Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

επισης οι ειδικοι εδω μπορουν να βαλουν μια λιστα με τα must have εφαρμογες για το p1 ??? giati exoyme xathei !!!

+1000

καλα παιχνιδια μπορουμε να ψαξουμε και να βρουμε αλλα απο εφαρμογες αλλες εχει ο ενας για μια δουλεια και αλλες ο αλλο γιαυτο οπως και ο domal και εγω εχω ξανα κανει request μαι βοηθεια για καποιες εφαρμογες!!:cry::cry:

θενκσ

:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναφορικά με τις εφαρμογές. Εγώ μετά από ένα χρόνο χρήση UIQ3 έχω καταλήξει στις εξής:

 

1. Swiss Manager Pro*

2. Slovoed GR-EN*

3. Tom-Tom

3. Documents To Go*

4. Fring

5. Advanced English Dictionary_UIQ3

6. Factbook

7. Handy Safe*

8. Projekt*

9. SmartMovie

10. X-plore*

11. Opera Mini beta 4*

 

* αυτές που θεωρώ πολύ χρήσιμες

 

Για παιχνίδια δεν έχω ιδέα. Ας γράψει κάποιος που ασχολείται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ Ρ1:

Παίδες προσοχή με τα πενάκια σας!Δεν ξέρω αν είμαι τόσο γκαντέμης, αλλά κατόρθωσα να σπάσω καταλάθος το πενάκι του Ρ1 την ώρα που ήταν ΜΕΣΑ στο Ρ1 κ έτσι έμεινε το μισό πενάκι μέσα κ το άλλο μισό στο χέρι μου!Το πήγα στους τεχνικούς τησ sony ericsson κ τραβούσαν τα μαλλιά τους!Πρώτη φορά τους συνέβαινε αυτό λέει(από την άλλη βέβαια ήταν κ πρώτη φορά που τουσ έφερνε κάποιος για επισκευή το Ρ1!)!

Κατάφερα επιτέλους να κάνω το Ρ1 να κάνει restart(μετά κόπων κ βασάνων)!Τελικά είναι κ αυτό smartphone(τα smartphones κάνουν όλα restart όπως κ όλοι οι άνθρωποι κάνουν λάθη! :P)!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι χρειάστηκε να το ανοίξουν για να βγάλουν το πενάκι, γι'αυτό προσοχή!Τώρα έμεινα με ένα πενάκι...άμα γίνει καμιά βλακεία κ με αυτό την κάτσαμε την βάρκα...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τις προαλλες εβαλα το πενακι μεσα,το μισο, και το στριφογυρνουσα (αυτο ξεβιδωσε) και μετα το πατησα μεσα κι εμεινα με το μισο στο χερι...

καλα... το τι ιδρωτα εχυσα....

ευτυχως εχει κανονικες βιδουλες, οποτε το χεβιδωσα και το εβγαλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες χτυπαει για μερικα δευτερα τι εννοεις για 5 για 25?Ρωταω επειδη δε το ξερω!Και κατι αλλο που ισως ειναιαπλο αλλα ουτε αυτο το ξερω.Στην κεντρικη οθονη αναμονης που ειναι τα διαμαντακια(συντομευσεις) που λεγατε,γινεται να μην υπαρχει καμια συντομευση?Να ειναι δηλαδη μονο η ωρα και η ημερομηνια?
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ Ρ1:

Παίδες προσοχή με τα πενάκια σας!Δεν ξέρω αν είμαι τόσο γκαντέμης, αλλά κατόρθωσα να σπάσω καταλάθος το πενάκι του Ρ1 την ώρα που ήταν ΜΕΣΑ στο Ρ1 κ έτσι έμεινε το μισό πενάκι μέσα κ το άλλο μισό στο χέρι μου!Το πήγα στους τεχνικούς τησ sony ericsson κ τραβούσαν τα μαλλιά τους!Πρώτη φορά τους συνέβαινε αυτό λέει(από την άλλη βέβαια ήταν κ πρώτη φορά που τουσ έφερνε κάποιος για επισκευή το Ρ1!)!

Κατάφερα επιτέλους να κάνω το Ρ1 να κάνει restart(μετά κόπων κ βασάνων)!Τελικά είναι κ αυτό smartphone(τα smartphones κάνουν όλα restart όπως κ όλοι οι άνθρωποι κάνουν λάθη! :P)!

ετσι απο περιεργεια σου ειπαν μηπως αν εχουν ανταλακτικα αν χτυπα ξυλο πεσει κατο και χρειστει κατι αλλαγη απο το κινητο?

 

και κατι αλλο το pc suite δεν συνδεεται με το κινητο με bluetooth?γιατι ενω στη αρχη εστειλα κανονικα μετρικα αρχεια μεσο του προγραμματος του η/υ τωρα μου κανει νερα και δεν στελνει με την καμια οτι και αν προσπαθησα!

Link to comment
Share on other sites

sxetika me tis zelatines diavasa oti exoun kapoia provlimata. einai leei pio diskolo na "piaseis" ta scrolls deksia kathos kai na anoikseis to task manager (pano deksia). thelei leei prospatheia. tora to ti isxiei tha to doume se merikes imeres ypotheto. tis exo paraggilei kai anameno...

 

PROSOXI ME TA PENAKIA SAS++ den ksero pos alla exei 2 mikres gratxounitses proerxomenes sigoura apo penaki :@ (gmt kai to prosexo)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το interface της καμερας ειναι ψιλοαθλιο. τουλαχιστον εκεινα τα ασπρα τετραγονακια του ζουμ κ της φωτεινοτητας θα μπορουσαν να ειναι διαφανη κ να φαινεται πιο καλα η εικονα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες χτυπαει για μερικα δευτερα τι εννοεις για 5 για 25?Ρωταω επειδη δε το ξερω!Και κατι αλλο που ισως ειναιαπλο αλλα ουτε αυτο το ξερω.Στην κεντρικη οθονη αναμονης που ειναι τα διαμαντακια(συντομευσεις) που λεγατε,γινεται να μην υπαρχει καμια συντομευση?Να ειναι δηλαδη μονο η ωρα και η ημερομηνια?

 

Δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το interface της καμερας ειναι ψιλοαθλιο. τουλαχιστον εκεινα τα ασπρα τετραγονακια του ζουμ κ της φωτεινοτητας θα μπορουσαν να ειναι διαφανη κ να φαινεται πιο καλα η εικονα...

 

Σωωωωωωωστοοοοοοοοός....Όχι τίποτα άλλο, αλλά ορισμένες φορές, δεν βλέπεις τι βγάζεις!

Link to comment
Share on other sites

ετσι απο περιεργεια σου ειπαν μηπως αν εχουν ανταλακτικα αν χτυπα ξυλο πεσει κατο και χρειστει κατι αλλαγη απο το κινητο?

 

και κατι αλλο το pc suite δεν συνδεεται με το κινητο με bluetooth?γιατι ενω στη αρχη εστειλα κανονικα μετρικα αρχεια μεσο του προγραμματος του η/υ τωρα μου κανει νερα και δεν στελνει με την καμια οτι και αν προσπαθησα!

 

Όχι δυστυχώς μου είπαν ότι δεν τους έχουν στείλει ακόμα ανταλλακτικά, γι'αυτό παιδιά τα μάτια σας 14!!!

και εμένα μου έκανε κάτι νερά κ του πέρασα κάτι ports που μου ζητούσε κ τώρα συνδέεται κατευθείαν!

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να στείλει email με WIND;

 

Εκανα τις ρυθμησεις για gmail που εδωσε ενας φιλος στις παρακατω σελιδες και λαμβανω και στελνω κανονικοτατα emails!Αν αυτο ενοεις.

:)
Link to comment
Share on other sites

Για τους φανατικούς των αναβαθμίσεων σας ενημερώνω ότι κυκλοφόρησε μια μικρή αναβάθμιση για το P1i. Είναι η R6E30 (από εχθές είναι διαθέσιμη ευρέως σε πολλές χώρες). Απ' ότι διαβάζω στο site της ESATO κανείς δεν έχει πολυκαταλάβει τι ακριβώς διορθώνει....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τους φανατικούς των αναβαθμίσεων σας ενημερώνω ότι κυκλοφόρησε μια μικρή αναβάθμιση για το P1i. Είναι η R6E30 (από εχθές είναι διαθέσιμη ευρέως σε πολλές χώρες). Απ' ότι διαβάζω στο site της ESATO κανείς δεν έχει πολυκαταλάβει τι ακριβώς διορθώνει....

σε ποια διευθυνση τα διαβαζεις ??

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επανεκκίνηση διαπίστωσα ότι στα εισερχομενα SMS δεν

δειχνει πλεον το ονοματεπώνυμο του αποστολέα αλλά το νούμερο του...

Ξερεις κανείς τίποτα? Ειναι bug?

Φυσικά τα ονοματα υπάρχουν στο τηλ. κατάλογο του τηλ.

και εμφανίζονταν κανονικά στα εισερχόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Σε νέο μήνυμα που δέχτηκα,στην ειδοποίηση και στη λίστα των εισερχομενων εμφανίζει μόνο το νούμερο ενώ όταν το

ανοίγω, μέσα στο μηνυμα εμφανιζεται ο αποστολέας...

Μπορεί να διορθωθεί αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μία απλή ερώτηση,

το πληκτρολόγιο του αναγράφει Ελληνικά γράμματα ή μόνο Λατινικά ?, εννοώ πάνω στα πλαστικά κουμπάκια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μία απλή ερώτηση,

το πληκτρολόγιο του αναγράφει Ελληνικά γράμματα ή μόνο Λατινικά ?, εννοώ πάνω στα πλαστικά κουμπάκια.

 

Μονο λατινικά

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους,

 

Αγόρασα κ εγώ το P1i το Σάββατο. Όλα καλά όπως τα λέτε κ εσείς, αλλά η φάση με το gps με έχει δυσαρεστήσει αρκετά. Δεν είναι λογικό να πρέπει να χρεώνεσαι για να το λειτουργήσεις. Η ερώτηση μου είναι η εξής:

 

Destinator δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο κινητό; Αν όχι, υπάρχει κάποιο παρόμοιο software που θα κάνει την ίδια δουλειά αλλά δωρεάν;

 

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμήσω πραγματικά γιατί αν δε βρω κάτι θα το επιστρέψω για να πάρω κάτι άλλο.

 

Ευχαριστώ.

- g0in -
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους,

 

Αγόρασα κ εγώ το P1i το Σάββατο. Όλα καλά όπως τα λέτε κ εσείς, αλλά η φάση με το gps με έχει δυσαρεστήσει αρκετά. Δεν είναι λογικό να πρέπει να χρεώνεσαι για να το λειτουργήσεις.

 

φιλε μου υπαρχουν τα tom-tom και route 66 που δουλευουν χωρις συνδεση στο ιντερνετ ;)

 

Destinator δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο κινητό; Αν όχι, υπάρχει κάποιο παρόμοιο software που θα κάνει την ίδια δουλειά αλλά δωρεάν;

οχι δεν υπαρχει destinator για uiq και symbian πλατφορμες ;)

επρεπε να το ξερεις αυτο πριν κανεις τετοια αγορα ;)

 

γιατι αν αγορασες το p1i (η οποιοδηποτε τηλ εκτος wm )για πλοηγηση κανενα δεν κανει σε πλοηγηση οτι κανουν τα wm...φυσικα λογω destinator,igo κλπ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μία απλή ερώτηση,

το πληκτρολόγιο του αναγράφει Ελληνικά γράμματα ή μόνο Λατινικά ?, εννοώ πάνω στα πλαστικά κουμπάκια.

 

και τα δυο φιλε μου.πληκτρολογωντας σου βγαζει στο επανω δεξια μερος της οθονης τις επιλογες των γραμματων που αντιστοιχουν στο πληκτρο που πατας ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

esato:

P1i R6E30 firmware available on SEUS

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=153743

 

σημερα το αναβαθμισα παιδια πριν το πουλησω και η καθυστερηση στο ανοιγμα των επαφων κατα την δημιουργια μηνυματος, ηταν κατα πολυ μικροτερη :)

 

μεσω του update service της se

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...