Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έχω ένα θέμα με τα μμες. Εμένα η ερώτηση που μου κάνει είναι η εξής:

 

Το μήνυμα ίσως είναι μεγάλο για τους παραλήπτες. Συνέχεια; ΝΑΙ/ΟΧι. Αν επιλέξω το ΝΑΙ, τότε απλά με βάζει στην οθόνη και μπορώ να το στείλω. Όσες φορές και να έχω προσπαθήσει, δεν έχω καταφέρει να στείλω. Οι ρυθμίσεις μου είναι ΟΚ.

 

Καμιά συμβουλή κανείς;

- g0in -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά ρε παιδιά ολόκληρο p1 και δεν έχει ραδιόφωνο?

 

Έχω τα p990i και p900i και σκέφτομαι να το πάρω το p1. Αξίζει τα λεφτά του ή να μην κάνω την κίνηση?

 

Εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να κάνεις την κίνηση,θα ξοδέψεις ένα σορό λεφτά για ένα κινητό που δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις ούτε τα βασικά χαρακτηριστικά!Αστο καλλίτερα!

:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ένα θέμα με τα μμες. Εμένα η ερώτηση που μου κάνει είναι η εξής:

 

Το μήνυμα ίσως είναι μεγάλο για τους παραλήπτες. Συνέχεια; ΝΑΙ/ΟΧι. Αν επιλέξω το ΝΑΙ, τότε απλά με βάζει στην οθόνη και μπορώ να το στείλω. Όσες φορές και να έχω προσπαθήσει, δεν έχω καταφέρει να στείλω. Οι ρυθμίσεις μου είναι ΟΚ.

 

Καμιά συμβουλή κανείς;

 

Για ξανα δες τις ρυθμισεις γιατι και εγω οταν εκανα αναβαθμιση και τις ξαναπερασα νομιζοντας οτι οκ στο λογαριασμο mms ειχε το ruter μου αντι το mms και εστελνα και εστελνα και τιποτα δεν γινοταν... Λογικο αφου δεν ειταν σωστος ο λογαριασμος...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση .

 

Τραβαω μια φωτογραφια και θελω να την κανω αποστολη με MMS το προβλημα ειναι οτι δεν την μετατρεπη σε διασταση για MMS και μου πεταει μηνημα οτι ειναι πολυ μεγαλη . υπαρχει λυση για αυτο το θεμα ?

 

 

Πήγαινε ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ/ΜΗΝΥΜΑΤΑ/ΛΟΓΑΡ ΜΜΣ/ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ/ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΧΩΡ./ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ: βάζεις "Προειδοποίηση" και θα λυθεί το πρόβλημά σου (θα σου βγάζει την ερώτηση)

 

 

 

 

 

 

 

Εγώ πάλι αντιμετώπιζε ένα άλλο "μεγαλοπροβληματακι".Όταν έχω ενεργό το T9 πολλές φορες μου βγάζει :

 

Η εφαρμογή έκλεισε:

Εφαρμογή: QMapp

Κωδικός αιτίας:E32USER-Cbase

Αριθμός αιτίας:21

 

Μπορεί να μου το βγάλει μετά από δυο γράμματα μπορεί να φτάσω να γράψω 2 SMS για να βγει αυτό το μήνυμα,όταν το T9 είναι ανενεργό δουλεύει μια χαρά!Αντιμετωπίζει κανεις παρόμοιο πρόβλημα με την τελευταία έκδοση?και φαινόταν να δουλεύει τόσο καλά!:(

 

Όπως θα δεις εδώ το ίδιο έπαθα και εγώ. Έκανα τα πάντα (format κτλ) αλλά το πρόβλημα δεν λύνεται. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις το Τ9 όπως και έκανες. Το έψαξα πολύ το πράγμα και διαπίστωσα ότι το κάνει με συγκεκριμένες λέξεις (π.χ. σε μένα το έκανε με την λέξη "Κόσμε" μόλις έγραφα όλη τη λέξη και πατούσα κενό εμφανιζόταν το μήνυμα που παραθέτεις) γι΄αυτό και μπορεί για μεγάλο διάστημα να μην σου το κάνει και μια μέρα που θα γράψεις ένα μήνυμα απλά θα χαθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ΠΙΝΑΚΑ ΕΛΕΓΧΟΥ/ΜΗΝΥΜΑΤΑ/ΛΟΓΑΡ ΜΜΣ/ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ/ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΧΩΡ./ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ: βάζεις "Προειδοποίηση" και θα λυθεί το πρόβλημά σου (θα σου βγάζει την ερώτηση)

 

Εμενα ειναι ελευθερο και ομως με ρωταει..:confused:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη καλοσύνη, μπορείς να μας πεις αν τελικά δούλεψε?

 

Βεβαίως και έχω την καλοσύνη :p

Δυστυχώς όμως δεν δουλεύει ... :(

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και έχω την καλοσύνη :p

Δυστυχώς όμως δεν δουλεύει ... :(

 

Δε πειράζει...η προσπάθεια μετράει. :)

 

Λοιπόν...πήγα και το παρήγγειλα σήμερα. Τη Παρασκευή θα το έχω μάλλον λόγω της φορητώτητας.

 

Μου είπε κάτι εκεί ο τύπος στη Wind και με προβλημάτισε...μου είπε ότι απ'όσο ξέρει δεν έχει η συσκευασία μέσα το GPS receiver...αλλά δεν έχει ανοίξει ποτέ τη συσκευασία.

 

Τι λέει??? :(

 

Υπάρχει κάποιος από Wind που δεν έχει πάρει το receiver? Στο Πλαίσιο λέει ότι περιλαμβάνει μέσα το receiver...υπάρχει περίπτωση να έχει άλλη συσκευασία χωρίς το receiver μόνο για τα Wind stores?

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει...η προσπάθεια μετράει. :)

 

Λοιπόν...πήγα και το παρήγγειλα σήμερα. Τη Παρασκευή θα το έχω μάλλον λόγω της φορητώτητας.

 

Μου είπε κάτι εκεί ο τύπος στη Wind και με προβλημάτισε...μου είπε ότι απ'όσο ξέρει δεν έχει η συσκευασία μέσα το GPS receiver...αλλά δεν έχει ανοίξει ποτέ τη συσκευασία.

 

Τι λέει??? :(

 

Υπάρχει κάποιος από Wind που δεν έχει πάρει το receiver? Στο Πλαίσιο λέει ότι περιλαμβάνει μέσα το receiver...υπάρχει περίπτωση να έχει άλλη συσκευασία χωρίς το receiver μόνο για τα Wind stores?

 

εγώ το πήρα από Wind τον αύγουστο,το είχε μέσα στο gps,κοίταξε πάνω στο κουτί αν έχει ένα κόκκινο αυτοκόλλητο που γραφει wayfinder.Μεγεια!

:)
Link to comment
Share on other sites

πριν το πάρεις και πριν υπογράψεις κάποιο χαρτί μπορείς να ζητήσεις να στο ανοίξουν (τουλάχιστον εμένα στο πλαίσιο το έκαναν και χωρίς να τους το ζητήσω) να το δεις. αν και άμα προσέξεις στη συσκευασία έχει ένα αυτοκολλητάκι που λέει wayfinder, αν δεν το δεις κάν' την με ελαφρά... αν το αυτοκολλητάκι είναι εκεί σημαίνει ότι και το gps εκεί θα είναι.

 

edit: α ρε zirico στο δευτερόλεπτο με πρόλαβες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει...η προσπάθεια μετράει. :)

 

Λοιπόν...πήγα και το παρήγγειλα σήμερα. Τη Παρασκευή θα το έχω μάλλον λόγω της φορητώτητας.

 

Μου είπε κάτι εκεί ο τύπος στη Wind και με προβλημάτισε...μου είπε ότι απ'όσο ξέρει δεν έχει η συσκευασία μέσα το GPS receiver...αλλά δεν έχει ανοίξει ποτέ τη συσκευασία.

 

Τι λέει??? :(

 

Υπάρχει κάποιος από Wind που δεν έχει πάρει το receiver? Στο Πλαίσιο λέει ότι περιλαμβάνει μέσα το receiver...υπάρχει περίπτωση να έχει άλλη συσκευασία χωρίς το receiver μόνο για τα Wind stores?

 

mmmaaaalon den exeis kai poly kali mnimi........:p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος από Wind που δεν έχει πάρει το receiver? Στο Πλαίσιο λέει ότι περιλαμβάνει μέσα το receiver...υπάρχει περίπτωση να έχει άλλη συσκευασία χωρίς το receiver μόνο για τα Wind stores?

 

:confused:.. Μα σου απάντησα πριν 3 σελίδες !!

Link to comment
Share on other sites

εχω εδώ και δυο μέρες το π1ι και για να ξεκινήσω από τα αρνητικά μου έχει κάνει κακή εντύπωση το πληκτρολόγιο. Το οποίο κατά βάση το χρειάζομαι για μηνύματα (αφού από ότι βλέπω τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει η οθόνη αφής). Είναι ιδέα μου ή δεν πρόκειται ποτέ να το συνηθίσω?!?

 

θα ήθελα να ακούσω μερικές γνώμες από όσους είναι καιρό χρήστες:worry:

Link to comment
Share on other sites

εχω εδώ και δυο μέρες το π1ι και για να ξεκινήσω από τα αρνητικά μου έχει κάνει κακή εντύπωση το πληκτρολόγιο. Το οποίο κατά βάση το χρειάζομαι για μηνύματα (αφού από ότι βλέπω τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει η οθόνη αφής). Είναι ιδέα μου ή δεν πρόκειται ποτέ να το συνηθίσω?!?

 

θα ήθελα να ακούσω μερικές γνώμες από όσους είναι καιρό χρήστες:worry:

 

Είναι θέμα συνήθειας ;).. όταν πρώτο είχα αγοράσει το κινητό και εγώ αυτό πίστευα :).

Link to comment
Share on other sites

και οχι μονο αυτο γραφεις πιο γρηγορα γιατι θυμαται τις λεξεις που χρησιμοποιεις συχνα και εχει και ολα τα γραμματα ...δηλαδη δεν ειναι σαν τα αλλα που πατας 3 φορες το καθε κουμπι για να βγει το τριτο γραμμα...

οπωτε σκεψου αμα το συνηθισεις ποσο πιο γρηγορα θα γραφεις!!!

 

 

 

α παιδια και κατι αλλο σκευτομια να παρω ακουστικα για να ακουω καλυτερα μουσικη απο το κινητο γιατι της μανας του δεν την παλεβουν!!

λεω για τα HPM-70 που ειναι τα πιο φτηνα στερεοφωνικα...

εχει κανεις εμπιερια απο τετοια ι να δωσω κατι παραπανω να παρω HBH-DS220??

η μονη διαφορα λετε να ειναι στην τιμη??

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1.5 μηνα συμβιωσης εχω παρατηρησει οτι κανει ολα τα αλλα εκτος απο τα βασικα που πρέπει να κάνει ενα κινητό.

δηλαδη κλησεις και μυνηματα.

 

οταν πχ πατας αν απαντησεις σε μια κληση κανει κανα 1-2 sec να απαντησει μετα το πάτημα.

 

επισης για να πας σε ανοιχτοι ακροαση πρέπει να μπεις σε υπομενου.

 

οταν πας να ανοιξεις ενα μυνημα κανει refresh καθε φορα σε ολα τα μυνηματα.

 

αρκετες βασικες λειτουργιες δεν γινονται με τα δαχτυλα.

εκτος και αν ψαχνεις στα μενου μεσα με το μη βολικο jog...

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα μου ετυχε το απιστευτο...

εκανα κανονικα την αναβαθμιση ...

αφου τελιωσα και εκανα και επαναφορα τις παλιες μου ρυθμισεις..

αρχικα δεν επερνε τηλ.

εκανα ενα restart και ολα οκ...

τωρα παω να γραψω ενα μηνυμα και μου λεει η εφαρμογη εκλεισε αριθμος αιτιας 21 ai kleinoyn ta mhnymata...

τωρα προσεξα οτι να γραψω κατι διαφορετικο απο αυτα που εγραψα την πρωτη φορα και κολλησε δουλευει...........................

ελεοσ

τι λετε να κανω?

να ξανακανω αναβαθμηση λετε να διορθωθει???

τι ηθελα και το πειραξα ρε γμτ...μια χαρα ηταν και πριν και ουτε διορθωθηκε το bugg με τις φωτο (δεν μπορω να παο σε αλλη φωτο αν δεν βγω απο αυτην οταν εχω ανοιξει μια η εχω κανει πληρη προεσκοποιση!!)

PLease help

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει σιγά να επιβεβαιώνεται ότι η τελευταία αναβάθμιση έχει κάποιο πρόγραμμα με το ελληνικό Τ9. Όπως θα δεις εδώ και άλλοι έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις προς το παρόν είναι να απενεργοποιήσεις το Τ9 και θα αποφύγεις το κλείσιμο. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει αν γράψεις ένα σημείωμα, μια συνάντηση, ένα doc κτλ. βασικά αν χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή που συνεπάγεται τη χρήση του T9.

 

 

Υ.Σ. να ρωτήσω κάτι άσχετο μήπως έχεις περασμένο το fring;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1.5 μηνα συμβιωσης εχω παρατηρησει οτι κανει ολα τα αλλα εκτος απο τα βασικα που πρέπει να κάνει ενα κινητό.

δηλαδη κλησεις και μυνηματα.

 

οταν πχ πατας αν απαντησεις σε μια κληση κανει κανα 1-2 sec να απαντησει μετα το πάτημα.

 

επισης για να πας σε ανοιχτοι ακροαση πρέπει να μπεις σε υπομενου.

 

οταν πας να ανοιξεις ενα μυνημα κανει refresh καθε φορα σε ολα τα μυνηματα.

 

αρκετες βασικες λειτουργιες δεν γινονται με τα δαχτυλα.

εκτος και αν ψαχνεις στα μενου μεσα με το μη βολικο jog...

 

1 μηνυματα:

 

Ναι οντως κανει αλλα ειναι στιγμιαιο δεν ειναι δα και μεγαλο το προβλημα..

 

2 κληση:

 

Ναι το κανει και αυτο αλλα και εκει περνεις μια ανασα και μετα απαντας σιγα τα αυγα...:p

 

3 ανοιχτη ακροαση:

 

Εδω κανεις λαθος με το που περνεις κατα αριστερα εχει επιλογη με κουμπι που λεει ηχειο δεν στο εχει εσενα??

 

jog:

 

Συγνωμη αλλα εδω θα διαφωνισω αλλα το jog αριστερα ειναι ολα τα λεφτα εμενα προσωπικα με βολευει αφανταστα ειναι πολυ πρακτικο εξαλλου οπως το πιανεις το κινητο το δακτυλο σου (δεικτης) παει μονος του εκει..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

κανενας γαι τα ακουστικα εχει δοκιμασει αλλα?

 

σκευτομαι να παρω ακουστικα για να ακουω καλυτερα μουσικη και πιο δυνατα απο το κινητο γιατι της μανας του δεν την παλεβουν!!

λεω για τα HPM-70 που ειναι τα πιο φτηνα στερεοφωνικα...

εχει κανεις εμπιερια απο τετοια ι να δωσω κατι παραπανω να παρω HBH-DS220??

η μονη διαφορα λετε να ειναι στην τιμη??

Link to comment
Share on other sites

manolisv, Ilias74 καλο θα είναι να πάρουμε την Δευτερα στη τμήμα υποστήριξης P1 και να αναφέρουμε το πρόβλημα.Δοκίμασα να βγάλω και το fring και άλλες εφαρμογές ,αλλα το πρόβλημα παραμένει!

 

ps: Το jog Dial με βολεύει και εμενα απίστευτα!

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάντως την υποψία ότι το fring φταίει. Το λέω αυτό διότι στο φόρουμ του έχω παρατηρήσει ότι δημιουργεί τέτοιου είδους προβλήματα. Ίσως δεν είναι αρκετό απλά να το αφαιρέσεις. Ίσως να πρέπει να κάνεις φορμάτ ή ακόμα και να ξαναπεράσεις το τελευταίο firmware από πάνω για να δεις αν δημιουργείται ξανά το πρόβλημα.

 

Αυτά τα λέω γιατί μετά το τελευταίο update που έκανα δεν έχω καθόλου περάσει το fring και μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα (χτυπάω ξύλο την ώρα που γράφω αυτές τις γραμμές!). Επιπλέον το πρόβλημα θα έπρεπε να το έχουν όλοι όσοι έχουν περάσει την τελευταία αναβάθμιση. Δεν νομίζω μόνο εμείς οι τρεις να χρησιμοποιούμε το Τ9 εδώ μέσα...

 

Επιπλέον, έψαξα στο ιντερνέτ και διαπίστωσα ότι ο συγκεκριμένος κωδικός λάθους (EUSER32-CBASE) προκαλείται από δυσλειτουργία προγραμμάτων και όχι από πρόβλημα στο λειτουργικό.

 

Αν και είναι φασαρία πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να δοκιμάσετε το re-update. Η επόμενη αναβάθμιση θα αργήσει...αν διορθώσουν το πρόβλημα και αν τελικά ευθύνεται αυτή. Αν τίποτα από αυτά δεν λειτουργήσει φυσικά και θα πάρω τηλέφωνο στη Sony Ericsson

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...