Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gia tou logou to alithes de edo

 

Aυτο εγινε γιατι εβαλες το ALaunchIcon.mbm και γιαυτο αλλαξαν.

 

Το θεμα ειναι να μπορεις να τα αλλαξεις μονο(η) σου κατι που δεν γινετε...

 

Καταλαβες τι προσπαθω να σου πω?

 

Και εγω οταν εβαλα το iphone themes αλλαξαν μερικα αλλα οχι ολα...:O

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

super!ara den exw tropo na xrisimopoiisw tis efarmoges mou(giati den kserw kapoion na einai idi grammenos oyte kai allo mail ektos apo otenet exw).........................:(

 

Αν θες δώσε μου το ΙΜΕΙ σου να σου δημιουργήσω το αρχειάκι το οποίο και θα χρησιμοποιείς κάθε φορά που θες να κάνει sign.

Link to comment
Share on other sites

den mporo na vgalo akri me tipota

me pio programa mporoume na serfarume sto internet meso wi fi

mpori o opera na sindethi meso wi-fi?

 

Φυσικά και μπορεί! Είναι πολύ απλό.. συνδέεσαι με το "Router" σου και μετά ανοίγεις τον "Opera" για να δεις internet ;).

 

 

Για να είσαι και ποιο σίγουρος πήγαινε... ( «Μενού» > «Πιν. Ελέγχου» > «Συνδέσεις» > «Λογαριασμοί Internet» )

 

Και διέγραψε τους "λογαριασμούς Cosmote" για να μην τυχών γίνει καμία

χαζομάρα και χρεωθείς τζάμπα (κράτησε άμα θες μόνο τον "λογ. των mms")

 

 

πιστεύω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες δώσε μου το ΙΜΕΙ σου να σου δημιουργήσω το αρχειάκι το οποίο και θα χρησιμοποιείς κάθε φορά που θες να κάνει sign.

 

eyxaristw para poly!!!!!!!!"exw balei"enan filo na prospathisei na kanei sign me mail tis hellas on line....an den ta kataferei sigoura tha xreiastw tin boitheia soy!!!:happy: kai pali eyxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη δεν είχε κάποιο αντάπτωρα στο πακέτο;(εμένα όχι,μόλις το πήρα)

 

Mεγιες!! Καλη επιλογη!!

 

Οχι δεν εχει..

 

Τουλαχιστον το GPS το εχει μεσα?

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...μέσα το gps(τι να το κάνω αφού δεν υπάρχει χάρτης για 9.1).

Λίγο ΜΕΓΑΛΟ μου φαίνεται σε σχέση με το u600...

 

http://i17.tinypic.com/6kpaiwm.jpg

 

 

Ελπίζω όταν αναβοσβήνει η υδρόγειος να μη χρεώνομαι.

Εχει βάλει κανείς screen protector της brando; αν ναι ποιο απο τα δύο: το ultra clear ή το anti glare;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...μέσα το gps(τι να το κάνω αφού δεν υπάρχει χάρτης για 9.1).

 

Το wayfinder που έχει μαζί το δοκίμασες?Βεβαια αυτό το πρόγραμμα σε χρεώνει,αλλα είναι πολύ λίγο και ίσως για κάποια στιγμή που θα το χρειαστείς να σε βολέψει,αλλιώς το TOMTOM,δεν ξέρω τι κάλυψη μπορεί να έχει στα Ιωάννινα(Αν βρίσκεσαι εκεί που λέει το προφίλ σου) δυστυχώς!

 

 

Ελπίζω όταν αναβοσβήνει η υδρόγειος να μη χρεώνομαι.

 

Η υδρόγειος αναβοσβήνει κάθε φορα που υπάρχει μεταφορά δεδομένων,αυτά μπορεί να γίνουν και μέσω GPRS-WAP (με χρέωση,ανάλογα το συμβόλαιο,πακέτο εταιρία κλπ) η μέσω WiFi (χωρίς χρέωση)

Την επομενη φορα κανε κλικ πάνω στην υδρόγειο για να δεις που έχεις συνδεθεί!Τέλος στο Πινακα Ελεγχου->Συνδέσεις->Λογαριασμοί Internet->Ομάδες->Επεξεργασία, μπορείς να διαλέξεις την σειρά προτεραιότητας ,οποτε βάζεις πρώτα το Wifi και μονο σε περίπτωση που δεν υπάρχει θα συνδεθεί με WAP κλπ κλπ!

:)
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπερα, μια ερωτηση περι γραμματοσειρων...

 

μπορουμε να αλλαξουμε να προσθεσουμε γραμ. στο π1? και πως? που τις τοποθετουμε?

 

κι αν μπορουμε να προσθεσουμε γραμμ. στο pdf+ γιατι πολλα ελληνικα βιβλια δεν τα διαβαζει η υπαχει καποιος αλλος τροπος? να τις παρει αυτοματα απο τις γραμματοσειρες του συστηματος

 

ευχαριστω πολυ

 

οκ το βρηκα το πρωτο σκελος απλα φτιαχνουμε φακελο φοντς και τις μετονομαζουμε σε sans serif οποιες γραμ θελουμε.

απλα θυμαμαι στο το π800 με το sman αλλαζα οποτε ηθελα οσες γραμ. ειχα περασμενες γινεται αυτο τωρα? με καποιο προγραμμα η ακομα και με το ιδιο?

 

καμια ιδεα για το pdf?

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΜΗΝΥΜΑ ΑΣΧΕΤΟΥ :lol:

 

Καλησπέρα, Είμαι νέος κάτοχος του P1i και νέος κάτοχος συσκευής UIQ. Δεν έχω πιάσει παρόμοια συσκευή εδώ και 3 χρόνια και έχω μείνει αρκεά πίσω. Διάβασα αρκετές από τις σελίδες του φόρουμ εδώ γύρω αλλά ακόμα έχω πολλές απορίες. Όποιος έχει τη διάθεση ας βοηθήσει. Σίγουρα κάποια θα έχουν ειπωθεί ξανα.

 

Μετά από κάποια search περιόρισα τις ερωτήσεις μου σε 2 :O (για αρχή..)

1.Στις εφαρμογες τι είναι η διαδικασία sign; Πώς γίνεται; Σε ποια περίπτωση είναι απαραίτητη αυτή η διαδικασία; Πρέπει να γίνεται σε κάθε εφαρμογή ;

2.Υπάρχει δυνατότητα περιστροφής (rotation) των εικόνων/φωτογραφιών; (αν όχι, προτείνετέ μου κάποια εφαρμογή για επεξεργασία των photo)

Link to comment
Share on other sites

1.Στις εφαρμογες τι είναι η διαδικασία sign; Πώς γίνεται; Σε ποια περίπτωση είναι απαραίτητη αυτή η διαδικασία; Πρέπει να γίνεται σε κάθε εφαρμογή ;

2.Υπάρχει δυνατότητα περιστροφής (rotation) των εικόνων/φωτογραφιών; (αν όχι, προτείνετέ μου κάποια εφαρμογή για επεξεργασία των photo)

 

Την 1η ερωτηση δεν την καταλαβαινω για ποιες εφαρμογες μιλας?

 

Οσο για την 2η πας πολυμεσα/εικονες/διαλεγεις την photo/περισσοτ/επεξεργασια εικονας/περισσοτ/επεξεργασια..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Να και μερικα icons ετσι για αλλαγη για οποιον θελει..

 

http://img472.imageshack.us/img472/1658/picture1od6.th.png

 

Τα ανεβασα ΕΔΩ.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Να και μερικα icons ετσι για αλλαγη για οποιον θελει..

 

Τα ανεβασα ΕΔΩ.

 

Και ένα πακετάκι από μένα ;):D.

 

 

http://img443.imageshack.us/img443/1365/iconmv6.th.gif

 

........http://i116.photobucket.com/albums/o40/elfman101/Gifs/bty949r_2.gif........

Link to comment
Share on other sites

Το wayfinder που έχει μαζί το δοκίμασες?Βεβαια αυτό το πρόγραμμα σε χρεώνει,αλλα είναι πολύ λίγο και ίσως για κάποια στιγμή που θα το χρειαστείς να σε βολέψει,αλλιώς το TOMTOM,δεν ξέρω τι κάλυψη μπορεί να έχει στα Ιωάννινα(Αν βρίσκεσαι εκεί που λέει το προφίλ σου) δυστυχώς!

Προτιμώ κάτι σε dest6-7(κάλυψη), για πλοήγηση χρησιμοποιώ το pda και μόνο όταν κατεβαίνω Αθήνα-εκδρομές.

Aw thanks.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, έχω πάρει το P1i και προσπαθω να εγκαταστήσω τα ελληνικά αλλά το τηλέφωνο μου λέει cannot install need software:SonyEricsson2000705LanguageID το οποίο όμως δεν μπορώ να βρω πουθενά να εγκαταστήσω....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, έχω πάρει το P1i και προσπαθω να εγκαταστήσω τα ελληνικά αλλά το τηλέφωνο μου λέει cannot install need software:SonyEricsson2000705LanguageID το οποίο όμως δεν μπορώ να βρω πουθενά να εγκαταστήσω....

 

:worry: Αλλο παλι και τουτο...

 

Συγμωμη αλλα δεν τα ειχε μεσα?

 

Αλλιως να το ψαξουμε. . χμ..(?)

 

 

Και ένα πακετάκι από μένα ;):D.

 

Ζωγραφισες...:lol:

 

Βγήκε η R9J005 ;) Η διαφορά στην ταχύτητα είναι αισθητη 8α έλεγα :)

 

Για να δουμε θα την βαλω αυριο..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, έχω πάρει το P1i και προσπαθω να εγκαταστήσω τα ελληνικά αλλά το τηλέφωνο μου λέει cannot install need software:SonyEricsson2000705LanguageID το οποίο όμως δεν μπορώ να βρω πουθενά να εγκαταστήσω....

 

Δες την παρακάτω παρένθεση, ίσος να βοηθήσει :)…

- Πώς θα αλλάξω τις ρυθμίσεις γλώσσας στο τηλέφωνό μου;

 

Όταν αγοράζετε το τηλέφωνό σας, υπάρχουν σ' αυτό προεγκατεστημένες μία ή περισσότερες γλώσσες.

Για να "κατεβάσετε" επιπλέον γλώσσες στο τηλέφωνό σας:

Μεταβείτε στο Downloads λογισμικού της SonyEricsson.

και επιλέξτε ένα αρχείο γλώσσας.

Ακολουθήστε τις οδηγίες εγκατάστασης στην οθόνη για να "κατεβάσετε" τη γλώσσα της προτίμησής σας.

Στο τηλέφωνο, μεταβείτε στο «Κύριο μενού» > «Πίν. ελέγχου» > «Άλλα» > «Επιλογή γλώσσας».

Μετακινηθείτε στη γλώσσα που "κατεβάσατε" και πατήστε «Επιλογή».

Το τηλέφωνό σας θα επανεκκινηθεί με τη νέα γλώσσα.

 

 

 

 

 

Ζωγραφισες...:lol:

:rolleyes::p Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ειπε ο φιλος για την καινουργεια εκδοση που βγηκε να ρωτησω κατι περι αναβαθμισεων.Αν κανω backup τοτε κραταει τα παντα η θα θελει μετα παλι εγκατασταση των προγραμματων?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ειπε ο φιλος για την καινουργεια εκδοση που βγηκε να ρωτησω κατι περι αναβαθμισεων.Αν κανω backup τοτε κραταει τα παντα η θα θελει μετα παλι εγκατασταση των προγραμματων?

 

Άμα κάνεις "Full-Backup" τότε ΔΕΝ θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις τα apps :).

Link to comment
Share on other sites

Δες την παρακάτω παρένθεση, ίσος να βοηθήσει …

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από Sony Ericsson Ρ1-FAQ Εμφάνιση Μηνύματος

- Πώς θα αλλάξω τις ρυθμίσεις γλώσσας στο τηλέφωνό μου;

 

Όταν αγοράζετε το τηλέφωνό σας, υπάρχουν σ' αυτό προεγκατεστημένες μία ή περισσότερες γλώσσες.

Για να "κατεβάσετε" επιπλέον γλώσσες στο τηλέφωνό σας:

Μεταβείτε στο Downloads λογισμικού της SonyEricsson.

και επιλέξτε ένα αρχείο γλώσσας.

Ακολουθήστε τις οδηγίες εγκατάστασης στην οθόνη για να "κατεβάσετε" τη γλώσσα της προτίμησής σας.

Στο τηλέφωνο, μεταβείτε στο «Κύριο μενού» > «Πίν. ελέγχου» > «Άλλα» > «Επιλογή γλώσσας».

Μετακινηθείτε στη γλώσσα που "κατεβάσατε" και πατήστε «Επιλογή».

Το τηλέφωνό σας θα επανεκκινηθεί με τη νέα γλώσσα.

 

απο εδώ κατέβασα την γλώσσα και την μετέφερα στο τηλέφωνο, όταν ομως προσπάθησα να την εγκαταστησω το τηλεφωνο εγραφε οτι δεν γινεται γιατι χρειαζεται το συγκεκριμενο software

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...