Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσον αφορά την οθόνη πάρτε screen protector όσο είναι καιρός ακόμα... αν γίνει γρατσουνιά και μετά είναι αργά. Εγώ πήρα θήκη μαζί με screen protector απο ebay και μου βγήκε 10ευρώ μαζί με μεταφορικά απο Hong Kong. Ακριβώς σε μια βδομάδα τα είχα σπίτι μου.
Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποια ειναι η καλυτερη τιμη που παιζει χωρις συνδεση ???

Skroutz it ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδα χωρις να θελω να γινομαι κουραστικος αλλα ο media player του,ειναι ισάξιος ενος n-series κινητού της nokia ή ενος k70... κλασσικό μη walkman της sonyericsson??
Ο media player του είναι χάλια (προσωπική μου άποψη πάντα) και δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος άλλος. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ο media player του είναι χάλια (προσωπική μου άποψη πάντα) και δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος άλλος. ;)

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο. Υπάρχει o lcg jukebox αλλα εμένα μου κάνει κολπα οταν βάζω handfree, κρασάρει καμια φορά κλπ.

Οποιος είχε P900/P910 θα θυμάται το απίστευτο powermp3. τεσπα.. κανέναν άλλον player έχει βρει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi τι γίνεται τελικά ρε παιδιά? Ούτε και γω μπορω να μπω internet αν και συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο...υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή κάτι δεν γίνεται σωστά?? Και κάτι άλλο, το φλας δεν ανάβει αυτόματα όποτε χρειάζεται? Στο w900 που είχα έτσι λειτουργούσε...
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχεις δίκιο. Υπάρχει o lcg jukebox αλλα εμένα μου κάνει κολπα οταν βάζω handfree, κρασάρει καμια φορά κλπ.

Οποιος είχε P900/P910 θα θυμάται το απίστευτο powermp3. τεσπα.. κανέναν άλλον player έχει βρει κανένας?

 

Κοίτα τι θα κάνεις για να μην τα παίζει όταν βάζεις το hands free. Όταν αρχίζει και κάνει τα δικά του, ενώ το τραγούδι υποτίθεται ότι παίζει, θα βγάζεις το handsfree, θα περιμένεις 3-4 δευτερόλεπτα και μετά θα το ξαναβάζεις. Συνήθως έτσι παίζει. Σε εμένα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η Resco (βγάζει φοβερές εφαρμογές για WM) να βγάλει σύντομα την τελική έκδοση για τον Core Media Player ο οποίος είναι καταπληκτικός. Μέχρι τότε ας είναι καλά το Dell Axim x51v... και για ταινίες και για πλοηγός και για mp3 player.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους παιδευονται να μπουν στι internet όπως εγώ.Κάντε αυτο

 

Αφου έχετε δημιουργήσει την σύνδεση ιντερνετ με το router δώστε χειροκίνητα ip (κατα προτίμηση 192.168.2.xx),subnet mask (κατα προτίμηση 255.255.255.0) ίδιο με του υπολογιστή σας,gateway την ip του router σας και dns server αυτους του παροχέα internet.

Σε εμένα έπιασε.

Ελπίζω να βοηθήσει μερικους.

The world is full of Kings and Queens

Who blind your eyes and steal your dreams.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς.

 

ΚΑΠΟΙΑ άλλη ιδεα? Το περίεργο είναι ΟΥΤΕ ΜΕ GPRS ΔΕΝ παίζει ενω το worldmade π.χ. κατεβάζει τα updates? Aλλά opera τίποτα? ΟΥΤΕ ο mini opera? Στο P910 με GPRS όλα ήταν καλά! Αν μπορεί κάποιος ρίχνει καμμια ιδέα αλλίως θα σπάσουμε νέυρα με Sony Ericsson?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΑ άλλη ιδεα? Το περίεργο είναι ΟΥΤΕ ΜΕ GPRS ΔΕΝ παίζει ενω το worldmade π.χ. κατεβάζει τα updates? Aλλά opera τίποτα? ΟΥΤΕ ο mini opera? Στο P910 με GPRS όλα ήταν καλά! Αν μπορεί κάποιος ρίχνει καμμια ιδέα αλλίως θα σπάσουμε νέυρα με Sony Ericsson?
Link to comment
Share on other sites

το lcg jukebox το εχετε κανει signed και το εχετε στο κιν.?

 

Εμένα δεν χρειάστηκε,δούλεψε κανονικά.

 

Επι της ευκαιρίας υπάρχει κανένας έυκολος τρόπος για να κάνουμε sign τα προγράμματα;

The world is full of Kings and Queens

Who blind your eyes and steal your dreams.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους παιδευονται να μπουν στι internet όπως εγώ.Κάντε αυτο

 

Αφου έχετε δημιουργήσει την σύνδεση ιντερνετ με το router δώστε χειροκίνητα ip (κατα προτίμηση 192.168.2.xx),subnet mask (κατα προτίμηση 255.255.255.0) ίδιο με του υπολογιστή σας,gateway την ip του router σας και dns server αυτους του παροχέα internet.

Σε εμένα έπιασε.

Ελπίζω να βοηθήσει μερικους.

 

Γιατί να τα κάνεις όλα αυτά;

Εαν κάνεις αυτόματη απόδοση IP και έχεις ανοιχτό και το wireless, κάνεις μια ανίχνευση, μετά επιλέγεις σύνδεση στο δίκτυό σου και εισάγεις το κλειδί και τσουπ έχεις internet στο Πι1Αϊ!

Σημ. Η όλη διαδικασία ήταν πολύ πιο γρήγορη, απ' ότι στο P990!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όχι.Πιο πολύ εξαρτάται από την χρήση αλλά θα σου δώσω ένα παράδειγμα.

Έχω ένα Nintendo DS εδώ και 1μισι χρόνο.Στην οθόνη αφής του έχω βάλει ένα προστατευτικό.

Παίζω σχεδόν καθημερινά γύρω στις 2 ώρες.Έχει ψιλοφθαρεί ελάχιστα στην μέση το προσταυτικό αλλά η απόδοση της οθόνης αφής είναι σαν την ημέρα που το αγόρασα...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

paidia einai i prwti fora poy pairnw kinito touchscreen!tha prepei na allazw tin zelatini proliptika meta apo kapoio kairo?genika einai kati pou xalaei eykola ayti zelatini stin othoni?:blink:

 

Κατ' αρχάς όταν παίρνεις το κινητό δεν σου δίνει screen protector μέσα στην συσκευασία. Αυτή η ζελατίνη που βλέπεις είναι η οθόνη. Προσωπικά πιστεύω πως επιβάλετε η χρήση ενός screen protector (παρήγγειλα ήδη από Taiwan με €6), γιατί σίγουρα δεν θες να έχει η οθόνη στενές επαφές με κλειδιά και άλλα αιχμηρά αντικείμενα!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

paidia einai i prwti fora poy pairnw kinito touchscreen!tha prepei na allazw tin zelatini proliptika meta apo kapoio kairo?genika einai kati pou xalaei eykola ayti zelatini stin othoni?:blink:

 

Έχω το Μ600 8 μήνες τώρα και δεν έχει πάθει τίποτα η οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα το κινητο την Παρασκευη ,οποτε εχω τρεις μέρες μαζι του. Απο εμφανιση σκίζει. Απο οθονη επίσης, διαβαζεται ανετα και μέρα και νυχτα.

 

Το πηρα με το gps απο WIND.

H εφαρμογη που εχει το κινητο απαιτει δικτυο 3G h WIFI για να παίξει.Την δουλεψα σπίτι με το WIFI. Οταν την δουλεψα στο δρομο , καποια στιγμη κοκαλωσε εντελως και επρεπε να βγάλω την μπαταρία ? Επαθε κανενας αλλος το ίδιο ? Επίσης ειναι απλως απαράδεκτο παρολα αυτα να πρεπει να εισαι στο δικτυο για να εχεις GPS υπηρεσια. Και αν εισαι στη μεση της ερήμου-- ή περικυκλωμενος απο βουνα του ελλαδικου χωρου σε μερος χωρίς καλυψη - τί κανεις ? εκει και να θελεις δεν μπορείς. Οποτε η εφαρμογη wayfinder navigator ειναι αχρηστη για μένα εκτος αν είχε καποιο τροπο να κατεβαζεις offline τους χάρτες και τα σημεια ενδιαφεροντος ωστε να δουλευει και χωρις GPRS η 3G..

Αυτο που θελω ειναι η φωτογραφια που τραβαω να βαζει tags στιγματος απο το gps. Θα βρω λυση σε αυτο. Kαι σε αυτο δεν χρειαζεται καθολου ο wayfinder navigator.

 

 

Οταν μπηκα σε σελιδες με τον browser στο in.gr και επελεξα καποιο απο τα λινκ κολησε ο browser και έκανε reset μόνο του. Υποθετω οτι σε αυτη την περιπτωση δεν φταιει το κινητο, αλλα θα ήθελα να δοκιμασει και κανεις αλλος το in.gr και να μου πει. Μπορει να φταινε διαφημισεις ή javascript η κατι άλλο. Δεν ξέρω.

 

 

Δοκιμασα να δω δυο powerpoint presentations μεγεθους 4 MB. Αλλα δυστυχως δεν είδα τίποτα. Ισως εφταιγαν τα ppt.

 

PDF καταφερα να δω ( Αλλα ειναι ΑΡΓΟ ή δεν ειμαι συνηθισμένος δεν ειχα ποτε αναλογο κινητο . 7-10 sec ανα σελίδα)

 

Το SEUS μου ειπε οτι δεν χρειάζεται να κανω αναβαθμιση γιατι το FIRMWARE είναι το τελευταίο .

 

 

Δεν καταφερα να γράψω ελληνικά με την γραφιδα. Μιλωντας με το VIP support ( μωβ καρτούλα μεσα στο κουτί) , καταλαβα οτι μαλλον δεν θα γραψω ποτέ. Η γραφη λατινικων με την γραφιδα βολευει πολυ. Το συστημα δουλευει πολύ καλα.

 

 

Επισης το card scanner ( το utility που σαρωνει εππαγελματικες καρτες ) παιζει μια χαρά στα λατινικα. Στο ελληνικα ξεχάστε το. Θα το διορθωσουν ποτε ?

 

Δεν καταφερα να βρω τροπο να αλλαζω πληκτρολογιο απο ελληνικα σε λατινικα χωρις να χρησιμοποιω την γραφιδα, αλλα μαλλον θα υπαρχει τροπος.

 

 

Επισης καπου διαβαζα οτι ειναι VOIP enabled. Περίμενα οτι κάπου θα υπηρχε ρυθμιση για SIP ή μια εφαρμογη για κατι τέτοιο. Δυστυχώς οχι. Εχει κανείς καμια ιδέα.

 

Ηχος πολυς καλος. Καμερα χμμ... παροτι ειναι 3.2 Μp το κ750 της γυναίκας μου εχει λιγοτερο θορυβο και κόκκο.

 

 

Το software περιμενα λογο του οτι ειναι απογονος το p990 δεν θα είχε εφηβικα προβληματα. Δυστυχως ομως δεν ειναι έτσι. Αναρωτιεμαι αν τα προβληματα αυτα υπηρχαν και στο p990.

 

Ξερετε που θα μπορουσα να στειλω την λιστα με το προβλήματα ωστε να τα γνωριζουν και να τα λαβουν υποψη τους στο επομενο firmware?

 

Συγνωμη αν σας κουρασα. Σκοπευα να παρω το Κ810 αλλα τελικα πηρα το p1i και μου έδωσε την εντύπωση οτι δεν ήταν ετοιμο να βγει στην αγορα.

 

 

Ποιοτητα ηχου συνομιλιας ,πολυ καλη. Προσπαθησω ομως να ηχογραφησω την συνομιλια ,κατι που θεωρουσα οτι γινεται χωρις προβλημα και δυστυχώς "Η ηχογράφηση απέτυχε. Επιχειρηστε την ηχογράφηση ξανά. " Καταφερε κανεις να ηχογραφησει τηλεφωνική συνομιλια ?

 

 

 

Οσον αφορα το trackid το δοκιμασα σπιτι με το wifi. Εχει μια επιτυχια 50 % αλλα σε αυτο δεν φταει το τηλεφωνο. Φταιει που δεν εχουν βαλει ελληνικα τραγουδια στη βάση.

 

bug update-- Το ραδιοφωνο ξεχνα το μονοφωνικο στερεοφωνικο mode και γυριζει στο στερεοφωνικο, ακομα και αν δειχνει μονοφωνικο. Για δοκιμαστε το και εσείς.

 

Αυτά! Συγνωμμη αν κουρασα ,αλλα μαλλον οι προσδοκίες μου ηταν περρισότερες απο την πραγματικότητα, και ειμαι ελαφρώς απογοητευμενος.

 

 

Ευχαριστώ Γιάννης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...