Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3) Κι ένα πρόβλημα (?). Σε μια επαφή του καταλόγου, έχω καταχωρίσει σταθερό και κινητό στα αντίστοιχα πεδία. Στη λίστα εισερχομένων/αναπάντητων κλήσεων ωστόσο, το εικονίδιο που βγαίνει είναι πάντα αυτό του κινητού, κι έτσι αναγκάζομαι πάντα να βλέπω τις λεπτομέρειες για να δω από ποιο νούμερο μ' έχει καλέσει η επαφή. Είναι πρόβλημα του συγκεκριμένου κινητού ή είναι γενικευμένο σε όλες τις S60 συσκευές;

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει αναφερθεί και από άλλους κατόχους συσκευών S60 3rd Edition Feature Pack 1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει αναφερθεί και από άλλους κατόχους συσκευών S60 3rd Edition Feature Pack 1.

Γνωρίζουμε αν στις άλλες συσκευές έχει λυθεί με κάποια αναβάθμιση του firmware; Να περιμένουμε κάτι αντίστοιχο και για το 6120;

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις μέχρι στιγμής:

 

2) Το καπάκι της μπαταρίας "τζογάρει" ελαφρώς και μου χαλά τις γενικά καλές εντυπώσεις που έχω μέχρι στιγμής από το κινητό.

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έχω αναφέρει κ εγώ. Είχα πάει στο service τέλος Ιουλίου κ δεν είχαν φέρει ακόμα ανταλλακτικά. Πήγα κ σήμερα κ μου είπαν να τηλεφωνήσω αύριο για να μου πουν αν έχουν ανταλλακτικά. Οπότε αύριο μάλλον θα ξέρω αν αλλάζουν το καπάκι.

 

Για την ώρα έχω βάλει ένα χαρτάκι στην μπαταρία κ δεν κουνιέται σχεδόν καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

6120 θες να πεις!

 

Σωστα mea culpa. Πεμτη βραδυ εβαλα το βιντεο του κινητου να παιζει για να αδειασει τελειως η μπαταρια και παρακολουθησα εαν εχει καποια alert για το τελειωμα της μπαταριας. Σε καποια στιγμη κανει ενα αναπαισθητο ηχο και βγαζει για δευτερολεπτα στην οθονη "Χαμηλη μπαταρια" μετα απο 5 δευτερα βγαζει παλι στην οθονη αυτο το μηνυμα χωρις ηχο και σβηνει τελειως. Αυτο ηταν η ειδοποιηση του κινητου για χαμηλη μπαταρια. Ο ηχος ουτε που ακουγεται, το μηνυμα στην οθονη ειναι ελαχιστων δευτερολεπτων και μετα σβηνει

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ξενυχτούσα στο pc με το κινητό δίπλα μου. Κάποια στιγμή άναψε η οθόνη κ έβγαλε μήνυμα η μπαταρία εξαντλείται, ήχο δεν έκανε. Το μήνυμα όμως μου το έβγαλε πολλές φορές κ το κινητό συνέχιζε να δουλεύει. Απ' το πρώτο μήνυμα πέρασε σίγουρα μιάμιση ώρα μέχρι να το βάλω για φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ξενυχτούσα στο pc με το κινητό δίπλα μου. Κάποια στιγμή άναψε η οθόνη κ έβγαλε μήνυμα η μπαταρία εξαντλείται, ήχο δεν έκανε. Το μήνυμα όμως μου το έβγαλε πολλές φορές κ το κινητό συνέχιζε να δουλεύει. Απ' το πρώτο μήνυμα πέρασε σίγουρα μιάμιση ώρα μέχρι να το βάλω για φόρτιση.

Σε μενα ακουγεται ενας μικρος ηχος οταν ειναι να σβησει.

abacab
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και στο φόρτισμα του κινητού φαίνομαστε ότι είμαστε Έλληνες και το γουστάρουμε.Περιμένουμε να αδείασει ΕΝΤΕΛΩΣ η μπαταρία για να φορτίσουμε το κινητό.Ακριβώς όπως κάνουμε και με τους λογαριασμούς που περιμένουμε την τελευταία μέρα για να τον πληρώσουμε.
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως έτσι έκανα αλλά όχι με αυτό το κινητό. Χθες έτυχε.

Όσο για τους λογαριασμούς τώρα που το πες πρέπει να πάω να πληρώσω έναν αλλιώς no τηλέφωνο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;; Το 6120 μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν modem από usb;;

 

Ευχαριστώ

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι κάποιες φορές μετά την αποσύνδεση του κινητού από τον υπολογιστή, μου επαναφέρει όλες τις εφαρμογές που έχω αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης στον φάκελο "Δικά μου" παρόλο που κάποιες τις έχω μετακινήσει.

Ξέρετε πως μπορώ να το σταματήσω? Είναι εκνευριστικό κάθε φορά να τις μετακινώ στο φάκελο που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι κάποιες φορές μετά την αποσύνδεση του κινητού από τον υπολογιστή, μου επαναφέρει όλες τις εφαρμογές που έχω αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης στον φάκελο "Δικά μου" παρόλο που κάποιες τις έχω μετακινήσει.

Ξέρετε πως μπορώ να το σταματήσω? Είναι εκνευριστικό κάθε φορά να τις μετακινώ στο φάκελο που θέλω.

 

Δεν μου εχει τυχει εμενα αυτο .Δοκιμασε να βγαλεις και να ξαναβαλεις

την καρτα μνημης . Ποιας εταιριας ειναι η καρτα μνημης ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλα κ την ξανέβαλα εαν το ξανακάνει θα ενημερώσω.

Η κάρτα είναι Sandisk.

 

Ok ,για να δουμε . Sandisk 2Gb εχω και εγω.:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Κατοχος μαυρου 6120 και πολυ ευχαριστημενος μαλιστα την πρωτη εβδομαδα λειτουργιας του.Μια παρατηρηση μονο δεν εχει μητρωο καταμετρησης sms κατι που το συναντας σε απλουστερες συσκευες πχ 6280 που ειχα.Μπορουμε να κατεβασουμε κ να προσθεσουμε τπτ?Γνωριζετε?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται format σε μια καρτα μνημης για 6120 ?

 

Καταρχην διαβαζεις το manual ...

 

Φακελος ρυθμισεις ,φακελος διαχειρισης δεδομενων ,μνημη,επιλογες,

μορφοποιηση καρτας μνημης ,,

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα καμια απαντησουλα? :D:D
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι προβλημα του λογισμικου οποτε προσοχη...ελπιζω μονο να μην εχει περισσοτερα bug το κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην διαβαζεις το manual ...

 

Φακελος ρυθμισεις ,φακελος διαχειρισης δεδομενων ,μνημη,επιλογες,

μορφοποιηση καρτας μνημης ,,

Ευχαριστω :)

abacab
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το 6120 περίπου 1 μήνα τώρα και οι εντυπώσεις μου είναι θετικότατες..:) Μόνο ένα πρόβλημα έχω. Όταν γράφω μήνυμα, ενώ ξεκινάει να μετράει ανάποδα από 160 χαρακτήρες, μετά τον 1ο χαρακτήρα πάει στου 60......Αυτό γίνεται μόνο όταν γράφω μηνήματα στα Ελληνικά. Κάποιος που έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το 6120 περίπου 1 μήνα τώρα και οι εντυπώσεις μου είναι θετικότατες..:) Μόνο ένα πρόβλημα έχω. Όταν γράφω μήνυμα, ενώ ξεκινάει να μετράει ανάποδα από 160 χαρακτήρες, μετά τον 1ο χαρακτήρα πάει στου 60......Αυτό γίνεται μόνο όταν γράφω μηνήματα στα Ελληνικά. Κάποιος που έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο?

Δοκίμασε αυτό:

Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοποίηση χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κανένας καλός και δωρεάν video player που να δουλεύει με το 6120 υπάρχει παιδία? Αυτός που έχει το κινητό πάιζει πολύ περιορισμένα extension. τίποτα για avi ή mpg?
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Κανένας καλός και δωρεάν video player που να δουλεύει με το 6120 υπάρχει παιδία? Αυτός που έχει το κινητό πάιζει πολύ περιορισμένα extension. τίποτα για avi ή mpg?

 

Ψάξε xxxxxxxxxxxxxxx

 

 

Για εφαρμογές υπάρχει αντίστοιχο θέμα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εγινα και εγω κατοχος του 6120 και μπορω να πω οτι μετα απο 4 μερες χρησης ειμαι ενθουσιασμενος.καλη αυτονομια,φοβερη οθονη και πολυ καλο στιλ.δεν εχω τζογο στο καπακι και γενικα ειμαι χαρουμενος απο την αγορα του.θελω να ρωτησω κατι.επειδη χρησιμοποιω ταυτοχρονα και το mio A701 και εκει εχω προγραμμα καιρου που ανανεωνεται μεσω ιντερνετ οταν το συνδεω στο pc για να μη χρεωνομαι με gprs, γινεται κατι αντιστοιχο με το 6120?να συνδεεται με pc και να χρησιμοποιει την συνδεση του υπολογιστη οχι μονο για τον καιρο αλλα και για σερφαρισμα για πχ?ευχαριστω...
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...