτέλους και δύο άτομα που σκέφτονται ορθολογικά. Λες και θα πάψει να λειτουργεί το κινητό μας αν πτώχευσε η UIQ. Σιγά την αξία που έχει ένα μεταχειρισμένο κινητό, λες και είναι μπάρα χρυσού.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. χρειαζομαι την βοηθεια σας. οταν παλιοτερα εκανα συνδεση του pc με το Κ800 που ειχα μου ανοιγε 2 παραθυρα ενα για την μνημη του τηλεφωνου και ενα για την καρτα μνημης. τωρα οταν συνδεω το p1 μου ανοιγει παραθυρο μονο για την καρτα μνημης. ειναι κανονικο αυτο και αν ναι πως μπορω να μπω στην μνημη του τηλεφωνου? ευχαριστω

 

θα πας συνδεσεις>usb και θα τικαρεις το λειτουργια τηλεφωνου

 

επανερχομαι με το ιδιο ερωτημα καθως δεν μπορω ουτε με την ενεργεια που προτεινει ο φιλος να μπω στην μνημη του τηλεφωνου... καμια ιδεα?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι με το ιδιο ερωτημα καθως δεν μπορω ουτε με την ενεργεια που προτεινει ο φιλος να μπω στην μνημη του τηλεφωνου... καμια ιδεα?? :worry:

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες,έχεις βάλει το pc suite?Δεν στο εμφανίζει καν σαν σύσκευη στο my computer?Έχεις windows χρ η vista?Σου εμφανίζει την εσωτερική μνήμη αλλα σου δίνει access denied?

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Μπορεί να γίνει συγχρονισμός και με το MyPhoneExplorer .

Υποστηρίζει καλά και το Ρ1.

Κάντε ένα google ψάξιμο και θα το βρειτε free .

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πεί τι μπορώ να κάνω για να παίζει το P! .swf flash αρχεία; Η δεν είναι δυνατόν;:confused:
Ζούμε στιγμές απεγνωσμένης ευτυχίας
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες,έχεις βάλει το pc suite?Δεν στο εμφανίζει καν σαν σύσκευη στο my computer?Έχεις windows χρ η vista?Σου εμφανίζει την εσωτερική μνήμη αλλα σου δίνει access denied?

 

λοιπον... εχω windows XP, εκανα προσφατα φορματι στον σκληρο, εχω κανει εγκτασταση του pc suite for smartphones. οταν το πρωτοσυνδεσα εκανε τις γνωστες ενεργειες (ευρεση υλικου, ενημερωση οδηγων κλπ) και στο τελος μου εβγαλε το μηνυμα "η συσκευη ισως να μην λειτουργει σωστα"... απο εκει και περα οταν το συνδεω βλεπει την καρτα μνημης και τελος. δεν βλεπει τπτ αλλο... δεν το δειχνει ουτε στο my computer ουτε τπτ... τα ίδια ειχαν γινει και πριν κανω το format στο pc μου.. ευχαριστω :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για πληροφορίες για προσόψεις για το P1i, βρήκα το ακόλουθο αρχείο, πιστέυω να χρησιμέψει σε κάποιους!

http://rapidshare.com/files/184289000/P1isecret_handling_guide.pdf

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,λοιπον εχουμε ενα θεμα,μετα απο αρκετους μηνες κ εφοσον εκανα format κ τα σχετικα με τα pc μου αποφασισα να ξανα περασω το Pc Suite ,ελα ομως που αυτο δεν πρεπει να ηθελε να μπει ή μαλλον εγκατασταθηκε αλλα δεν μπορει να κανει αναγνωριση τις συσκευης,τι reboot εκανα σε κινητο κ pc ,εκανα επισης επιδιορθωση αγγουρια... κ την μπαταρια εβγαλα κ παλι τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Με τους 160 χαρακτηρες στα SMS τι γινεται τελικα? Στελνεται μηνυμα 160 χαρακτηρων (εννοω να χρεωνεται το μηνυμα ανα 160 χαρακτηρες) αν γραφεις Ελληνικα κεφαλαια ή παραμενει τοπαλιο προβλημα? Επισης με Τ9 τι γινεται?

Αν μπορει ας με ενημερωσει καποιος τι παιζει με αυτο το θεμα γιατι σκεφτομαι να το παρω.

 

Επισης σχετικα με την εγκατασταση καποιων εφαρμογων που εχουν τα g900/g700 τι παιζει? Μπορουμε να περασουμε την standby screen με ολα τα καλουδια (εφαρμογη notes, εφαρμογη φακου κτλ)?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες μόνο με κεφαλαία και χωρίς Τ9

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! Αν γνωριζεις, το ιδιο ισχυει και για τα g900/g700?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...