Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις γίνει πιο κουραστικός από αυτούς που ρωτάνε συνέχεια τα ίδια :wacko:

 

:) Μας το παιζει χειριστου ειδους Moderator

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορίστε Γιώργο το Link, από το γνωστό μας μαγαζάκι :cool:.

 

Ευχαριστω φιλε akis !! :)

 

Να φτιαξουν και ενα ΣΟΒΑΡΟ P1i forum για τα παιδια που παραπονιουνται :D (των 200 ! και 7! posts :lol::D)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Λαθος μου που δεν το διευκρινησα....ο φορτιστης τσιριζει παραπανω απο το κανονικο....το κινητο ειναι μια χαρουλα....μια φορα το φορτισα μονο μεχρι στιγμης..δεν πιστευω να εκανε ζημια στην μπαταρια...θα τον παω αυριο μαλλον αλλα οχι και και το κινητο...γιατι ποιος ξερει τι μπορει να εχει το καινουριο...αν μου πουν για αντικατασταση...θα πω μονο ο φορτιστης εχει προβλημα...τι λετε?...thanks guys

 

Η γνώμη μου είναι να το πας και να τους εξηγήσεις ακριβώς τι έχει γιατί μάλλον ο φορτιστείς χρειάζεται αλλαγή!

 

Για όσους θέλουν να αγοράσουν από το http://martinfields.com/GR/index1.asp ή ακόμα και από το ebay καλο είναι να πάρουν μια προπληρωμένη πιστωτική και μετά να γραφουν στο paypal.Εγώ μέσω paypal αγόρασα από martinfields και όλα μια χαρά!

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει κι εγώ από martinfields μέσω paypal (έχω αντιστοιχήσει μια electron visa της Alpha Bank) είναι άψογο πολύ καθαρό εφαρμόζει τέλεια σε όλη την επιφάνεια της οθόνης και μέσα σε 5 μέρες την είχα στα χέρια μου. Όπως προαναφέρθηκε και παραπάνω είναι πολύ ασφαλής διαδικασία τη κάνω εδώ και 2 χρόνια με ebay δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το paypal κάντε κι εσείς το ίδιο με μια χρεωστική κάρτα.

Προσωπικα τώρα με το θέμα της κόντρας που έχει δημιουργηθεί εγώ αγνοώ μηνύματα τα οποία εχουν απαντηθεί σε προηγούμενες 2-3 σελίδες άτομα που τα θέλουν όλα στο πιάτο τους με τη μια δεν είναι ποτέ ευχαριστημένα και δυστυχώς ποτέ δε θα το χαρούν το κινητό γιατί αν τα περιμένεις όλα έτοιμα δεν εκτιμάς τίποτα. ΑΛΛΟ ΝΑ ΨΑΧΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ. Δε χρειάζεται να χαλιέστε και να χαλάτε παραπάνω το θέμα. Αφήστε λίγο αυτοί που ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια και δεν έχουν την υπομονή - θέληση να διαβάσουν λίγο παρακάτω ή το manual, αν δεν τους απαντήστε να είστε σίγουροι ότι θα το κάνουν από μόνοι τους ή θα πουλήσουν το κινητό γιατί πολύ απλά δε θα το αξίζουν :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα διαπυστωσα οτι ο φορτιστης τσιριζει οταν τον συνδεω εστω και μονο με την βαση που ειχε το κουτι...και το φωτακι πρασινιζει ειτε εχω πανω το κινητο ειτε οχι...καποιος να μου πει αν το φωτακι θα επρεπε να πρασινιζει μονο οταν μπαινει το κινητο πανω και φορτιζει?...γιατι συμφωνα με το manual αυτο καταλαβα...εσας αν το βαλετε στην μπριζα χωρις το κινητο πανω αναβει?...ουφ αυτα τα προβληματα...thanks...
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει αν το φωτακι θα επρεπε να πρασινιζει μονο οταν μπαινει το κινητο πανω και φορτιζει?...γιατι συμφωνα με το manual αυτο καταλαβα...εσας αν το βαλετε στην μπριζα χωρις το κινητο πανω αναβει?

Το πράσινο φωτάκι από την επιτραπέζια βάση μένει μονίμως αναμένω είτε έχεις κουμπώσει το κινητό είτε όχι :).

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος στο gdesk πως βγάζω συντόμευση για το κύριο μενού?Εχω βρεί για όλα τα υπόλοιπα πλήν αυτού:(
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος στο gdesk πως βγάζω συντόμευση για το κύριο μενού?Εχω βρεί για όλα τα υπόλοιπα πλήν αυτού:(

 

Φαντάζομαι ότι εννοείς της συντομεύσεις στο κύριος μενού?

Πατάς επάνω στο διαμαντάκι (η στην συντόμευση που θες να αλλάξεις) και

μετά πατάς περισσότερα => Αντικατάσταση => Εφαρμογή => Κύριο Μενού.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος μου που δεν το διευκρινησα....ο φορτιστης τσιριζει παραπανω απο το κανονικο....το κινητο ειναι μια χαρουλα....μια φορα το φορτισα μονο μεχρι στιγμης..δεν πιστευω να εκανε ζημια στην μπαταρια...θα τον παω αυριο μαλλον αλλα οχι και και το κινητο...γιατι ποιος ξερει τι μπορει να εχει το καινουριο...αν μου πουν για αντικατασταση...θα πω μονο ο φορτιστης εχει προβλημα...τι λετε?...thanks guys

 

Έχει πρόβλημα ο μετασχηματιστής που βρίσκεται μέσα στο φορτιστή.Τον πας στο μαγαζί που πήρες το κινητό με την απόδειξή σου και στον αλλάζουν κανονικότατα...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι εννοείς της συντομεύσεις στο κύριος μενού?

Πατάς επάνω στο διαμαντάκι (η στην συντόμευση που θες να αλλάξεις) και

μετά πατάς περισσότερα => Αντικατάσταση => Εφαρμογή => Κύριο Μενού.

 

όχι για τα διαμαντάκια αλλά για την εφαρμογή gdesk.Πως μπορώ να κάνω προσθήκη συντόμευσης για το κύριο μενού χωρίς να χρειάζεται να βγαίνω απο την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει κανεις freeware η εστω "αγορασμενο" προγραμμα να κανει convert τα bookmarks απο firefox σε opera του P1?

 

Δεν βρηκα κατι με το search και οτι βρηκα στο net αναφερει κανονικη Opera οχι του P1...

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοχαζή ερώτηση μάλλον.

 

Όταν περάσεις καινούριο software οι ρυθμίσεις για MMS, internet κτλ. χάνονται. Αν έχεις σημειώσει τα στοιχεία του κάθε account και τα περάσεις μετά manually δουλεύουν?? ή κάθε φορά που βάζουμε καινούριο firmware πρέπει να μας στέλνουν τα μηνύματα ντε και καλά. Ρωτάω γιατί μέχρι να καταλάβουν στη Vodafone ότι θέλω να μου στείλουν τις ρυθμίσεις για το vodafone web και όχι για το wap έπρεπε να μου στείλουν πρώτα 3 φορές τις ρυθμίσεις για το wap :lol::lol:

 

(δεν κάνω πλάκα...μιλάμε και στις 3 αποτυχημένες προσπάθειες τους έλεγα δεν θέλω ρυθμίσεις για wap θέλω για web! ναι, ναι όλα οκ το κλείνεις και σου σκάνε οι ρυθμίσεις για wap :lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοχαζή ερώτηση μάλλον.

 

Όταν περάσεις καινούριο software οι ρυθμίσεις για MMS, internet κτλ. χάνονται. Αν έχεις σημειώσει τα στοιχεία του κάθε account και τα περάσεις μετά manually δουλεύουν?? ή κάθε φορά που βάζουμε καινούριο firmware πρέπει να μας στέλνουν τα μηνύματα ντε και καλά. Ρωτάω γιατί μέχρι να καταλάβουν στη Vodafone ότι θέλω να μου στείλουν τις ρυθμίσεις για το vodafone web και όχι για το wap έπρεπε να μου στείλουν πρώτα 3 φορές τις ρυθμίσεις για το wap :lol::lol:

 

(δεν κάνω πλάκα...μιλάμε και στις 3 αποτυχημένες προσπάθειες τους έλεγα δεν θέλω ρυθμίσεις για wap θέλω για web! ναι, ναι όλα οκ το κλείνεις και σου σκάνε οι ρυθμίσεις για wap :lol::lol::lol:)

 

Εαν εχεις κανει ενα μπακαπ πριν ολα θα επανερθουν οπως πριν ....

Κατα προτιμηση κανε φουλ μπακαπ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

σκεφτομαι για την αγορα του p1i αλλα με προβληματιζει το οτι δεν μπορω να βαλω πχ navigator. Το tomtom διαβαζω οτι δεν ειναι και τοσο καλο, ετσι δεν ειναι? Επισης ο επεξεργαστης του δεν ειναι μικρος?

Στα ιδια χρηματα ειναι το ΕΤΕΝ Χ500 και μαλλον ειναι ανωτερο. Εσεις τι λετε? που πλεονεκτει το p1i?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι...πηρα στην vodafone και μου ειπαν οτι πρεπει να εχω συνδεση για να μου στειλουν ρυθμησεις web και με τισ wap δεν μου κατεβαζει το wayfinder...εγω εχω c.u.δηλαδη δεν μπορω να λειτουργησω το navigetor...τι μπιπ ειναι αυτο?....τι κανω τωρα?...
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι...πηρα στην vodafone και μου ειπαν οτι πρεπει να εχω συνδεση για να μου στειλουν ρυθμησεις web και με τισ wap δεν μου κατεβαζει το wayfinder...εγω εχω c.u.δηλαδη δεν μπορω να λειτουργησω το navigetor...τι μπιπ ειναι αυτο?....τι κανω τωρα?...

 

Απο οτι ξερω μπωρεις να το κατεβασεις στον υπολογιστη πρωτα και μετα να το βαλεις στο τηλεφωνο , (νομιζω, η ειναι για τους χαρτες?)

Μπες στο wayfinder και δες για λεπτομερειες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει κανεις freeware η εστω "αγορασμενο" προγραμμα να κανει convert τα bookmarks απο firefox σε opera του P1?

 

Δεν βρηκα κατι με το search και οτι βρηκα στο net αναφερει κανονικη Opera οχι του P1...

 

Ευχαριστω!

 

ΑΠΛΑ import απο τον Explorer και μετά synchonize και έρχονται οκ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλο προγραμμα για synchronization εκτος του SE PC SUITE?

Εχω winxp sp1 και το SE PC SUITE δεν εγκαθισταται με τιποτα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Χθες πηρα το P1i και θελω να μπαινω στο internet με το κινητο.Πως μπορω να το κανω?

Στο σπιτι εχω ασυρματο internet

Οποιος ξερει ας βοηθησει,ευχαριστω.

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Me Vodafone Cu δεν μπορω να λαβω και να στειλω mms.

Πηρα vodafone μου εστειλαν τα 2 γνωστα μυνηματα, εχει τις ρυθμισεις αλλα παρολα αυτα μου βγαζει οταν κανω ΛΗΨΗ

Ελεγξτε τις ρυθμισεις

MMS/Λογαριασμου Internet.

 

Γνωριζει κανεις τι μπορει να θελει γιατι εχω φαει μια καρτα με την εξυπηρετηση πελατων και αλλη μια ενας φιλος να μου στελνει mms :wacko:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Χθες πηρα το P1i και θελω να μπαινω στο internet με το κινητο.Πως μπορω να το κανω?

Στο σπιτι εχω ασυρματο internet

Οποιος ξερει ας βοηθησει,ευχαριστω.

 

Συνδέσου μέσω wifi με το router σου και μετά απλά ανοίγοντας τον browser του κινητού μπορείς να σερφάρεις κανονικά.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Συνδέσου μέσω wifi με το router σου και μετά απλά ανοίγοντας τον browser του κινητού μπορείς να σερφάρεις κανονικά.

Δυστηχως τιποτα

Σε ευχαριστω παντος

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...