Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μια απορία.

 

μόλις συνδέω το p1 στο pc, μπαίνει αυτόματα σε mode μεταφοράς αρχείων (και δε μου δίνει επιλογή μεταξύ λειτουργίας τηλεφώνου/μεταφοράς).

 

πως μπορώ να το αλλάξω (χωρίς restore κτλ)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή ανάσταση.Ενώ κάνω post αυτή τι στιγμή απο το p1i μέσω του opera 4.1 και μπορώ να μπαίνω και με τον browser του κινητού , καποιές εφαρμογές δεν μπορούν και συγκεκριμένα το worldmate , handy converter και το voise translator που δοκίμασα δεν βλέπουν καν server ενώ είμαι συνδεμένος!Μπορεί κάποιος να μου εξηγήση τι μπορεί να συμβαίνη? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή ανάσταση.Ενώ κάνω post αυτή τι στιγμή απο το p1i μέσω του opera 4.1 και μπορώ να μπαίνω και με τον browser του κινητού , καποιές εφαρμογές δεν μπορούν και συγκεκριμένα το worldmate , handy converter και το voise translator που δοκίμασα δεν βλέπουν καν server ενώ είμαι συνδεμένος!Μπορεί κάποιος να μου εξηγήση τι μπορεί να συμβαίνη? Ευχαριστώ

με το worldmate πάντως εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται antivirus, είναι αρκετά προστατευμένο από μόνο του.

παρόλα αυτά θα ήθελα και ενα antivirus,μήπως ξέρεται που θα βρώ???

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE ME ΘΕΜΑ ΤΟ UNBOXING ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΑΛΛΑ GPS ΔΕΚΤΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ!ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE ME ΘΕΜΑ ΤΟ UNBOXING ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΑΛΛΑ GPS ΔΕΚΤΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ!ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?

 

1. Από που αγόρασες? Ήταν σφραγισμένο? Γιατί αν δεν ήταν σφραγισμένο μπορεί να στο έφαγαν ;)

2. κανονικά το GPS Receiver που δίνει στο πακέτο, είναι το Royaltek

3. Όχι τα ακουστικά δεν κάνουν!

 

 

* Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αγορασα ακομα,απλα ειδα βιντεακια για τα περιεχομενα της συσκευασιας γιατι ειχα περιεργια και πραγματι δεν περιλαμβανει δεκτη.Μα ακομα και στο πλαισιο αν δεις δεν αναφερει πουθενα οτι περιλαμβανει κατι τετοιο...

Μαλλον ηταν καποιο πακετο προσφορας το οποιο δυστηχως δεν προλαβα:(

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ YOUTUBE ME ΘΕΜΑ ΤΟ UNBOXING ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΑΛΛΑ GPS ΔΕΚΤΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ!ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?

 

γιατι πολυ ΑΠΛΑ το βιντεο που ειδες ηταν απο το εξωτερικο...και εξω δεν δινουν τον δεκτη gps;) Mονο Ελλάδα απ οτι ξερω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

γιατι πολυ ΑΠΛΑ το βιντεο που ειδες ηταν απο το εξωτερικο...και εξω δεν δινουν τον δεκτη gps;) Mονο Ελλάδα απ οτι ξερω..

 

Πολυ φοβαμαι οτι ουτε Ελλαδα ισχυει αυτο ποια.

Κρινωντας απο τα δικα μας καταστηματα που δεν αναφερουν τιποτα.Μαλλον καποιος που εχει παρει το κινητο προσφατα ισως μας διαφωτιζε.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φοβαμαι οτι ουτε Ελλαδα ισχυει αυτο ποια.

Κρινωντας απο τα δικα μας καταστηματα που δεν αναφερουν τιποτα.Μαλλον καποιος που εχει παρει το κινητο προσφατα ισως μας διαφωτιζε.

 

ΙΣΧΥΕΙ ακόμα φίλε μου :)!! Άμα αποφασίσεις να το αγοράσεις πήγαινε σε ένα κατάστημα

πλαίσιο, vodafone κτλ. και ζήτα τους να στο ανοίξουν για να το δεις και ο ίδιος ;).

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φοβαμαι οτι ουτε Ελλαδα ισχυει αυτο ποια.

Κρινωντας απο τα δικα μας καταστηματα που δεν αναφερουν τιποτα.Μαλλον καποιος που εχει παρει το κινητο προσφατα ισως μας διαφωτιζε.

 

Φιλε μου το πηρα την τεταρτη απο πλαισιο.ειχα κανονικα δεκτη.το ειχα ξαναπαρει σεπτεμβριο κ παλι ειχε.ολα εχουν κ εχει κ το κουτι αυτοκολλητο που στο λεει.μη τα βαφεις μαυρα χωρις λογο γιατι απλα υποθετεις.δε θα στο αναφερει κανεις αλλα αν δεις διαφημιση γερμανου αυτες τις μερες διαφημιζει συσκευες με gps εχει κ την δικη μας συσκευη μεσα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πρόσφατα του πέρασα κι εγώ το τελευταίο update (RK0009 ) οπότε του παιρνούσα και καινούργιες εκδόσεις προγραμμάτων ( δεν το χρησιμοποιούσα εδώ και κάμποσο καιρό ). Όλα καλά και όλα ωραία μέχρι που πάω να βάλω το google maps. Πάω από την σελίδα που το κατεβάζουμε,βρίσκει ότι έχω P1i και ωραία ωραία μου δίνει μία UIQ3 έκδοση της εφαρμογής. Μία χαρά,καλύτερο από την Java,έλα όμως που δεν μου δουλεύει με το Plus. Κάποια λύση? Ευχαριστώ!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πλεον και εγω ενας χρηστης του P1...

Μια πρωτη ερωτηση για τα SMS: απενεργοποιωντας το Τ9, μπορουμε να στειλουμε περισσοτερους απο 160 χαρακτηρες, και αν ναι ποσους?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες και καλή ανασταση δν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλα κάνώ αναβάθμισει απο το σπίτι μοθ το κινητο αλλα και πάλι μου βγαζει το μηνυμα στα μυνηματα qmapp 221 και κάτι τετοιά και με πετάει έξω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλή ανάσταση σε όλους!

 

Ειμαι πλεον και εγω ενας χρηστης του P1...

Μια πρωτη ερωτηση για τα SMS: απενεργοποιωντας το Τ9, μπορουμε να στειλουμε περισσοτερους απο 160 χαρακτηρες, και αν ναι ποσους?

 

Πάνω από 160 χαρακτήρες σε χρεώνει δεύτερο μήνυμα!

Εγώ έχω γράψει μέχρι και 4 μηνύματα στην σειρά.Αλήθεια ξέρετε μέχρι ποσο στέλνει μαζί?

 

καλησπέρα παίδες και καλή ανασταση δν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλα κάνώ αναβάθμισει απο το σπίτι μοθ το κινητο αλλα και πάλι μου βγαζει το μηνυμα στα μυνηματα qmapp 221 και κάτι τετοιά και με πετάει έξω...

 

Δυστυχώς είναι κάτι που ακόμα δεν έχουν διορθώσει!

:)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο : Συνδέομαι από το πισί μου στο νετ μέσω του P1.

 

Χρησιμοποιεί το account που έχω στο κινητό για το nonstop wap? Δηλαδή δε χρεώνομαι?

Έχω διαγράψει τα προφίλ ίντερνετ κτλ

Link to comment
Share on other sites

παρόλα αυτά θα ήθελα και ενα antivirus,μήπως ξέρεται που θα βρώ???

Κανενα προγραμμα αποσυμπιεσης για το κινητο μασ;

 

Παρουσιάσεις εφαρμογών, ερωτήσεις και προτάσεις ΜΟΝΟ στο [thread=146455]UIQ 3.x: Εφαρμογές, Παιχνίδια, Emulators, Θέματα[/thread].

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Μόλις πρόσφατα απόκτησα το P1 και ο άντρας μου το w960. Eίμασταν και οι δύο σε nokia μέχρι τώρα οπότε αν μπορείτε να βοηθήσετε για να μη διαβάζω 220 σελίδες θα σας ήμουν ευγνώμων (θα τις διαβάσω εν καιρώ φυσικά).

 

1) Τα δύο κινητά αυτά έχουν ίδιο λογισμικό και αν όχι τι λογισμικά έχουν? (αν διάβασα σωστά το P1 είναι UIQ (τι είναι αυτό?) και το w960 έχει symbian (ποια έκδοση όμως)?

2) Κάποια site με λογισμικό για τα συγκεκριμένα τηλέφωνα?

 

Thanks in advance!

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!

 

Μόλις πρόσφατα απόκτησα το P1 και ο άντρας μου το w960. Eίμασταν και οι δύο σε nokia μέχρι τώρα οπότε αν μπορείτε να βοηθήσετε για να μη διαβάζω 220 σελίδες θα σας ήμουν ευγνώμων (θα τις διαβάσω εν καιρώ φυσικά).

 

1) Τα δύο κινητά αυτά έχουν ίδιο λογισμικό και αν όχι τι λογισμικά έχουν? (αν διάβασα σωστά το P1 είναι UIQ (τι είναι αυτό?) και το w960 έχει symbian (ποια έκδοση όμως)?

2) Κάποια site με λογισμικό για τα συγκεκριμένα τηλέφωνα?

 

Thanks in advance!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=188390

 

 

1)το ίδιο είναι. είναι symbian με UIQ 3 και τα 2

2)http://www.ipmart-forum.com/

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Οαιδιά ΞΌΞΉΞ± Ξ±ΟΞΏΟΞ―Ξ±.

 

ΞΌΟΞ»ΞΉΟ ΟΟΞ½Ξ΄Ξ*Ο ΟΞΏ p1 ΟΟΞΏ pc, ΞΌΟαίνΡι Ξ±ΟΟΟΞΌΞ±ΟΞ± ΟΞ΅ mode ΞΌΞ΅ΟΞ±ΟΞΏΟΞ¬Ο Ξ±ΟΟΡίΟΞ½ (ΞΊΞ±ΞΉ δΡ ΞΌΞΏΟ Ξ΄Ξ―Ξ½Ξ΅ΞΉ Ξ΅ΟιλογΠμΡΟΞ±ΞΎΟ Ξ»Ξ΅ΞΉΟΞΏΟΟΞ³Ξ―Ξ±Ο ΟηλΡΟΟΞ½ΞΏΟ/ΞΌΞ΅ΟΞ±ΟΞΏΟΞ¬Ο).

 

ΟΟΟ ΞΌΟΞΏΟΟ Ξ½Ξ± ΟΞΏ Ξ±Ξ»Ξ»Ξ¬ΞΎΟ (ΟΟΟΞ―Ο restore ΞΊΟΞ»)?

 

tha pas sindesis-usb-litourgia tilefonou,to patas kai meta telos

Link to comment
Share on other sites

ΞαλημΞ*ΟΞ± ΞΊΞ±ΞΉ καλΠανάΟΟΞ±ΟΞ·.ΞΞ½Ο ΞΊΞ¬Ξ½Ο post Ξ±ΟΟΞ ΟΞΉ ΟΟΞΉΞ³ΞΌΞ Ξ±ΟΞΏ ΟΞΏ p1i ΞΌΞ*ΟΟ ΟΞΏΟ opera 4.1 ΞΊΞ±ΞΉ ΞΌΟΞΏΟΟ Ξ½Ξ± ΞΌΟΞ±Ξ―Ξ½Ο ΞΊΞ±ΞΉ ΞΌΞ΅ ΟΞΏΞ½ browser ΟΞΏΟ ΞΊΞΉΞ½Ξ·ΟΞΏΟ , ΞΊΞ±ΟΞΏΞΉΞ*Ο Ξ΅ΟΞ±ΟΞΌΞΏΞ³Ξ*Ο Ξ΄Ξ΅Ξ½ ΞΌΟΞΏΟΞΏΟΞ½ ΞΊΞ±ΞΉ ΟΟγκΡκΟΞΉΞΌΞ*Ξ½Ξ± ΟΞΏ worldmate , handy converter ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞΏ voise translator ΟΞΏΟ Ξ΄ΞΏΞΊΞ―ΞΌΞ±ΟΞ± δΡν Ξ²Ξ»Ξ*ΟΞΏΟΞ½ ΞΊΞ±Ξ½ server Ξ΅Ξ½Ο Ξ΅Ξ―ΞΌΞ±ΞΉ ΟΟνδΡμΞ*Ξ½ΞΏΟ!ΞΟΞΏΟΡί ΞΊΞ¬ΟΞΏΞΉΞΏΟ Ξ½Ξ± ΞΌΞΏΟ Ξ΅ΞΎΞ·Ξ³ΞΟΞ· ΟΞΉ ΞΌΟΞΏΟΡί Ξ½Ξ± ΟΟΞΌΞ²Ξ±Ξ―Ξ½Ξ·? ΞΟΟΞ±ΟΞΉΟΟΟ

 

pos grafeis ellinika me to'opera 4.1' emena mou ta vazei kinezika me tetragonakia??

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλή ανάσταση σε όλους!

 

 

 

Πάνω από 160 χαρακτήρες σε χρεώνει δεύτερο μήνυμα!

Εγώ έχω γράψει μέχρι και 4 μηνύματα στην σειρά.Αλήθεια ξέρετε μέχρι ποσο στέλνει μαζί?

 

 

 

Δυστυχώς είναι κάτι που ακόμα δεν έχουν διορθώσει!

και τι θα γίνει οποτε γοθστάρει αυτό θα στέλνω μύνημα...έλεος ευχαριστώ πάντως κανένας με το ίδιο προβλημα που να έχει καμια ιδέα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

και τι θα γίνει οποτε γοθστάρει αυτό θα στέλνω μύνημα...έλεος ευχαριστώ πάντως κανένας με το ίδιο προβλημα που να έχει καμια ιδέα...

 

Πρέπει να απενεργοποίησης το Ελληνικό T9.Μετά δεν θα έχεις πρόβλημα!

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...