Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! Αν γνωριζεις, το ιδιο ισχυει και για τα g900/g700?

το ιδιο ακριβως! αυτο το tip ισχυει για ολα τα κινητα sony ericsson.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!

 

Δε μπορώ απ' την αρχή που πήρα το τηλέφωνο να διαγράψω πολλά sms μαζί. Όταν τα επιλέγω (τα τσεκάρω) και πατάω "διαγραφή μηνυματος" μου πετάει ένα μήνυμα που λέει "Λάθος αίτηση".

 

Γνωρίζει κανείς γι' αυτό; Ο μόνος τρόπος να διαγράψω sms είναι να το ανοίξω και να το διαγράψω. Δυστυχώς όμως με τόσα μηνύματα που έχουν μαζευτεί, αν τα ανοίγω ένα προς ένα για να τα διαγράψω, θα πάρει ώρες!! Γιατί δε λειτουργεί ο εύκολος τρόπος;; :(

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..έχω εγκαταστήσει το update service απο το site της sony ericsson και ενώ έχω βάλει και το adobe flash player 10 όταν το ανοίγω μου βγάζει μήνυμα και μου ζηταει το 8 ή πιο καινούργιο.κάποια βοήθεια????

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Δε μπορώ απ' την αρχή που πήρα το τηλέφωνο να διαγράψω πολλά sms μαζί. Όταν τα επιλέγω (τα τσεκάρω) και πατάω "διαγραφή μηνυματος" μου πετάει ένα μήνυμα που λέει "Λάθος αίτηση".

 

Γνωρίζει κανείς γι' αυτό; Ο μόνος τρόπος να διαγράψω sms είναι να το ανοίξω και να το διαγράψω. Δυστυχώς όμως με τόσα μηνύματα που έχουν μαζευτεί, αν τα ανοίγω ένα προς ένα για να τα διαγράψω, θα πάρει ώρες!! Γιατί δε λειτουργεί ο εύκολος τρόπος;; :(

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Καλησπερα !

Πας μηνυματα -> τσεκαρεις πια θελεις -> περισσοτερα -> διαγραφη μηνυματος ->και επιλεγεις ΝΑΙ στην επιβεβαιοση Διαγραφης.

μηπως κατι δεν κανεις καλα?

κανε ενα ρεσταρτ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Πας μηνυματα -> τσεκαρεις πια θελεις -> περισσοτερα -> διαγραφη μηνυματος ->και επιλεγεις ΝΑΙ στην επιβεβαιοση Διαγραφης.

μηπως κατι δεν κανεις καλα?

κανε ενα ρεσταρτ

 

Αυτό ακριβώς κάνω, αλλά όταν πατάω ΝΑΙ μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει "Λάθος αίτηση". Έκανα restart, έκανα μέχρι και firmware update αλλά τίποτα!!

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Μου έσπασαν και τα δύο μολυβάκια του p1. Ξέρετε που μπορώ να βρω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Μου έσπασαν και τα δύο μολυβάκια του p1. Ξέρετε που μπορώ να βρω?

 

Απο μαγαζια δεν εχω να σου προτινω εγω κατι ας το κανουν τα παιδια που το χουν το κινητο αλλα μπορεις να βρεις φθηνα στο e-bay

 

Look at this http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m38.l1313&_nkw=stylus+p1i\&_sacat=See-All-Categories

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Μου έσπασαν και τα δύο μολυβάκια του p1. Ξέρετε που μπορώ να βρω?

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ αν θές από Ελλάδα http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003709

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνω, αλλά όταν πατάω ΝΑΙ μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει "Λάθος αίτηση". Έκανα restart, έκανα μέχρι και firmware update αλλά τίποτα!!

 

Ένα κολπάκι που μπορείς να κανεις είναι το εξής!Φτιάξε έναν νέο φάκελο μετέφερε εκεί όλα τα smsn και από εκεί σβηστά με τον γωστό κόλπο!μερικές φορες κολλάνε τα μηνύματα στην sim!

:)
Link to comment
Share on other sites

Ένα κολπάκι που μπορείς να κανεις είναι το εξής!Φτιάξε έναν νέο φάκελο μετέφερε εκεί όλα τα smsn και από εκεί σβηστά με τον γωστό κόλπο!μερικές φορες κολλάνε τα μηνύματα στην sim!

 

Καλή η σκέψη σου φιλαράκι! Προς στιγμήν χάρηκα αλλά τώρα που το δοκίμασα, δυστυχώς ανακαλύπτω οτι τα μηνύματα δε μεταφέρονται απ'τα "Εισερχόμενα" ή απ' τη "SIM" στο νέο φάκελο που δημιούργησα. Πατάω μεταφορά στο φάκελο, δείχνει να τα μεταφέρει, μου λέει οτι διαγράφηκαν απ' το φάκελο "Εισερχόμενα" όμως είναι ακόμα εκεί. Και ούτε -έστω- αντιγράφονται στο νέο φάκελο. Είναι κενός.

 

:wacko:

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως! αυτο το tip ισχυει για ολα τα κινητα sony ericsson.:)

 

Για ολα τα UIQ εννοεις γιατι στα μη UIQ δεν ισχυει αυτο, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Για ολα τα UIQ εννοεις γιατι στα μη UIQ δεν ισχυει αυτο, σωστα?

ισχυει κανονικοτατα,απενεργοποιεις εθνικους χαρακτηρες και το sms γινετε 170 γραμματων.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχυει κανονικοτατα,απενεργοποιεις εθνικους χαρακτηρες και το sms γινετε 170 γραμματων.:)

 

Κατσε γιατι μπερδευτηκα τωρα. Στα μή UIQ κινητα (πχ. C905) η συνταξη μηνυματων γινεται σε κεφαλαια αυτοματα και ειτε εχεις ειτε δεν εχεις Τ9 χρεωνεσαι ανα 160 χαρακτηρες, σωστα? Ενω απο την αλλη στα UIQ, πρεπει να γραφεις κεφαλαια και να εχει το Τ9 απενεργοποιημενο μονιμα, σωστα?

 

Με λιγα λογια το μονο μειον στα UIQ ειναι οτι αν εισαι τυπος του Τ9 (οπως εγω) παπαλα η χρεωση ανα 160 χαρακτηρες, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

 

Με λιγα λογια το μονο μειον στα UIQ ειναι οτι αν εισαι τυπος του Τ9 (οπως εγω) παπαλα η χρεωση ανα 160 χαρακτηρες, ετσι?

 

αφου υπαρχει πληρες πληκτρολογιο ποιος ο λογος να χρησιμοποιεις το Τ9?

bb pin 2564C061
Link to comment
Share on other sites

ισχυει κανονικοτατα,απενεργοποιεις εθνικους χαρακτηρες και το sms γινετε 170 γραμματων.:)

 

Μηπως την εχεις πρόχειρη τη ρυθμιση γτ δεν το βρίσκω πουθενα!!!

τνχ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως την εχεις πρόχειρη τη ρυθμιση γτ δεν το βρίσκω πουθενα!!!

τνχ

Δεν εχω το κινητο αυτο.παντως σε ολα τα αλλα πηγαινεις στα μηνυματα-->νεο μηνυμα-->προσθετα-->εθνικοι χαρακτηρες-->μη ενεργο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (format) όταν το κινητό είναι κλειστό? Λογικά με πατημένο συνδιασμό πλήκτρων?
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (format) όταν το κινητό είναι κλειστό? Λογικά με πατημένο συνδιασμό πλήκτρων?

Με απενεργοποιημενη συσκευη δεν νομιζω να μπορεις να κανεις επαναφορα αρχικων ρυθμισεων!

οσα κινητα ειχα..κατι τετοιο ποτε δεν μπορουσα να κανω.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα Νοκια S60 (3rd Edition) γίνεται. Γιαυτό το λέω.

στα Sony ericsson που εχω και ειχα και απ'οσο ξερω αυτο δεν γινετε.δεν ξερω στα κινητα της Sony Ericsson UIQ μηπως υπαρχει αυτο το tip.

γι'αυτο σταματαω να μιλαω και ας σου δωσει καλυτερα απαντηση καποιος χρηστης την εν'λογω σειρας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει δυνατοτητα χρησιμοποιησης video tones ως ηχος εισερχομενων κλησεων.ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (format) όταν το κινητό είναι κλειστό? Λογικά με πατημένο συνδιασμό πλήκτρων?

δεν μπορείς.

νομίζω υπάρχει η δυνατότητα όταν φτάσεις στην οθόνη για να βάλεις το PIN αλλά κ πάλι δεν είμαι σίγουρος.πιο πριν κ ενώ είναι εντελώς κλειστό δεν μπορείς σίγουρα:!:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...