Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρθηκε ότι η οθόνη κλείνει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα για να μην καταναλώνει ενέργεια και ως εκ τούτου δεν εμφανίζεται η ώρα επάνω στην οθόνη. :baby:

 

Τι γίνεται με τα μηνύματα και τις αναπάντητες κλήσεις? Θα πρέπει να ενεργοποιούμε την οθόνη για να τις δούμε? :blink: :hunter:

Ναι....

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ασημι χρω,α αραγε θα κυκλοφορησει και σε αλλα καταστηματα?
Link to comment
Share on other sites

Αποφασίστε! :)

 

Ο ένας λέει κλείνει μπαμ και κάτω, ο άλλος λέει πως υπάρχει ειδοποίηση.

Λοιπόν επειδή μπερδευτήκαν λίγο τα πράγματα…

Όταν κλείνει η οθόνη για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας, δεν υπάρχει ειδοποίηση.

Όταν είναι να σβήσει από μπαταρία ειδοποιεί με αλλεπάλληλα μηνύματα και ηχητικά και οπτικά!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να αναφέρθηκε κανείς για ειδοποίση όταν σβήνει η οθόνη. Λογικό δεν είναι όταν σβήνει η οθόνη για εξοικονόμηση ενέργειας να μην έχει ειδοποίηση; Ποιό κινητό έχει; Θα σου σπαγε τα νεύρα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μπερδευτήκαν λίγο τα πράγματα…

Όταν κλείνει η οθόνη για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας, δεν υπάρχει ειδοποίηση.

Όταν είναι να σβήσει από μπαταρία ειδοποιεί με αλλεπάλληλα μηνύματα και ηχητικά και οπτικά!

Παιδια ειμαι ακριβης σε αυτα που λεω. Δεν μιλαω για ειδοποιηση οταν σβηνει για εξοικονομηση ενεργειας αλλα οταν τελειωνει η μπαταρια. Προχθες το αφησα με μια μπαρα να παιζει MP3 για να τελειωσει η μπαταρια και εκει που επαιζε ξαφνικα εσβησε. Ουτε ειδοποιηση ουτε ηχητικο σημα μονο ενα μπιπ. Αυτα εγιναν σε εμεμνα. Θα τσεκαρω παλι την Κυριακη που περιμενω να τελειωσει η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εισια στο στρωσιμο της μαπταριας δεδομενου οτι απαιτει καποιες φορες εκφορτωσης και αποφορτισης ωστε να δουλεψει κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκαρω παλι την Κυριακη που περιμενω να τελειωσει η μπαταρια

 

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις ?

Αν και δεν νομιζω να εχεις διαφορετικη απο αυτην:

V 3.70 , - 25-05-07

(το βλεπεις πληκτρολογοντας *#0000# σε κατασταση αναμονης)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο ενα μηνα αγορας του 6120 ειμαι ευχαριστηνενος, να ειχε και μεγαλυτερης διαρκειας μπαταρια θα ηταν ακομα καλυτερο......
abacab
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα με του 6233, παντως με τετοια καλη οθονη και λειτουργιες ειναι μια χαρα νομιζω. Περιμενω να δω απο κοντα το κινητο στο γερμανο..
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω το κινητακι την Πεμπτη.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την τιμη που κανει μπορω να πω.Ωραια οθονη, εξωτερικο ηχειο ειναι πολυ ικανοποιητικο, πολυ γρηγορο και απο μπαταρια διανυω σημερα την 3η μερα και εχει 3 βελακια μπαταρια.Το βραδυ βεβαια το κλεινω για ενα 7ωρο αλλα κατα την διαρκεια της ημερας μιλαω και 1 ωρα περιπου..Το μονο που θελω και δυσκολευομαι να κανω ειναι να περασω μια ολοκληρη φωτο σαν φοντο και απλα ολες οι ενδειξεις να φαινονται διακριτικα οπως ειναι και στα προεγκατεστημενα θεματα.Το λεω αυτο γιατι κατεβασα το carbide UI theme editor αλλα με εχει δυσκολεψει πολυ και δεν μπορω να τα κανω διαφανη και γενικα μουχει σπασει τα νευρα....:mad:
Link to comment
Share on other sites

Για την διαγραφη της εφαρμογης αν δεν αφαιρειται με τον παραδοσιακο τροπο απο το Μητρωο τοτε μπορεις αν θυμαμαι καλα με το pc suite το οποιο επιτρεπει να κανεις προσθαφαιρεσεις προγραμματων...
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις ?

Αν και δεν νομιζω να εχεις διαφορετικη απο αυτην:

V 3.70 , - 25-05-07

(το βλεπεις πληκτρολογοντας *#0000# σε κατασταση αναμονης)

 

Αυτη ακριβως που σημειωνεις και εσυ 3.70 25-05-07. Και σημερα που ειναι Κυσιακη ειμουν απο το πρωι που ταξιδευα με μια μπαρα και εβαλα μουσικη τωρα το απογευμα να τελειωσει η μπαταρια. Ξαφνικα εκει που επαιζε εσβησε και δεν ξαναναβε. Ετσι επιβεβαιωνω οτι δεν δινει καμια ειδοποιηση οταν τελειωνει η μπαταρια. Αρα στην μια μπαρα θελει φορτιση για να μην σου μεινει στα κρυα του λουτρου

 

Μαλλον εισια στο στρωσιμο της μαπταριας δεδομενου οτι απαιτει καποιες φορες εκφορτωσης και αποφορτισης ωστε να δουλεψει κανονικα...

 

Εχω κανει 3 με 4 φορτισεις επαναφορτισεις

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το 6120c το Σαββατο γιατι η τριχρονη κορη μου πεταξε το 6131 που ειχα μεσα σε κατι νερα με αποτελεσμα να χαλασει.

 

Εως τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος καθως ειναι πολυ κομψο και ελαφρυ και με πληθος λειτουργιων. Επισης ειναι πολυ γρηγορο. Τα 270 ευρω που εχει πιστευω οτι ειναι πολυ λιγα για αυτα που προσφερει.

 

Το μονο που εχω παρα πονο ειναι οτι μερικα πληκτρα ειναι λιγο μικρα και με δυσκολευουν στο πατημα αλλα μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος.:)

Link to comment
Share on other sites

καληΟΟΞ*ΟΞ±. ΞΞ³ΟΟΞ±ΟΞ± ΟΞΏ 6120 ΞΊΞ±ΞΉ Ρίμαι Ξ±ΟΞΊΞ΅ΟΞ¬ Ξ΅ΟΟΞ±ΟΞΉΟΟΞ·ΞΌΞ*Ξ½ΞΏΟ. ΞΟΟ Ξ*Ξ½Ξ± ΟΟΟβλημα ΟΞΌΟΟ ΞΊ ΞΈΞ± ΞθΡλα ΟΞ·Ξ½ ΟΟΞΌΞ²ΞΏΟλΠΟΞ±Ο. ΀ο ΞΊΞΉΞ½Ξ·ΟΟ ΟΞΏ ΟΟΞ·ΟΞΉΞΌΞΏΟΞΏΞΉΟ Ξ³ΞΉΞ± ΟΞ΅ΟΟΞ±ΟΞ―ΟΞΌΞ± Ξ΅ΟΞΉΟΟΟΟΟ ΞΌΞ΅ ΟΞΏΞ½ ΟΟλλομΡΟΟΞ·ΟΞ ΟΞΏΟ Ξ΄ΞΉΞ±ΞΈΞ*ΟΡι. ΞΞ½ΟΞ―ΞΈΞ΅ΟΞ± ΞΌΞ΅ ΟΞΏΞ½ ΟΟΞ΅ΟΞ± δΡν ΟΟΞ½Ξ΄Ξ*Ξ΅ΟΞ±ΞΉ ΟΞΏΟθΡνά ΟΟΟΟ ΞΊΞ±ΞΉ ΞΏΟΞΏΞΉΞ±Ξ΄ΞΟΞΏΟΞ΅ άλλη διαδικΟΟΞ±ΞΊΞ· Ξ΅ΟΞ±ΟΞΌΞΏΞ³Ξ Ξ΅ΟΟ Ξ΅Ξ³ΞΊΞ±ΟΞ±ΟΟΞΟΡι ΟΞ±ΟΟΟΞΉ Ξ±ΟΞ΅ΟΞΈΟΞ½Ξ΅ΟΞ±ΞΉ ΟΞ΅ ΟΟΞΌΟΞΉΞ±Ξ½ ΟΟΞ―ΟΞ·Ο Ξ³Ξ΅Ξ½ΞΉΞ¬Ο. ΞΞ½ Ξ³Ξ½ΟΟί΢Ρι ΞΊΞ¬ΟΞΏΞΉΞΏΟ ΞΊΞ¬ΟΞΉ... ΞΟΟΞ±ΟΞΉΟΟΟ ΟΟΞΏΞΊΞ±Οαβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Για την διαγραφη της εφαρμογης αν δεν αφαιρειται με τον παραδοσιακο τροπο απο το Μητρωο τοτε μπορεις αν θυμαμαι καλα με το pc suite το οποιο επιτρεπει να κανεις προσθαφαιρεσεις προγραμματων...

Απο που γίνεται αυτό? Έχω εγκαταστήσει ένα θέμα κ θέλω να το απεγκαταστήσω αλλά δεν το εμφανίζει στην Διαχ.Εφ.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Απο που γίνεται αυτό? Έχω εγκαταστήσει ένα θέμα κ θέλω να το απεγκαταστήσω αλλά δεν το εμφανίζει στην Διαχ.Εφ.

 

Για δες αυτο φιλε μου:

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

 

Απάντηση: Κατευθείαν από την κάρτα μνήμης (μέσω Card Reader ή σύνδεσης USB με Η/Υ για μεταφορά δεδομένων, μεταβαίνετε στο φάκελο private > 10207114 > import. Είναι κρυφός φάκελος, οπότε θα πρέπει να έχετε επιλέξει στα Windows την εμφάνιση των... κρυφών αρχείων.

 

Δεύτερη απάντηση: Κάποιοι αναφέρουν ότι θα πρέπει να επέμβετε και σε ένα ακόμη σημείο. Συγκεκριμένα, να διαγράψετε τα σχετικά αρχεία από το φάκελο sys\install\sisregistry\a0000eb\

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1310384#post1310384

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kalispera. Sygnwmi gia ta greeklish, grafw apo kinito. Exw to 6120 kai serfarw sto web me ton browser tou kinitou. Evala ton opera alla den syndeetai me tipota opws episis kai alles efarmoges s60v3 oi opoies apaitoun syndesi sto internet den leitourgoun. Mipws tis apotrepei to tilefwno me kapoia rythmisi? An gnwrizei kapoios kati tha to ektimousa. Eyxaristw
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου κάνει κ εμένα με Cosmote. Από την Cosmote μου είπαν ότι θα πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα της Cosmote κ να τους ζητήσω να μου ενεργοποιήσουν full το internet. Δε μπαίνω σε λεπτομέρειες γιατί μπορούν να σε ενημερώσουν καλύτερα (προγράματα, χρεώσεις κτλ) από την εξυπηρέτηση πελατών. Κάν' τους ένα τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα ετσι για να μην τρεχεις...παντως μπορεις να ζητησεις εκ νεου τις ρυθμισεις παο την εταιρεια..
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4-5 φορτισεις επαναφορτισεις δηλωνω οτι η μπαταρια του αντεχει αλλη μια μερα με την ιδια χρηση. Πληρης αποφορτιση-φορτιση την Κυριακη σημερα ειμαι με δυο μπαρες αντι να χρειαστω φορτιση την Τεταρτη. Good job 6210!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4-5 φορτισεις επαναφορτισεις δηλωνω οτι η μπαταρια του αντεχει αλλη μια μερα με την ιδια χρηση. Πληρης αποφορτιση-φορτιση την Κυριακη σημερα ειμαι με δυο μπαρες αντι να χρειαστω φορτιση την Τεταρτη. Good job 6210!!!

 

6120 θες να πεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις μέχρι στιγμής:

 

1) Με μέτρια χρήση της συσκευής, χωρίς ράδιο και mp3 και κλειστό το βράδυ, η μπαταρία με βγάζει άνετα τρεις μέρες, γεγονός το οποίο δεν περίμενα για να είμαι ειλικρινής.

 

2) Το καπάκι της μπαταρίας "τζογάρει" ελαφρώς και μου χαλά τις γενικά καλές εντυπώσεις που έχω μέχρι στιγμής από το κινητό.

 

3) Κι ένα πρόβλημα (?). Σε μια επαφή του καταλόγου, έχω καταχωρίσει σταθερό και κινητό στα αντίστοιχα πεδία. Στη λίστα εισερχομένων/αναπάντητων κλήσεων ωστόσο, το εικονίδιο που βγαίνει είναι πάντα αυτό του κινητού, κι έτσι αναγκάζομαι πάντα να βλέπω τις λεπτομέρειες για να δω από ποιο νούμερο μ' έχει καλέσει η επαφή. Είναι πρόβλημα του συγκεκριμένου κινητού ή είναι γενικευμένο σε όλες τις S60 συσκευές;

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...