Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ έκανα upgrade το θέμα είναι ότι τώρα το κινητό είναι άδειο και το τελευταίο upgrade που έκανα αυτή την παρασκευή :happy: βρίσκεται σε ένα Pc 300 χλμ μακρυά. Μήπως ξέρει κανείς σε ποιό φάκελο του pc αποθηκέυοντα τα back up που κάνεις με το Pc Suite μπας και βάλω κανέναν να μου τα στείλει με mail?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?

σκεφτομαι να την περασω μπας κ το κινητο αποφασισει να λειτουργησει το wifi του καθως

αρνειτε να ανοιξει την οποιαδηποτε σελιδα.:P

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το συνήθισα το κινητό και το χειρίζομαι πολύ εύκολα. Όμως μου έμεινε και εμένα το πενάκι μέσα στο κινητό αλλά τελικά με λίγη προσπάθεια βγήκε.Ξέρει κανείς από που μπορώ να πάρω καινούργιο (πενάκι) στην Πάτρα?Το Πλαίσιο δεν είχε. Τώρα θα κατεβάσω και το καινούργιο Opera και θα πω εντυπώσεις. Όσο για το youtube παρατήρησα πως μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού δεν δουλεύει :( Ξέρει κανείς γιατί??
Link to comment
Share on other sites

Το συνήθισα το κινητό και το χειρίζομαι πολύ εύκολα. Όμως μου έμεινε και εμένα το πενάκι μέσα στο κινητό αλλά τελικά με λίγη προσπάθεια βγήκε.Ξέρει κανείς από που μπορώ να πάρω καινούργιο (πενάκι) στην Πάτρα?Το Πλαίσιο δεν είχε. Τώρα θα κατεβάσω και το καινούργιο Opera και θα πω εντυπώσεις. Όσο για το youtube παρατήρησα πως μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού δεν δουλεύει :( Ξέρει κανείς γιατί??

Απο το e-shop point :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το youtube παρατήρησα πως μετά την τελευταία αναβάθμιση του κινητού δεν δουλεύει :( Ξέρει κανείς γιατί??

 

Δεν φταίει η τελευταία αναβάθμιση, αλλά το ότι είναι γενικό το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η τελευταία αναβάθμιση, αλλά το ότι είναι γενικό το πρόβλημα!

Πριν του κάνω αναβάθμιση (δηλαδή όπως το πήρα)έμπαινε μια χαρά...μετα :(:ninja:

Βασικά ένα μόνο βίντεο είχα δοκιμάσει τότε αρα μπορεί να ήταν τυχαίο

 

 

file,kalispera ego pira exthes rxontas to idio provlima den mporousa na vro .Telika o germanos edose tin lisi 17,90euro ta tria .

 

Απο το e-shop point :)

 

Ευχαριστώ,θα το κοιτάξω!

________________________________________

 

Ο καινούργιος Opera Φανταστικός...Πολύ καλύτερος από τον ενσωματομένο και με πολλά χρήσιμα widgets (accuweather,Wikipedia,Shopping list)κ.α.

Φυσικά ο τρόπος που δείχνει τις ιστοσελίδες είναι πιο Mobile friendly:p

 

Τον συνιστώ Ανεπιφύλακτα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για οσους θέλουν να μπουν στο youtube μπορουν να μπουν αφου πρωτα στο μοντεμ τους δωσουν static ip στο κινητο τους και υστερα σε αυτη την ip απενεργοποιησουν το firewall. Για περισσοτερα pm me
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για οσους θέλουν να μπουν στο youtube μπορουν να μπουν αφου πρωτα στο μοντεμ τους δωσουν static ip στο κινητο τους και υστερα σε αυτη την ip απενεργοποιησουν το firewall. Για περισσοτερα pm me

 

Καλύτερα γράψτο και εδώ (Sony Ericsson Ρ1 FAQ)...

 

Με την μορφή: "Ερώτηση+Απάντηση" ;).

 

 

edit: Ωραίος!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες help!!Ενα sony-erricson service για να στειλω το p1 για αλλαγη μπρος πισω μεταλλικων προσοψεων?ειμαι επαρχια και θελω να το στειλω με courier αλλα δεν θελω να μου το αργησουνε!σε παρομοιες καταστασεις με αλλα κινητα τα επαιρνα μετα απο 12 μερες περιπου.καπιο αξιοπιστο service να μου το στειλει γρηγορα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω κ'γω το p1i και θελω να ρωτησω,εχετε βαλει αλλους χαρτες; αν ναι εγω ψαχνω παντου και δε βρησκω κανενα να δουλευει,μπορει καποιος να με βοηθηση να μου στειλει μηνυμα;;;;please περιμενω!!!!!!!:blink:
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια .οταν στο π1ι βαζουμε το flight mode εκπεμπει ραδιενεργια η καθολου.ευχαρηστω γιατι το εχω μεσα στο δωαματιο και θελω να ξερω.
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια .οταν στο π1ι βαζουμε το flight mode εκπεμπει ραδιενεργια η καθολου.ευχαρηστω γιατι το εχω μεσα στο δωαματιο και θελω να ξερω.

Απ'οτι ξερω οχι! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια .οταν στο π1ι βαζουμε το flight mode εκπεμπει ραδιενεργια η καθολου.ευχαρηστω γιατι το εχω μεσα στο δωαματιο και θελω να ξερω.

 

Ραδιενέργεια έτσι και αλλιώς δεν εκπέμπει.

Ακτινοβολία (που προφανώς αυτό εννοείς) όταν είναι σε flight mode δεν εκπέμπει. Κανένα πρόβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα χθες πηρα το P1 και εγω και μεχρι τωρα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος

θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου πει καποιος καποιες χρησιμες εφαρμογες που μπορω να βαλω.ξερω οτι θα μου πειτε να δω τα posts αλλα παρακαλω να με καταλαβετε γιατι μιλαμε για 362 σελιδες και χρονος αρκετος δεν υπαρχει.

ευχαριστω εκ των προτερων

:up::up:

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι από το κινητό αυτό; Εγώ προσωπικά καθόλου!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τα σπάει. Το είχα 8 μήνες και μετάνιωσα που το πούλησα. Τσέκαρε το rar mobile, ebuddy, και για θέματα δες το gallery.mobile9.com.

Στείλε μου ΠΜ για περισσότερα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα χθες πηρα το P1 και εγω και μεχρι τωρα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος

θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου πει καποιος καποιες χρησιμες εφαρμογες που μπορω να βαλω.ξερω οτι θα μου πειτε να δω τα posts αλλα παρακαλω να με καταλαβετε γιατι μιλαμε για 362 σελιδες και χρονος αρκετος δεν υπαρχει.

ευχαριστω εκ των προτερων

:up::up:

 

Το fring για Skype και MSN, opera mini για το web, Garmin Gmoble XT για το navigation, Flying Money για τα οικονομικά και Scribbler για χειρόγραφες σημειώσεις.Εγώ αυτά χρησιμοποιώ μιας και για τα υπόλοιπα με καλύπτει το κινητό!

:)
Link to comment
Share on other sites

Το fring για Skype και MSN, opera mini για το web, Garmin Gmoble XT για το navigation, Flying Money για τα οικονομικά και Scribbler για χειρόγραφες σημειώσεις.Εγώ αυτά χρησιμοποιώ μιας και για τα υπόλοιπα με καλύπτει το κινητό!

ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα εχω μια ακομα ερωτηση,αν και σιγουρα θα εχει ηδη απαντηθει ξανα,πως θα κανω εγκατασταση μια εφαρμογη .sis ?

καθε φορα που προσπαθω μου λεει οτι <αυτη η μορφη εγκαταστασης δεν υποστηριζεται πλεον>

παντως ευχαριστω και παλι

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα εχω μια ακομα ερωτηση,αν και σιγουρα θα εχει ηδη απαντηθει ξανα,πως θα κανω εγκατασταση μια εφαρμογη .sis ?

καθε φορα που προσπαθω μου λεει οτι <αυτη η μορφη εγκαταστασης δεν υποστηριζεται πλεον>

παντως ευχαριστω και παλι

 

αυτο γινετε γιατι προσπαθεις να εγκαταστησεις εφαρμογη για uiq2 παλιοτερο os ενω το κινητο τρεχει uiq3

Link to comment
Share on other sites

Το fring για Skype και MSN, opera mini για το web, Garmin Gmoble XT για το navigation, Flying Money για τα οικονομικά και Scribbler για χειρόγραφες σημειώσεις.Εγώ αυτά χρησιμοποιώ μιας και για τα υπόλοιπα με καλύπτει το κινητό!

 

To scribbler τί παραπάνω προσφέρει από την εφαρμογή των σημειώσεων που έχει προεγκατεστημένο το κινητό;

 

Τελικά για το navigation πριν λίγο καιρό που είχα ψάξει είχα διαβάσει διφορούμενες απόψεις για TOM TOM και Garmin. Τώρα τί ισχύει; Είναι τελικά καλύτερο το Garmin;

Link to comment
Share on other sites

To scribbler τί παραπάνω προσφέρει από την εφαρμογή των σημειώσεων που έχει προεγκατεστημένο το κινητό;

 

Το παραπάνω είναι ότι μπορείς να γράψεις μεγάλα κατεβατά και όχι μονο την αρχική οθόνη που μπορείς στο προεγκατεστημένο.Είναι μικρή και δωρεάν εφαρμογή και πιστεύω ότι αξίζει να την έχει κάποιος σαν εναλλακτική!

 

Τελικά για το navigation πριν λίγο καιρό που είχα ψάξει είχα διαβάσει διφορούμενες απόψεις για TOM TOM και Garmin. Τώρα τί ισχύει; Είναι τελικά καλύτερο το Garmin;

 

Εμενα μου φάνηκε πιο καλός ο χάρτης του Garmin,βεβαια αυτό είναι και προσωπικό,ανάλογα τι αρέσει στον καθένα!

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω αλλη μια ερωτηση

συνδεομαι με wi fi που εχω στο σπιτι και μου βγαζει κανονικα "συνδεθηκε" μετα τι κανω;

δεν εχω ξανα χρησιμοποιησει συσκευη με ασυρματη συνδεση και ετσι εχω μαυρα μεσανυχτα

αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα μια και θα μου ελυνε τα χερια για καποιες εργασιες που θελω(αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που επελεξα το συκγκεκριμενο τηλεφωνο)

ευχαριστω!

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω αλλη μια ερωτηση

συνδεομαι με wi fi που εχω στο σπιτι και μου βγαζει κανονικα "συνδεθηκε" μετα τι κανω;

δεν εχω ξανα χρησιμοποιησει συσκευη με ασυρματη συνδεση και ετσι εχω μαυρα μεσανυχτα

αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα μια και θα μου ελυνε τα χερια για καποιες εργασιες που θελω(αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που επελεξα το συκγκεκριμενο τηλεφωνο)

ευχαριστω!

Ανοίγεις τον browser και πληκτρολογείς μια διεύθυνση. Ok?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...