Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μηνυμα που μου δειχνει οτι δεν μπορει να κατεβει

 

Error

Due to a violation of our terms of use, the file has been removed from the server.

 

Sygic DRIVE 7.52 UIQ3

 

 

http://www.ipmart-forum.com/

 

 

 

κανω κατι λαθος παιδες??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μηνυμα που μου δειχνει οτι δεν μπορει να κατεβει

 

Error

Due to a violation of our terms of use, the file has been removed from the server.

 

Sygic DRIVE 7.52 UIQ3

 

http://www.ipmart-forum.com/

 

 

 

κανω κατι λαθος παιδες??

ΟΧΙ δεν κανεις λαθος, απλα εχουν διαγραψει το αρχειο,,

φιλε μου εγω σε συμβουλευω να μην κανεις τον κοπο να ασχοληθεις με αυτο το προγραμμα,,οι χαρτες του ειναι ανεπαρκεις,,καλυτερα τομ τομ

και ακομα καλυτερα και gamμin

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω δεν ξερω την τυφλα μου κ απλα οτι διαβαζω απο εσας,τωρα για να μου λες το garmin αντε το βρω τοτε ας να το κατεβασω στο 1ο σταδιο.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω δεν ξερω την τυφλα μου κ απλα οτι διαβαζω απο εσας,τωρα για να μου λες το garmin αντε το βρω τοτε ας να το κατεβασω στο 1ο σταδιο.

Αν βρω χρονο θα ανεβασω τα απαραιτητα αρχεια και θα σου στειλω το λινκ με pm;)

κανονικα απο το ip part θα τα βρεις..:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας κατεβαζετε τα αρχεια,,,εγκαταστηστε το x-plore_1.21 για να το εχετε ετοιμο

 

ΑΠΟ ΕΔΩ

 

 

(μεσα στο φακελο σας εβαλα ολα τα αρχεια που χρειαζονται,και το capswitch και το xplore καθως και τα αρχεια για τον walkman 2,3)

 

Αφου το κανετε αυτο ακολουθητε τα βηματα:

ξεζιπαρουμε και

 

1)

Εγκαθιστουμε την εφαρμογη AppTRK στο κινητο(στη μνημη του τηλεφωνου ολες οι εφαρμογες θα εγκαθιστουν)

Μετα εγκαθιστουμε τα προγραμματα στο pc με τη σειρα

python-2.5.1

win32-py2.5

pyserial-2.2.win32

 

2)

Συνδεουμε το τηλεφωνο με το pc σε λειτουργια τηλεφωνου ομως(οχι μεταφορας δεδομενων)

 

και μετα παμε

''ο υπολογιστης μου''--(δεξι κλικ) ''ιδιοτητες''--''υλικο''--''διαχειριση συσκευων''--com and LPT

 

Εκει καπου θα λεει κατι τετοιο

SE P1 appliction port (com6),se pc connect port (com7)

Εδω θα απομνημονευσετε τους αριθμους που θα σας εχει(πχ εδω το 6 και το 7,σε καθενα απο σας θα ειναι διαφορετικο)

 

 

3)

Ανοιγουμε το αρχειο 1.py με το σημειωματαριο ομως(δεξι κλικ και ανοιγμα με)

μετα παταμε ctrl +F και θα μας βγαλει ''ευρεση του''. εκει θα γραψετε

" ser = serial.Serial( "

εκει που θα σας υποδειξει η ευρεση θα αλλαξετε τους αριθμους αφαιρωντας 1 μοναδα απο αυτους που απομνημονευσατε στο προηγουμενο βημα

(πχ αν ηταν ο 6 και ο 7 εσεις θα βαλετε τους 5 και 6 εκει στο ser = serial.Serial)

μετα το αποθηκευουμε(αρχειο αποθηκευση και το κλεινουμε)

 

4)

Ανοιγουμε την εφαρμογη AppTRK στο κινητο(εννοειτε οτι το εχουμε συνδεδεμενο και σε λειτουργια τηλεφωνου)

εκει πρεπει να λεει connceted

αν οχι αλλαξτε το port 2 σε port 1 απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης

 

5)

{εδω καλο ειναι να αντιγραψουμε το αρχειο 1.py στον φακελο documents and settings (στον φακελο σας συγκεκριμενα,οχι στο all users) }

 

μετα παταμε εκτελεση ('η WIN+R για συντομια) -- (γραφουμε) CMD -- (παταμε enter)γραφουμε '' 1.py '' (παταμε enter)

αν ολα πανε καλα μετα απο μερικα δευτερολεπτα θα σας λεει στο τελος κατι τετοιο " >close ,>End+Exit "

προσοχη για να γινει σωστα το 5 βημα πρεπει να αντιγραψετε το 1.py στο σωστο φακελο, πχ οταν ανοιξετε την εκτελεση και πατησετε CMD θα γραφει κατι τετοιο '' C:/document and srttings/ (και ενα ονομα φακελου,,σε αυτο το φακελο που θα λεει θα αντιγραψετε το αρχειο 1.py)

 

6)

Δοκιμαστε το(προσοχη , μην κλεισετε το τηλεφωνο σας ακομα γιατι θα ξανακανετε τη διαδικασια) ..

εγκαταστηστε το capswitch .. ανοιξτε το x-plore (φροντιστε να πατε στις ρυθμισεις του και να επιλεξετε να ειναι ορατα τα κρυφα αρχεια γιατι αλλιως δεν θα μπορειτε να τα δειτε) αντιγραφτε το trkdriver.ldd με το x-plore στο φακελο C/sys/bin και αυτο ηταν, πλεον μπορειτε να κανετε ορατα τα κρυφα αρχεια οποτε θελετε,ακομα και μετα το κλεισιμο του κινητου...:)

 

 

 

 

ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΛΗ ΘΑ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ:p

 

τωρα για να βαλετε τον walkman 2,3

περνατε τους φακελους σε ενα φακελο της μνημης του κινητου(πχ others) μετα με τον x-plore κανουμε πολλαπλη επιλογη τους φακελους οπως ειναι παταμε menou-edit-copy και μετα παταμε πανω στο c και παταμε menou-files -select και θα κανει μονο του την αντιγραφη..

 

Μπορειτε να περασετε τον 2 και μετα τον 3 η κατευθειαν τον 3,,οτι θελετε,,,εγω τους εβαλα με τη σειρα2-3 για να τους δω και τους 2 πως ειναι:p

 

 

Πανευκολο λοιπον....!!!!!!!!!:grin:

 

ωραιος ο παικτης σε ευχαριστουμε για τον οδηγο...στα ελληνικα. η διαδικασια για να βαλουμε εφαρμογες οπως το torch ειναι η ιδια ε?εβαλες τιποτα αλλο εκτος απο το πλειερ 2και3 καλο ειναι αυτος ο οδηγος να μπει και στις εφαρμογες για να τον βρισκουμε ευκολα

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο παικτης σε ευχαριστουμε για τον οδηγο...στα ελληνικα. η διαδικασια για να βαλουμε εφαρμογες οπως το torch ειναι η ιδια ε?εβαλες τιποτα αλλο εκτος απο το πλειερ 2και3 καλο ειναι αυτος ο οδηγος να μπει και στις εφαρμογες για να τον βρισκουμε ευκολα

Μια και θα το δωσω το κινητο δεν ασχοληθηκα παραπανω..:O

 

Το φακο τωρα που το ειπες θα το βαλω να δω απο περιεργια τωρα,,:shifty:

 

Παντως απο τη στιγμη που κανεις ορατα τα αρχεια το περασμα εφαρμογων ειναι παιχνιδακι μιας και δεν κανεις τιποτ αλλο απο το απλο COPY-PASTE;)

 

(του g900 λες τον φακο ετσι;; αυτον περναω τωρα:rolleyes:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μια και θα το δωσω το κινητο δεν ασχοληθηκα παραπανω..:O

 

Το φακο τωρα που το ειπες θα το βαλω να δω απο περιεργια τωρα,,:shifty:

 

Παντως απο τη στιγμη που κανεις ορατα τα αρχεια το περασμα εφαρμογων ειναι παιχνιδακι μιας και δεν κανεις τιποτ αλλο απο το απλο COPY-PASTE;)

 

(του g900 λες τον φακο ετσι;; αυτον περναω τωρα:rolleyes:)

 

ναι του g900 λεω κανα περιεργο σου εβγαλε μετα το χακ?

Link to comment
Share on other sites

ναι του g900 λεω κανα περιεργο σου εβγαλε μετα το χακ?

Οχι,,το hack αυτο ειναι ασφαλες απο μονο του,,τωρα αν καποιος μπει μεσα στα κρυφα αρχεια και σβηνει οτι θελει χωρις να ξερει, τοτε δεν ξερω τι μπορει να γινει:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οχι,,το hack αυτο ειναι ασφαλες απο μονο του,,τωρα αν καποιος μπει μεσα στα κρυφα αρχεια και σβηνει οτι θελει χωρις να ξερει, τοτε δεν ξερω τι μπορει να γινει:p

 

καλα αμα καποιος ειναι τοσο μακακας:lol:και αυτο με την αυξυση των ηχων κλησης ειναι ενδιαφερον που ειχε αναφερει ο φιλος κολατος βρηκες τιποτα γιυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας κατεβαζετε τα αρχεια,,,εγκαταστηστε το x-plore_1.21 για να το εχετε ετοιμο

 

ΑΠΟ ΕΔΩ

 

 

(μεσα στο φακελο σας εβαλα ολα τα αρχεια που χρειαζονται,και το capswitch και το xplore καθως και τα αρχεια για τον walkman 2,3)

 

Αφου το κανετε αυτο ακολουθητε τα βηματα:

ξεζιπαρουμε και

 

1)

Εγκαθιστουμε την εφαρμογη AppTRK στο κινητο(στη μνημη του τηλεφωνου ολες οι εφαρμογες θα εγκαθιστουν)

Μετα εγκαθιστουμε τα προγραμματα στο pc με τη σειρα

python-2.5.1

win32-py2.5

pyserial-2.2.win32

 

2)

Συνδεουμε το τηλεφωνο με το pc σε λειτουργια τηλεφωνου ομως(οχι μεταφορας δεδομενων)

 

και μετα παμε

''ο υπολογιστης μου''--(δεξι κλικ) ''ιδιοτητες''--''υλικο''--''διαχειριση συσκευων''--com and LPT

 

Εκει καπου θα λεει κατι τετοιο

SE P1 appliction port (com6),se pc connect port (com7)

Εδω θα απομνημονευσετε τους αριθμους που θα σας εχει(πχ εδω το 6 και το 7,σε καθενα απο σας θα ειναι διαφορετικο)

 

 

3)

Ανοιγουμε το αρχειο 1.py με το σημειωματαριο ομως(δεξι κλικ και ανοιγμα με)

μετα παταμε ctrl +F και θα μας βγαλει ''ευρεση του''. εκει θα γραψετε

" ser = serial.Serial( "

εκει που θα σας υποδειξει η ευρεση θα αλλαξετε τους αριθμους αφαιρωντας 1 μοναδα απο αυτους που απομνημονευσατε στο προηγουμενο βημα

(πχ αν ηταν ο 6 και ο 7 εσεις θα βαλετε τους 5 και 6 εκει στο ser = serial.Serial)

μετα το αποθηκευουμε(αρχειο αποθηκευση και το κλεινουμε)

 

4)

Ανοιγουμε την εφαρμογη AppTRK στο κινητο(εννοειτε οτι το εχουμε συνδεδεμενο και σε λειτουργια τηλεφωνου)

εκει πρεπει να λεει connceted

αν οχι αλλαξτε το port 2 σε port 1 απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης

 

5)

{εδω καλο ειναι να αντιγραψουμε το αρχειο 1.py στον φακελο documents and settings (στον φακελο σας συγκεκριμενα,οχι στο all users) }

 

μετα παταμε εκτελεση ('η WIN+R για συντομια) -- (γραφουμε) CMD -- (παταμε enter)γραφουμε '' 1.py '' (παταμε enter)

αν ολα πανε καλα μετα απο μερικα δευτερολεπτα θα σας λεει στο τελος κατι τετοιο " >close ,>End+Exit "

προσοχη για να γινει σωστα το 5 βημα πρεπει να αντιγραψετε το 1.py στο σωστο φακελο, πχ οταν ανοιξετε την εκτελεση και πατησετε CMD θα γραφει κατι τετοιο '' C:/document and srttings/ (και ενα ονομα φακελου,,σε αυτο το φακελο που θα λεει θα αντιγραψετε το αρχειο 1.py)

 

6)

Δοκιμαστε το(προσοχη , μην κλεισετε το τηλεφωνο σας ακομα γιατι θα ξανακανετε τη διαδικασια) ..

εγκαταστηστε το capswitch .. ανοιξτε το x-plore (φροντιστε να πατε στις ρυθμισεις του και να επιλεξετε να ειναι ορατα τα κρυφα αρχεια γιατι αλλιως δεν θα μπορειτε να τα δειτε) αντιγραφτε το trkdriver.ldd με το x-plore στο φακελο C/sys/bin και αυτο ηταν, πλεον μπορειτε να κανετε ορατα τα κρυφα αρχεια οποτε θελετε,ακομα και μετα το κλεισιμο του κινητου...:)

 

 

 

 

ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΛΗ ΘΑ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ:p

 

τωρα για να βαλετε τον walkman 2,3

περνατε τους φακελους σε ενα φακελο της μνημης του κινητου(πχ others) μετα με τον x-plore κανουμε πολλαπλη επιλογη τους φακελους οπως ειναι παταμε menou-edit-copy και μετα παταμε πανω στο c και παταμε menou-files -select και θα κανει μονο του την αντιγραφη..

 

Μπορειτε να περασετε τον 2 και μετα τον 3 η κατευθειαν τον 3,,οτι θελετε,,,εγω τους εβαλα με τη σειρα2-3 για να τους δω και τους 2 πως ειναι:p

 

ξεχασα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ

Πανευκολο λοιπον....!!!!!!!!!:grin:

 

Φίλε εδώ που λές ΑΠΟ ΕΔΩ έχεις βάλει απλος να πηγαίνει στην ιστοσελίδα του λαγού.......και κάτι άλλο...μπορώ να εγκαταστήσω και τον 2 και τον 3 μαζί???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εδώ που λές ΑΠΟ ΕΔΩ έχεις βάλει απλος να πηγαίνει στην ιστοσελίδα του λαγού.......και κάτι άλλο...μπορώ να εγκαταστήσω και τον 2 και τον 3 μαζί???

Παιδια συγνωμη αλλα δεν φταιω εγω,,

Το αφαιρεσαι το λινκ καποιος mod οποτε πλεον οποιος ενδιαφερεται μονο με PM;)

 

scarface5323 εχεις pm

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αν και δν έχω το συγκεκριμένο κινητό.Το λειτουργικό που έχει πάνω το τηλέφωνο είναι Symbian OS??Αν ναι τι version είναι;;

Επίσης μπορεί να πάρει linux ubuntu mobile to συγκεκριμένο τηλέφωνο;;;

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικά...

 

QFE Παίδες όποιος ξέρει ας μου απαντήσει...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία αν και δν έχω το συγκεκριμένο κινητό.Το λειτουργικό που έχει πάνω το τηλέφωνο είναι Symbian OS??Αν ναι τι version είναι;;

Επίσης μπορεί να πάρει linux ubuntu mobile to συγκεκριμένο τηλέφωνο;;;

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικά...

Λειτουργικό Symbian v9.1 και φέρει την πλατφόρμα UIQ 3.0

Αλλά αυτό που ζητάς φίλε μου είναι αδύνατο...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....καταλάθος πρέπει να έσβησα κατι αρχεία μέσα απο το resources επίσης και απο άλλα αρχεία του συστήματος του κινητού με αποτέλεσμα να μην δουλεύουν κάποια πράγματα και κάποιες βασικές ρυθίσεις....έκανα γενική επαναφορά, αλλά αυτά τα αρχεία παραμένουν ίδια....ξέρεται πως μπορώ να τα κάνω έτσι ώπος ήταν στην αρχή??ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

με την αναβάθμιση θα είναι όλα ώπος πριν ή θα υπάρχουν και προβλήματα???

edit:kαι κάτι άλλο...δεν θα πρέπει να τα σβήσω πρώτα αυτά που υπάρχουν και μετα να κάνω την αναβάθμιση???το λέω επειδή λογικά μετα την αναβάθμιση θα υπάρχουν 2 φορές τα αρχεία...

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση θα ξαναπεραστούν όλα μέσα, οπότε δεν νομίζω να έχει σημσία αν έσβησες εσύ κάτι τώρα... Εχεις άλλη λυση?

(απλά αντέγραψε ότι θες να κρατήσεις μην σου σβηστεί. όσο για τις διάφορες ρυθμισούλες σε ηχους, φωτεινότητα κλπ, δεν είναι τιποτα να τα ξαναρυθμίσεις μετά...)

 

edit:Όχι, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Αφού με την αναβάθμιση ξαναπερνοιούνται τα "αρχεία" του κινητού στη θέση των παλιών.. Σβήνονται τα παλιά.. (αλλά μόνα τους, κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης)

Γι'αυτό και ξαφνικά έχεις πάλι τους μαμά ήχους μέσα στο κινητό και τα θέματα του κινητού κλπ. κλπ. (αν τα έχεις σβήσει όλα αυτά πριν)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok φίλε θα το δοκιμάσω και θα σου πώ...όταν ρώτησα για προβλήματα του καινούργιου λογισμηκού το ρώτησα μήπως ότι καινούργιο βγαίνει δεν είναι και τόσο καλό απο άποψη ότι δεν είναι συμβατες εφαρμογές ή και άλλα προβλήματα δλδ μήπως όποιο καινούργιο βγάινει δεν είναι και τόσο βελτιωμένο σαν το παλιό :)
Link to comment
Share on other sites

Μια και θα το δωσω το κινητο δεν ασχοληθηκα παραπανω..:O

[...]

Παιδιά εγώ το έδωσα ήδη το κινητάκι..

Πολύ καλό, δεν λέω, αλλά όχι για'μένα.. καθαρά από θέμα ευχρηστίας/δυσχρηστίας του μενού και των μικρών εικονικών επιλογών-γραμμών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok φίλε θα το δοκιμάσω και θα σου πώ...όταν ρώτησα για προβλήματα του καινούργιου λογισμηκού το ρώτησα μήπως ότι καινούργιο βγαίνει δεν είναι και τόσο καλό απο άποψη ότι δεν είναι συμβατες εφαρμογές ή και άλλα προβλήματα δλδ μήπως όποιο καινούργιο βγάινει δεν είναι και τόσο βελτιωμένο σαν το παλιό :)

Μπα, κι εγώ την τελευταία αναβάθμιση είχα περασμένη και είχα πάνω (στο κινητό) διάφορα.. iPhone lock, opera mini, gdesk, swiss manager κ.ά. και έπαιζαν οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν βρω χρονο θα ανεβασω τα απαραιτητα αρχεια και θα σου στειλω το λινκ με pm;)

κανονικα απο το ip part θα τα βρεις..:D

 

Κανε το καλο boy και ανεβασε το οταν μπορεσεις να δουμε τι παιζει :)

Link to comment
Share on other sites

Το P1i μου μετα απο λιγο tweaking (χωρις unlock του FS):

 

http://img521.imageshack.us/img521/8219/capture0000kv9.png http://img521.imageshack.us/img521/9757/capture0002ah1.png

 

Εχω αλλαξει font ( καμια σχεση εεε; ), τα status bar icons και μερικα app icons (οπως του phone) :D

φίλε μοιρείς να μας δώσεις το θέμα αυτό ή να μας πεις πώς το έκανες???

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...