Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου γραφει πως αυτή η έκδοση εγκατάστασης δεν υποστηρίζεται πλέον και σταματάει!!!

Λάθος μου :O.. Το οποίο Διορθώθηκε :rolleyes:... Download (DivX Player v0.89)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λάθος μου :O.. Το οποίο Διορθώθηκε :rolleyes:... Download (DivX Player v0.89)

 

 

Aκη ποσο μεγαλα αρχεια μπορεί να παιζει απροβληματιστα??? πχ ταινία 700mb μπορεί?

avi αρχεία με subs παιζει?

Εχω παρα πολλές ταινίες που θα ενδιεφερε να βαλω στο κινητό αλλα να σιγουρευτω πρωτα οτι παιζει και μετα να προσωρησε σε αγορά καρτας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aκη ποσο μεγαλα αρχεια μπορεί να παιζει απροβληματιστα??? πχ ταινία 700mb μπορεί?

avi αρχεία με subs παιζει?

Εχω παρα πολλές ταινίες που θα ενδιεφερε να βαλω στο κινητό αλλα να σιγουρευτω πρωτα οτι παιζει και μετα να προσωρησε σε αγορά καρτας.

Το μεγαλύτερο που έχω περάσει είναι 328ΜΒ με ανάλυση 272x160 (είναι wide το βίντεο), Audio Bit Rate στα 128kbps, και 15 Frame.

Παίζει πολύ ωραία χωρίς κολλήματα και τα σχετικά.. η υπότιτλοι εμφανίζονται κανονικά. Tα βίντεο που έχω περάσει είναι σε .avi

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου :O.. Το οποίο Διορθώθηκε :rolleyes:... Download (DivX Player v0.89)

 

Ok,το πρόγραμμα το έβαλα μια χαρά και το δοκίμασα με ένα μικρό βιντεάκι μιας και δεν έχω πολύ χορό στην κάρτα μνήμης!

 

Εμενα πάντως πριν το update κάθε φορα που σύνδεα το τηλέφωνο στο pc τα προγράμματα που είχα βάλει σε φάκελο που είχα φτιάξει μονος μου τα πήγαινε αυτόματα στα εργαλεία.Μετά το update παραμένουν στο φάκελο κανονικά!Περίμενα μπας και φτιάξει και το RDS αλλα τίποτα ακόμα!

:)
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχεις με το rds? Εμενα δουλευει κομπλε (δεν εχω κανει αναβαθμιση)

Έχουν αναφερθεί προβλήματα ότι το RDS έχει πρόβλημα! Δεν παίζει σε ορισμένους.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα με το rds είναι πρόβλημα hardware. Έτυχε να μιλήσω με έναν υπάλληλο του service της sony ericsson .
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το DivX player είναι μούφα.Μετά από 1 λεπτό η οθόνη του κινητού σβήνει κ ο player σταματάει.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε 3 κ λίγο βγάζουν βελτίωση του συγκεκριμένου προγράμματος κ δεν φτιάχνουν αυτό το βασικό bug!Έλεος!Κ είναι η τέταρτη version του προγράμματος!
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι ( το ρε μου άρεσε :mad: ) έκανα την ερώτηση εάν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο OPERA για να παίξει τα videakia και όχι ότι δεν ξέρω εάν τα παίζει γιατί όπως είναι από την εγκατάσταση του δεν τα παίζει :X

Ρε φίλε σίγουρα πλάκα μου κάνεις δεν εξηγήται αλλιώς. Διάβασε αγόρι μου καλύτερα τι έγραψες γιατί μου φαίνεται ότι ξεχνάμε πολύ γρήγορα και για να σε βοηθήσω, ορίστε τι έγραψες:

Τελικά παιδιά το OPERA μπορεί να παίξει videakia flash από το youtube :confused:

Που λοιπόν είναι η ερώτηση για τις ρυθμίσεις? Γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι.

Και τέλος αντί να τα περιμένεις όλα στο πιάτο μπες στις ρυθμίσεις του Opera και ψάξτες για να βρείς αν θα παίξει βιντεάκια flash.

Κι αν παίξει εμένα σφύρα μου κλέφτικα.

Ο Opera δεν υποστηρίζει flash ακόμα, δεν το έχεις καταλάβει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

όχι από e-bay φίλε μου, η Sandisk m2 4gb έχει γύρω στα 60ευρώ παντού;)

 

υπάρχουν άπειρες λύσεις για βάση αυτοκινήτου, και με 2 ευρώ παίρνεις πια, αλλά εγώ ψήνομαι να πάρω μια επίσημη SE (2 κάνουν για αυτό το κινητό:http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pip1&zone=&lm=pip1&pid=11362

κι αυτή:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pip1&zone=&lm=pip1&pid=11361

 

Τελικά ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε αυτές τις βάσεις; Σε όσα μαγαζιά έχω πάει, δεν έχουν ούτε θήκες για το P1i ούτε βάσεις σαν αυτές.

 

:cry::rolleyes::O:wacko::grin::w00t:

- g0in -
Link to comment
Share on other sites

Ζόρικα φίλε , δεν τα έχουν πουθενά . Ειδικά η βάση αυτοκινήτου , επειδή είναι πολύ καινούρια στην αγορά (φαντάζομαι) , δεν υπάρχει ούτε στα επίσημα . Θα συνιστούσα να μην προχωρήσετε σε αγορά universal car holder γιατί πιάνει από τα πλάγια και ας το πούμε πιέζει τα κουμπιά και κυρίως το joipad . H πρώτη βάση HCH-72 υπάρχει στο ebay και στην μισή τιμή μάλιστα απ'ότι στην Ελλάδα . Εγώ την έχω παραγγείλει ήδη .

Μάλιστα από ebay πήρα μια μ2 2gb και screen guard . Είναι άριστη επιλογή το συνιστώ σε όλους δεν έχει σχέση φυσικά με την εργοστασιακή ζελατίνα που έχει στην οθόνη μόλις το παίρνουμε , είναι κάπως σκληρό . Δεν φαίνεται ότι έχεις κάτι στην οθόνη . Εφαρμόζει τέλεια και δεν έχει καμία διαφορά στην ποιότητα εικόνας .

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να στέλνω μεγάλα μηνύματα ? καμια καλή βάση με βεντούζα δεν παίζει ?
http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να στέλνω μεγάλα μηνύματα ?

Να χρησιμοποιείς κεφαλαία και όχι μικρά :).

 

 

Kαμια καλή βάση με βεντούζα δεν παίζει ?

Γιατί δεν χρησιμοποιείται μια βάση από PPC ?

Εγώ αυτό κάνω :cool: ;)!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βάση του αυτοκινήτου εγώ την πήρα από εδώ

 

Βέβαια μαζί με τα μεταφορικά πήγε μια 45αρα, αλλά σε 2 μέρες την έχεις σπίτι σου :D

 

 

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ. Συγγνώμη αν έχει ξανατεθεί αλλά ενώ στην αρχή το παρακολουθούσα το thread είναι πλέον αδύνατο να βρείς κάτι ανάμεσα σε τόσες σελίδες.

 

Με Vodafone μπορείς να έχεις e-mail στο κινητό σαν Blackberry??? Και αν ναι, τί πρέπει να κάνω??? Στο τηλέφωνο που έχει η κάρτα της SE πήρα και οι τύποι ήταν άσχετοι, μου λέγαν οτι δεν ξέρουν αν το υποστηρίζει η Vodafone. Δηλαδή σε τί ακριβώς θα με βοηθούσαν αυτοί όταν η κάρτα λέει πάνω βοήθεια για να κάνετε setup το email, και ο τύπος μου λέει πρέπει να μιλήσετε με τη Voda...

 

Με τη Vodafone μίλησα και πάλι μπορώ να πω οτι δεν έβγαλα ιδιαίτερη άκρη.

 

Γενικά πρέπει να παίζει κάπου ανοιχτό pc και να προωθεί τα emails????

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=151362

 

μιλάμε το κουμπάκι αναζήτηση μπορεί να μην το έχει πατήσει και κανείς σας απο εδώ μέσα...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να ρωτησω εσας που εχετε παρει το p1i αν αργει να μπει στην λειτουργία λήψης ( καμερα ), γιατι πηγα και το ειδα σημερα στον κωτσοβολο και εκανε 3 αιωνες να μπει...τα χε παιξει το σηγκεκριμενο η ετσι ειναι σε όλα..δλδ απο την στιγμη που θα πατησεις να μπει ποση ωρα κανει?...και δευτερον τρωει τιποτα κολλιματα δλδ να αργει γενικοτερα να μπει σε εφαρμογες?...αυτα θα θελα να ξερω...περιμενω απαντησεις για να παω να τ αγορασω...α και αν το πειρε κανεις απο vodafone ειχε το πακετο το gps μεσα??? ευχαριστω προκαταβολικα
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψηλοχαθηκα και δεν καταφερα να βρω απαντηση στο ερωτημα μου. Εαν μπορει καποιος θα ηθελα να μου πει ποια version του Opera browser να κατεβασω που να ειναι συμβατη με το P1i και να λειτουργει σωστα;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψηλοχαθηκα και δεν καταφερα να βρω απαντηση στο ερωτημα μου. Εαν μπορει καποιος θα ηθελα να μου πει ποια version του Opera browser να κατεβασω που να ειναι συμβατη με το P1i και να λειτουργει σωστα;

:wacko: πλάκα κάνεις!!

 

ο browser του P1 είναι opera!!!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψηλοχαθηκα και δεν καταφερα να βρω απαντηση στο ερωτημα μου. Εαν μπορει καποιος θα ηθελα να μου πει ποια version του Opera browser να κατεβασω που να ειναι συμβατη με το P1i και να λειτουργει σωστα;

 

 

Του mini? Όλες είναι συμβατές και σου προτείνω την έκδοση 4 beta 2 που είναι πολύ καλή.Μπορείς να την βρείς στο επίσημο site!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

για πειτε ρε παιδια....για να το παραγκειλω αν ειναι γιατι εχω φαγωθει...ισχυει αυτο?ποσο κανει να μπει στην καμερα...αργει?...
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

για πειτε ρε παιδια....για να το παραγκειλω αν ειναι γιατι εχω φαγωθει...ισχυει αυτο?ποσο κανει να μπει στην καμερα...αργει?...

 

 

εντάξει κανα 2-3 sec την πρώτη φορά αλλα μετα την ανοιγει πολυ πιο γρηγορα.

μου φαινεται οτι θυμαται τι εχεις ανοιξει και το κάνει πιο γρήγορα την δευτερη φορα.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

κάνε αναβάθμηση και θα στρώσει. απλά να ξέρεις ότι θα χαθεί ότι έχεις βάλει μέσα και το τηλέφωνο θα γίνει όπως όταν το αγόρασες.

 

 

 

δυστυχώς το equalizer δεν έχει επιλογή για custom ρυθμίσεις.

_____________________________________________________________________________________________________________

Ειληκρινα ευχαριστω...!!!

THE LEGENT OF ROCK MUSIK IN THE OLL WORLD IS ONE:M E T A L I C A
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...