Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά σκέφτομαι να πάρω κάρτα μνήμης Μ2. Πήγα το πρωί στο Γερμανό και μου είπε η πωλήτρια οτι μου συνιστά να πάρω 1 GB και όχι 2 γιατί λέει παίζει να κολλήσει το κινητό. Υπάρχει πιθανότητα να συμβεί τίποτα τέτοιο? Ή έπεσα σε άσχετη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά σκέφτομαι να πάρω κάρτα μνήμης Μ2. Πήγα το πρωί στο Γερμανό και μου είπε η πωλήτρια οτι μου συνιστά να πάρω 1 GB και όχι 2 γιατί λέει παίζει να κολλήσει το κινητό. Υπάρχει πιθανότητα να συμβεί τίποτα τέτοιο? Ή έπεσα σε άσχετη?

 

2γιγα εχω απο την πρωτη μερα που το πηρα...:wacko:

κανενα προβλημα φιλε μου,,,και 4αρα εχουν μερικοι και δεν εχουν προβλημα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 4άρα έχω από την πρώτη στιγμή και δεν έχω πρόβλημα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

2γιγα εχω απο την πρωτη μερα που το πηρα...:wacko:

κανενα προβλημα φιλε μου,,,και 4αρα εχουν μερικοι και δεν εχουν προβλημα...:)

Ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις την παράγγειλα από το e - shop.

Link to comment
Share on other sites

Μα και το κινητο 4GB υποστηριζει, οποτε..

 

Θεωρητικα, γιατι στην πραξη υποστηριζει και ποιο πανω:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να συμβεί τίποτα τέτοιο? Ή έπεσα σε άσχετη?
Φιλε μου ολες στο γερμανο ειναι για το π..:X..ο καβαλα και τιποτα παραπανο.Να δεις τι εχει ακουσει ο κοσμος απο αυτους:lol::lol::lol:

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ολες στο γερμανο ειναι για το π..:X..ο καβαλα και τιποτα παραπανο.Να δεις τι εχει ακουσει ο κοσμος απο αυτους:lol::lol::lol:

κ να ηταν μονο στον γερμανο αυτο..παντου οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, υπάρχει τρόπος να φαίνεται στην οθόνη όταν είναι σε εξοικονόμηση ενέργειας το ρολόι, αν έχω μήνυμα ή/και κλήσεις, όπως στο Κ800;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα, γιατι στην πραξη υποστηριζει και ποιο πανω:p

Ναι σωστα.. Εχω διαβασει εδω μεσα μαλιστα, μηνυμα καποιου που φοραγε 8αρα παρακαλω(!) και επαιζε κανονικα. (τωρα δεν ξερω αν ηταν αληθεια)

Εγω μεχρι 2GB που εχω δοκιμασει ετρεχε μια χαρα το δικο μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, υπάρχει τρόπος να φαίνεται στην οθόνη όταν είναι σε εξοικονόμηση ενέργειας το ρολόι, αν έχω μήνυμα ή/και κλήσεις, όπως στο Κ800;

Στην εξοικονόμηση ενέργειας η οθόνη σβήνει εντελώς και δεν παρουσιάζει καμία πληροφορία.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα.. Εχω διαβασει εδω μεσα μαλιστα, μηνυμα καποιου που φοραγε 8αρα παρακαλω(!) και επαιζε κανονικα. (τωρα δεν ξερω αν ηταν αληθεια)

Εγω μεχρι 2GB που εχω δοκιμασει ετρεχε μια χαρα το δικο μου.

 

Εγω παντος αυτη τη στιγμη εχω 2GB sandisk απο το e-shop:D και δεν εχω κανενα προβλιμα μαλιστα εχω ακουσει και εγω για 8GB και δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.........:happy:

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, υπάρχει τρόπος να φαίνεται στην οθόνη όταν είναι σε εξοικονόμηση ενέργειας το ρολόι, αν έχω μήνυμα ή/και κλήσεις, όπως στο Κ800;

 

Στην εξοικονόμηση ενέργειας η οθόνη σβήνει εντελώς και δεν παρουσιάζει καμία πληροφορία.

 

Να συμπληρώσω στην απάντηση του Πέτρου ότι..

Αν έχεις μήνυμα ή κάποια αναπάντητη κλήση αναβοσβήνει ένα πράσινο φως που βρίσκεται στο κάτω μέρος (πάνω από την υποδοχή φόρτισης) ;).

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω στην απάντηση του Πέτρου ότι..

Αν έχεις μήνυμα ή κάποια αναπάντητη κλήση αναβοσβήνει ένα πράσινο φως που βρίσκεται στο κάτω μέρος (πάνω από την υποδοχή φόρτισης) ;).

 

Ναι, αλλά... εμένα με βόλευε να βλέπω το ρολόι...:rolleyes:

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά... εμένα με βόλευε να βλέπω το ρολόι...:rolleyes:

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα όπως τα θέλουμε. (:().

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το κινητο κ θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις που δν μπορεσα να βρω απαντηση παραπανω:

1ον) Εχω τις επαφες μου σε ενα φακελο στο pc μου, πως μπορω να τις περασω στο κινητο ολες μαζι κ οχι μια-μια;

2ον)Ενω συνδεομαι κανονικα σε WLAN κ κανω νεο λογαριασμο κτλ, οτι ρυθμισεις γραφετε παραπανω, οταν ανοιγω τον browser κ παω να ανοιξω μια σελιδα, μου γραφει "αδυνατος ο εντοπισμος διακομιστη", τι πρεπει να κανω για να ανοιγουν κανονικα;

I'm the PARTY_boy!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το p1 και απο την ημέρα που το αγορασα παρατηρώ οτι όταν με καλεί κάποιος φαινεται αμεσως το όνομα,ταυτοχρονα αρχιζει να χτυπάει η δόνηση 2-3 φορές και μετά ξεκινάει να παίζει ο ήχος κλήσης (περίπου 2-3 δευτερόλεπτα μετά) και εμφανίζεται και η εικόνα αυτού που με καλεί.Είναι φυσιολογικό αυτο?Να σημειώσω οτι οι ήχοι ειναι σε μορφή mp3 περίπου 300-500kb και αποθηκευμένοι και στις δυο μνήμες (κινητό και κάρτα).Το ίδιο μου κάνει και με τους εργοστασιακούς ήχους.

 

καμμιά απάντηση στην απορία?δεν το έχει και κανενας γνωστος μου για να το συγκρίνω:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το p1 και απο την ημέρα που το αγορασα παρατηρώ οτι όταν με καλεί κάποιος φαινεται αμεσως το όνομα,ταυτοχρονα αρχιζει να χτυπάει η δόνηση 2-3 φορές και μετά ξεκινάει να παίζει ο ήχος κλήσης (περίπου 2-3 δευτερόλεπτα μετά) και εμφανίζεται και η εικόνα αυτού που με καλεί.Είναι φυσιολογικό αυτο?Να σημειώσω οτι οι ήχοι ειναι σε μορφή mp3 περίπου 300-500kb και αποθηκευμένοι και στις δυο μνήμες (κινητό και κάρτα).Το ίδιο μου κάνει και με τους εργοστασιακούς ήχους.

Γεια σου φιλε. Νομιζω ετσι ειναι, γενικα..

Παντως κι σ'εμενα ετσι γινεται και ομολογω πως συνηθισμενος σε αλλα (W810 κλπ) οπως ειμαι, με ενοχλει λιγο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Μην με κραξετε ηθελα να σας ρωτησω εαν γνωριζεται που σιγουρα θα ξερετε sites-links για εφαρμογες για το κινητο κανα File manager κλπ κλπ για Internet εφαρμογες κ οτιδηποτε αλλο ειναι χρησιμο κ μη να βρω να περασω κ να πειραματιστω,

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το κινητο κ θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις που δν μπορεσα να βρω απαντηση παραπανω:

1ον) Εχω τις επαφες μου σε ενα φακελο στο pc μου, πως μπορω να τις περασω στο κινητο ολες μαζι κ οχι μια-μια;

2ον)Ενω συνδεομαι κανονικα σε WLAN κ κανω νεο λογαριασμο κτλ, οτι ρυθμισεις γραφετε παραπανω, οταν ανοιγω τον browser κ παω να ανοιξω μια σελιδα, μου γραφει "αδυνατος ο εντοπισμος διακομιστη", τι πρεπει να κανω για να ανοιγουν κανονικα;

 

Ας με βοηθησει καποιος......

I'm the PARTY_boy!!!
Link to comment
Share on other sites

1ον) Εχω τις επαφες μου σε ενα φακελο στο pc μου, πως μπορω να τις περασω στο κινητο ολες μαζι κ οχι μια-μια;

 

Με το πρόγραμμα που κάνουμε το Backup :).

 

 

 

2ον) Ενω συνδεομαι κανονικα σε WLAN κ κανω νεο λογαριασμο κτλ, οτι ρυθμισεις γραφετε παραπανω, οταν ανοιγω τον browser κ παω να ανοιξω μια σελιδα, μου γραφει "αδυνατος ο εντοπισμος διακομιστη", τι πρεπει να κανω για να ανοιγουν κανονικα;

 

Δοκίμασε ξανά με των παρακάτω τρόπο :)...

 

 

Πηγαίντε στο WLAN-> Περισσότερα->Νέος λογαριασμός.. Όνομα λογαριασμού βάλτε αυτό που θέλετε. Όνομα δικτύου (SSID) πατήστε τον μεγενθυντικό φακό

και βρείτε τα δίκτυα που είναι ορατά! Διαλέξτε το δίκτυο με το οποιο θέλετε να συνδεθείτε. Στο ασφάλεια αφήστε το "κανένα" αν το δίκτυο είναι ελεύθερο

αλλιώς πρέπει να ξέρετε τον κωδικό πρόσβασης ή τον κωδικό και το username ανάλογα με το είδος ασφαλειας του δικτύου!Λειτουργία δικτύου

"υποδομή". Μετά πατήστε επόμενο->αποθήκευση->Ναι->Αποθήκευση για να τον αποθηκεύσετε στην ομάδα internet!

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικά στα όσα γράφει όσα πολύ σωστά γράφει ο φίλος Άκης

 

Αναφορικά με το 1 θα πρέπει να περάσεις το SE PC Suite και να κάνεις συγχρονισμό. Βεβαίως πριν από αυτό θα χρειαστεί να περάσεις τις επαφές σου από τον φάκελο που τις έχεις στο Outlook.

 

Για το 2. Το μήνυμα που παίρνεις σημαίνει ότι δεν συνδέεσαι και τόσο κανονικά - όσο νομίζεις - στο WLAN. Δες τα ακόλουθα αν δεν λειτουργήσουν όσα σου γράφει ο Άκης (αφορούν ρυθμίσεις στο router σου):

α. κωδικός σύνδεσης (σε περίπτωση που το δίκτυο είναι κλειδωμένο)

β. Network authentication να είναι σε WEP και οχι σε WPA (αφού το κινητό δεν υποστηρίζει 802.11g)

γ. Αν έχει ενεργοποιηθεί στο ρούτερ η επιλογή που απαιτεί να εισάγεις την MAC address κάθε συσκευής που συνδέεται μαζί του θα πρέπει να βάλεις την MAC address του P1i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...