Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα το 6120 την προηγούμενη βδομάδα και από την πρώτη μέρα δε με άκουγαν,ούτε τους άκουγα σε κάποιες στιγμές,εκτός αν έκανα restart.Το πήγα αρχικά στο κατάστημα που το αγόρασα, να μου το αλλάξουν αλλά μου είπαν ότι είχα μιλήσει πάνω από μισή ώρα και δε γινόταν.Στη νόκια την πρώτη μέρα μου είπαν πως δεν έχει τίποτα και όταν μου ξαναέγινε την επόμενη,μου ανέφεραν πως θα το στείλουν στο εξωτερίκο και τώρα περιμένω.μου είπαν 12 εργάσιμες αλλά άκουσα πως άλλοι περίμεναν μέχρι και μήνα.Τουλάχιστον ελπίζω να διορθώσουν το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως μπορουμε να κανουμε την οθονη του 6120 σε κατασταση αναμονης να δειχνει ωρα ημερομηνια κτλ και οχι να μαυριζει τελειος,υπαρχει λετε καμια εφαρμογη?:(
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να κανουμε την οθονη του 6120 σε κατασταση αναμονης να δειχνει ωρα ημερομηνια κτλ και οχι να μαυριζει τελειος,υπαρχει λετε καμια εφαρμογη?:(

Μα το εξ ορισμού screen saver είναι αυτό: http://www.imageshack.gr/files/c39u5f0wdtk3elszxgz7.gif

Δεν το εμφανίζει; Αν όχι, πήγαινε στα Themes > Power Saver και επέλεξε το Date & time.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει και εγω και αλλοι με 6120 και παλι μας μαυριζει

Εφόσον υπάρχει πρόβλημα, άκου τι θα κάνεις.

Κατέβασε αυτό το αρχείο, κάνε το extract από το zip φάκελο και πέρασέ το στο κινητό, σε όποια μνήμη θέλεις εσύ.

 

 

Μετά θα πας μέσω της "Διαχείρισης αρχείων" θα βρεις το εν λόγω αρχείο, θα το ανοίξεις (ανοίγει με το Flash Lite) και θα πατήσεις Επιλογές > Αποθήκευση.

 

 

Τέλος πήγαινε στο Themes > Power Saver και επέλεξε το Animation, στο παραθυράκι που βγάζει θα βρεις το προηγούμενο αρχείο και θα το επιλέξεις.

 

 

Αυτό ήταν!:D

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αρχηγε το εκανα νασαι καλα δυστηχως τα ιδια ομως

Δεν παίζει;;:confused:

 

Μάλλον κάποιο κόλλημα έχει φάει τελικά. Για αρχή δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ίσως στρώσει...

Αυτό γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7780#.

 

Edit: Αν δεν λυθεί και πάλι, κάνε format, παίρνοντας πρώτα ένα back up των δεδομένων σου. Format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και σε κατι φιλαρακια που το εχουν, το ιδιο γινεται οτι επιλεξουν μετα απο λιγο η οθονη μαυριζει τελειος αρα δεν ειναι απο κολημα του κινητου:(:(

 

και φορματ εκανα και επανεκηνηση αλα τα ιδια:(:(

Link to comment
Share on other sites

και φορματ εκανα και επανεκηνηση αλα τα ιδια:(:(

Ok, μάλλον είναι γενικό το πρόβλημα. Περίμενε κάποια αναβάθμιση, ίσως το λύσει.

 

 

ΥΓ: Πάτα το κουμπάκι http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif μην παραθέτεις 2 μηνύματα στη σειρά.:)

Όχι τίποτα άλλο, αλλά κουράζουμε και τον nervous.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η 04.21 σήμερα στο NSU,μόλις ολοκλήρωσα επιτυχώς την αναβάθμιση παρόλο που στα Vista Premium μου υπήρχε κάποιο conflict με το καινούργιο PC Suite 6.85(who needs it anyway??) στα drivers(PC connectivity solution>Connectivity Cable driver:wacko::wacko:) και έτσι απεγκατέστησα τα πάντα,restart και εγκατέστησα μόνο το Nokia Software Updater και έτσι όλα πήγαν καλά.(τα αναφέρω για όσους ενδεχομένως αντιμετωπίσουν παρόμοια προβλήματα,συγκεκριμμένα γίνεται το εξής: αρχίζει η λήψη ενημερώσεων,ολοκληρώνεται και ξεκιναει η διαδικασία ενημερωσης με την οθόνη να μένει ανοιχτή αλλά με μαύρο background με υπολοιπώμενο χρόνο τα 15 λεπτά,μετά από δυο λεπτα άρχισε να αναζητεί πρόγραμμα οδήγησης που δεν το βρίσκει ούτε στο C ούτε και αλλού-κατόπιν στο ενεργο παράθυρο του NSU εμφανίζεται "Αποκατάσταση τηλεφώνου" και οδηγίες για αφαίρεση φορτιστή και μπαταρίας και επανατοποθέτηση της και ενεργοποίηση....,το κινητό επανεκκινείται μόνο του και όλα ΟΚ,απλώς μετά το έκανα με τον προαναφερόμενο τρόπο,δηλαδή standalone app το NSU;))

Διαφορές δεν βλέπω μεγάλες,ίσως πιο γρήγορη κάμερα θα έλεγα,ενδεχομένως ρυθμίστηκε το ζήτημα με το Bluetooth-δεν ξέρω επειδή δεν χρησιμοποιώ.

Νεα θέματα υπάρχουν πλεον ως προσθήκη:Classic Blue,Pearl White,Pink,Sand Gold.

Link to comment
Share on other sites

nice οταν παω σπιτι θα την εγκαταστησω και γω :) ελπιζω το bluetooth να δουλευει καλυτερα γιατι και μενα το νοκια bh300 μου κανει προβληματακια. changelog υπαρχει καπου να το δουμε ?

 

παιζει καποιο προβλημα με τους drivers και το nsu και εγω που εχω xp μου εχει βγαλει την πιστη ακομη το παλευω...

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται τιποτα η πρεπει να περιμενω να βγει νεο nsu η να δοκιμασω σε αλλο pc :/ το προβλημα εχει παρατηρηθει σε πολλους :mad: και μαλλον φταιει το nsu
Link to comment
Share on other sites

παιδες για πειτε βημα βημα πως θα μπορεσω να κανω αναβαθμηση. η 4 21 τι λεει εχει διαφορες?

Ακολούθησε τον οδηγό αυτό από το "Ξεκινά τώρα η διαδικασία αναβάθμισης με το NokiaSoftwareUpdater" και κάτω.

 

 

δεν γινεται τιποτα η πρεπει να περιμενω να βγει νεο nsu η να δοκιμασω σε αλλο pc :/ το προβλημα εχει παρατηρηθει σε πολλους και μαλλον φταιει το nsu

Με το αγγλικό NSU δοκίμασες;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται τιποτα η πρεπει να περιμενω να βγει νεο nsu η να δοκιμασω σε αλλο pc :/ το προβλημα εχει παρατηρηθει σε πολλους :mad: και μαλλον φταιει το nsu

 

Φιλε μου ,δες αυτο :) απο τον φιλο Porfyra

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2129303#post2129303

στο καταλληλο θεμα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

κανοντας φορματ στο τηλ τι γινεται μετεπειτα?

Διαγράφονται τα πάντα, και γενικά είναι το κινητό σαν τη πρώτη μέρα που το πήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ,δες αυτο :) απο τον φιλο Porfyra

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2129303#post2129303

στο καταλληλο θεμα

 

ευχαριστω εγω βρικα μια αλλη λυση :) πεταχτηκα απεναντι σε ενα internet cafe και δουλεψε δεν μπορω να πω μια χαρα γιατι οταν ξεκινησα το update ειχα παλι το ιδιο προβλημα nokia usb rom broblem occured αλλα παρολα αυτα το αναβαθμισε :lol:

 

Itchrist86 παντα απο το nokia.com κατεβαζω σιγα μη μπω στο ελληνικο μεσα στους γκαντεμιδες :D

Link to comment
Share on other sites

δεν απευθηνθηκα σε σενα χαζουλη,και μπορεις να κανεις οσα φορματ θελεις?

Μάλλον σε εμένα απευθύνεσαι...:rolleyes:

Φυσικά όχι, εφόσον καθαρίζει το κινητό από τη σαβούρα και τα σκουπίδια που αφήνουν οι εφαρμογές που εγκαθιστούμε και απεγκαθιστούμε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

με την καινουργια αναβαθμιση λες να φτιαξει το μαυρισμα της οθονης?

Δοκίμασε, δεν ξέρω...

Όλο και κάτι θα διορθώνει, δεν μπορεί!:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...